Connect with us

Любов і секс

Ось ваш список гендерної ідентичності, визначений психологами та секс-експертами

Published

on

Ось ваш список гендерної ідентичності, визначений психологами та секс-експертами

Отже, вам цікаво вивчити всі терміни та фрази, які хтось може використовувати для вираження своєї гендерної ідентичності. Або, можливо, ви досліджуєте власну стать і шукаєте правильне слово або слова . У будь-якому випадку, існує багато термінів, і у вас може виникнути кілька запитань, особливо якщо ви усвідомлюєте, що не (завжди) ідентифікуєте себе зі статтю, визначеною вам при народженні.

Якщо ви з’ясовуєте свою власну гендерну ідентичність, ви захочете почати, поставивши собі кілька запитань. Декілька з них можуть включати: «Які умови я почуваю не найбільш прийнятними, але найкомфортнішими? На кого в моєму житті я почуваюся найбільше схожим і близьким? Що мені подобається? Чи почуваюся я добре у своєму тілі. ? Коли інші [говорять про] стать, якою вони мене вважають, мені це здається правильним?» каже Емі Мезуліс, доктор філософії, клінічний психолог і співзасновник і головний клінічний офіцер Joon, служби телемедицини для підлітків і молоді.

Стать — це соціальна конструкція, і протистояти цьому, щоб дізнатися, ким ви є, не завжди легко.На щастя, зараз 2023 рік, і багато термінів, пов’язаних із статтю, набувають все більшого визнання в нашому суспільстві. «Мова, яку ми маємо навколо [ґендерної ідентичності], швидко розширюється, щоб пристосуватися до широкого розмаїття гендерних ідентичностей і проявів», — каже Паула Ліч, LMFT, сертифікований секс-терапевт AASECT. «Чим більше ми можемо познайомитися з різноманіттям гендерної ідентичності та самовираження у світі, тим більша ймовірність того, що ми відобразимо себе з більшою ясністю».

Якщо ви в чомусь не впевнені, найкраще, що ви можете зробити, це спробувати навчитися.

Знайомтеся з експертами:

Advertisement
  • Трейсі Марш, доктор філософії, є викладачем докторської програми Університету Уолдена з клінічної психології та ліцензованим психологом у Каліфорнії, який спеціалізується на питаннях ЛГБТКІА+.
  • Паула Ліч , LMFT, сертифікований AASECT секс-терапевт, що спеціалізується на питаннях ЛГБТКІА+ та гендерної ідентичності.
  • Александра Баусік , доктор медичних наук, є сертифікованим акушером-гінекологом і викладачем сексу в Let’s Talk Sex.
  • Джекі Голоб, MS, LPCC, сертифікований AASECT секс-терапевт із Центру сексуального здоров’я в Міннесоті.
  • Емі Мезуліс, доктор філософії, є клінічним психологом, співзасновником і головним клінічним директором Joon .
  • Джилліан Амодіо, LMSW, є ліцензованим соціальним працівником, який керує групами підтримки для ЛГБТ-молоді.

Бадабум.com.ua поставив експертам лише кілька запитань, які могли виникнути у вас:Що саме означає гендерна ідентичність? Яка різниця між статтю, визначеною при народженні, та статтю? І які різні ярлики можна використовувати для опису своєї гендерної ідентичності?

По-перше, ось короткий огляд деяких часто плутаних ідей щодо статі, статі тощо.

  • Геніталії не дорівнюють статі. «Статеві ознаки, з якими людина народжується, не означають її гендерну ідентичність. Коли люди влаштовують «вечірки з розкриттям статі», це справді слід називати «вечіркою з розкриттям геніталій», – пояснює Джекі Голоб, MS, LPCC, сертифікований AASECT секс-терапевт із Міннесоти. Чиїсь статеві органи не впливають на те, чи ідентифікуються вони як чоловіки, жінки, небінарні особи чи щось інше.
  • Ще раз: стать не є фізичною. Найкращий спосіб описати чиюсь гендерну ідентичність – це «внутрішнє, глибоке знання людини про власну стать», згідно з Довідковим посібником для медіа GLAAD . Ви не можете «вказати» чиюсь стать, дивлячись на неї; При цьому деякі люди можуть виражати свою гендерну ідентичність через зовнішній вигляд, який може включати «макіяж, сукні, туфлі на високих підборах, спортивні шорти, кросівки тощо», – пояснює Голоб.
  • Бінарність статі не є реальною. Існує поширена помилкова думка, що існує лише дві статі: «чоловіча» і «жіночиа». Але крім цих двох існує безліч інших гендерних ідентичностей, як-от небінарні, гендерно-мінливі тощо.
  • Сексуальність і гендерна ідентичність – це не одне й те саме. «Гендерна ідентичність — це те, як ви ставитесь до себе та способи, у які ви виражаєте свою стать», — каже Голоб. Тим часом сексуальність стосується того, до кого ви відчуваєте емоційний, фізичний, романтичний або сексуальний потяг, каже вона.

Тепер, коли ви знаєте основи, ось глибше зануритесь у те, що означають усі терміни, пов’язані зі статтю та статтю.

1. Цисгендер

Термін cisgender, або cis, описує особу, чия гендерна ідентичність узгоджується з статтю, визначеною при народженні, або збігається з нею. «Якщо лікар призначає стать на основі геніталій, коли дитина народжується і каже: «Це дівчинка», і ця особа збігається зі своєю статтю, ось що означає бути цисгендером», — каже Голоб .

2. Трансгендер

Якщо хтось є трансгендером або трансом, то стать цієї особи при народженні не збігається з її гендерною ідентичністю. «Трансгендер часто використовується для позначення людей, які чітко переходять від однієї статевої ідентифікації до іншої [іншої]», — каже Мезуліс. «Але це може включати осіб, які ідентифікують себе зі статтю, яка будь-яким чином відрізняється від статі, визначеної при народженні».

Іншими словами, хтось може бути транс-жінкою або транс-чоловіком, але той, хто не бінарний (докладніше про це за секунду!), також є трансгендером, оскільки він не ідентифікує себе зі статтю, визначеною їм при народженні. .

3. Небінарні

«Небінарна людина описує особу, яка не ідентифікує себе чітко чи виключно як чоловіка чи жінку», — каже Олександра Баусік, доктор медичних наук, сертифікований акушер-гінеколог і секс-педагог у Let’s Talk Sex. «Вони можуть або відчувати обидві гендерні характеристики, або відчувати відмінність від них». Ви також можете почути небінарний термін як парасольковий термін для різних груп людей, які не ідентифікують себе як чоловіки чи жінки.

Advertisement

Що стосується займенників, багато небінарних людей використовують займенники «вони» та «їх». Але також можна бути небінарним і все одно віддавати перевагу «вона» чи «він» — деякі небінарні люди також відкриті до будь-яких займенників . З цієї причини завжди доцільно запитати когось, які займенники вони вживають, а потім поважати це згідно з посібником GLAAD .

4. Інтерсекс

Важлива відмінність: це статевий термін, а не гендерний. Тим не менш, для деяких людей інтерсекс може бути частиною їхньої ідентичності.

Загалом, людина, яка народилася з певним поєднанням обох статевих ознак (статеві органи, гормони, хромосоми) або певними генітальними варіаціями, які не збігаються з жодною статтю, є інтерсексуальною, пояснює Баусік. Це може виглядати як клітор, більший за середній, пеніс, менший за середній, або закрита піхва.

«Це природна зміна в анатомії людини, і її не слід сприймати як щось погане», — каже вона. Крім того, важливо знати, що інтерсекс – це не рідкість: за оцінками Planned Parenthood , один-два чоловіки з кожних 100 у США є інтерсексами.

5. Гендерквір

Термін «гендерквір» означає людину, яка не відповідає жодній гендерній ідентичності. Вони не ідентифікують себе як трансгендерів, небінарних, чоловіків чи жінок.

Advertisement

Іноді слова «гендерний квір» і «небінарний» використовуються як синоніми. Проте «інші вважають, що вони означають різні речі з різними нюансами представлення статі. Визначення статі — це дуже особиста практика», — каже Джилл Амодіо, LMSW, ліцензований соціальний працівник, який керує групами підтримки для ЛГБТ-молоді.

6. Гендерфлюїд

Так само, як ваша сексуальність може бути змінною, ваша гендерна ідентичність також може бути змінною.

Genderfluid означає, що чиясь гендерна ідентичність змінюється з часом. Їх ідентичність може змінюватися залежно від обставин і контексту їхнього життя в даний момент. Вони можуть захотіти в будь-який момент ідентифікувати себе з однією статтю, але з часом вони не хочуть, щоб їх прив’язували до цього. «Це не так пов’язано з категоризацією в поточний момент, а більше з часовою функцією», — каже Мезуліс.

FYI: мінливий (тобто трансформаційний) аспект гендерної мінливості може статися в будь-який момент життя. Ви можете бути супермолодим або суперстолітнім — це відбувається не лише в певний період вашого життя.

7. Невідповідність статі

«Гендерна невідповідність означає, коли хтось не відповідає своїм культурним гендерним нормам», — каже Трейсі Марш, доктор філософії, викладач докторської програми Університету Волдена з клінічної психології та ліцензований психолог із Каліфорнії, який спеціалізується на питаннях ЛГБТКІ. Прикладом може бути той, кому призначено чоловіка при народженні (AMAB), який носить лак для нігтів, додає Марш.

Advertisement

Оскільки всі деталі цих фраз можуть здаватися схожими, Марш надає ще кілька корисних відомостей: «Терміни гендерно невідповідні, гендерквір, гендерноплинні та небінарні зазвичай підпадають під парасольку трансгендерності», — каже Марш. Але не всі вони означають те саме, тому все одно важливо зв’язатися з людьми, щоб дізнатися, яким міткам вони віддають перевагу.

8. Гендерно-експансивний

Можливо, ви раніше чули про «гендерно невідповідний», але фраза «гендерно експансивна» стала ще одним поширеним терміном серед ЛГБТКІА+ людей.

Як і гендерні неконформисти, людина, яка має гендерну експансію, може не ідентифікувати свою стать, визначену при народженні. Це може означати, що вони не двійкові; це також може означати, що вони цисгендерні та просто не ідентифікують себе з багатьма гендерними стереотипами, згідно з глосарієм PFLAG .

9. Агендер

«Агендерність означає, що людина не ототожнюється з жодною статтю», — каже Марш, зазначаючи, що, як і інші нецигендерні групи, вони можуть просити, щоб до них зверталися займенниками «вони» або «вони», а не «він» або «вона». .”

Голоб додає, що «agender також може означати бути вільним від статі, бути без статі або без статі», без жодного зв’язку з будь-якою статтю зокрема.

Advertisement

10. Гендервойд

«Gendervoid — це термін, який схожий на agender, але конкретно стосується не лише відсутності гендерної ідентичності, але й відчуття втрати або порожнечі через відсутність гендерної ідентичності», — пояснює Марш. Людям із гендерною порожнечею здається, що вони не переживають або не можуть відчути свою стать.

11. Бігендер

Не плутати з бісексуалом, бути біґендером означає «наявність двох гендерних ідентичностей, які можна відчувати та виражати окремо, або які можна змішувати та відчувати одночасно», — каже Ліч. «Дві гендерні ідентичності можуть означати ідентифікацію як чоловіка та жінки, але це також може означати ідентифікацію як чоловіка чи жінки та гендерно-нейтральну або вікову».

12. Омнігендер

«Омнігендер ототожнює себе з усіма статями, причому кожна стать відчувається як окрема з відмінними якостями та характеристиками», — пояснює Ліч. «Люди, які ідентифікують себе як омнігендери, часто є ґендерфлюїдними, переміщуються між статями залежно від того, що здається їм автентичним у певний момент чи період часу».

13. Пангендер

За словами Ліча, omnigender і pangender іноді використовуються як синоніми, але між ними є кілька ключових відмінностей. «Той, хто є пангендером, ототожнює себе з усіма статями, відчуває їх і є одночасно», – каже вона. «Усі статі існують поряд одна з одною одночасно».

14. Дводух

Цей термін використовується деякими корінними громадами для позначення людини, яка «ідентифікує себе як особа третьої статі, що охоплює як чоловічий, так і жіночий дух або сутність», пояснює Ліч, додаючи, що некорінні люди не повинні використовувати цей термін.

Advertisement
Гнедерна ідентичність що це?

Гнедерна ідентичність що це?

Чи вичерпний цей список?

Хоча ці терміни можуть бути корисними для деяких, наведені мітки можуть не здаватися іншим, і це нормально. Гендер – це спектр, і немає кінцевої кількості гендерних ідентичностей. Насправді, «є нескінченна кількість місць, куди можна приземлитися», — каже Мезуліс. «Той факт, що ми використовуємо двійкові гендерні ознаки, є коротким шляхом, тому що людському мозку легше зрозуміти невелику кількість категорій. Ми — вид, який любить категоризацію, але це стосується нас, а не чийогось досвіду».

Якщо ви хочете підтримати когось, хто з’ясовує свою гендерну ідентичність, перш за все потрібно любити його, каже Мезуліс. «Після того, як ви полюбили їх, наступне найважливіше, що потрібно зробити — це по-справжньому не засуджувати й цікаво слухати», — додає вона. Ви можете поставити їм запитання про те, як вони хочуть, щоб їх називали, як вони хотіли б, щоб їх представили, які їхні займенники та чи є нове ім’я, яке вони б віддали перевагу.

Потім знайдіть час, щоб навчитися поза межами вашої взаємодії з цією людиною. «Зв’яжіться з кимось, хто більше знає ці терміни та теми», — каже Марш. «[І завжди] запитуйте інших, як вони себе ідентифікують і як вони вважають за краще, щоб до них зверталися».

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Любов і секс

Як пережити зраду: 9 порад, які допоможуть

Published

on

Як пережити зраду: 9 порад, які допоможуть

Звичайно, нам хочеться вірити, що це може статися з будь-ким, але тільки не з нами. Нам хочеться вірити, що якщо ми будемо добрими, нас не зрадять ніколи. Але, на жаль, це не працює. Не тому, що ми недостатньо старалися, а тому, що буває таке. Він може змінити. Це життя. (більше…)

Continue Reading

Любов і секс

Як зрозуміти, що ти йому подобаєшся: 20 ознак психологів

Published

on

Як зрозуміти, що ти йому подобаєшся: 20 ознак психологів

Найкращий спосіб дізнатися, які емоції та бажання долають чоловіка, який тобі небайдужий, – це, звичайно ж, запитати його про все безпосередньо. Але якщо спочатку ти хочеш зрозуміти, чи не помиляєшся у своїх відчуттях, зверни увагу на ознаки, що описуються у цій статті. Завдяки їм можна швидко визначити, подобаєшся ти йому чи ні. (більше…)

Continue Reading

Любов і секс

100+ смс коханому чоловікові своїми словами, які завоюють його серце

Published

on

100+ смс коханому чоловікові своїми словами, які завоюють його серце

Усі ми знаємо, що мобільні телефони стали невід’ємною частиною нашого життя. І що може бути чудовішим, ніж використовувати цю технологію для прикрашання наших відносин? Звичайно – красиві смс коханому чоловікові своїми словами. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве