Connect with us

Сім'я

Імена для хлопчиків: популярні та рідкісні варіанти зі значенням

Published

on

Імена для хлопчиків: популярні та рідкісні варіанти зі значенням
Імена для хлопчиків: популярні та рідкісні варіанти зі значенням

У народі існує думка, що ім’я впливає на долю людини. Правильно підібране ім’я для хлопчика стає оберегом, формує у ньому певні риси характеру. Віра Куликова, Дмитро та Надія Зима назвали найпопулярніші та рідкісні імена, розтлумачили їхнє значення.

Популярні імена для хлопчиків, їх значення

Вигадуючи ім’я для дитини, батьки часто орієнтуються на моду та власний смак. При цьому вони рідко замислюються над тим, яка інформація та таємниця ховається у конкретному імені. Які імена для хлопчиків популярні у 2022 році? Часто хлопчиків називають звичними, але гучними іменами. Якщо вибирати за частотою використання, то найпопулярнішими вважаються такі імена:

 1. Олександр – ‘захисник’. Автори праці «Як назвати хлопчика. Найкраще ім’я для вашої дитини» Дмитро та Надія Зима стверджують, що це ім’я має сильну енергетику. Воно наділяє носія сміливістю, впевненістю у собі та прагненням до лідерства та влади.
 2. Артур – ‘ведмідь’. Власника імені виділяють інтелігентність, активність.
 3. Олексій – ‘захищати’, ‘відбивати’. Більшість володарів цього імені терплячі, добродушні, тактовні, впевнені у своїх силах та самостійні.
 4. Максим – “великий”, “найбільший”. Родове римське ім’я із сильною енергетикою. Достоїнства та позитивні риси володаря імені – добродушність, щедрість, уважність, дбайливість та чесність.
 5. Тимофій – ‘шанує Бога’. Для носіїв імені характерна працьовитість, амбітність, завзятість та гострий розум.
 6. Іван – ‘помилований Богом’. Це ім’я просте, досить поширене, але воно обіцяє носію добро, щастя, удачу і підкреслює його добрі якості — доброту, чесність, товариськість, щедрість, веселу вдачу, надійність. До того ж Іван має чудову сумісність з іншими іменами.
 7. Дмитро – ‘присвячений богині Деметрі’. Це найпоширеніше чоловіче ім’я грецького походження. Дмитро — добра, активна, талановита, розумна дитина, яка захоплюється. Саме таке друге ім’я дали своєму малюкові зіркові батьки Ештон Катчер та Міла Куніс.

Всі люди мають різні смаки, тому вибирають для синів імена, приємні для їхнього власного слуху. Які гарні чоловічі імена? Ось найпоширеніші милозвучні чоловічі імена:

 1. Матвій – ‘дар Бога’, ‘божа людина’. Чоловіче ім’я давньоєврейського походження. Для Матвія дуже важко знайти золоту середину – все чи нічого. Він сміливий, наполегливий та успішний. Але сильні сторони миттєво можуть стати недоліками. Тоді власник цього імені стає авторитарним, пихатим, нетерплячим, імпульсивним і безрозсудним.
 2. Артем – ‘здоровий’, ‘неушкоджений’. Його власник може похвалитися такими якостями, як аналітичний склад розуму, самостійність, впевненість у поєднанні з лідерськими здібностями.
 3. Андрій – “відважний”. Головними рисами характеру є життєрадісність, безтурботне ставлення, комунікабельність, розважливість.
 4. Арсеній – ‘мужній’, ‘міцний’. Маленький Арсеній — слухняна, комунікабельна, вразлива дитина.
 5. Тимур – “залізний”. Основні риси характеру – терплячість, цілеспрямованість, зовнішня незворушність, уміння тримати емоції під контролем.
 6. Володимир – ‘що володіє світом’. Володимир з дитинства виявляє здатність до навчання, він слухняний і охайний. Має схильність до ризику, любить перебувати у центрі уваги.

Українські красиві сучасні імена для хлопчиків здебільшого старослов’янські, іменаукраїнських князів та козаків, відомих українських творчих особистостей. Найкрасивіші та найпопулярніші імена хлопчиків:

 • Мирослав — слов’янськечоловіче ім’я, означає ”мирний та славний”.
 • Остап — традиційне українське ім’я – народна форма трьох канонічних імен грецького походження — Євстафій, Євстахій і Стахій.
 • Святослав — слов’янське двоосновне чоловіче ім’я, що походить слів «святий» і «слава».

Автор книги «Таємниця імені – ключ до долі людини. Чоловічі імена» Віра Куликова зазначає, що фахівці Центру хвильових технологій (Орегон) з’ясували, що кожна буква має певну частоту вібрації. Завдяки цьому ім’я впливає свого носія, формуючи у ньому ті чи інші властивості. Людина хіба що налаштовується хвилю свого імені.

Також помічено, що «мелодія» імені впливає людей, із якими людині доводиться спілкуватися. Одне ім’я викликає приємні емоції, інше негативні. У момент знайомства оточуючі на підсвідомому рівні одержують про людину певну інформацію.

Які рідкісні імена для хлопчика?

Прагнучи виділити свою дитину серед інших, сучасні батьки дають синам рідкісні імена. Найчастіше це міфічні, біблійні, іноземні чи нові імена. Ілля Мельников у книзі «Як назвати дитину: вибір імені та хрещення» наводить кілька рідкісних імен для хлопчика:

 • Август, Августин – “священний”;
 • Авдей, Авдій – ‘слуга Бога’, інше значення – ‘благозвучний’;
 • Адам – ​​’людина’ або ‘червона’;
 • Адріан – ‘житель Адрії’, держави венетів;
 • Амвросій – “безсмертний”;
 • Аполлон, Аполлінарій – ‘що відноситься до Бога Аполлону’;
 • Аристарх – ‘найкращий повелитель’;
 • Борислав – “боротися за славу”;
 • Венедикт – ‘благословенний’;
 • Веніамін – ‘син правої руки’, тобто коханої дружини;
 • Макар – ‘блаженний’;
 • Сидор – слов’янська форма грецького імені Ісідор – ‘дар Ізіди’;
 • Орест — той, хто стоїть на горі;
 • Лаврентій – ‘прикрашений лавром’;
 • Модест – ‘скромний’;
 • Тихін – ‘доля, випадок’;
 • Лазар – ‘Бог допоміг’;
 • Ераст – ‘прекрасний, милий’;
 • Хома – ‘близнюк’.

Автор називає кілька правил при виборі імені немовляті:

 • Назвати дитину ім’ям праведника – на добро, а ім’ям мученика – приректи на поневіряння і муки в житті.
 • Малюкові не слід давати ім’я батька або найближчого родича, який живе з ним в одному будинку. Тезок охороняє один ангел-охоронець, а він не в змозі вберегти одразу двох від біди.
 • Не варто давати синові ім’я померлого в сім’ї немовляти, щоб він не повторив його долі.

Як красиво назвати сина? Ось красиві рідкісні імена та їх значення:

 1. Альберт – ‘благородний блиск’. Ім’я має давньонімецьке походження. Маленький Альберт рухлива, весела дитина з гарними інтелектуальними задатками. Має схильність до зайвої ваги, проблем із травленням та психоемоційною сферою.
 2. Марат – “бажаний”. Носії цього арабського імені добрі та щедрі, але непередбачувані, їх емоції та настрій важко передбачити. При цьому діти з ім’ям Марат дуже сприйнятливі, чутливі та вперті. Автор книги «Ім’я та здоров’я вашої дитини» Борис Хігір попереджає, що у володарів імені слабка імунна та нервова система. Його слід оберігати від вірусних інфекцій та психічних потрясінь.
 3. Платон – ‘широкоплечий’. Маленька Платоша активна, бешкетна, непосидюча і допитлива дитина. Надмірна потяг до пізнання нового нерідко наражає малюка на небезпеки.

Яке найкраще ім’я для сина? Серед рідкісних, красивих та оригінальних імен можна виділити такі:

 • Гліб – у перекладі зі скандинавського “улюбленець богів”;
 • Демід або Діомід – ‘рада Зевса’;
 • Єлізар – давньоєврейське ім’я, яке перекладається як ‘Бог допоміг’;
 • Мирон – з давньогрецького “запашний”;
 • Оскар – німецьке ім’я, означає “божественний”;
 • Самуїл – походить від давньоєврейського Шемуеля – ‘Бог почув’;
 • Рафаель – ім’я біблійного походження (так звати одного з архангелів), у перекладі з івриту – “зцілив Бог”.

Хоч би як керувалися батьки, обираючи дитині ім’я, вони повинні пам’ятати про те, що з цим ім’ям їхньому синові доведеться прожити все життя.

При виборі імені для сина важливо керуватися не лише модою, а й здоровим глуздом. Не слід давати надто химерне ім’я, щоб дитина не стала об’єктом глузувань дітей. Краще підбирайте красиве і звучне ім’я, що має сильну позитивну енергетику і мелодійність.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сім'я

Що має вміти дитина в 4 місяці

Published

on

Що має вміти дитина в 4 місяці

Батьки уважно спостерігають за улюбленим немовлям та цікавляться всіма змінами, які відбуваються у його фізичному та інтелектуальному розвитку. Дізнаємося в експертів, що має вміти дитина в 4 місяці. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Що подарувати на річницю весілля

Published

on

Що подарувати на річницю весілля

Який вибрати подарунок на річницю весілля, які річниці весілля бувають і що подарувати чоловікові, дружині чи друзям. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Річниця весілля 5 років – яке весілля, як відзначити

Published

on

Річниця весілля 5 років - яке весілля, як відзначити

Що подарувати на річницю весілля 5 років? Ідеї, як відзначити перший ювілей сім’ї. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве