Connect with us

Здоров'я

Чому спати на животі шкідливо?

Published

on

Чому спати на животі шкідливо?

Здоровий сон – це не лише про кількість годин, а й про позу. І, як виявляється, далеко не всі вони є безпечними. Ми поговорили зі спеціалістом про те, чому шкідливо спати на животі.

Багато хто переконаний, що для гарного самопочуття достатньо стежити за кількістю сну. Однак нерідко навіть після 8-годинного відпочинку люди прокидаються втомленими і позіхають протягом дня, намагаючись підбадьоритися за допомогою кави. Ви здивуєтеся, але такий стан може бути пов’язаний з неправильною позою, де ви лежали всю ніч. Експерт докладно пояснила, чому шкідливо спати на животі.

ЧОМУ ШКІДЛИВО СПАТИ НА ЖИВОТІ: НАСЛІДКИ

За словами лікаря-терапевта клінік «Моя Сімейна лікарня» Владислава Шевчука, лежати на животі не рекомендується довше за годину, а краще скоротити час відпочинку в такому положенні до 20 хвилин. Ця поза не є природною для людини. Сон на животі може призвести до низки неприємних наслідків.

«Таке становище для сну називають одним із найгірших. Головна шкода від нього завдається хребту. Лежачи на животі, людина не підтримує природний вигин спини та збільшує навантаження на поперековий відділ, суглоби та м’язи, тому вони частіше болять та німіють», — пояснює фахівець.

СОН НА ЖИВОТІ ПРИЗВОДИТЬ ДО ПОРУШЕННЯ КРОВООБІГУ

«Найчастіше люди сплять на животі, повернувши голову вправо чи вліво. У такому положенні кровотік судинами значно утруднений. Постачання мозку кров’ю та киснем здійснюється за допомогою двох сонних та двох хребетних артерій. Хребетні артерії проходять каналом, який утворюють поперечні відростки шийних хребців, і забезпечують харчування переважно задніх відділів мозку. Здавлювання обох або однієї хребетної артерії під час сну є дуже небезпечним», — стверджує лікар-терапевт Владислав Шевчук.

Advertisement

В результаті, за словами фахівця, є ризик зіткнутися із кисневим голодуванням. А воно призводить до того, що людина прокидається млявою і втомленою. Особливо не рекомендується спати на животі, поклавши голову на високу незручну подушку.

ЯКЩО СПАТИ НА ЖИВОТІ, МОЖНА ЗІТКНУТИСЯ З ГОЛОВНИМ БОЛЕМ

«У положенні на животі сильно напружуються м’язи шиї. Це спричиняє біль та дискомфорт у шиї, а також головний біль. Крім того, якщо людина вже має захворювання шийного відділу хребта або коли-небудь була травма голови і шиї, проблема однозначно погіршиться», — каже експерт. Це ще одна причина, через яку спати на животі шкідливо.

СОН НА ЖИВОТІ ПРОВОКУЄ НАБРЯКИ ТА ПОГІРШУЄ СТАН ШКІРИ

Якщо ви спите на животі, то вранці можете виявити на обличчі набряки та дрібні зморшки. Фахівець пояснює це тим, що таке становище призводить до порушення венозного відтоку. Тож краще вибрати іншу позу для відпочинку.

«Сон обличчям у подушку порушує кровообіг у підшкірному шарі. Довго здавлений епідерміс втрачає пружність, з’являються зморшки. Найяскравіше виділяється носогубна складка та вертикальна складка в кутку рота. Шкіра стає в’ялою, виглядає нездоровою», – стверджує фахівець.

ВІДПОЧИНОК НА ЖИВОТІ ПОГІРШУЄ ЯКІСТЬ СНУ

«Щоб продуктивно працювати, людина має висипатися. Якщо ви спите на животі, то ризикуєте дуже сильно тиснути на сечовий міхур і кишечник, що може змусити вас прокинутися. Якість сну при частих пробудженнях низька, організм не відпочиває і відновлюється. Отже, можна забути про високу працездатність та чудовий настрій», — каже Вдажислав Шевчук.

Advertisement

СПАТИ НА ЖИВОТІ ШКІДЛИВО ДЛЯ ОЧЕЙ

Сон на животі може підвищувати тиск на очі, а це призводить до болю у скронях, підвищеної стомлюваності очей та атрофії зорового нерва. Врахуйте, що деякі наслідки можуть з’явитися не відразу, а згодом.

КОМУ ОСОБЛИВО ШКІДЛИВО СПАТИ НА ЖИВОТІ

КОМУ ОСОБЛИВО ШКІДЛИВО СПАТИ НА ЖИВОТІ

Лікар-терапевт виділила кілька груп осіб, яким особливо шкідливо спати на животі.

  • Вагітна дівчина. Їм категорично заборонено сон у цій позі.
  • Люди з деякими захворюваннями шлунково-кишкового тракту (наприклад, ГЕРХ). Сон у цій позі збільшить частоту загострень.
  • Люди із серцево-судинною недостатністю та порушеннями серцевого ритму.
  • При високому ІМТ. Шкідливо спати на животі людям із зайвою вагою, оскільки виявляється надто сильний тиск на внутрішні органи та судини.

КОЛИ СОН НА ЖИВОТІ МОЖЕ БУТИ КОРИСНИМ

Мабуть, єдина ситуація, коли сон на животі може бути рекомендований, це наявність апное сну. У цьому випадку западання мови не відбувається, ризик довго перебувати без кисню зменшується», — пояснює Владислав Шевчук.

ЩО РОБИТИ ТИМ, ХТО ЛЮБИТЬ СПАТИ НА ЖИВОТІ

Звичайно, краще вибрати більш безпечну позу для сну. Як ми з’ясували, у відпочинку на животі багато негативних наслідків. Щоправда, часом людям буває зручно у такому становищі.

Експерт рекомендує спати на животі трохи більше 30-60 хвилин, бажано вдень. Вночі краще прийняти інше становище. Ще один вихід із ситуації – обійміть м’яку подушку під час відпочинку, така поза менш шкідлива для організму.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здоров'я

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Published

on

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Гречана дієта: меню на 14 днів

Published

on

Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Абрикоси: користь та шкода для організму

Published

on

Абрикоси: користь та шкода для організму чоловіка та жінки

Ароматний фрукт не тільки дуже смачний, але також підтримує імунітет та покращує стан шкіри. Дізнаємося, яку користь організму приносять абрикоси. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве