Connect with us

Здоров'я

5-й тиждень вагітності

Published

on

5-й тиждень вагітності

Найчастіше 5-6 тижнів вагітності – це термін, коли у майбутньої мами не залишається сумнівів у швидкому додатку в сім’ї. Менструація не настає, а тест показує дві смужки.

5 тиждень вагітності: що відбувається з малюком

При ультразвуковому дослідженні на 5-му тижні вагітності в порожнині матки можна визначити наявність плодового яйця та місце його прикріплення, розміри плода, наявність серцебиття. Саме п’ятий тиждень вагітності це той момент, коли майбутня дитина вже визнається наукою як ембріон.

На фото плода з УЗД можна побачити лише невелику точку. Вважається, що малюк на цьому терміні схожий на рисове зернятко. Розміри плоду зараз становлять 1,5-2,5 мм (в довжину), а вага всього лише близько 1 грама. Але, незважаючи на це, у крихітному організмі відбуваються складні процеси, розвиток ембріона йде стрімко.

Корисно знати
За акушерським методом розрахунку термін 5 тижнів вагітності відповідає терміну 3 ембріональний тиждень (терміну з моменту зачаття малюка). Тобто справжній вік плода на 2 тижні менше.

Ембріон на терміні 5 тижнів вагітності вже має зачатки деяких внутрішніх органів та кінцівок, починається формування основних систем (дихальної, травної, сечовидільної). Здійснює свої перші удари серця малюка. Йде активний розвиток нервової та серцево-судинної систем. На голові намічаються очі, вуха, ротова щілина.

Оформляється щитовидна залоза. На термін 5 тижнів вагітності диференціюється нервова трубка. Тканини хребта та спинного мозку поступово відокремлюються.

У період 5–6 тижнів вагітності активно розвиваються ембріональні тканини та триває процес формування плаценти. Майбутнє маля повністю залежить від цього материнського органу. Через плаценту дитині доставляються необхідні поживні речовини та кисень, видаляються продукти розпаду. Також вона захищає плід від інфекцій.

Advertisement
Важливо!
Плацентарний зв’язок мами та майбутнього малюка не переривається ні на мить. Все, що надходить до організму жінки, впливає на подальший розвиток плода. Тому мамі слід приділити особливу увагу своєму раціону та позбутися шкідливих звичок, якщо вона цього ще не зробила.

5 тиждень вагітності: що відбувається
в організмі майбутньої мами

П’ятий акушерський тиждень вагітності — надто короткий термін для зовнішніх змін. Цікаве становище жінки поки що ніщо не видає. Ключові зміни відбуваються усередині. Так, основним фактом на термін 5 тижнів вагітності є підвищення рівня хоріонічного гонадотропіну (ХГЛ), або «гормону вагітності». В організмі жінки посилено виробляються естроген та прогестерон.

Прогестерон дуже важливий для збереження вагітності, тому що знижує тонус матки і здійснює підготовку організму до подальшого значного збільшення її розміру. Естроген разом із прогестероном впливають на підготовку молочної залози до лактації, розширення молочних проток.

Корисно знати
За змістом та кількістю ХГЛ визначається сам факт вагітності та її термін. У сечі вміст цього гормону зростає не так швидко, тому тести на вагітність до терміну 5-6 тижнів можуть давати некоректні результати.

Якщо на 5-му тижні тест негативний, але мають місце затримка менструації та інші ознаки вагітності, це може говорити про неправильне проведення тесту або про невисокий рівень гормону вагітності – хоріонічного гонадотропіну (ХГЛ).

Важливо!
Негативний тест на вагітність на термін 5 акушерський тиждень може вказувати на патологію вагітності та деякі захворювання. У цьому випадку рекомендується використовувати високочутливий тест через 3-5 днів, а потім проконсультуватися з фахівцем.

5 тиждень вагітності: відчуття жінки

У цей період багато відчуттів суб’єктивні і пов’язані з бурхливими змінами в гормональному фоні майбутньої мами. Серед них: різка зміна настрою, що супроводжується нервозністю та плаксивістю; сонливість або, навпаки, безсоння; підвищення чи зниження апетиту, зміни смакових уподобань; загострення нюху. Часто жінки скаржаться на слабкість та сильну втому.

Також через активну роботу гормонів відбувається поступове збільшення розміру молочних залоз, підвищується їхня чутливість. Посилюється пігментація сосків, на пізніших термінах з’являється смужка по середній лінії живота вниз від пупка.

Часом виникає закладеність носа, але, як правило, причиною цього не застуда. Якщо інших ознак вірусної інфекції немає, це, швидше за все, наслідок набряку слизових оболонок через гормональних змін у організмі. Не варто намагатися лікувати цей стан, потрібно трохи зазнати, і такі симптоми зникнуть.

Важливо!
Буває, що на 5-му тижні вагітності жінка застуджується. Через зміни у роботі імунної системи вона стає більш уразливою перед вірусами. Застуда на ранніх стадіях розвитку плода, звісно, ​​небажана. До того ж, полегшити стан мами за допомогою ліків не вийде, більшість із них приймати в цей період не можна. Тому наголос зробіть на профілактику: не нервуйте, гуляйте на свіжому повітрі, висипайтеся і правильно харчуйтеся. Але якщо застуда вже далася взнаки, пийте більше рідини і багато відпочивайте. Пам’ятайте, що не всі народні засоби лікування застуди безпечні. Проконсультуйтеся з лікарем, у якого ви спостерігаєте.

Іноді у майбутньої мами на ранньому терміні ниє чи тягне низ живота. Як правило, це пов’язано з тим, що зазвичай у ці дні у жінки починалися місячні, і ці болючі відчуття в животі нагадують звичайні передменструальні болі. Або подібний дискомфорт пов’язаний з тим, що живіт здутий, або з іншими проблемами із травленням. Панікувати в таких ситуаціях не варто, але й зайвої пильності не буде. Тому найкраще проконсультуватись із лікарем. Він з’ясує причину болю та при необхідності призначить лікування.

Корисно знати
Якщо сильно “тягне” низ живота, біль наростає і не проходить, якщо з’явилися кров’янисті виділення зі статевих шляхів, звернутися до фахівця з цими симптомами потрібно якнайшвидше.

Деякі жінки у 5-6 тижнів вагітності відзначають відчуття поколювання в матці. Але на цьому терміні матка ще не могла збільшитись у розмірах настільки, щоб доставляти майбутній мамі помітний дискомфорт. Так що ті відчуття в животі, які можна прийняти за поколювання в матці, цілком можливо пояснюються скороченнями кишечника.

Нерідко на ранніх термінах вагітності жінку турбує рідке випорожнення. Зміна режиму харчування і раціону майбутньої мами, сильне хвилювання через вагітність теж може викликати діарею. Частий рідкий стілець з болями в животі та підвищеною температурою тіла може сигналізувати про харчове отруєння та кишкові інфекції. Сама по собі діарея та деякі причини її виникнення можуть негативно вплинути на розвиток плода на ранніх термінах. Тому необхідно проконсультуватися із фахівцем.

Взагалі, на терміні 5 тижнів ознаки та симптоми вагітності можуть проявлятися дуже індивідуально, а можуть і не виявлятися зовсім, що також вважається нормою.

Advertisement

Головне завдання майбутньої мами – зберігати спокій і берегти сили, насолоджуватися очікуванням народження малюка і бути пильною та уважною до свого організму.

Медичні обстеження

Якщо жінка виконує тест на вагітність, який дає позитивний результат, то можна звернутися до лікаря, який порекомендує необхідний перелік досліджень. Сюди входять:

 • загальноклінічні дослідження крові та сечі;
 • біохімічні дослідження крові; коагулограма;
 • визначення резус-фактора та групи крові;
 • виключення різних, у тому числі прихованих, інфекцій шляхом проведення мазків на флору, ПЛР мазків та зразків крові;
 • аналіз крові на ХГЛ; рівень прогестерону (за показаннями);
 • виконання УЗД-сканування, особливо за наявності показань;
 • зняття ЕКГ.

Під час візиту до лікаря необхідно визначити всі можливі проблеми зі здоров’ям, щоби лікар міг призначити додаткові аналізи та консультації.

Рекомендації спеціалістів

 • Завітайте до лікаря, станьте на облік у зв’язку з вагітністю, візьміть напрямки на необхідні аналізи.
 • Перегляньте гардероб, видаліть з нього незручний одяг, взуття та синтетичні речі.
 • Відмовтеся від шкідливих звичок.
 • Перегляньте своє харчування та скоригуйте його.
 • Намагайтеся виключити вплив шкідливих факторів (подумайте про переведення на легку працю, не переживайте, уникайте диму).
 • Можливо, ваш лікар порекомендує вам приймати спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси для вагітних.
 • Запишіться до стоматолога на санацію ротової порожнини.
 • Постарайтеся дотримуватись режиму дня і більше відпочивати, повноцінно спати не менше 8 годин.
 • Не приймайте ліків без дозволу лікаря.
 • Більше гуляйте.
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здоров'я

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Published

on

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Гречана дієта: меню на 14 днів

Published

on

Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Абрикоси: користь та шкода для організму

Published

on

Абрикоси: користь та шкода для організму чоловіка та жінки

Ароматний фрукт не тільки дуже смачний, але також підтримує імунітет та покращує стан шкіри. Дізнаємося, яку користь організму приносять абрикоси. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве