Connect with us

Здоров'я

Чи можна завагітніти одразу після місячних?

Published

on

Чи можна завагітніти одразу після місячних?

Яка ймовірність завагітніти відразу після місячних, які фактори впливають на це, чи варто покладатися на календарні розрахунки? Ми відповімо на ваші запитання.

Зміст:

 1. Чому вважається, що завагітніти після місячних не можна?
 2. Яка можливість завагітніти відразу після місячних?
 3. Якщо після місячних можна завагітніти, то чому люди використовують календарний метод?
 4. Чому після місячних можна завагітніти?
  • Чи можливо оцінити мій індивідуальний ризик завагітніти одразу після місячних?
  • Чи можна збільшити надійність календарного методу?

Деякі жінки користуються календарним методом контрацепції. Він полягає у обчисленні періоду, коли запліднення неможливе. На перший погляд, метод здається досить надійним, тому що заснований на сучасних медичних знаннях. Однак практика акушерства та гінекології показує, що результатом його застосування нерідко стає незапланована вагітність 1 .

Чому вважається, що завагітніти після місячних не можна?

Ще в давнину вчені розуміли, що менструальний цикл пов’язаний із ймовірністю вагітності. Міркування про це зустрічаються в працях Гіппократа, в стародавніх китайських трактатах з медицини та інших античних джерелах. На початку XX століття медики повністю визначилися про те, як відбувається зачаття, і зрозуміли, що воно можливе протягом дуже короткого періоду після овуляції — виходу яйцеклітини з яєчника в маткову трубу. Незабаром після цього з’явився метод Огіно-Кнауса (наукова назва календарного методу).

Те, що запропонували японський та австрійський гінекологи, можна зобразити приблизно так:

Чи можна завагітніти одразу після місячних?

На думку прихильників календарного методу, протягом перших семи днів циклу завагітніти неможливо. З 8-го дня після початку місячних можна завагітніти до 19-го дня. З 20-го дня знову настає стерильний період. У цих розрахунках є здорове зерно і навіть наукова основа, проте вони засновані на уявленні про ідеальний менструальний цикл і не враховують безліч різних випадків. А вони, як відомо, іноді трапляються.

Яка можливість завагітніти відразу після місячних?

У медицині є таке поняття як індекс Перля. Цей показник відображає ефективність різних методів контрацепції та дорівнює кількості незапланованих вагітностей протягом року на 100 жінок. Якщо індекс для якогось способу запобігання низький, це означає, що спосіб ефективний, якщо високий метод працює погано.

Advertisement

Чи можна завагітніти одразу після місячних?

Комбіновані оральні контрацептиви 2 мають індекс Перля менше 1 (одна незапланована вагітність протягом року серед 100 випадкових жінок, які використовують цей метод). У презервативів – 2 або трохи вище, з урахуванням форс-мажорів, які можуть статися з ними у процесі статевого акту. Один із найненадійніших способів контрацепції — перерваний статевий акт — показує індекс 22 3 . Календарний метод б’є навіть його: за оцінками фахівців, індекс Перля цього способу становить від 24 1 і від, тобто. близько чверті жінок, що оберігаються лише за календарем, переконуються у неефективності методу на своєму досвіді.

Ось і відповідь на запитання, яка ймовірність завагітніти після місячних дуже висока. Достатньо лише невеликої помилки в розрахунках, крихітної зміни в менструальному циклі, незвичайного збігу обставин — і ви постаєте перед вибором, що робити з незапланованою вагітністю.

Ще одне важливе питання: чи можна завагітніти під час місячних? Читайте у цій статті .

Якщо після місячних можна завагітніти, то чому люди використовують календарний метод?

Спочатку календарний метод пропагувала Римсько-католицька церква. Вважалося, що віруючі люди не повинні застосовувати жодні інші способи контрацепції, крім цього — природного. Так, у західних країнах за ненадійним календарним методом міцно закріпилося прізвисько «ватиканська рулетка» 4 . У наш час церква більше не дотримується такої позиції, але є люди, які продовжують використовувати цей спосіб з релігійних міркувань.

Метод популярний у бідних країнах із цілком банальної причини: кошти контрацепції коштують грошей, а подивитися у календар можна безкоштовно. Щоб допомогти таким жінкам, було розроблено спеціальне «контрацептивне намисто» 5 . Виглядає воно приблизно так:

Advertisement

Червона намистинка біля застібки позначає перший день менструації, білі намистинки – дні, в які ймовірність вагітності мінімальна, блакитні – фертильний період. На намисто надіте колечко, яке потрібно зрушувати щодня.

У розвинених країнах пари найчастіше практикують календарний метод через небажання чоловіка користуватися презервативами, а жінки приймати «гормональні пігулки». І, звичайно, тому, що багато хто досі переконаний у ефективності цієї рулетки.

Чому після місячних можна завагітніти?

Тому що людський організм влаштований дуже складно, і іноді трапляються несподівані ситуації. Ось лише деякі з них:

 • У ідеальному менструальному циклі овуляція відбувається за 14 днів на початок місячних 6 . Насправді дозрівання яйцеклітини в яєчнику може розпочатися ще в останні дні менструації, а її вихід майже відразу після її закінчення. Причиною цього може бути зміна гормонального фону, сильний стрес та інші фактори.
 • Потрапляючи у піхву, сперматозоїди опиняються у середовищі з високою кислотністю та гинуть протягом кількох годин. Однак ті з них, які дісталися шийки матки або самої матки, можуть залишатися живими до 3 діб, у деяких випадках навіть довше 7 . Таким чином, може статися, що статевий акт відбувся в безпечний день, але сперматозоїди, що живуть, дочекалися виходу яйцеклітини.
 • Часто жінки схильні вважати будь-яку кровотечу менструацією. Однак воно може статися і з інших причин, наприклад, через ерозію шийки матки або занадто бурхливого сексу. Сплутавши таку кровотечу з початком менструації, можна дуже серйозно помилитися у розрахунках.Чи можна завагітніти одразу після місячних?

Чи можливо оцінити мій індивідуальний ризик завагітніти одразу після місячних?

Є ряд станів, які підвищують можливість завагітніти після місячних. Якщо у вас є одне з них, ви в групі підвищеного ризику:

 • Нерегулярний менструальний цикл
 • Дуже короткий цикл, менше 21 дня
 • Тривалі менструації, понад 7 днів

Навіть якщо ви з радістю виключили всі ці фактори, не варто вважати, що вам чи вашому партнеру не потрібно оберігатися одразу після місячних. Вагітність має бути бажаною та запланованою. Поки ви не збираєтеся ставати мамою, використовуйте більш надійні методи — бар’єрні (презерватив, діафрагма, ковпачок) або гормональні (комбіновані оральні контрацептиви, внутрішньоматкова спіраль та інші).

Чи можна збільшити надійність календарного методу?

Можна і для цього навіть є спеціальний термін — симптотермальний метод розпізнавання плодовості (СТМРП). Крім відстеження циклу за календарем, він включає спостереження за базальною температурою і станом цервікального слизу. За добу до овуляції базальна температура підвищується приблизно на половину градуса в порівнянні зі звичайною, а слиз у шийці матки стає вологим і тягучим.

Цей метод відрізняється низьким індексом Перля – менше 1, забезпечуючи ймовірність незапланованої вагітності на рівні гормональних контрацептивів. Але з одним невеликим застереженням — лише при правильному розумінні та точнішому дотриманні всіх процедур. Якщо ви вирішили практикувати цей метод, бажано пройти навчання під керівництвом фахівця. Самостійно освоїти симптомотермальну діагностику буде непросто.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здоров'я

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Published

on

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Гречана дієта: меню на 14 днів

Published

on

Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Абрикоси: користь та шкода для організму

Published

on

Абрикоси: користь та шкода для організму чоловіка та жінки

Ароматний фрукт не тільки дуже смачний, але також підтримує імунітет та покращує стан шкіри. Дізнаємося, яку користь організму приносять абрикоси. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве