Connect with us

Дім

“Аллаху акбар”. Що означає “аллах акбар”? Переклад фрази “аллах акбар”

Published

on

"Аллаху акбар". Що означає "аллах акбар"? Переклад фрази "аллах акбар"

Аллах акбар (Аллаху акбар) – одна з найвідоміших фраз, пов’язаних з релігією іслам та її представниками – мусульманами. Що вона означає і чому мусульмани так часто її вимовляють?

Вираз, який багато хто з вас чув, і багато хто з вас навіть не знає про його значення. “Аллаху Акбар” – що це таке?

Аллах акбар. Переклад фрази

Дослівно у перекладі російська фраза звучить як ” Бог великий ” чи ” Бог найбільший ” . Аллах – це не національний бог арабів, як говорить сучасний міф, насправді слово означає те саме, що й англійське “The God”. Тобто – один єдиний Бог.

Якщо лінгвістично аналізувати склад слова, то перша частина слова “Ал” – це певний артикль “Аль”, а друга – “лах” – це самостійне слово “ілях”, тобто бог, божество. Разом вони утворюють Аллах. Суворий єдинобожжя – головний і найважливіший стовп ісламу, і він виражений навіть лінгвістично.

Арабомовні християни та юдеї теж називають Бога саме словом “Аллах”. Бога так називають і в мальтійській мові, носії якої переважно християни-католики.

Advertisement

Звеличення Бога

Одним із видів поклоніння в ісламі є згадка Бога (тасбіх) у серці чи вголос. “Аллаху акбар” – одна з фраз, яка служить як поминання та поклоніння, і має власну функціональну назву – такбір (звеличення).

Цю норму релігії встановив пророк Мухаммед (Мухаммад) – її засновник. За словами Мухаммеда, він посланий Богом до всього людства як останній пророк і посланець із заключним керівництвом (Кораном), яке люди ніколи не зможуть спотворити, як робили це раніше. У священній книзі мусульман, яка, згідно з ісламом, є прямою промовою Бога, зверненої до людей, Мухаммед названий добрим вісником і застерігаючим умовлячем і звичайною людиною.

Ця та інші фрази використовуються і просто у повсякденному мовленні.

У яких ситуаціях мусульмани вимовляють фразу “Аллаху акбар” та подібні до неї

Подібні фрази випливають із ісламської картини світу. Фразою “Аллах акбар” мусульманин зазвичай висловлює свою переконаність у тому, що все у світі – об’єкти та події – підпорядковане мудрим та справедливим законам Бога, а не є випадковими процесами. Відповідно Бог – той, хто є володарем абсолютної величі. Іншими словами – немає нікого і нічого, крім єдиного Бога, хто насправді має абсолютну владу і незалежність. Тому коли відбувається щось радісне, людина може сказати “Аллаху акбар” і цим висловити свою подяку Богу.

Згідно з ісламськими переконаннями, нічого не відбувається у світі без відома та волі Всевишнього. Тому, коли мусульманин щось планує, він зазвичай говорить іншу фразу – “Інша Аллах”, що означає “Якщо забажає Бог” або “Якщо на те буде воля Всевишнього”. Коли щось трапилося, мусульманин скаже “Маша Аллах”, що означає “Так побажав Бог” або “Така воля Бога”.

Advertisement

Ці дві фрази не означають, що мусульмани дивляться на життя через суперфаталізм, де люди лише маріонетки свого творця – у такому разі не було б сенсу в релігії в принципі, тому що люди за цієї моделі не несуть відповідальності за свої вчинки.

Насправді ці фрази висловлюють згоду з волею Бога, який за своєю мудрістю та справедливістю визначає в долі людини якісь події – як радісні, так і сумні. Всі вони при цьому є головною метою – випробуванню людини і можливості навчитися виявляти терпіння або бути по-справжньому вдячним своєму творцю.

Вимова таких фраз – підтвердження згоди з рішенням Бога, тому що, згідно з ісламськими переконаннями, тільки Бог знає краще, що для людини важливіше і має найвищу цінність. Тому якісь сумні події, з погляду людини, які йому неприємні і хотілося б їх уникнути, можуть нести для нього величезну цінність, про яку він поки не знає.

Що про це каже Коран?

У Корані про цю ситуацію є обнадійливі слова Бога: “Можливо, вам неприємно те, що є благом для вас. І, можливо, ви любите те, що є злом для вас. Аллах знає, а ви не знаєте” (Сура (голова ) Аль-Бакара (Корова), аят (вірш) 216-й).

Найвищим ступенем згоди з Богом є слова людини, коли йде з життя хтось із його рідних та близьких. У цьому випадку він скаже таку фразу: “Ми належимо до Бога і до нього ми повертаємося”. Таким чином він не тільки не висловлює незгоди з тим, що трапилося, а й нагадує собі та іншим, що це природна і найважливіша подія, яка чекає на кожну людину.

Advertisement

Чому вираз “Аллах акбар” так лякає багатьох людей?

У масовій свідомості людей, мало знайомих з ісламом, ця фраза найчастіше є символом чогось жахливого, тому що її, починаючи з минулого століття, активно використовують терористи-смертники та бойовики у різних точках планети, а ЗМІ показують їх, що кричать саме цю фразу.

Імовірно, таким чином терористи намагаються легітимізувати свої вчинки в очах малоосвіченої мусульманської спільноти та виправдати їх нібито волею Бога.

Звичайно, такі речі абсолютно не мають жодного відношення до реального стану справ в ісламі, якщо дивитися на його концепцію, норми, систему наказів і заборон, а не складати свою думку про релігію на основі вчинків окремих людей, які називають себе представниками ісламу.

Тут слід розуміти одну універсальну загальнолюдську деталь. Люди схильні до когнітивних помилок і неправильних інтерпретацій у принципі, плюс вони схильні некритично оцінювати слова авторитетів і сліпо їм підкорятися. Обидві ці деталі експериментально підтверджені соціальної психології.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дім

Ідеї, що подарувати дружині на День Народження 40-45 років

Published

on

Ідеї, що подарувати дружині на День Народження 40-45 років

Що подарувати дружині на День Народження 40-45 років? Як вибрати подарунок жінці на 41-42, 43-44 роки? Коли коханій дружині виповнюється 40 або 45 років, хочеться зробити подарунок, гідний коханої дружини. У цьому віці другого розквіту жіночої краси та молодості чоловік робить своїй другій половинці найнеповторніші дари, які надовго запам’ятаються.
(більше…)

Continue Reading

Дім

Кращі електричні варильні панелі 2024 для сучасної кухні

Published

on

Кращі електричні варильні панелі 2023 для сучасної кухні

Сьогодні практично будь-яка сучасна кухня має окремі електричні варильні панелі та духові шафи. Але коли постає питання вибору, відразу виникає безліч запитань. Яку взяти: газову чи електричну; з двома, трьома, чотирма чи більше конфорками? (більше…)

Continue Reading

Дім

Топ-15: Рейтинг найкращих пральних машин 2024 року

Published

on

Топ-15: Рейтинг найкращих пральних машин 2023 року

У сучасному потоці життя не хочеться витрачати багато часу на побутові завдання. Тому пральна машина майже у кожному будинку стала обов’язковим атрибутом прибирання. Оскільки різноманітність моделей та можливостей при покупці може утруднити вибір, ми вирішили підготувати рейтинг найкращих пральних машин 2023 року (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве