Здоров'я
Чи можна засмагати вагітним?

Літо чи відпочинок у теплих країнах – найкращий спосіб насолодитися ласкавими променями сонця, запастися вітаміном D та отримати гарну рівномірну засмагу. Навіть вагітність не повинна бути перепоною для улюбленого проведення часу. Тільки слід заздалегідь дізнатися, як вагітним засмагати на сонці, щоб убезпечити себе від опіків та отримати максимум задоволення.
Перебуваючи в «цікавому положенні», кожна жінка стає обережнішою. Вона намагається робити все те, що буде корисно для неї та її малюка. Багато майбутніх мам з метою безпеки повністю відмовляються від засмаги та перебування на сонці. Проте вчені з’ясували, що засмагати вагітним можна. Але щоб це приносило якнайбільше задоволення, а не шкоди, потрібно дотримуватися простих правил.
Користь засмаги під час вагітності
Ультрафіолетові промені – природне випромінювання, яке при мінімальних дозах приносить майбутній мамі та малюку лише користь. Жінкам, які цікавляться тим, чи можна вагітним засмагати на сонці, слід знати, що сонячне проміння:
- піднімають настрій;
- сприяють синтезу вітаміну D, завдяки якому покращується засвоєння фосфору, кальцію, магнію;
- запобігають розвитку остеопорозу;
- підвищують рівень гемоглобіну у крові;
- підвищують ефективність терапевтичних заходів при акне, псоріазі та інших шкірних захворюваннях;
- зміцнюють стінки судин на перших стадіях варикозу;
- підвищують імунітет;
- знижують ймовірність розвитку застуди та ГРЗ;
- сприяють оновленню клітин шкірного покриву;
- покращують метаболізм.
Це потрібно засвоїти і тим жінкам, які цікавляться, чи вагітним можна засмагати на морі. Фахівці дозволяють поєднувати сонячні ванни та купання у морській воді. Але засмагати і купатися потрібно у певні години та певну кількість часу.
Шкода засмаги під час вагітності
Більшість вчених досі сперечаються про користь та шкоду сонячних ванн під час виношування малюка. Тут слід зазначити, що у надмірних кількостях сонячні промені протипоказані всім, незалежно від віку, статі чи фізіологічного стану. Наукові дослідження показали, що тривалий вплив ультрафіолету та високих температур на майбутню маму може вплинути на розвиток нервової системи плода. Тому якщо ви плануєте поїздку на море та в інший сонячний регіон, обов’язково заздалегідь проконсультуйтеся зі своїм лікарем.
Протипоказання для засмаги під час вагітності
Сонячні ванни слід приймати дозовано, незалежно від віку та фізіологічного стану. Як тільки з’являються дискомфорт і неприємні відчуття, необхідно відразу припинити контакт із сонцем і звернутися до фахівця. Перш ніж задуматися про те, чи можна засмагати вагітним, потрібно визначити наявність наступних протипоказань:
- алергія на сонячні промені;
- нестабільний тиск, який через вплив сонця може спровокувати гіпертонус матки та кровотечу;
- загроза мимовільного переривання вагітності;
- виражений варикоз, при якому можуть порушитись терморегуляція, знизитися тиск, розвинутися застійні явища;
- світла шкіра, схильна до появи опіків;
- схильність до гіперпігментації;
- цукровий діабет будь-якого типу;
- захворювання щитовидної залози та інших органів ендокринної системи;
- мастопатия в любой стадии;
- захворювання серцево-судинної системи
Але навіть за відсутності цих протипоказань вагітній не варто перебувати на сонці, коли температура повітря перевищує 30 градусів. Це призведе до перегріву організму, що негативно позначиться на стані внутрішніх органів. Далі він може спровокувати непритомність від теплового удару та розслаблення гладкої мускулатури матки, що є причиною маткових кровотеч.
Слід бути особливо обережним у першому триместрі вагітності. Зокрема, на ранніх термінах гестації потрібно уникати не тільки відкритих сонячних променів, а й тривалого перебування у лазні, сауні чи гарячій ванні. В останньому триместрі під впливом сонячних променів та високих температур можуть розвинутися передчасні пологи.
Загар у солярії під час вагітності
Офіційна медицина досі не може дати точної відповіді на те, чи можна засмагати вагітною в солярії. Однак варто зазначити, що деяка користь у цьому все ж є:
- Під впливом штучного ультрафіолету активізується обмін речовин, необхідний для повноцінного харчування малюка та стабільної роботи ендокринної системи. Якщо відвідувати солярій відповідно до рекомендацій, можна уникнути кисневого голодування тканин та гормональних порушень.
- Під час сеансу солярію відбувається синтез вітаміну D, від якого залежить робота нервової системи та психоемоційний стан матері. Ця речовина також впливає на швидкість засвоєння фосфору та кальцію, які зміцнюють та підтримують опорно-руховий апарат.
- Солярій допомагає підсушити шкіру та прискорити її очищення. Це особливо важливо, якщо вагітну турбує екзема, вугрі, псоріаз або інше дерматологічне захворювання.
- Кожен сеанс допомагає зміцнити імунітет, знизити ризик розвитку вірусного чи інфекційного захворювання.
Досягти такого ефекту можна тільки в тому випадку, якщо при відвідуванні солярію дотримуватися певної схеми, розробленої гінекологом або лікарем. В іншому випадку штучна засмага викличе:
- пігментацію майже 100% поверхні шкіри, яку практично неможливо вивести після пологів;
- викидень або мимовільний аборт на ранньому терміні;
- загибель плода;
- руйнування фолієвої кислоти, від якої залежить формування органів та систем плода.
Лікарі не рекомендують відвідувати солярій на 2-3 триместрі. На цьому терміні штучна засмага викликає опіки в ділянці живота і по всьому тілу, гіпертонію, набряки нижніх кінцівок, зневоднення організму. Як і у випадку з природною засмагою, вагітній жінці варто відмовитися від відвідування солярію за наявності наступних протипоказань:
- гіпертонія,
- загроза викидня,
- проблеми розвитку плода,
- набряки обличчя та ніг,
- дерматологічні захворювання,
- гормональні порушення,
- вірусне або інфекційне захворювання,
- онкологія,
- аутоімунні інфекції.
Якщо ж майбутня мама має намір трохи позасмагати, їй слід вибрати вертикальну кабінку. Це допоможе уникнути перетискання кровоносних судин матки. Крім того, слід видалити контактні лінзи та косметику. Варто відмовитися від використання коштів для посилення засмаги. Оптимальний час перебування у кабінці – 3 хвилини.
Правила безпечної засмаги під час вагітності
Як ми вже з’ясували, засмагати вагітним можна. Головне при цьому – дотримуватися певних правил:
- Найкращим часом для засмаги є ранкові (до 10:00) та вечірні (після 17:00) години.
- Під час засмаги необхідно накривати голову панамою або капелюхом, а також користуватися сонцезахисними окулярами. Це знизить можливість перегріву.
- При тривалому перебування на сонці слід пити немінеральну і негазовану воду.
- Не варто виходити на пляж натще, щоб не спровокувати підвищення температури тіла або занепаду сил. Якщо засмагати, навпаки, з повним шлунком, можна відчути нездужання. Краще захопити із собою трохи фруктів.
- Не можна постійно перебувати під відкритими променями сонця. Навіть лежачи на шезлонгу під парасолькою або в тіні можна добре засмагнути.
- Перед виходом на пляж потрібно ретельно змастити відкриті ділянки тіла сонцезахисним кремом або лосьйоном із високим SPF-фактором.
- Для виходу на пляж краще вибрати одяг вільного крою, зшитий із натуральних тканин. Вона має дарувати свободу рухів, дозволяючи шкірі дихати.
- Щоб уникнути перегріву, загоряти потрібно лежачи на шезлонгу, а чи не на піску. Для попередження набряків ноги при цьому повинні знаходитися вище за тіло.
- Після перебування на сонці слід наносити на шкіру делікатний зволожуючий крем або косметичну олію.
- Якщо від тривалих прогулянок пляжем в ногах відчувається тяжкість і втома, потрібно зробити легкий масаж з використанням заспокійливого та охолоджуючого гелю.
Тривалість сонячних ванн потрібно поступово збільшувати, починаючи з 10-15 хвилин. Можна поєднувати перебування на сонці з купанням. Це допоможе покращити самопочуття, розвантажити спину, опрацювати м’язи. На будь-якому терміні слід вибирати злитий купальник , що добре закриває живіт. У третьому триместрі для цього краще вибрати модель із підтримкою спини та живота.
Здоров'я
Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)
Здоров'я
Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)
-
Смачно2 місяці ago
Меню на Новий рік 2024 – рік Дракона: варіанти страв, оригінальні рецепти
-
Любов і секс2 місяці ago
100+ смс коханому чоловікові своїми словами, які завоюють його серце
-
Дім2 місяці ago
Топ-15: Рейтинг найкращих пральних машин 2023 року
-
Мода3 місяці ago
Найкращі бритви для жінок 2023
-
Гороскоп2 місяці ago
23 жовтня – який знак зодіаку: Гороскоп на 23 жовтня
-
Імена2 місяці ago
Імена для котів-хлопчиків: основні принципи, традиційні та оригінальні ідеї на будь-який випадок
-
Новий рік 20243 місяці ago
Що подарувати на Новий рік? 250 ідей подарунків на Новий рік 2024
-
Здоров'я2 місяці ago
Як горіх: Як накачати попу вдома – безкоштовно, ефективно та швидко!