Connect with us

Сім'я

Хто такий кум і хто така кума по-родинному в Україні?

Published

on

Хто такий кум і хто така кума як зрозуміти

У цьому матеріалі розберемося з тим, хто такий кум і хто така кума, хто ними може стати і які у них обов’язки.

Хто такі кум та кума?

Кум – це хрещений батько дитини по відношенню до його батьків та хрещеної матері дитини.

Кума – це хрещена мати дитини по відношенню до її батьків та хрещеного батька дитини.

Під час хрещення дитини призначаються її хрещені батьки – хрещена мати та хрещений батько. Після цієї релігійної процедури хрещену матір дитини можуть називати кумою батько та мати дитини, а також хрещений батько дитини, а хрещеного батька дитини можуть називати кумом батько та мати дитини, а також хрещена мати дитини. Крім цього, хрещена мати та хрещений батько дитини можуть називати батьків цієї дитини кумом та кумою.

Схема непроста, тож поясню простими словами. Після хрещення дитини всі дорослі (батько і мати дитини, а також хрещені батько та хрещена мати дитини) можуть називати один одного кумом (кум – чоловік) та кумою (кума – жінка). Звичайно, якщо у них є свої родинні зв’язки, наприклад, що цілком логічно, батьки дитини не так називатимуть один одного, оскільки вони – чоловік і дружина.

Advertisement

Кумівство – це релігійна спорідненість. Тобто кума і кума, а також дитина та її батьки, всі ці люди, тепер родичі, але не на цивільно-правовому і не на біологічному, а на релігійному рівні.

Кума і кума – це сприймачі, тобто люди, які беруть участь у таїнстві хрещення як гаранти християнської освіти та виховання хрещених. При хрещенні немовлят саме вони вимовляють замість дітей зобов’язання сповідання віри і дають обіди, приймаючи перед Богом обов’язок піклуватися про цих дітей – їхнє духовне життя, а у разі смерті батьків та матеріальне життя.

Хто такий кум і хто така кума

Нерідко після хрещення відбуваються святкування та гулянки. Деякі люди співають веселу пісню – “Що за кума, що під кумом не була“. Тут мається на увазі прямий сексуальний зв’язок. Багато людей навіть вважають, що це своєрідна традиція. Насправді це серйозний гріх, оскільки хрещена мати і хрещений батько дитини вважаються родичами перед Богом. Такими родичами, яких не повинне пов’язувати сексуальне життя… Як Ви розумієте, чоловік і дружина не повинні бути хрещеними одного й того ж малюка.

Кум і кума – це люди, пов’язані духовним спорідненістю. Вони можуть бути друзями, знайомими чи навіть незнайомими один одному людьми. Але між ними не повинно бути особливо тісних зв’язків, інакше їхні стосунки можна вважати чимось на кшталт релігійного інцесту.

Головне, що поєднує кума і куму – турбота про свого хрещеника.

При цьому кум і кума можуть бути пов’язані спорідненістю та батьками малюка. Багато хто беруть у хрещені для свого немовляти родичів – сестер, братів, тіток, племінниць, дітей.

Advertisement

Ще раз. Хто є хто

Якщо Ви – хрещений батько дитини, то для Вас хрещена мати дитини – це кума, мати дитини – кума, батько дитини – кум. Ви для кожного – кум.

Якщо – хрещена мати дитини, то для Вас хрещений батько дитини – це кум, мати дитини – кума, батько дитини – кум. Ви для кожного з них – кума.

Що мають робити кум та кума?

Головне завдання кума та куми – духовна освіта їх підопічного. Саме тому хрещеним батьком та хрещеною матір’ю мають стати віруючі люди, які з повагою ставляться до релігії, релігійних свят, а також планують брати активну участь у духовному вихованні малюка. Правда, дуже часто виходить так, що хрещених вибирають за іншим принципом – хто кращий друг і подруга, той і хрещений. А якщо кандидатів таких немає, то обирається будь-який родич, з яким добрі стосунки. Якщо вже привносити в життя дитини віру і релігію змалку, то робити це варто правильно.

Кум і кума йдуть після батьків дитини на другому місці за головуванням – вони можуть брати участь у будь-якому аспекті життя дитини, не лише духовному чи релігійному. Хрещені батьки повинні допомогти виховати доброї та чуйної людини, розповідаючи про добро, кохання, дружбу та взаємоповагу, совісті та справедливості. Кум і кума виступають наставниками і вчать дитину чи «латають дірки» у вихованні батьками.

Кум та кума повинні взяти на себе турботу про хрещеника повною мірою або заповнити те, що не можу зробити батьки. У житті трапляються різні ситуації, наприклад, один або відразу обидва батьки можуть загинути, у них можуть статися серйозні фінансові труднощі або якісь важкі травми (каліцтва). Хрещені не мають права (юридично, зрозуміло, мають, а от у релігійному плані — ні) кинути свого підопічного у біді.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сім'я

Що має вміти дитина в 4 місяці

Published

on

Що має вміти дитина в 4 місяці

Батьки уважно спостерігають за улюбленим немовлям та цікавляться всіма змінами, які відбуваються у його фізичному та інтелектуальному розвитку. Дізнаємося в експертів, що має вміти дитина в 4 місяці. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Що подарувати на річницю весілля

Published

on

Що подарувати на річницю весілля

Який вибрати подарунок на річницю весілля, які річниці весілля бувають і що подарувати чоловікові, дружині чи друзям. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Річниця весілля 5 років – яке весілля, як відзначити

Published

on

Річниця весілля 5 років - яке весілля, як відзначити

Що подарувати на річницю весілля 5 років? Ідеї, як відзначити перший ювілей сім’ї. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве