Гендерно нейтральні займенники, також відомі як неозайменники, є займенниками, які відходять від цієї ідеї, тобто вони не вказують на стать людини. Для деяких людей гендерно нейтральні займенники краще відповідають їхній гендерній ідентичності, пояснює Марш. «Замість використання «він» або «вона», людина [може використовувати] «вони», «зе» або «ксе».
Ви повинні використовувати гендерно нейтральні займенники щоразу, коли ви говорите з кимось, хто їх використовує, або маєте на увазі когось, каже Марш. «Наприклад, якщо ваш друг або колега стверджує, що він використовує займенники they/them/theirs, ви б звернулися до цієї людини такими способами: «Вони приєдналися до нас на вечерю вчора ввечері» або «Вони були в захваті від себе, оскільки який чудовий десерт був на смак» або «Це був їхній домашній рецепт».
Гендерно-нейтральні займенники також можна використовувати в місцях, де хтось не хоче робити припущення щодо статі чи гендерної ідентичності іншої людини, каже Хіт Фогг Девіс, директор відділу гендерних, сексуальних і жіночих досліджень в Університеті Темпл і автор книги Beyond Trans : Чи має значення стать? . У цьому випадку ви можете використовувати гендерно нейтральний займенник на робочому місці, у школі чи в інших місцях, де стать може не мати відношення до обговорюваного. Девіс каже, що він особисто робить це, коли викладає, щоб зменшити акцент на бінарності статі.
Широке використання гендерно нейтральних займенників, коли ви не впевнені щодо займенників іншої людини, може бути потужним способом уникнути припущень щодо чиєїсь статі чи гендерної ідентичності, додає Марш.
Ще одна причина, чому люди можуть використовувати гендерно нейтральні займенники? Вони просто не вірять у гендер або не хочуть відповідати ідеалам чи очікуванням, які люди покладають на гендер, каже Девіс.
Чи є гендерно нейтральні займенники новою річчю?
Це може здатися так, тому що складається враження, що вони стали більш популярними за останні кілька років. «Поінформованість про різноманітні займенники зростає. Нещодавнє дослідження Pew Research Center показало, що більшість дорослих у США принаймні знайомі з цією концепцією, і приблизно кожен п’ятий знає когось, хто використовує гендерно нейтральні займенники», — каже Марш.
Але гендерно нейтральні займенники не є новими. Насправді, вони йдуть далеко, далеко назад, каже Барон. «Вони зараз популярні як небінарний займенник для людей, які є трансгендерними, небінарними або гендерно неконформними. Але однина «вони» завжди була популярним прийомом для письменників, коли стать невідома, не має значення або коли це потрібно приховати, щоб захистити анонімність особи, про яку ви говорите», — пояснює Барон, який зазначає, що однина «вони» фактично вживається в англійській мові з 14 століття.
Інша річ, яка може вас здивувати: «Вони/їх» — не єдиний гендерно-нейтральний займенник. Інші гендерно нейтральні займенники, які також починають привертати увагу громадськості, включають “xe/xem”, “ze/zim” і “sie/hir”. Вони використовуються для ідентифікації людей, які не відповідають двійковому коду. Але Барон каже, що йому особисто відомо про понад 200 вигаданих гендерно нейтральних або небінарних займенників: «Найперші вигадані займенники, які я знайшов, — E, es і em, створені в 1841 році лікарем Френсісом А. Брюстером, який також написав підручник з граматики».
Тон інший. «Тон був створений у 1858 році Чарльзом Конверсом, відомим американським автором гімнів, хоча він не отримав широкого розголосу до 1880-х років», — каже Барон. І список можна продовжувати нескінченно.
Однак ці інші займенники не такі поширені, як «вони/їх». «На мій погляд, однина «вони» довела свою успішність. Його використовують люди, яким важлива гендерна інклюзивність. Його використовують люди, які відкидають ідею гендерної інклюзивності. І його використовують люди, які не думають про гендерну інклюзивність. все”, – пояснює Барон.
Як використовувати гендерно нейтральні займенники в реченні?
Те, як ви використовуєте гендерно нейтральні займенники в реченні, насправді залежить від ваших уподобань, але, здається, існують усталені шаблони, пояснює Барон.
Наразі здається, що більшість людей дотримуються встановлених граматичних правил, тому ви можете розглядати однину «вони» як множину. Наприклад, якщо ви хочете сказати, що особа, яка використовує гендерно нейтральні займенники, кудись збирається, ви можете сказати щось на кшталт: «Вони йдуть до ресторану» або «Вони будуть відвідувати подію сьогодні ввечері».
Якщо ви хочете використовувати почесні слова, як-от «сер/пані» або «пан/пані», поширеним є «Mx», що усуває припущення будь-якої статі зі слова. .
Як вимовляти нейтральні займенники різної статі?
Одна з проблем, з якою стикаються гендерно нейтральні займенники з точки зору загального визнання, полягає в тому, що не завжди зрозуміло, як їх слід вимовляти, зазначає Барон. Прийняття означає повагу до людей настільки, щоб мати рацію, коли ви звертаєтесь до них.
Тим не менш, немає ніяких правил щодо вимови гендерно нейтральних займенників. Більшість людей дивитимуться на ці написані слова та застосують те, що вони інтуїтивно знають про англійську вимову, каже Барон.
Тож не панікуйте щодо вимови! Якщо ви не впевнені, як вимовляти ці займенники, а є варіанти, найкраще запитати когось. Інша пропозиція полягає в тому, щоб дотримуватися шаблону вимови. «Одна аналогія: якщо у вас є «він» і у вас є «вона», то у вас є «зе». А для «зі», ймовірно, ви також можете сказати «зе», — пояснює Барон. «Або ви можете використати аналогію зі словами, які ви вже знаєте, наприклад, ксенофобія».
Що таке неозайменники і хто їх може вживати?
По суті те ж саме, що й нейтральні за статтю займенники, неозайменники — це нові (нео) займенники, які використовуються замість поширених бінарних займенників статі «вона», «він» або «вони». Але Барон не «любить називати їх неонімними, тому що, як людина, яка вивчала історію, я знаю, що вони не нові — їхня популярність нова».
Це термін, який багато людей використовують для вигаданих займенників, зокрема «xe/xem/xyr», «ze/hir/hirs» і «ey/em/eir». Будь-хто може використовувати неоіменники, але часто трансгендерні, небінарні та гендерно неконформні люди приймають такі займенники.
Як вибір людиною гендерно нейтральних займенників може відображати її культуру?
Спершу головною турботою людей, які не ідентифікують себе в традиційній гендерній бінарності, було те, щоб бути загальноприйнятими та мати можливість існувати та жити так, як вони хочуть, каже Барон. Конкретна мова відійшла на другий план, але останніми роками вона стала більш поширеною та значною у боротьбі за обізнаність і визнання. Займенники стали символом включення та виключення.
Займенники є частиною того, що ми умовно називаємо культурними війнами, пояснює Барон. Займенники, і зокрема гендерно нейтральні займенники, відображають світогляд. «Це те, як ви бачите себе у світі та як ви бачите інших людей у кімнаті», — каже Барон. «Але це робота займенників; вони включають і виключають».
Властивою і справжньою формою займенника є включення та виключення, класифікація. Займенники вказують на те, з ким ви розмовляєте або про кого ви говорите, і навпаки. Вони є системою ідентифікації; і ви можете ідентифікувати себе як належного до певної групи. А група, за визначенням, відокремлюється. «Це форма групи; так вони працюють соціально, і так вони працюють лінгвістично», – додає Барон.
Який найпоширеніший гендерно нейтральний займенник?
За статистикою, найбільш вживаним гендерно нейтральним займенником є «вони».
«Опитування небінарних або трансгендерних осіб, як правило, показують, що «вони» є найпоширенішим небінарним займенником», — стверджує Барон.
Як вивчити чиїсь займенники?
Один із найкращих способів вивчити чиїсь займенники – це використовувати свої власні, кажуть і Марш, і Девіс. «Незалежно від того, чи віддаєте ви перевагу традиційним або неофіційним займенникам, вказівка ваших займенників під час представлення або як частина підпису електронної пошти надсилає повідомлення про те, що ви чутливі до гендерної різноманітності та підтримуєте її», — пояснює Марш.
Після вказівки ваших власних займенників інша особа може добровільно сказати свої, але якщо вона цього не зробить, ви також можете запитати про них. Марш рекомендує, щоб ваша розмова звучала приблизно так: «Привіт, мене звуть Трейсі. Я називаю її/вона/її. Як би ви хотіли, щоб я вас називав?»
Не кожен почуватиметься комфортно чи безпечно під час цієї розмови, додає Марш, і це нормально. Важливо, щоб ви поважали межі та почуття іншого.
«Привіт, мене звуть Трейсі. Я є її/її/її. Як би ви хотіли, щоб я вас називав?»
Якщо використання гендерно нейтральних займенників здається вам важким або неприємним, тому що ви до цього не звикли, просто потренуйтеся. Оскільки їх зазвичай не вчать у школі, може знадобитися деякий час, щоб вони стали природною частиною вашого стилю розмови, а це означає, що ви повинні бути більш уважними до вподобань інших, каже Марш. Але один із способів потренуватися — додати їх у свою щоденну розмову. «Спробуйте використовувати терміни «друзі», «гості» або «колеги», а не «пані та панове», «хлопці та дівчата» або «привіт, хлопці». Роблячи це, ваші зусилля сприяють створенню більш інклюзивного та різноманітного суспільства для всіх», – вважає Марш.
Чому важливо поважати людей, які використовують гендерно нейтральні займенники?
Описуючи когось займенниками, за якими він хоче, щоб його ідентифікували, ви поважаєте свободу людини ідентифікувати себе так, як вона хоче, каже Девіс. Це також показує, що ви розумієте, що гендерна ідентичність є більш складною та плинною, ніж це дозволяють традиційні займенники, додає Марш. «Запитуючи та використовуючи улюблений займенник статі, ви ставитеся до нього з шаною та повагою. Багато з нас знають когось, хто просить, щоб його називали варіантом свого імені, наприклад «Білл», а не «Вільям». Наполягати на тому, щоб називати цю людину Вільямом, це буде сприйнято як неповага та образа», — каже Марш.
Девіс додає, що використання гендерно-нейтральних займенників також може мінімізувати ризик того, що ви неправильно сприймете когось, і, як наслідок, змусите їх почуватися знеціненими чи неповажними. Золоте правило також стосується займенників.