Connect with us

Сім'я

Найкращі конструктори для дітей 2024

Published

on

Найкращі конструктори для дітей 2023

Розповідаємо про найкращі конструктори для дітей та розуміємо, як правильно вибрати ідеальний набір для дитини будь-якого віку.

Рейтинг топ-7 найкращі конструктори для дітей 2023 за версією Badabum

Вибір редакції

Рейтинг складено з урахуванням думки редакції Badabum. Рекомендації та доповнення щодо рейтингу ви можете надіслати на пошту badabum.ua.mail@gmail.com . Для обговорення питань рекламної співпраці телефонуйте за номером (по буднях з 9:00 до 18:00).

Онлайн-маркет із зручним інтерфейсом, комфортними умовами доставки та великим асортиментом – як хороший друг. З ним ви не пропадете, навіть якщо ваш день насичений різними турботами.

LEGO

Найкращі конструктори LEGO для дітей 2023

Мабуть найпопулярніший конструктор серед дітей. Його деталі різних розмірів виготовлені з пластику, з них можна спорудити різні об’єкти – будинки, будівлі, місто, дорогу, машини. Фігурки конструктора зручні, упаковка барвиста, також є додаткові елементи – фігурки тварин, машини, поїзда, роботи, мікросхеми, проводи, пульти. Добре підійдуть як хлопчикам, так і дівчаткам.

Магнітний конструктор IBlock

Найкращі конструктори IBlock для дітей 2023

Це другий за популярністю конструктор на ринку. Виглядає конструктор як набори різного рівня складності. Фігурки – квадратики, трикутники, прямокутники та інше. Усередині кожної є магніт, завдяки якому деталі з’єднуються. Такий трансформер можна використовувати як дидактичний матеріал щодо кольорів, фігур, тварин. У процесі конструювання дитина навчається логічному мисленню, арифметиці, знайомиться із закономірностями навколишнього світу, розвиває у собі творчі здібності. У продажу є окремі елементи доповнення наборів.

Advertisement

Limo Toy

Дитячий конструктор ZOOB – це конструктор для створення мобільних фігур та техніки. Деталі є нуклеотидами, які є будівельним матеріалом ДНК. Зв’язок наборів для моделювання з науками проглядається у самій назві – Зоологія, Онтологія, Онтогенез, Ботаніка – абревіатура складена за першими буквами зазначених слів. Цей конструктор має легкі та безпечні деталі, є спеціальні з’єднання, що надають готовим предметам мобільності. Даний вид конструктора корисний для спільного проведення часу в родинному колі.

Banbao

Під цим брендом випускається кілька серій дитячих конструкторів із різною кількістю елементів для створення просторових фігур. Конструкції складаються з пластмасових різнокольорових стрижнів та сполучних деталей. У зібраному вигляді нагадують макет молекулярної будови речовин. Елементи розрізняють за кольорами, перерізом, розмірами: п’ятикутники червоні, зелені, чотирикутники сині, трикутники жовті. Такий конструктор розвиває посидючість та цілеспрямованість, змушує фантазувати, шукати свої шляхи конструювання.

Zirka

Інакше цей конструктор називають правнуком наборів, якими користувалися під час уроків праці радянські школярі. Це класичний металевий дитячий конструктор, вірніше, його вдосконалена та цікавіша інтерпретація, яка сподобається насамперед хлопчикам. Цей конструктор простий та доступний для розуміння, складається
із міцних металевих деталей. Зазначимо, що випускається багато відеоматеріалів та онлайн-інструкцій зі збирання. У базовому наборі конструктора є мінімотоцикл, гоночна машина, безпілотник, всюдихід.

Metr+

Головна мета цього нового на ринку конструктора – це гра та розвиток. Можна виконувати інструкції або вигадувати свої моделі. Іграшка складається з легких пластикових блоків, її деталі легко і просто з’єднуються шляхом надбудови, згинання, захоплення, кліка. Такий конструктор розвиває дрібну моторику, мислення. У ньому відсутні дрібні деталі та магніти, а значить, у нього можуть грати зовсім маленькі дітки.

TechnoK

Найкращі конструктори ТехноК для дітей 2023

Цей конструктор складається з м’яких елементів. Застосовується для створення тривимірних фігур за допомогою паличок, що гнуться, і кріпильних деталей. Має м’які безпечні деталі. Великий плюс у тому, що бренд має набори для будь-якого віку. Наприклад, прості набори конструктора для дітей віком від 3 років, складніші – для школярів. Конструктор багатофункціональний – підходить для гри, розвитку моторики, творчих навичок, тренування посидючості.

Advertisement

Перейти в інтернет-магазин

Як вибрати конструктор для дитини

Якщо це трирічна дитина, то деталі повинні бути не дрібні, щоб вона не могла їх затягнути в рот і проковтнути. Для старших дітей, 5-6 років, можна вже брати конструктор з дрібних деталей. Наприклад, металевий, там, де є шурупи, гайки, викрутки.

Якщо ми говоримо про пазли, то вони вибираються з розвитком дитини. Наприклад, трирічній дитині можна купити пазл, що складається всього з шести-восьми великих частин, для того, щоб дитина змогла побачити деталі на картинці, які повинні бути з’єднані між собою. Коли дитина дорослішає, кількість пазлів відповідно збільшується.

Тепер поговоримо про популярний конструктор «Лего» — деталей має бути достатня кількість, щоб дитина зуміла щось сконструкторити. З «Лего» можна будувати будинки, машини, дороги, будинки, ціле місто. Чим старша дитина, тим більше деталей потрібно надавати їй. Великий плюс «Лего» в тому, що будинки, дороги можуть бути зроблені з великих частин, а машинка, яка їде дорогою, з дрібних. Коли дитина творить, у неї народжується інтерес, з’являються творчі здібності, це добре впливає у майбутньому і навчання – дитина хоче пізнати щось нове.

При виборі конструктора батьки повинні звернути увагу на пластик, з якого виготовлені деталі. Він має бути екологічним.

Перед тим, як дитина починає конструювати, вона починає дізнаватися, як це зроблено, і з цією метою ламати іграшки, особливо це властиво хлопчакам, або розбирати. Тобто, якщо це машинка, він обов’язково цікавитиметься, з чого вона зроблена, розбиратиме її. На моїй практиці була 4-річна дитина, яка розібрала годинник. Дідусь його не лаяв і купив новий будильник, а той знову його розібрав.

Advertisement

Зверніть увагу!
10 найкращі інтернет-магазини дитячих товарів в Україні

Пішло кілька будильників, а потім почав збирати їх. І, коли він навчився збирати так, щоб не залишилося жодного гвинтика, хлопчик дізнався, як влаштований годинник. Його розпирала гордість. Інший же хлопчик, це мій син, у 4,5 роки розібрав велосипед. Я тоді була на кухні і помітила, що син затих – тоді я зрозуміла, що він чимось зайнятий. На лоджії я побачила, що син зняв колесо біля велосипеда, на підлозі лежали деталі, гвинтики, викрутки, гайкові ключі, і я ахнула. Зрозуміла, що син кататись не буде, поки чоловік у відрядженні, бо зібрати я не змогла б його. Я йому сказала, мовляв, залиш все, як є, а тато збере, як приїде. Але погляд сина дав мені зрозуміти, що він хоче зібрати його сам, а потім взагалі озвучив це. Я пішла на кухню, повернулася на лоджію та побачила, що велосипед зібраний. Для мене це було шок. Тут я зрозуміла, що він технічного складу, так і вийшло, зараз він інженер.

Залежно від чого діти починають конструювати:

  • індивідуальні особливості;
  • складу розуму;
  • наявності конструкторів;
  • бажання;
  • внутрішньої мотивації.

Рекомендації для батьків

  • Почніть грати самі. Коли ви придбали конструктор, виклали його з упаковки, ви повинні почати грати в нього. Це викликатиме інтерес дитини;
  • Після кожного заняття забирайте деталі на своє місце. Для дитини дуже важливо формувати порядок;
  • Не треба грати в конструктор перед сном, бо коли розумові процеси збуджені, дитині складно загальмовувати цей процес. Гра повинна закінчитися не пізніше ніж за півгодини до сну;
  • Якщо дитина щось побудувала і не хоче її розбирати, адже вона старалася і доклала зусиль, і каже, що хоче її залишити, батьки, прислухайтеся до її прохання;
  • Якщо дитина не хоче займатися конструктором, не потрібно її силоміць змушувати. Закиди батьків як кістка стануть упоперек горла. У дитини не буде мотивації навіть підходити до конструктора через закиди. Не хоче – заберіть. Дістаньте згодом і почніть грати самі. Тоді підключиться і дитина, а ви станете для неї помічником.

Популярні запитання та відповіді

Відповідає Ольга Коноваленко – психолог, дитячий нейропсихолог, психотерапевт, з досвідом роботи майже 20 років.

Скільки років дитині можна купити перший конструктор?

Коли дитина входить у свій віковий етап «криза трирічного віку», вона починає заявляти, що вона є. Це так звана криза “я сама”. Саме з цього віку діти починають конструювати, у них розвиваються мислення, логіка, слідчо-логічні конструкції, і саме з цього віку діти рекомендують грати з конструктором.

Залежно від чого діти цікавляться конструкторами?

Як дитячий нейропсихолог хочу сказати, що нейронні зв’язки починають розвиватися у перший рік життя, а функціонувати, як нейрони, починають у перинатальний період. Здібності до конструкторської та розумової діяльності з’являються у три роки. У цьому віці його нейронні зв’язки готові до розвитку розумових процесів. Коли дитина каже: «Я сама», дайте їй можливість реалізувати це «Я сама», щоб не було проблем у підлітковому віці, коли батьки чекають від дитини самостійності, а вона не виявляється.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сім'я

Що має вміти дитина в 4 місяці

Published

on

Що має вміти дитина в 4 місяці

Батьки уважно спостерігають за улюбленим немовлям та цікавляться всіма змінами, які відбуваються у його фізичному та інтелектуальному розвитку. Дізнаємося в експертів, що має вміти дитина в 4 місяці. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Що подарувати на річницю весілля

Published

on

Що подарувати на річницю весілля

Який вибрати подарунок на річницю весілля, які річниці весілля бувають і що подарувати чоловікові, дружині чи друзям. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Річниця весілля 5 років – яке весілля, як відзначити

Published

on

Річниця весілля 5 років - яке весілля, як відзначити

Що подарувати на річницю весілля 5 років? Ідеї, як відзначити перший ювілей сім’ї. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве