Connect with us

Новий рік 2024

Година Землі у 2024 році

Published

on

Година Землі у 2024 році
Година Землі – міжнародна подія, яка проводиться за традицією навесні. У 2024 році акція намічена на 23 березня , згідно з традицією, на останній суботній день місяця. У період з 20:30 до 21:30 з урахуванням місцевого часу добровільні учасники акції відключають світло та електротехнічні прилади на знак підтримки розумного ставлення до природи, її ресурсів.

Ціль акції

Сенс Години Землі криється над економії електрики, як здається здавалося б. Короткий проміжок дуже малий для помітного збереження енергії в масштабах світу. Відключення символічно висловлює єднання людей на захист природи.

Мета заходу – залучити інтерес до екологічних проблем планети, висловити колективне занепокоєння за спільне майбутнє, нагадати про розумне споживання природних ресурсів, які не безмежні.

Учасниками заходу виступають як приватні особи, і державні, громадські, комерційні підприємства. На годину мешканці вимикають світло у квартирах, організації відключають підсвічування пам’яток, будівель, мостів. У проведенні акції не залучають з метою безпеки вуличне освітлення, безперервні провадження.

Історія

Ідея акції щодо відключення електрики з’явилася у відділення фонду захисту дикої природи (WWF Australia). Ініціатори виступили у 2004 році з пропозицією звернути увагу австралійців до негативних кліматичних змін. Розроблена концепція отримала назву «Велике клацання».

Година Землі 2024

Година Землі 2024

У першій акції, проведеній у 2005 р., брали участь понад два мільйони мешканців Сіднею, 2100 організацій. Наступного року назву змінили, щоб перенести акцент із простого відключення світла на глобальні проблеми планети. Година Землі набула міжнародного статусу, у 2008 році до проведення акції приєдналися 35 держав світу, понад чотириста міст, понад сто мільйонів людей. Екологічну ініціативу підтримали жителі різних країн, оскільки кліматичні зміни торкнулися всіх народів. На годину поринув у темряву оперний театр у Сіднеї, не горіло підсвічування каліфорнійського мосту «Золоті ворота», будівлі римського Колізею, Біг-Бена в Лондоні, американського хмарочоса Вілліс-тауер, Ейфелевої вежі в Парижі та інших великих об’єктів. Дослідники встановили, що в результаті акції інтерес жителів планети до питань екології зріс на чотири відсотки.

Географія проведення Години Землі щороку розширювалася. Сьогодні масова акція на планеті об’єднує понад два мільярди людей із 180 країн.

Події традиційно проводять останній суботній вихідний березня. Якщо дата акції збігається за календарем із Великою суботою напередодні Святого Великодня, то захід переносять на тиждень раніше.

Година Землі в Україні

У 2009 році наша країна приєдналася до проведення міжнародної акції. Першого року брали участь двадцять міст, у наступний період акція захопила хвилею сотні населених пунктів від Луганська до Ужгорода. У країні відключали підсвічування відомих будівель, пам’яток культури.: Активні користувачі інтернету приєднуються до заходу, виходячи зі всіх соціальних мереж, вимикаючи на годину комп’ютер, планшет, ноутбук. Громадянська позиція учасників – у громадському заклику до рішучих заходів щодо обмеження впливу людини на екосистеми планети.

Advertisement
Що таке година землі

Що таке година землі

Акція Година Землі підтримана організацією екологічної флешмоб-інсталяції, проведенням нічного забігу з ліхтариками, концерту при свічках та велогонок.

Розвиток ідеї

Логотип Години Землі відбивав число 60 до 2011 р. Світовий фонд (WWF) вніс у зображення знак «60+». Екологічна підтримка необхідна у справі збереження енергоресурсів, а й природних джерел води, повітря, з корисними копалинами.

Товариства охорони навколишнього середовища підтримують ініціативи щодо масового використання світлодіодних ламп, економії чистої води, упаковки, вторинної переробки відходів. Щороку Годину Землі присвячують новій темі, яку висвітлюють у пресі, обговорюють на громадських та освітніх заходах. Акцію активно підтримує молодь різних країн, яка замислюється, що на неї чекає в майбутньому. Одна з актуальних тем останніх років – відкритість екологічної інформації, оперативність та точність. В даний час кліматичні зміни, проблеми забруднень води, повітря відбиваються на якості життя кожної людини.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новий рік 2024

Що подарувати на Новий рік? 250 ідей подарунків на Новий рік 2024

Published

on

Що подарувати на Новий рік? 250 ідей подарунків на Новий рік 2024

У нашій статті ми приготували кращі 250 ідей подарунків на Новий рік 2024 року, щоб кожен міг знайти сюрприз для близьких людей. (більше…)

Continue Reading

Новий рік 2024

Салати на Новий рік 2024: смачні та прості рецепти

Published

on

Салати на Новий рік 2024: смачні та прості рецепти

10 найкращих рецептів новорічних салатів, які можна швидко приготувати напередодні свята: ідеї від шеф-кухарів та редакції Badabum. (більше…)

Continue Reading

Новий рік 2024

Яблучний спас 2024 року: традиції та дата святкування

Published

on

Яблучний спас 2024 року: традиції та дата святкування

Яблучний Спас щороку відзначають 19 серпня, і збігається він із православним святом Преображення Господнього, так само буде і у 2024 році (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве