Connect with us

Сім'я

Коли дитина починає тримати голову самостійно, у якому віці?

Published

on

Коли дитина тримає голову самостійно

Багато молодих мам цікавить питання, коли новонароджений почне тримати голівку самостійно. Адже розвиток відбувається поступово і цей ступінь перший, який до того ж говорить про нормальний розвиток немовляти.

Для того щоб повністю відповісти на питання, коли дитина починає тримати голову самостійно, слід докладніше вивчити цю базову моторну навичку. Що він є і коли починає формуватися. За статистикою дитина починає тримати голову із трьох місяців. 

Коли починає вироблятися навичка?

Впевнено тримати голову і повертати її малюк починає приблизно 3 місяці. У когось раніше, у когось трохи пізніше, все залежить від індивідуальних особливостей та тижня народження. У недоношених дітей м’язи завжди слабші і самостійна підтримка голови з’являється набагато пізніше за тих, хто був народжений вчасно. Проте навіть вони у півроку мають уже впевнено крутити нею на всі боки, нахиляти вперед, якщо їх намагаються посадити.

Розвиток першої моторної навички відбувається поступово і виглядає наступним чином:

  • Новонароджене маля не може утримувати голівку без сторонньої допомоги. Є лише рефлекс.
  • У перші дні після народження можна помітити нечасті повороти та спроби напружувати шию, нехай і нетривалі. У положенні лежачи малюк намагається дивитись у різні напрямки, і під час повороту напружує м’язи шиї. Це є своєрідним тренуванням і підготовкою м’язів до повного освоєння навички.
  • У два місяці малюк може повертати голівку, якщо почує знайомий чи цікавий йому звук. Також може нетривалий час утримувати її, якщо викладати на живіт. До кінця місяця він уже добре її тримає, але вона трохи гойдається або робить це невпевнено.
  • У третій місяць дитина повинна вже вміти утримувати голівку, перебуваючи в піднесеному положенні. Високо тримати її, спираючись на ручки, коли викладають на животик.
  • У четвертий місяць дитина впевнено утримує голову, і здатна, перебуваючи на животі, піднімати верхню частину тулуба.
  • У п’ятий місяць дитина повертає головою в різні боки, розглядає світ і починає сидіти з підтримкою.

Загалом дитина повинна вже вміти тримати голівку не пізніше 4-5 місяців, якщо вона була народжена вчасно, були відсутні родові травми, патології та хвороби. В інших випадках термін може трохи зрушуватись.

Етапи розвитку малюка: вік та норми

Складно дати однозначну відповідь на запитання, коли немовля починає намагатися тримати голову самостійно. Батьки повинні розуміти, що це все суто індивідуальне, адже розвиваються дітки у всіх по-різному. Тому терміни можуть змінюватись. Існують загальноприйняті етапи розвитку, згідно з якими повинні розвиватися діти.

Advertisement

Якщо стало помітно, що дитина сильно відстає у розвитку, згідно з наведеними вище нормами, не потрібно намагатися самостійно діагностувати проблему або питати порад у багатодітних мам. Краще звернутися за консультацією до фахівця та у разі потреби пройти відповідне лікування.

Домашній тест на норму розвитку навички

Часто батьки починають турбуватися про те, що вже настав час, а малюк все також невпевнено тримає голівку або зовсім цього не робить. Панікувати раніше не потрібно, перевірити чи все гаразд можна в домашніх умовах і, якщо виникнуть сумніви, проконсультуватися у педіатра при черговому відвідуванні.

Тест буде виглядати так:

  • Малюка потрібно покласти на рівну поверхню і з цієї позиції, дбайливо утримуючи за ручки, спробувати його посадити.
  • Як тільки він починає відриватися від пеленального столика, дитина повинна щонайменше 20 секунд намагатися тримати голівку прямо. Якщо це відбувається, то дитина розвивається добре і навик поступово з’являється.
  • Після цього малюка потрібно укласти назад на спинку і спробувати потягнути за ручки, щоб він трохи повис.
  • Пару секунд малюк намагається утримати голову на одній лінії з хребтом, і лише після цього перекидає її.

Провівши таке тестування, можна переконатися, що все добре і дитина розвивається нормально, за своїм індивідуальним графіком. Слід пам’ятати, що до 3 місяців не можна допускати різких нахилів або підйомів голови, вона не повинна бовтатися або звисати у малюка, так як це може легко пошкодити хребет.

Причини відсутності навички до 3 місяців

Іноді буває, що навіть після 3-х місяців навик все не з’являється або батько зауважує, що він навіть не намагається сам тримати голову. Часом це пов’язано з індивідуальними особливостями кожної дитини, але іноді це перший сигнал розвитку патології. Найпоширенішими причинами несформованої навички до 3-х місяців є:

  • Неврологічні порушення . Їх, як правило, виявляють саме у перші кілька місяців життя малюка. Виникнути вони могли з багатьох причин, іноді через важкі пологи. У будь-якому випадку, незалежно від джерела проблеми, потрібна консультація фахівця та можливе негайне лікування.
  • Недоношена дитина. Запізнення у розвитку в дітей віком, народжених раніше терміну, є варіантом норми, оскільки з недобором ваги їм складніше вчасно освоїти навичку. У середньому запізнення у них спостерігається 2-3 місяці.
  • Низький тонус шийних м’язів . Часто навичка не формується, через низький тонус м’язів, які відповідають за вироблення самостійного утримання головки. У цьому випадку варто проконсультуватися з невропатологом, тому що можливо знадобиться пройти курс масажу.
  • Неправильні дії батьків . Часто мами нехтують простими рекомендаціями і не викладають діток на живіт, щоб він міг швидше сформувати м’язи та освоїв навичку, що призводить до того, що навіть у 4 місяці дитина слабо тримає голівку або зовсім цього не робить.
  • Дитина почала тримати голівку під кутом. Часто таке явище спостерігається при кривошій. В цьому випадку слід проконсультуватися з педіатром та пройти курс масажу. Також важливо коригувати становище дитини вдома і викладати його на сон з валиком під головою з того боку, де зв’язка коротша.

Якщо згодом стали видно відхилення у розвитку малюка, не варто затягувати і сподіватися на те, що проблема вирішиться сама собою. Краще поспішити до лікаря, щоб своєчасно пройти лікування і повністю усунути проблему.

В якому віці дитина починає тримає голову самостійно

Коли дитина тримає голову самостійно-2В якому віці дитина починає тримає голову самостійно

Ефективні способи допомогти малюкові освоїти навичку

Слід відразу зауважити, що мама навіть за всього бажання не навчить дитину тримати голову без сторонньої допомоги. Проте може допомогти у процесі освоєння навички, простимулювати його до більшої активності. І тому є кілька перевірених способів.

  • Частіше викладати на животик.

Багато мам недооцінюють ефективність частого викладання малюка на живіт. Адже це дозволяє зробити м’язи і зв’язки шиї і спини міцнішими. Для малюка це своєрідне тренування. Тому фахівці рекомендують робити це вже з перших тижнів життя малюка.

  • Масаж під час прийняття сонячних ванн.

Мама може сама проводити курси масажу дитині під час того, як вона приймає сонячні ванни. Це розслабить м’язи та приведе їх у тонус. Для цього є безліч розроблених спеціалістами комплексів, рекомендованих малечі з перших днів появи на світ. Якщо є сумніви, то можна бути схожим і на професійний масаж, де фахівець допоможе дитині розвиватися правильно і швидше освоїти навичку.

  • Гімнастика та басейн.

Зарядка є важливим елементом кожного ранку після пробудження малюка. Особливо вона необхідна для малюків зі зниженим тонусом. Ще один спосіб допомогти дитині швидше освоїти навичку – водні процедури, наприклад, відвідування басейну, де практикується аквагімнастика для немовлят.

Іноді потрібно просто почекати, коли дитина дозріє та порадує маму впевненою самостійною підтримкою голови. Але часто малюку потрібно в цьому допомогти, щоб воно розвивалося нормально.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сім'я

Що має вміти дитина в 4 місяці

Published

on

Що має вміти дитина в 4 місяці

Батьки уважно спостерігають за улюбленим немовлям та цікавляться всіма змінами, які відбуваються у його фізичному та інтелектуальному розвитку. Дізнаємося в експертів, що має вміти дитина в 4 місяці. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Що подарувати на річницю весілля

Published

on

Що подарувати на річницю весілля

Який вибрати подарунок на річницю весілля, які річниці весілля бувають і що подарувати чоловікові, дружині чи друзям. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Річниця весілля 5 років – яке весілля, як відзначити

Published

on

Річниця весілля 5 років - яке весілля, як відзначити

Що подарувати на річницю весілля 5 років? Ідеї, як відзначити перший ювілей сім’ї. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве