Connect with us

Здоров'я

2-й тиждень вагітності

Published

on

2 тиждень вагітності: відчуття, симптоми, розвиток плода, УЗД

Другий тиждень вагітності – це особливий час. Зародка в організмі жінки ще немає, тому що акушери розраховують гестаційний період не від зачаття, час якого визначити складно, а від останніх місячних (причому термін відраховують від початку кровотечі). Тому в 2 тиждень вагітності настає час підготовки жіночого тіла до овуляції . Залежно від тривалості циклу, який коливається від 26 до 34 днів, овуляція відбудеться наприкінці цього або на початку наступного тижня. І, відповідно, при інтимній близькості може настати зачаття.

2 тиждень вагітності: зміни, що відбуваються з жіночим тілом

Минулого тижня у майбутньої матері завершилися місячні, ендометрій оновився і за рахунок підвищення концентрації гормонів формуються послідовні зміни яєчників та матки, що передвіщають настання овуляції. Це процес виходу з домінантного фолікула дозрілої яйцеклітини.

Якщо планується зачаття, особливо після медикаментозної стимуляції чи попереднього планування, лікар може провести УЗД, щоб оцінити наявність домінантного фолікула (іноді – одразу двох у різних яєчниках), які найближчим часом можуть овулювати.

Фактично, на 2-му тижні вагітності жінка ще не вагітна, але тіло активно готується до цього моменту. Поява малюка вже близько – вона може статися у цьому циклі чи найближчому.

Якщо пара готується до спроби завагітніти, варто стежити за ознаками овуляції, а в найнебезпечніші дні робити все те, що пара зазвичай робить, щоб завагітніти, – багато займатися сексом.

2 тиждень вагітності: відчуття, симптомиІмовірність зачаття залежить від вибору режиму інтимної близькості. Статевий акт повинен прийтись на час, коли жінка найбільш фертильна (здатна до зачаття) Це термін приблизно дві доби до настання овуляції, а потім ще доба, коли яйцеклітина виходить з фолікула (день овуляції). Якщо це усереднений цикл, що становить 28 днів, овуляція має настати на 14-15-й день. Відповідно період від 11-13 дня і 14-15 добу – це найсприятливіший час для зачаття.

Однак, не у кожної жінки цикл триває 28 днів, а частина майбутніх мам не завжди постійна. Тому, настання вагітності можливо в досить широкий діапазон часу – від 9-10 дня приблизно до 16-18 дня, це приблизно 2,5 тижня від початку менструації.

Advertisement

Отже, за традиційними акушерськими підрахунками, другий тиждень вагітності – час активної підготовки жіночого тіла до зачаття. Хоча це звучить досить дивно, але лікарі точно визначають дату пологів саме таким чином – орієнтуючись на дату останньої менструальної кровотечі.

Якщо жінка думає, що завагітніла кілька тижнів тому і зазначає затримку на кілька діб, тога у неї швидше за 2 тижні вагітності від зачаття. Таким чином, за акушерським календарем, вона вагітна як мінімум на четвертому або на початку п’ятого тижня.

Що потрібно знати?

Коли майбутня мама підходить до другого тижня, плануючи і з нетерпінням чекаючи на вагітність, варто контролювати стан здоров’я протягом овуляторного періоду і часу можливого зачаття вашого малюка.

Протягом 2 тижнів вагітності ймовірні ознаки овуляції та суб’єктивні відчуття можуть підказати, коли найкраще займатися сексом, щоб дати життя дитині. Імовірність того, що вже відбулася або близько овуляція, висока, якщо жінка помітить такі ознаки.

Зміна виду та консистенції цервікального слизу

Вона стає схожою на білок курячого яйця. У міру того, як наближається день овуляції, слизові оболонки шийки стануть прозорими, більш рідкими, липкими і в’язкими, схожими на яєчний білок. За рахунок такої консистенції полегшується просування чоловічих статевих клітин усередину матки та труб, щоб досягти яйцеклітини. У цей термін інтимна близькість має бути частою.

Підвищення нюху

Хоча це може здаватися дивним, але це фізіологія! гормональні зрушення, що відбуваються в тілі, підвищують здатність жіночого носа вловлювати різні запахи. Це стародавній механізм, який змушує жінку на рівні підсвідомості реагувати на феромони чоловіка, підвищуючи статевий потяг. Це потрібно для того, щоб дати життя дитині.

Болючість чи ущільнення, припухлість грудей

Гормональні сплески, притаманні овуляторного періоду, можуть викликати легку болючість чи невелику набряклість, припухлість молочних залоз.

Advertisement

Дискомфорт, легкий біль у малому тазі

У період другого тижня вагітності одним з яєчників з фолікула випускається яйцеклітина, майбутня мати може відчути тиск, легку болючість, болі, що тягнуть, в одного боку внизу живота. Дане явище, коли тягне живіт, називають Mittelschmerz (Міттельшмерц) або овуляційний біль, на ім’я лікаря, який першим задокументував його.

Світлі плями, що мажуть

У цей період на білизну можна побачити невеликі плями, мають коричневий чи червонуватий відтінок, особливо, якщо тягне живіт. Хоча легкі та невеликі виділення допустимі, але варто поговорити з лікарем, якщо це більше, ніж просто випадкові кров’яні виділення між менструаціями, або якщо ці кров’яні виділення непокоять.

Підвищений статевий потяг

Під час овуляції нерідко буває підвищене лібідо. Організм жінки підсвідомо впливає на її поведінку, впливає на процеси збудження, щоб підвищити шанси на зачаття.

Шийкові зміни

Якщо жінка регулярно перевіряє свою шийку матки, відвідуючи спеціаліста з планування, лікар відзначає зовнішні зміни в ділянці шийки. У цей термін область шийки піднімається, розм’якшується, відкривається для того, щоб полегшити проникнення в матку насіннєвої рідини.

Деякі жінки купують в аптеці набір, що визначає овуляцію для прогнозування днів, коли вони можуть бути найфертильнішими. Найпростіша стратегія – займатися сексом через день приблизно з 10 по 18 день менструального циклу, тобто з кінця другого до початку третього тижня.

Advertisement

Як змінюється живіт на другому тижні вагітності

Якщо цей термін відбудеться зачаття, його перші симптоми можна відчути не відразу. Жінка не може точно знати, чи завагітніла вона, доки в крові та сечі не накопичиться достатній рівень специфічного «вагітного» гормону. Він називається ХГЛ і саме його визначають тести (а також його визначають за аналізом крові).

Достатня кількість ХГЛ, яка виявляється при проведенні тесту вдома, в ранковій порції сечі підвищується приблизно до четвертого-п’ятого тижня. Це термін близько 2-3 тижнів вагітності від зачаття. У цей період зазвичай виникають затримки чергових місячних і концентрація гормонів достатня, щоб проявилися перші симптоми вагітності.

Хоча частина майбутніх мам можуть помічати зміни в організмі буквально відразу після затримки, але живіт на другому тижні вагітності не збільшуватиметься, оскільки плоду ще немає, росту матки – відповідно теж.

Коли виникають симптоми цікавого стану?

У деяких жінок перші симптоми вагітності можуть проявитися вже через кілька днів після зачаття, в ранні терміни. Це можуть бути суто фізичні симптоми чи відчуття, що у тілі щось змінилося. Більшість майбутніх мам у ранні терміни можуть не відчути жодних змін у своєму тілі, доки не побачать позитивного результату тесту на вагітність.

Якщо на 2 тижні вагітності трапилося зачаття, ось симптоми, які невдовзі можуть з’явитися:
  • Плями на білизну. Приблизно через 5-10 днів після зачаття можна побачити невеликі кров’янисті виділення. Це спричинено тим, що ембріон імплантується у слизову оболонку матки.
  • Часте сечовипускання. Гормони вагітності можуть спонукати жінку частіше ходити до туалету у перші тижні вагітності.
  • Болючість грудей та/або більш темні ареоли. Практично відразу після появи цих гормонів організм жінки починає готувати груди до годівлі дитини.
  • Втома. Це перша підказка для деяких жінок, які чекають на малюка. Це з тим, що тіло використовуватиме масу енергії в розвитку плода.
  • Ранкова нездужання. Ймовірно, найвідоміший симптом вагітності, нудота зазвичай починає дошкуляти матусь приблизно з 4-го по 9-й тиждень.
  • Здуття живота. Коли тіло починає розуміти, що почалося розвиток плода, це, ймовірно, уповільнить процес травлення, щоб доставити дитині більше поживних речовин. Даний факт може призвести до газів та здуття живота.

УЗД на 2 тижні вагітності

Більшості жінок не проводять УЗД на 2 тижні вагітності. Іноді лікар проводить контроль овуляції і тоді зачаття планується за даними дослідження. Якщо заглянути всередину свого живота під час овуляції, це виглядає приблизно так: спочатку один яєчник випускає яйцеклітину (менше крупинки меленого перцю) в маткову трубу, де її потрібно запліднити протягом 12-24 годин. Якщо пара займалася сексом протягом останніх п’яти-шести днів, усередині фаллопієвих труб все ще можуть бути живі сперматозоїди, і один з них може запліднити яйцеклітину.

Поради для майбутніх мам

Настав сприятливий період, щоб спробувати. На 2 тижні вагітності жінка насправді ще не вагітна, але, ймовірно, знаходиться в найбільш сприятливій частині циклу, так що настав час зайнятися сексом! Важливо робити це регулярно (хоча найкращий час залежить від індивідуального циклу, щоб максимізувати можливість завагітніти).

Advertisement

Намагатися зачати дитину буде набагато веселіше, якщо ви зможете розслабитися та отримати задоволення від процесу. Крім того, стрес може знизити ймовірність того, що вагітність настане так швидко, як очікується.

Що робити на 2 тижні вагітностіПостарайтеся включити у своє життя розслаблюючі, заспокійливі процедури, наприклад, заняття йогою або щоденне читання з чашкою чаю. Це відмінно підходить для загального психічного здоров’я, але також допоможе запліднення яйцеклітини.

Жіноче тіло ось-ось приступить до нової великої роботи, тому потрібно ставитися до нього дбайливо. Потрібно пити багато води та добре їсти, відмовитися від шкідливих звичок, таких як куріння чи вживання занадто великої кількості кави.

Про всяк випадок краще припинити вживати алкоголь і регулярно займатися помірними фізичними вправами.

Також важливо продовжувати щодня приймати пренатальні вітаміни з фолієвою кислотою.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здоров'я

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Published

on

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Гречана дієта: меню на 14 днів

Published

on

Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Абрикоси: користь та шкода для організму

Published

on

Абрикоси: користь та шкода для організму чоловіка та жінки

Ароматний фрукт не тільки дуже смачний, але також підтримує імунітет та покращує стан шкіри. Дізнаємося, яку користь організму приносять абрикоси. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве