Connect with us

Любов і секс

Моногамність у відносинах: що це і чому деякі уникають моногамії

Published

on

Моногамність у відносинах: що це і чому деякі уникають моногамії

Культура моногамії передбачає, що у кожної людини має бути лише один партнер. Однак ця система влаштовує не всіх. Як виявляється моногамія і чи вона хороша, розповідають експерти.

Як проявляється моногамія

Що таке моногамність? Моногамія — це форма сім’ї та шлюбу, відносин між двома людьми, при яких у людини є лише один партнер, а не кілька, як у поліаморії, багатоженстві чи багатомужності. Моногамні стосунки можуть бути сексуальними чи емоційними, але зазвичай включають і те, й інше, пояснюють автори WebMD .

Ви також можете почути альтернативну назву моногамії:

 • тривалі стосунки;
 • шлюб;
 • шлюб;
 • партнерство.

Але ці терміни також можуть відображати більш нетрадиційні домовленості, такі як відкриті відносини, в яких один або обидва члени не є моногамними і мають інших сексуальних або романтичних партнерів. А ось моногамність виключає такі варіанти. Наприклад, актор Том Хенкс перебуває у моногамних стосунках із Рітою Вілсон уже 36 років. Подружжя зауважує, що щасливі разом.

Що таке серійна моногамія? Серійна моногамія — це форма відносин, коли люди швидко переходять від одних відносин до іншим. Тобто людина не може залишатися на самоті і поспішає поринути у нові відносини. При цьому новий партнер з’являється лише після того, як попередній залишається позаду.

Як виявляється моногамія у чоловіків? Моногамія у чоловіків – це тривалі стосунки лише з однією людиною. Так, якщо чоловік одружений з жінкою, то за принципами моногамії він підтримує романтичні стосунки і має секс лише зі своєю дружиною. Він не зраджує, живе з дружиною і планує майбутнє тільки з нею, як це сталося в парі Дона Гаммера та Меріл Стріп, які разом уже 43 роки та виховують 4 дітей.

Advertisement
Моногамність у відносинах: Чому підходить не всім?

Моногамність у відносинах: Чому підходить не всім?

Моногамність – це добре? Як пише психолог Кортні С. Уоррен , не можна сказати, що моногамія хороша для кожної людини. Для одних стосунків вона підходить, а для інших – ні. Важливо, щоб обидва партнери мали спільні погляди на принципи відносин, могли встановити межі, які влаштовують обох, та дотримуватись їх. Актриса Шейлін Вудлі каже, що була і в моногамних, і відкритих відносинах. Вона вважає, що правила встановлюють лише їхні учасники, але не суспільство.

Кордони — це здорові очікування у стосунках: вони відображають те, як ви хочете, щоб інші ставилися до вас і як бажаєте ставитися до них. Їхнє порушення завжди веде до негативних наслідків. У серіалі «Чому жінки вбивають» (2019–2021) низка вбивств починається саме з порушення таких меж.

У романтичних відносинах кордони зазвичай ґрунтуються на загальних цінностях та переконаннях про те, як ви хочете жити, що вам потрібно для сексуальної чи романтичної інтимності та що, на вашу думку, веде до повноцінного життя. Це може бути як моногамія, і полігамія. Головне, щоби це робило щасливими всіх учасників відносин.

Чому моногамія не для всіх

Моногамію не можна вважати єдиним вірним рішенням для всіх. Справа в тому, що ми живемо в моногамній культурі, де кожна пісня про кохання і кожен фільм посилає повідомлення, що у всіх нас одне справжнє кохання. Це означає, що вам доведеться копнути глибше, щоб зрозуміти власні справжні бажання, окремо від очікувань оточуючих.

Деякі люди не можуть бути в моногамних відносинах, оскільки це не задовольняє їхні потреби, роблячи їхнє життя нещасливим. Інші переходять від відкритих стосунків до моногамії, як співачка Пінк та її чоловік Кері Харт.

Редактор рубрики про відносини Келлі Гонсалвес пише, що моногамія вам не підходить, якщо:

Advertisement
  1. Вам подобається ідея перебувати в багатьох інтимних відносинах одночасно.
  2. Навіть коли ви перебуваєте у стосунках, вас залучають інші люди, як Беллу Торн , яка з 2017 по 2019 рік публічно полягала у стосунках з репером Модом Саном та YouTube-блогером Таною Монжо. Вона відкрито каже, що їй подобається любити одразу двох людей.
  3. Іноді ви відчуваєте себе обмеженими, перебуваючи в моногамних відносинах, навіть якщо ви любите свого партнера і підтримуєте з ним здорові стосунки, як подружжя Джаде Пінкетт і Вілл Сміт (одружене з 1997 року). Актор вважає, що навіть після одруження людину залучатимуть інші люди.
  4. Ви змінювали в моногамних стосунках у минулому або думали про це, навіть коли любили свого партнера та почували себе щасливими з ним.
 1. Ви відчуваєте, що різні типи відносин задовольняють різні потреби, і вам було б корисно мати кілька різних зв’язків, щоб задовольнити всі ваші потреби і стати щасливим.
 2. Ви не відкидаєте думки, що ваш партнер буде з кимось іншим.

Якщо людина не може полягати в моногамних відносинах, це не означає, що вона погана і вимагає лікування. Проте причиною зради не завжди стає полігамність. Іноді на це штовхають невирішені проблеми у стосунках. Проблеми можуть бути як у моно-, так і в полігамних парах, як це сталося у Зака ​​Ефрона та Ванесси Хадженс, які розлучилися через 5 років відкритих відносин.

Тому важливо відверто поговорити зі своїм партнером та встановити межі, які влаштовують обох. Крім того, можна пройти курс терапії для пар, щоб розібратися у собі та своїх відносинах. Ретельно вибирайте спеціаліста. Пам’ятайте, що терапевт не повинен працювати так, як героїня фільму “Погана терапія” (2020), яка маніпулює сімейною парою на терапевтичних сесіях.

Моногамія – це структура відносин між двома людьми, за яких виключені романтичні та сексуальні контакти з іншими. Тобто люди не вступають у такий тип стосунків ні з ким іншим. Як моногамія, і немоногамія можуть принести здорові, щасливі стосунки всім учасників. Це насамперед питання особистих бажань, потреб та переваг.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Любов і секс

Як пережити зраду: 9 порад, які допоможуть

Published

on

Як пережити зраду: 9 порад, які допоможуть

Звичайно, нам хочеться вірити, що це може статися з будь-ким, але тільки не з нами. Нам хочеться вірити, що якщо ми будемо добрими, нас не зрадять ніколи. Але, на жаль, це не працює. Не тому, що ми недостатньо старалися, а тому, що буває таке. Він може змінити. Це життя. (більше…)

Continue Reading

Любов і секс

Як зрозуміти, що ти йому подобаєшся: 20 ознак психологів

Published

on

Як зрозуміти, що ти йому подобаєшся: 20 ознак психологів

Найкращий спосіб дізнатися, які емоції та бажання долають чоловіка, який тобі небайдужий, – це, звичайно ж, запитати його про все безпосередньо. Але якщо спочатку ти хочеш зрозуміти, чи не помиляєшся у своїх відчуттях, зверни увагу на ознаки, що описуються у цій статті. Завдяки їм можна швидко визначити, подобаєшся ти йому чи ні. (більше…)

Continue Reading

Любов і секс

100+ смс коханому чоловікові своїми словами, які завоюють його серце

Published

on

100+ смс коханому чоловікові своїми словами, які завоюють його серце

Усі ми знаємо, що мобільні телефони стали невід’ємною частиною нашого життя. І що може бути чудовішим, ніж використовувати цю технологію для прикрашання наших відносин? Звичайно – красиві смс коханому чоловікові своїми словами. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве