Connect with us

Здоров'я

Бородавки: які причини, діагностика та лікування

Published

on

БОРОДАВКИ причини та лікування

Бородавками називають новоутворення шкіри, які виникли внаслідок зараження вірусом Tumefaciens verrucarum. Вони доброякісні, а в їх основі надлишковий поділ епідермісу та сосочкового шару дерми.

Як з’являються бородавки , чим вони можуть бути небезпечні і як їх лікувати – у матеріалі “Бадабум”.

Чому з’являються бородавки

Збудником бородавок вважається вірус Tumefaciens verrucarum, що фільтрується. Він передається від людини до людини за безпосереднього контакту, а також через предмети. Можна також “рознести” бородавки по шкірі, якщо активно їх чухати.

Види бородавок

  • звичайна бородавка, їх ще називають простими
  • плоска бородавка, їх ще називають юнацькими
  • гостра бородавка, їх ще називають кондиломами

Як діагностують бородавки

Головне завдання лікаря – переконатися у доброякісності освіти. І тому використовується дерматоскоп. Якщо фахівець має сумніви, він може призначити біопсію для проведення гістологічного дослідження.

Методи лікування

  • Хімічні препарати: лікар може нанести на бородавку спеціальні хімічні препарати – саліцилову кислоту, трихлороцтову кислоту.
    Кріотерапія: бородавку заморожують за допомогою рідкого азоту. Заморожена тканина потім відмирає та відпадає.
  • Електрокоагуляція: у цьому методі бородавка знищується з допомогою електричного струму. Лікар використовує спеціальний інструмент, щоб спалити чи вирізати бородавку.
  • Хірургічне видалення: лікар може видалити бородавку скальпелем, якщо вона досить велика та потребує гістологічного дослідження.
  • Імуностимулюючі препарати: іноді лікар може призначити препарати, що підсилюють імунну систему організму для боротьби з вірусом.

Метод лікування вибирає лікар залежно від типу бородавки та її розташування, а також від загального стану пацієнта.

БОРОДАВКИ як діагностувати та вилікувати

БОРОДАВКИ як діагностувати та вилікувати

Чим небезпечні бородавки

Бородавки зазвичай безпечні, але можуть завдавати певного дискомфорту. Також вони можуть бути заразними та передаватися від людини до людини. У поодиноких випадках бородавки стають болючими або кровоточать.

Хоча рідко, деякі види бородавок можуть стати злоякісними та перетворитися на рак шкіри. Тому важливо стежити за станом бородавок та звернутися до лікаря, якщо вони змінюють форму, колір, розмір стають болючими.

Чому не можна лікувати бородавки народними методами

Використання народних засобів для видалення бородавок може бути небезпечним, оскільки вони не пройшли клінічних випробувань і не мають наукового обґрунтування та ефективності. Деякі народні методи можуть спричинити подразнення, опіки чи інфекції шкіри. Крім того, неконтрольоване використання народних засобів може призвести до неправильного діагнозу або самолікування, що може погіршити проблему. Тому рекомендується звернутися до лікаря або дерматолога для консультації та призначення безпечного та ефективного лікування бородавок.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здоров'я

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Published

on

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Гречана дієта: меню на 14 днів

Published

on

Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Абрикоси: користь та шкода для організму

Published

on

Абрикоси: користь та шкода для організму чоловіка та жінки

Ароматний фрукт не тільки дуже смачний, але також підтримує імунітет та покращує стан шкіри. Дізнаємося, яку користь організму приносять абрикоси. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве