Connect with us

Дім

Барвінок

Published

on

Барвінок квітка: фото, опис, вирощування, посадка, догляд

Барвінок – дуже красива, а головна невибаглива рослина. Він може стати справжньою окрасою саду, якщо знайти йому відповідне містечко і правильно доглядати. Давайте дізнаємося про нього більше

Ця скоромна рослина відрізняється неймовірною живучістю. Якщо зрізати його гілочку і поставити у вазу з парою крапель води, вона не засохне, а продовжить тішити синіми квітками. А коли відцвіте, напівзасохла втеча достатньо встромити у вологу землю, щоб вона ожила і перетворилася на новий кущик.

Рід барвінок (Vinca) представлений в природі листопадними і вічнозеленими напівчагарниками і трав’янистими багаторічниками, що стелиться. Усього їх налічується 12 видів. Вони цікаві як як невибагливі декоративні рослини, але, як і лікарські.

Що за квітка барвінок

Барвінок відноситься до почвопокровних рослин, чиї пагони, що стелиться, можуть швидко вкорінюватися і утворювати куртини великої площі. Шкіряні глянцеві темно-зелені листочки розташовані супротивно. З листових пазух навесні виростають короткі квітконоси з одиночними відносно великими квітками п’ятипелюстковими лілового, білого або рожевого кольору. Завдяки квіткам куртини барвінку у весняному саду надзвичайно гарні.

Особливість цієї культури в тому, що після масового цвітіння окремі квітки можуть з’являтися на барвінку до осені.

Advertisement

У садах середньої смуги України  переважно вирощують 2 види барвінку.

Барвінок великий (Vinca major). Він походить з регіону Чорного та Середземного морів, але при цьому рослина морозостійка. Його пагони здатні укорінюватися по всій довжині, в результаті один кущ за короткий час може утворити щільний килим із шкірястого глянцевого, досить великого (4 – 8 см) листя. На квітконосах висотою до 40 см навесні розпускаються блакитні квітки діаметром до 5 см, прикрашаючи садок протягом 4 тижнів.

На відміну від зеленолистої форми, варієгатний барвінок великий з листям, розфарбованим у жовтий і білий колір, менш зимостійкий, тому в малосніжні зими його слід вкривати лапником.

Барвінок малий (Vinca minor). Саме він найчастіше в наших садах. Невибагливий, добре почувається в тінистих місцях і на сонці, на сухих, кам’янистих та вологих ґрунтах. Глянцеве темно-зелене шкірясте довгасте листя довжиною 3 – 5 см на довгих черешках розміщується на гіллястих пагонах довжиною до 60 см. На квітконосах висотою до 20 см у травні зацвітають поодинокі квітки синього кольору. Цвітіння цього вічнозеленого багаторічника триває близько 30 днів, окремі квіточки можуть з’являтися ближче до осені.

Історія використання барвінку малого у садівництві налічує понад 7 століть. У культурі відомі кілька декоративних форм: білоквіткова, з червоними простими і махровими квітками, махрова синьоквіткова, варієгатна (рябалиста), білоокаймлена і золотаво-строката. Останні дві менш морозостійкі, але дуже ефектні за рахунок незвичайного фарбування листових пластин.

Advertisement

У садівників користуються заслуженою популярністю сортові барвінки Гертруда Джекілл (Gertrude Jekyll) з білими квітками та більш вузькими пелюстками, Блю енд Голд (Blue and Gold) з золотистими листочками та пурпурно-синіми квітками та Ральф Шугерто (Ralph Shugert) з листочками темно-блакитними квітами.

Барвінки прикрашають сади цілий рік – навесні своїм цвітінням, влітку та восени глибокою зеленню у щільних килимах, взимку зеленими плямами просвічують крізь сніговий покрив.

Барвінки чудово справляються з роллю газону в тінистих місцях, вони дуже гарно «обтікають» чагарники та дерева. Зовсім чудово виглядають пагони барвінка, що звисають на підпірних стінках і блискучі темні килимки з рослин у саду каменів.

Вирощування барвінка

Сімейство Кутрові
Термін життя багаторічник
Грунт Помірно родючі дреновані ґрунти з нейтральною реакцією
Температура Холодостійке
Світло Тіньовитривале
Полив Помірно у посуху
Розмноження Живцями, відведеннями, розподілом куща
Висадка на постійне місце Навесні та восени

Посадка барвінка

Барвінок добре почувається в тінистих місцях, під кронами декоративних і плодових дерев і великих чагарників, але може мешкати і на сонячних ділянках. Невибагливий до ґрунтів, проте краще росте і довше цвіте на родючих добре дренованих ґрунтах із нейтральною реакцією. На худих ґрунтах розвивається повільніше, на багатих органікою швидко завойовує простір.

Що за квітка барвінок опис

Що за квітка барвінок опис

Вибравши місце під посадку, розмічають лунки для посадки на відстані 30 – 40 см один від одного, грунт заправляють перегноєм, деревною золою та комплексним мінеральним добривом (на відро перегною 0,5 л золи та коробок добрива з розрахунку на 5 – 6 рослин).

Догляд за барвінком

  • Полив. Поливають барвінок лише у тривалий посушливий період.
  • Підживлення. На родючих ґрунтах барвінок можна і не підгодовувати, але він добре відгукнеться на перегній та мінеральні комплексні добрива , якщо навесні розкидати їх по поверхні ґрунту.
  • Прополки. Бур’яни видаляють лише першого року посадки, далі барвінок сам їх заглушує.
  • Обрізання. Для створення гарного саду, стебла барвінку, що виходять за межі відведеного для нього місця, необхідно періодично обрізати. Для кращого кущіння рекомендується періодично прищипувати молоді стебла, а після масового цвітіння проводити стрижку.
  • Укриття на зиму. Барвінок морозостійка рослина. Однак напередодні першої зими ряболисті форми і сорти рекомендується прикрити лапником або замульчувати перегноєм.
  • Боротьба з хворобами та шкідниками. У сирих місцях та вологе літо барвінок може вразити борошниста роса. Для лікування хвороби застосовують Топаз, Топсин або Швидкість. Випадки зараження барвінку іржею рідкісні. Але, якщо виявили це захворювання, слід якнайшвидше обробити посадки розчином бордоської суміші або топазом.

Іноді на барвінок, що росте під плодовими деревами, нападає попелиця. Від цього шкідника допоможуть Фуфанон або Фітоверм , або припудрювання кущиків деревною золою.

Популярні запитання та відповіді

На питання щодо вирощування барвінку нам відповів агроном Олег Горецький.

Advertisement

Де купити насіння барвінка?

Майже ніде. Насіння барвінку продає багато інтернет-магазинів і магазинів офлайн, але під цією назвою ховається однорічний катарантус. Колись він дійсно звався барвінок рожевий, але давно вже виділений в окремий рід.

І взагалі насіннєвий спосіб розмноження багаторічного барвінку трудомісткий і вкрай рідко використовується садівниками.

Як розмножити барвінок?

Барвінок великий і малий легко розмножуються живцями, поділом куща та відведеннями. Живцювання проводять наприкінці квітня – травні або з останньої декади серпня до першого вересня. Нарізані живці висаджують на розвідувальну грядку на відстані 20-30 см один від одного і прикривають на 7-10 днів плівкою для підтримки вологості.

До осені довгі пагони барвінку дають коріння чи не в кожному вузлі, тому якщо присипати їх вологим грунтом, то через місяць-півтора можна втечу розрізати на шматочки стебла з корінням, що утворилося, і висадити для підрощування.

Розподіл кущем проводять ранньою весною до того, як почнуть відростати стебла.

Advertisement

Куди посадити барвінок у саду?

У ландшафтному дизайні барвінок використовується як ґрунтопокривна рослина в пріствольних колах дерев, в тінистих місцях, на кам’янистих осипах. Цю рослину застосовують для зміцнення сповзання ґрунту на укосах.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дім

“Аллаху акбар”. Що означає “аллах акбар”? Переклад фрази “аллах акбар”

Published

on

"Аллаху акбар". Що означає "аллах акбар"? Переклад фрази "аллах акбар"

Аллах акбар (Аллаху акбар) – одна з найвідоміших фраз, пов’язаних з релігією іслам та її представниками – мусульманами. Що вона означає і чому мусульмани так часто її вимовляють? (більше…)

Continue Reading

Дім

Ідеї, що подарувати дружині на День Народження 40-45 років

Published

on

Ідеї, що подарувати дружині на День Народження 40-45 років

Що подарувати дружині на День Народження 40-45 років? Як вибрати подарунок жінці на 41-42, 43-44 роки? Коли коханій дружині виповнюється 40 або 45 років, хочеться зробити подарунок, гідний коханої дружини. У цьому віці другого розквіту жіночої краси та молодості чоловік робить своїй другій половинці найнеповторніші дари, які надовго запам’ятаються.
(більше…)

Continue Reading

Дім

Кращі електричні варильні панелі 2024 для сучасної кухні

Published

on

Кращі електричні варильні панелі 2023 для сучасної кухні

Сьогодні практично будь-яка сучасна кухня має окремі електричні варильні панелі та духові шафи. Але коли постає питання вибору, відразу виникає безліч запитань. Яку взяти: газову чи електричну; з двома, трьома, чотирма чи більше конфорками? (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве