Connect with us

Здоров'я

3 тижні вагітності

Published

on

3 тиждень вагітності: відчуття, симптоми, розвиток плоду

Календар вагітності починає відраховувати час з моменту, коли закінчилися останні місячні та почала дозрівати яйцеклітина, яка потім дає життя малюкові (або одразу кільком). У середньому на дозрівання жіночої статевої клітини йде два тижні, тому третій тиждень вагітності це період, коли вже запліднена яйцеклітина потрапляє з фалопієвої труби в матку і відбувається імплантація. Від зачаття минуло лише кілька днів, але термін вагітності рахують в акушерських тижнях, з дати останніх місячних.

Третій тиждень вагітності

Немає сумнівів: вагітність може бути одним із найбільш хвилюючих періодів у житті жінки, але також і одним із найтривожніших. Незалежно від того, чи була ваша вагітність запланованою чи несподіваною, у наступні дев’ять місяців вам доведеться зіткнутися з цілим рядом проблем, змін тіла. Природно, ви будете думати про свою дитину, що росте, і про те, як доглядати за нею, але ви також зазнаєте безліч фізичних і емоційних змін.

Що відбувається в період 3 тижня вагітності всередині тіла? Ваша вагітність почалася, коли яйцеклітина або жіноча статева клітина вийшла з одного із двох яєчників по обидва боки вашої матки. Потім яйцеклітина пройшла фаллопієвою трубою – це довга протока, що йде від яєчника до матки. Жіноча яйцеклітина знаходиться всередині маткової труби в життєздатному стані до 24 годин – у цей час відбувається її запліднення одним сперматозоїдом. Вагітність настає внаслідок того, що сперма вашого партнера потрапляє у вашу піхву, коли вона еякулює з кінчика його пеніса під час оргазму. Сперматозоїди, що містяться в насінній рідині, потім пройшли вгору через піхву та матку в маткові труби. Сперматозоїди сильно відрізняються за швидкістю, з якою вони плавають, тому на те, щоб дістатися яйцеклітини, їм може знадобитися кілька днів.

Протягом кількох чесів сперматозоїд виявляє готову яйцеклітину в матковій трубі! Це залежить від правильного часу: яйцеклітина виходить з яєчника приблизно за 2 тижні до наступної менструації, а сперматозоїди можуть вижити тільки до 5 днів після еякуляції.

У середньому вагітність починається через 14-16 днів циклу. Це означає, що є досить коротке вікно можливостей, протягом якого може статися зачаття. Але термін овуляції може трохи варіювати – це може бути 17 день від першого дня останніх місячних (якщо цикл близько 32 днів), або навіть пізня овуляція – із зачаттям з терміном 18-19 днів.3 тиждень вагітності 17, 18, 19, 21 день від зачаття

15-21 день вагітності: що відбувається

Як тільки сперматозоїд проникає в неї, структура яйцеклітини змінюється так, що ніякий інший сперматозоїд не може проникнути всередину. Запліднена яйцеклітина або зигота (або дві зиготи у разі різнояйцевих близнюків) починає активно ділитися і протягом декількох днів переміщається з маткової труби до матки. У той час це була крихітна куля з кількох сотень клітин, звана бластоциста. При середній довжині циклу 28 днів це вагітність 16-18 днів.

Advertisement

Наступне завдання – прикріпитися до слизової оболонки стінки матки (ендометрію), який є джерелом кисню та поживних речовин. У місці прикріплення частина клітин бластоцисти переростає у плаценту (або дві). У період імплантації, що відбувається приблизно в 21 день вагітності (коли бластоциста імплантується в ендометрій) вивільняється хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ), який викликає підвищену вироблення естрогену та прогестерону, і запобігає дозріванню нових яйцеклітин у яєчниках. З цього моменту менструальний цикл припиняється. Імплантація можлива й у термін від 17-18 до 19 днів. Якщо яйцеклітина ще до імплантації поділиться на два зародки – у вас народяться однояйцеві близнюки. При одночасному заплідненні двох яйцеклітин можливе народження двійнят (різнояйцевих близнюків).

Ваша дитина на 3 тижні вагітності: розвиток

З того, що ми вже згадували, ви помітите, що дуже важко сказати, коли відбулося зачаття. Ви знаєте, що яйцеклітина вийде з яєчника приблизно за 2 тижні до наступної менструації, але неможливо дізнатися точний час, коли це станеться. На додаток до цього сперматозоїдів вашого партнера може знадобитися від 30 хвилин до декількох днів, щоб дістатися до вашої фалопієвої труби. Проблема незнання того, коли відбулося зачаття, вирішується лікарями, які розраховують вагітність не від зачаття, а від початку останнього менструального циклу. Як не дивно це може здатися, але ваш лікар розраховує вашу вагітність ще до того, як ви завагітніли!

Дитина в 3 тижні розвитку називається ембріоном і існує у вигляді крихітної сукупності приблизно з декількох сотень клітин, які швидко діляться і розвиватимуться протягом наступних тижнів і місяців. Зовнішні клітини розвиваються у плаценту, яка забезпечує харчування вашої дитини та забезпечує інші функції, а внутрішні клітини розвиваються у плід.

Як і слід було очікувати, на третьому тижні вагітності ембріон крихітний: не більше шпилькової головки! Але розвиток плода не зупиняється ні на секунду, у перші 3-4 тижні вагітності відбуваються імплантація з формуванням зачатку плаценти, закладка основних тканин з яких потім розвиватимуться органи та системи.

Що відбувається з вашим тілом на 3 тижні вагітності

У вас дуже ранній термін вагітності, тому не чекайте, що розвиток плода сильно вплине на ваші відчуття. Пам’ятайте, що на 3 тижні ще немає навіть затримки, і ви можете не підозрювати, що вагітні. Навіть якщо ви намагалися зачати дитину разом зі своїм партнером, ви не знайдете жодних фізичних ознак на 3-4 тижні вагітності, які б вказали на те, що у вас всередині росте маленький чоловічок.

Advertisement

Чому б не пройти тест на вагітність

В даний час домашні набори для тестування також точні, як аналіз сечі або крові в клініці, і набагато зручніше. Але термін ще занадто малий, і якщо результат негативний, не припускайте, що ви не вагітні – можливо, ви просто зарано здавали аналізи. Тести з більшою ймовірністю дадуть точний результат, якщо ви зачекаєте від кількох днів до тижня після того, як підійде термін чергової менструації та затримка.

3 тиждень вагітності: відчуття у животі, можливі симптоми

На даний момент ваша майбутня дитина занадто мала, щоб формувати будь-які відчуття в животі – насолоджуйтесь цим!

Якщо у вас регулярний менструальний цикл, то першою та найбільш надійною ознакою того, що ви вагітні, швидше за все, буде відсутність місячних після незахищеного сексу (без презервативу чи іншого бар’єрного методу контрацепції). Тим не менш, є багато інших причин затримки або пропуску менструації, і єдиний спосіб дізнатися напевно – це пройти тест на вагітність .

Ви також можете помітити один із наступних загальних симптомів ранньої вагітності:

 • Легку нудоту, незвичайну втому;
 • Болючість у грудях;
 • Часте сечовипускання.

Але якщо у жінки болить живіт, виникають різкі зміни самопочуття, варто проконсультуватись із лікарем.Третій тиждень вагітності: 17, 18, 19, 21 день від зачаття

УЗД на 3 тижні вагітності: чи потрібне воно вам?

3 тижні вагітності – це трохи рано для УЗД. У більшості країн перше сканування вагітної жінки проводиться між 8 та 14 тижнями. За ним зазвичай слідує нове сканування на 18–21 тижні. Навіть якщо провести УЗД на 3 тижні вагітності воно не покаже плодове яйце, воно надто мало для розпізнавання приладом. Але дослідження може знадобитися деяких випадках – якщо болить живіт, виникли виділення, щоб виключити будь-які патології.

Advertisement

Спосіб життя на 3 тижні вагітності

Щоб бути впевненою, що з плодом все гаразд, зробіть наступні кроки:

 • Дотримуйтесь здорової дієти. Переконайтеся, що харчування включає різноманітні фрукти і овочі, і постарайтеся звести до мінімуму продукти з високим вмістом цукру і жиру;
 • Якщо ви палите, треба кидати. Це одна з найкращих речей, яку ви можете зробити для здоров’я своєї дитини (і своєї власної);
 • Уникайте контакту із застудженими людьми;
 • Поки ви намагаєтеся завагітніти або вже вагітні, варто обмежити споживання кофеїну однією чашкою кави на день;
 • Найчастіше робіть милі фото та відеоролики. Заведіть альбом – вже незабаром у ньому з’явиться перше фото із двома смужками на тесті.

Секс на 3 тижні вагітності

Якщо лікар не порадить вам інше, ваше сексуальне життя може продовжуватися у звичайному режимі протягом усієї вагітності. З плодом все буде добре, інтимна близькість йому не зашкодить, він надійно захищений стінками матки.

Література:

 1. 1. ACOG. 2015. FAQ156. Prenatal development: How your baby grows протягом pregnancy. American College of Obstetricians and Gynecologists.
 2. 2. NIH. 2013. What are some common signs of pregnancy? National Institute of Child Health і Human Development, National Institutes of Health.
 3. 3. Mayo Clinic. 2016. Symptoms of pregnancy: What happens first.
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здоров'я

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Published

on

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Гречана дієта: меню на 14 днів

Published

on

Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Абрикоси: користь та шкода для організму

Published

on

Абрикоси: користь та шкода для організму чоловіка та жінки

Ароматний фрукт не тільки дуже смачний, але також підтримує імунітет та покращує стан шкіри. Дізнаємося, яку користь організму приносять абрикоси. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве