Connect with us

Любов і секс

На якій руці носять обручку жінки та чоловіки?

Published

on

На якій руці носять обручку жінки та чоловіки?
Обручка – не тільки прикраса, а деталь, яка скріплює союз двох сердець. Розповідаємо про те, як правильно його вибрати, на якій руці носити і від покупки якого обручки варто відмовитися.

Вибір обручки – досить складна справа. Але ще складніше розібратися в тонкощах його значення, традиціях і в тому, чи справді подружжю можна відмовитися від носіння кілець. До того ж, крім обручки є заручне. Їх по-різному носять представники різних релігій, жителі Європи та Україні. Щоб не заплутатися в різноманітності інформації, ми поспілкувалися з експертами, які розповіли про обручки та їх часом недооцінене значення.

Значення обручки

Обручка уособлює замкнене коло, міцні сімейні пута, їх силу і при цьому неможливість розриву. Існує велика кількість міфів та легенд про походження цієї традиції, які розповідають про приховане та потаємне значення подружніх ювелірних прикрас. Наприклад, історія про те, що у безіменному пальці лівої руки знаходиться «Жила Любові». Так, надягаючи на нього кільце, кохані відкривають один одному шлях до серця. Археологи ж, які проводили розкопки, зазначають, що подібні кільця були ще у Стародавньому Римі. Їх носили тільки жінки: все тому, що чоловік вибирав собі супутницю і начебто привласнював її собі.

З часом багато що змінилося. Обручки все частіше сприймаються просто як атрибут закріплення спілки двох закоханих сердець. Без них складно уявити весільну церемонію, це ще й уособлення емоційного зв’язку. Саме тому багато пар так ретельно підходять до вибору відповідних обручок. А деякі взагалі роблять їх самі, щоб не тільки зберегти спогади, а й отримати величезну порцію позитивних емоцій.

Правила носіння обручок

У будь-якій з конфесій обручка виступає як символ міцного і вічного союзу. Але, незважаючи на це, є деякі відмінності в тому, на якій руці його носять.

Православні

Вибір обручки досить складна справа.

Наслідуючи традиції, православні християни носять обручку на безіменному пальці правої руки. Все тому, що вона вважається рукою чистоти та правди. Нею більшість людей здійснюють безліч дій, а наші предки найчастіше використовували її для захисту. За християнською традицією, пальця на правій руці оберігають від нечистої сили і дають обітницю вірності. До того ж за правим плечем православного християнина завжди стоїть ангел-охоронець, який захищає і спрямовує його: так символічно подружжя проносить цю ідею турботи через все життя, надягаючи одне одному обручки на праву руку.

Advertisement

Після розлучення чи втрати чоловіка чи дружини православні носять обручку на безіменному пальці лівої руки.

Мусульмани

Представники цього віросповідання не носять обручку на правій руці. Найчастіше вони вибирають для цього ліву руку та безіменний палець. Багато чоловіків-мусульман взагалі відмовляються від носіння подружнього кільця: частково це данина традиціям, в яких часто простежується багатоженство. При цьому мусульмани не можуть носити золоті або позолочені обручки. Вони вибирають прикрасу з платини чи срібла.

Обручка уособлює замкнене коло, міцні сімейні пута, їх силу.

Католики

Католики одягають один одному обручки при реєстрації шлюбу на безіменний палець лівої руки. Серед представників цього віросповідання безліч людей у ​​всьому світі: це і французи, і американці, і турки. В Україні католики також носять обручки на лівій руці.

При цьому розлучені не змінюють руку, а просто перестають носити обручку. Католики переносять його на іншу руку у разі втрати чоловіка або ухвалення іншого віросповідання.

На якій руці носять обручку чоловіки?

На якій руці носять обручку чоловіки?

Євреї

Шлюб у євреїв набуває законної сили після вручення кільця чоловіком жінці. Але згідно з традиціями, носить обручку тільки дружина, але не чоловік. Воно має бути без будь-якого каміння і бажано з платини або срібла. Євреї носять обручки на вказівному або середньому пальці: зараз це більше відноситься до тих, хто шанує усталені традиції. Якщо наречений одягне кільце на інший палець, шлюб все одно вважатиметься дійсним.

Як вибрати обручки

При виборі обручки варто звертати увагу на матеріал, з якого воно зроблено, діаметр, товщину, форму та дизайн. У магазинах представлено різноманітність різних варіантів: з гравіюваннями, вставками з каміння, текстурні кільця та кільця із суміші білого та рожевого золота. За такого широкого вибору потрібно виявити собі пару критеріїв.

При виборі обручки варто звертати увагу на матеріал, з якого воно зроблено, діаметр, товщину, форму та дизайн.

Метал та проба

Класичний метал для обручки – золото. З давніх часів воно має найвищу цінність: наші предки найчастіше обирали саме золоті прикраси тому, що вважали, що цей метал міцніше за інших зможе скріпити узи шлюбу. Раніше золото не фарбували, воно було традиційно жовтувато-бурштинового відтінку. Зараз у магазинах можна знайти метал від рожевого до чорного кольору.

Молодята все частіше вибирають кільця із двох видів золота: білого та жовтого. У біле золото додано срібло, а жовте — мідь. Обидва метали 585 проби. Такі кільця і ​​виглядають не так просто, як прикраси без домішок, при цьому за вартістю вони не дорожчі.

Advertisement

Якщо вам до душі срібні обручки, то можна зупинити свій вибір і на них. Популярністю користуються варіанти з гравіюванням, мінімалістичними візерунками та повний мінімалізм. До того ж варто звернути увагу на срібні кільця з позолотою. Вони практично не відрізняються від золотих, але коштують у рази дешевше.

Форма та дизайн

Стандартний варіант – гладке обручку. Його обирають ті, хто вірить, що цей символ любові вестиме їх таким же гладким шляхом. Але все частіше майбутнє подружжя віддає перевагу стильним дизайнерським варіантам обручок, відходячи від традицій і правил.

Найбільшою популярністю користуються кільця форми «шайба», уточнені бублики з круглим перетином та фігурні, із плетінням, вставками чи фактурою.

Що стосується вставок каміння, то найчастіше це красиво, але непрактично. При постійному носінні обручки, камінці можуть стиратися і навіть випадати. Тому пари найчастіше вибирають варіанти без них. Різниця є і в дизайні обручки та заручного кільця.

— Заручне кільце відрізняється від обручки тим, що воно не парне і має діамантову вставку. Як правило, чоловік дарує таку обручку своїй коханій у момент пропозиції руки та серця, — доповнює  Наталія Удовиченко, керівник відділу закупівель мережі ADAMAS .

Advertisement

Обручка чоловіка по дизайну цілком може відрізнятися від кільця його дружини. Варто подумати над цікавими варіантами: коли прикраси виготовлені з однакових металів, схожі за стилістикою, але не ідентичні. Це ідеальний вибір якщо у молодят різні смаки та бажання.

Розмір та товщина

— Найпростіше вибрати обручку в салоні. Якщо ж такої можливості немає, то є кілька лайфхаків, як визначити розмір прикраси в домашніх умовах.

Візьміть звичайну нитку і виміряйте палець у двох місцях – у місці його носіння та саму кісточку. Слідкуйте, щоб нитка була обмотана щільно, але водночас без перетяжки. Потім виберіть велику довжину, що вийшла після виміру. Нитку розпряміть на лінійці та поділіть отримане число на 3.14 (число ПІ).

Є варіант і простіший. Покладіть кільце на папір і обведіть його за внутрішнім периметром. Діаметр кола, що вийшов, і буде розміром кільця, — розповідає  Наталія Удовиченко, керівник відділу закупівель мережі ADAMAS .

Обручка не повинна здавлювати палець, доставляти дискомфорт при носінні. При виборі також не варто забувати про те, що взимку та влітку розмір пальця трохи відрізняється. Тому якщо ви вибираєте кільце заздалегідь, беріть цю інформацію до уваги.

Advertisement

Товщина обручки залежить від обраного діаметра і довжини пальців. Якщо пальці середньої довжини підійдуть практично всі варіанти. Тим, у кого вони довгі, варто віддати перевагу ширшим варіантам. А на коротких пальцях виграшніше виглядатиме витончене і злегка «вужене» кільце.

На якій руці носять обручку жінки?

Популярні запитання та відповіді

Про правильну примірку обручки, різницю між обручкою і заручним кільцем і про те, які обручки купувати не варто розповіла .

На якому пальці носять обручку?

В Україні та деяких інших країнах це безіменний палець на правій руці. У європейських країнах та США навпаки — безіменний палець лівої руки. Багато залежить від віросповідання людини та її прихильності до якоїсь із конфесій.

Хто має купувати обручки?

Як правило, пара підбирає обручки спільно. Вони ходять магазинами, вибирають, але дуже часто не можуть знайти відповідний дизайн і відповідність певним параметрам. Тоді вони звертаються до ювелірних майстерень і замовляють кільця за індивідуальними мірками. Якщо клієнти втомлюються годинами блукати салонами, вони найчастіше замовляють ексклюзивні кільця, або, наприклад, роблять їх своїми руками, один для одного.

Які обручки не можна купувати?

Найпоширеніші стереотипи, що кільця повинні бути однаковими і гладкими, щоб і життя було таким самим. Але сьогодні в цю прикмету вірить дедалі менша кількість людей. За своїм досвідом скажу: більшість пар віддають перевагу фактурним моделям. Багато дівчат вибирають собі обручки з доріжкою з діамантів.

Ще один стереотип, що кільця з платини міцніші. Це не так. Зношуються вони однаково. Між золотим і платиновим кільцем є лише дві відмінності: гіпоалергенна платина і має білий холодний відтінок.

У своїй практиці я стикалася зі стереотипом, що на майстер-класах кільця виходять не такими рівними, якби ви купили їх у салоні. Це ще один міф: кільця виходять не гіршими, ніж у магазинах.

Advertisement

Як правильно приміряти обручку?

Кільце має сидіти комфортно. Для всіх це поняття сприйматиметься по-різному. Для когось комфортно – це щільно, інші люблять, коли кільце сидить вільніше. Під ці відчуття треба підлаштовуватися. Ще потрібно враховувати, що пальці можуть змінюватися в залежності від температури та їжі, рідини. Якщо ваші пальці сильно набрякають, і ви помічаєте це з інших прикрас, то краще підбирати кільце, яке сяде трохи вільніше, але не спадатиме при цьому. Якщо кісточка вашої фаланги не дуже широка і палець рівний, краще підбирати кільце, яке сяде щільніше. У цьому випадку воно точно не зісковзне.

Ще рекомендація: обов’язково знімайте обручки перед купанням у будь-якій воді. Люди найчастіше втрачають кільця саме у процесі водних процедур, адже пальці у воді стають меншими.

Чи можна до весілля носити обручки?

У цьому немає особливого сенсу, тому що обручки обмінюються при реєстрації шлюбу. Це дуже знаковий момент, на якого чекають обидва партнери.

До весілля можна носити заручне кільце: те, яке дарує коханий, коли робить пропозицію. Ось його якраз прийнято носити до реєстрації, як символ того, що дівчина заручена та готується до урочистостей.

На якому пальці носити обручку розлученою?

Хтось надягає обручку на ліву руку, перевдягає її з правої. Але в деяких традиціях це свідчить про протилежне і розцінюється як статус «заміжня/одружений».
Advertisement

Плюс до всього обручка має досить сильну енергетику: з ним пов’язано багато спогадів. Тому більшість людей знімають обручки у разі розлучення, знаменуючи цим початок нового життя.

Як носять обручки вдови?

Це теж залежить від віросповідання, але якщо жінка не належить до жодної з конфесій, вона найчастіше просто перестає носити кільце.

Чи можна носити чуже обручку?

У жодному разі: таким чином ви переймаєте чужу енергетику, чужу історію. Якщо у вас є старі прикраси родичів і вони для вас пам’ятні, ви можете їх відобразити у своїх обручках. Наприклад, підібрати подібний дизайн, зробити цікаву фактуру.

У чому різниця між обручкою та заручним (весільним) кільцем?

Коли чоловіки роблять жінці пропозицію, вони дарують їй заручне кільце. Раніше ця традиція була ширше поширена в Європі та Америці, сьогодні мода на заручні кільця дійшла і до нас.

Основна особливість заручних кільця – це наявність каменю. Вартість каменю може змінюватись від 10 тисяч рублів до декількох мільйонів. Камінь може бути білим або кольоровим, але традиційно в заручному кільці використовують світлі камені — діаманти, якщо дозволяє бюджет або скромніший варіант — фіаніти та муассаніти. Традиційно заручне кільце беруть із тонкою шинкою (обідком). Ціна кільця залежатиме від розміру та якості матеріалів.

Хто має перший одягати обручку в загсі?

Першим надягає кільце завжди наречений. А наречена, дотримуючись його рішення, як і передбачається у житті, надягає кільце йому на палець.
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Любов і секс

Як пережити зраду: 9 порад, які допоможуть

Published

on

Як пережити зраду: 9 порад, які допоможуть

Звичайно, нам хочеться вірити, що це може статися з будь-ким, але тільки не з нами. Нам хочеться вірити, що якщо ми будемо добрими, нас не зрадять ніколи. Але, на жаль, це не працює. Не тому, що ми недостатньо старалися, а тому, що буває таке. Він може змінити. Це життя. (більше…)

Continue Reading

Любов і секс

Як зрозуміти, що ти йому подобаєшся: 20 ознак психологів

Published

on

Як зрозуміти, що ти йому подобаєшся: 20 ознак психологів

Найкращий спосіб дізнатися, які емоції та бажання долають чоловіка, який тобі небайдужий, – це, звичайно ж, запитати його про все безпосередньо. Але якщо спочатку ти хочеш зрозуміти, чи не помиляєшся у своїх відчуттях, зверни увагу на ознаки, що описуються у цій статті. Завдяки їм можна швидко визначити, подобаєшся ти йому чи ні. (більше…)

Continue Reading

Любов і секс

100+ смс коханому чоловікові своїми словами, які завоюють його серце

Published

on

100+ смс коханому чоловікові своїми словами, які завоюють його серце

Усі ми знаємо, що мобільні телефони стали невід’ємною частиною нашого життя. І що може бути чудовішим, ніж використовувати цю технологію для прикрашання наших відносин? Звичайно – красиві смс коханому чоловікові своїми словами. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве