Здоров'я
Едипів комплекс – це нездоровий потяг до мами чи частина дорослішання кожного хлопчика?

Едіпів комплекс – це термін, який запровадив всесвітньо відомий психолог із Австрії. Зигмунд Фрейд. У чоловіків у дитинстві проявляється у формі зайвої психоемоційної прихильності до матері та відчуття того, що тато – їхній конкурент. Відразу позначимо, що це частина дорослішання хлопчиків. Цілком нормально, коли він виникає у певному віці. Розглянемо, як розпізнати його та як потрібно реагувати батькам.
Думка Зигмунда Фрейда
За словами Зигмунда Фрейда, це цілком закономірний етап у період з 3 до 6 років. Так людина розвивається та росте.
Він зміг розділити всі етапи психосексуального розвитку на наступні етапи.
До досягнення одного року дитина годується грудьми матері, а також відчуває приємні емоції від цього процесу. Так формується відчуття безпеки та здібності довіряти.
Анальна
У період із року до трьох років дитина починає вчитися контролювати фізіологічні процеси організму. Як правило, саме в цей віковий проміжок малюка привчають до горщика. Він навчається розуміти власні події. Дуже важливо у такому процесі виявляти терпіння і ставитися з розумінням.
Фалічна
Починаючи з трьох років і до шести малюк цікавиться відмінностями між жіночою та чоловічою статтю. Він може виявляти інтерес до сексуального життя старших родичів. Дитина усвідомлює, що чоловіки та жінки відрізняються. Саме з 3 до 6 років і відбувається найяскравіший прояв Едіпового комплексу.
Латентний
З 6 до 12 років у хлопчика відбувається спад інтересу до сексуальності. Фокус уваги зміщується на саморозвиток, навчання, спорт та творчість.
Генітальна
У період з 12 до 18 років хлопчики активно цікавляться протилежною статтю, найяскравіший прояв сексуальності. Найчастіше у цьому віці і починають будувати перші стосунки.
Пам’ятайте: зовсім не обов’язково, щоб ваша дитина розвивалася саме так, як сказав Фрейд. Це дуже індивідуальний процес. Найважливіше завдання батьків полягає в підтримці свого чада.
Едіпів комплекс – це: що говорять психологи в сучасності
Наразі фахівці не можуть заперечувати певного внеску Зигмунда Фрейда в науку. Однак, здебільшого, психологи з скептицизмом налаштовані на теорію психоаналітика з Австрії. Чимало психоаналітиків упевнені, що Фрейд був зайво схиблений на теорії про те, що вся психіка зав’язана на інстинктах та лібідо.
Наприклад, Еріх Фромм говорив, що цей комплекс далеко не завжди може виникнути у хлопчика, коли він росте та розвивається. Насамперед він формується через дисгармонії у відносинах батьків. Психолог упевнений: основна причина Едіпового комплексу криється в недоліку материнської ласки та турботи. Тому в нього і виникає відчуття ревнощів. Він хоче стати схожим на тата, щоб вдалося завоювати для себе хоча б шматочок материнської любові.
Поль-Клод Рекам’є також ввів термін, схожий на Едіповий комплекс. Мова йде про нарцисичним спокусі. Це також не найздоровіша модель поведінки матері по відношенню до сина.
Батьківська фігура намагається бути ідеальною для свого малюка, тому що бачить у ньому ідеальне відображення себе. Мама багато часу присвячує своєму синові, часто обдаровує його дорогими речами та постійно хвалить. У результаті чоловік вважає, що тільки він вартий кохання.
Психоаналітики впевнені, що внутрішнє «Я» малюка безпосередньо залежить від того, як він взаємодіє з оточуючими. Але особливу роль цьому займає взаємовідносини з мамою. Якщо дитина зайве прив’язаний до мами, йому буде важко взаємодіяти з оточуючими, а також будувати любовні зв’язки з дівчатами.
Причини Едіпового комплексу
Сучасні психоаналітики впевнені: Едіпів комплекс – це не щось універсальне. Він з’являється далеко не у кожного. Зовсім не обов’язково, щоб він з’являвся у формі ревнощів або взагалі сексуальних фантазіях та потягу до мами. Найчастіше це явище виявляє себе як сильна прихильність до своєї матері з емоційної точки зору.
Едіпів комплекс – це явище, яке може виявлятися і в здорових сім’ях
Навіть коли у дитячо-батьківських відносинах панує любов та довіра, він може з’явитися. Як правило, дитина ревнує маму. Хлопчик активно показуватиме своє невдоволення, коли мати приділяє увагу батькові або іншим членам сімейства.
Коли батьки розуміють, що відчуває їхня дитина, вони допомагають малюкові опрацювати почуття і перенаправити їх у позитивний бік. У міру дорослішання людина усвідомлює, що любов мами до нього – це не ексклюзивна емоція, а з татом не потрібно змагатися, вона є авторитетною фігурою. Тоді Едіповий комплекс підходить до благополучного завершення.
Неблагополучна сім’я та Едіпів комплекс
Коли в дитячо-батьківських взаєминах немає прояву кохання та турботи, у малюка розвивається Едіпів комплекс, надалі переростає в дуже серйозні відхилення. Коли батько поводиться
агресивно або холодно з мамою дитини, син відчуває, що має захистити матір. Надалі формується почуття ревнощів.
Якщо ситуацію зовсім запустити, все може перерости в психоз. Маля занурюється у світ ілюзій, в якому тільки він гідний любові мами. У результаті все це призводить до нездатності сформувати здорові відносини з протилежною статтю та різним психічним відхиленням.
Едіпів комплекс – це явище, яке можна перебороти
Але як можна допомогти малюкові перебороти Едіпів комплекс і зробити так, щоб він не мешкав жахливі наслідки?
Найважливіше — не панікувати.
Коли ви помітили, що у малюка проявляється Едіпів комплекс, не варто відразу сприймати його, як щось негативне. Навряд чи допоможуть покарання. Вам варто бути терплячими до свого чада і виявляти розуміння.
Особисті межі.
Дитині слід спокійно розповісти, що у сімейних стосунках є деякі правила та особисті межі. Вам потрібно навчити його дотримуватися кордонів оточуючих і з повагою ставитися до їхніх почуттів. Поясніть, що якісь речі неприпустимі.
Спілкування.
Для того, щоб син зміг подолати комплекс, його слід навчити навичкам спілкування. Хваліть, коли він бере участь у якихось групових заходах та заохочуйте спілкування з іншими дітьми.
Сприятлива ситуація в сім’ї.
Пам’ятайте, що дитина навчається взаємодії з іншими, дивлячись на своїх батьків. Тому важливо підтримувати у сімейних стосунках здорову та люблячу атмосферу. Показуйте, що обидва батьки грають свою важливу роль.
Допомога психолога.
Ви зрозуміли, що власних зусиль недостатньо? Потрібно звернутися за допомогою до психолога. Він зможе допомогти розібратися в причинах і надасть кілька рекомендацій, які допоможуть саме вашій дитині.
Головне пам’ятати про те, що це тимчасове явище та виявити терпіння. Розуміння батьків допоможе хлопчику без особливих труднощів пережити цей період.
Здоров'я
Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)
Здоров'я
Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)
-
Смачно2 місяці ago
Меню на Новий рік 2024 – рік Дракона: варіанти страв, оригінальні рецепти
-
Любов і секс2 місяці ago
100+ смс коханому чоловікові своїми словами, які завоюють його серце
-
Дім2 місяці ago
Топ-15: Рейтинг найкращих пральних машин 2023 року
-
Мода3 місяці ago
Найкращі бритви для жінок 2023
-
Імена2 місяці ago
Імена для котів-хлопчиків: основні принципи, традиційні та оригінальні ідеї на будь-який випадок
-
Гороскоп2 місяці ago
23 жовтня – який знак зодіаку: Гороскоп на 23 жовтня
-
Новий рік 20243 місяці ago
Що подарувати на Новий рік? 250 ідей подарунків на Новий рік 2024
-
Здоров'я2 місяці ago
Як горіх: Як накачати попу вдома – безкоштовно, ефективно та швидко!