Connect with us

Сім'я

Перші ознаки вагітності

Published

on

Перші ознаки вагітності у жінки

Перші ознаки вагітності за відчуттями можуть бути схожими на відчуття до і під час менструації, тому жінка не відразу розуміє, що сталося зачаття. У цій статті розповімо про симптоми, що можуть говорити про вагітність.

Зміст

  • Коли можуть виникнути перші ознаки вагітності?
  • 1. Затримка місячних (пропущений менструальний цикл)
  • 2. Втома
  • 3. Зміни грудей: поколювання, біль, ріст
  • 4. Спазми та виділення
  • 5. Нудота та блювання
  • 6. Високий кров’яний тиск та запаморочення
  • 7. Часте сечовипускання та нетримання сечі
  • 8. Чутливість до запахів
  • 9. Надбавка у вазі
  • 10. Печія
  • Як зрозуміти, що вагітна, якщо немає типових симптомів?
  • Симптоми згасають у другому триместрі

Незважаючи на вивченість фізіологічних процесів, вагітність кожної жінки є унікальною. Різниця є у всьому – починаючи від того, які перші ознаки вагітності помітить майбутня мама, і до того, як зміниться її самопочуття до моменту пологів. Навіть у однієї і тієї ж жінки, яка народила кількох дітей, щоразу можуть відрізнятися симптоми вагітності.

Крім того, перші ознаки вагітності за відчуттями можуть бути схожими на відчуття до і під час менструації, тому жінка не відразу розуміє, що сталося зачаття.Які ознаки вагітності по тижнях

Коли можуть виникнути перші ознаки вагітності?

У гінекології термін вагітності відраховується не з фактичного зачаття, і з останнього дня останньої менструації. Тривалість вагітності вимірюється тижнем. Вони називаються “акушерські тижні”. Залежно від процесів, що відбуваються в організмі жінки, кожен акушерський тиждень має свої особливості.

Розглянемо відчуття при вагітності по тижнях:

Акушерські тижні Ознаки та симптоми
1-4 помірні спазми та виділення
4-5 втома
4-6 нудота
4-6 поколювання або біль у грудях
4-6 часте сечовипускання
4-6 здуття
5-6 морська хвороба
6 перепади настрою
6 зміни температури
8 високий кровяний тиск
9 сильна втома та печія
8-10 прискорене серцебиття
11 зміни грудей та соска
11 вугровий висип
11 помітне збільшення ваги

Тепер розберемо симптоми вагітності на ранніх термінах при затримці менструації, які зустрічаються найчастіше.

Advertisement

Важливо! Деякі симптоми виникають у вагітних. Вони може бути проявом захворювань. Рекомендуємо за будь-яких змін самопочуття звернутися до лікаря.

1. Затримка місячних (пропущений менструальний цикл)

Якщо менструальний цикл регулярний, триває в середньому 28 днів, овуляція є і настає на 14-15 день, відсутність менструації в належний термін може говорити про вагітність.

Затримка пов’язана з тим, що після зачаття починає вироблятися гормон ХГЛ (хоріонічний гонадотропін), який підтримує нормальний перебіг вагітності та не дає дозрівати яйцеклітині у наступному циклі. Відповідно, очікувана менструація не починається. Інші симптоми вагітності на ранніх термінах при затримці ще можуть не проявитися.

Варто зазначити, що затримка місячних не завжди є першою ознакою вагітності. При нерегулярному циклі, нервових перенапруженнях, перенесених захворюваннях такі порушення циклу можуть говорити про інші процеси в організмі. Затримка може стати наслідком скасування оральних контрацептивів.

Щоб не гадати і не переживати вкотре, для визначення вагітності на ранніх термінах варто скористатися домашнім тестом. Більшість із них покажуть вагітність вже через 8 днів після пропущеного циклу. Варіант того, як дізнатися, чи вагітна жінка без тіста – здати кров на ХГЛ у лабораторії.

Підказка

Advertisement
  • Зробіть тест на вагітність.
  • Якщо результат є позитивним, запишіться на прийом до свого лікаря.
  • Якщо Ви приймаєте якісь ліки, дізнайтеся у лікаря, чи небезпечні вони для Вас та дитини.

Ще один важливий момент – у першому триместрі можуть виникати кровотечі, які можна прийняти за місячні. Через це жінки не помічають вагітність на ранніх термінах, особливо якщо немає незвичайних відчуттів.Найперші ознаки вагітності у жінки

2. Втома

Які ще відчуття при вагітності на ранніх термінах відзначають найчастіше? Це втома, млявість та сонливість. Вони можуть виявлятися будь-якому терміні, і це цілком нормально. Але на початку багатьох жінок помічають, що їм частіше хочеться прилягти, стає складніше прокинутися.

Такий стан може бути пов’язаний з декількома факторами: підвищення рівня гормону прогестерону, зниження артеріального тиску, збільшення обсягу виробітку крові, зниження концентрації цукру в крові.

Підказка

  • Намагайтеся добре висипатися і дотримуватися режиму.
  • Більше гуляйте на вулиці та регулярно провітрюйте приміщення, в яких перебуваєте. Перед сном намагайтеся провітрювати спальню.
  • Додайте в раціон продукти з високим вмістом заліза та білка.

3. Зміни грудей: поколювання, біль, ріст

Період, коли починає рости груди при вагітності, посідає 4-6 тиждень. У цей час через зміну гормонального фону жінка може відчувати поколювання, може скластися враження, що груди стали важчими або більшими, з’явилася припухлість, посилилася чутливість.

Ці відчуття при вагітності на ранніх термінах проходять, коли тіло адаптується до нового рівня гормонів.

До 11 тижня можуть стати помітні візуальні зміни: збільшення розміру грудей, збільшення та потемніння ареоли (області навколо соска).

Advertisement

Підказка

  • Не варто лякатися змін. Щоб стало комфортніше, можна використати креми для догляду за грудьми під час вагітності.
  • Підберіть 1-2 зручні бюстгальтери. Дуже комфортні бавовняні моделі з регульованим об’ємом, без кісточок та мереживних вставок. Їх можна носити весь період вагітності та лактації.
  • Використовуйте прокладки для грудей, наприклад, бамбукові. Вони вкладаються в чашки і зменшують тертя між білизною та шкірою.Ранні ознаки вагітності у дівчини

4. Спазми, виділення

Зміни у жіночому тілі відбуваються з першого тижня вагітності, але ознаки цих змін не завжди є специфічними. Наприклад, виділення та спазми, які викликані прикріпленням ембріона до матки:

  •  Перші 5-6 днів із моменту зачаття розвивається бластоциста — кілька сотень клітин на преімплантаційній (до імплантації) стадії розвитку ембріона. Надалі із цих клітин сформуються органи дитини.
  •  Через 10-14 днів (приблизно на 4 акушерському тижні) бластоциста імплантується в ендометрій (слизову оболонку тканину, що вистилає матку зсередини). При імплантації може виникнути кровотеча, яка заважає розпізнати вагітність на ранніх термінах – відчуття близькі до відчуття при менструації.

Тривалість імплантаційної кровотечі менша, ніж при менструації. Зазвичай виділення закінчуються протягом 1-2 днів. У виділень є особливості, які враховують щодо вагітності на ранніх термінах.

4 поширені ознаки імплантаційної кровотечі:

  • Біль. Біль може мати різну інтенсивність – від легкої до сильної. Проводилося дослідження серед 4539 жінок, яке показало, що у 28% учасниць дослідження виділення супроводжувалися больовими відчуттями.
  • Колір виділень варіюється від рожевого чи червоного до коричневого. Це нормально.
  • Кровотеча. Інтенсивність виділень найчастіше порівнюють із регулярними менструальними виділеннями.
  • Епізоди. Кровотеча при імплантації ембріона у нормі триває трохи більше 3-х днів. Воно не є приводом для лікування чи занепокоєння.

Спазми, які можуть супроводжувати імплантаційну кровотечу, схожі на спазми при менструації, тому багато жінок приймають ці відчуття за звичайні місячні.

Крім кровотеч у вагітної жінки можуть бути виділення білого або молочного кольору, які пов’язані зі зростанням клітин, що вистилають піхву. Такі виділення можуть бути присутніми протягом усієї вагітності.

Порада. Якщо з’явилося печіння, свербіж, неприємний запах від виділень, потрібно звернутися до лікаря. Зміни можуть бути пов’язані з інфекцією, яка потребує лікування.

5. Нудота та блювання

Якщо говорити про те, які відчуття при вагітності на ранніх термінах доставляють найбільше дискомфорту жінкам, це нудота і блювота. Зазвичай вони з’являються вранці (ранкове нездужання), починаючи з 4-6 тижнів. У деяких жінок неприємні симптоми можуть з’являтися і вдень, і ввечері.

Точного наукового пояснення у ранкових нездужань немає, але їх належать до дії гормонів. Інтенсивність відчуттів змінюється. У першому триместрі нудота може бути слабкою або сильною, але вона посилюється до кінця триместру (до 12 тижня), а в першій половині другого триместру неприємні симптоми слабшають або проходять зовсім. Є випадки, коли нездужання продовжуються всю вагітність, але все ж таки їх інтенсивність зменшується.

Advertisement

У деяких вагітних жінок можуть змінитися смакові уподобання. Може захотітися якихось продуктів, які раніше не були у раціоні. Або навпаки, улюблені страви можуть спричинити відторгнення.

Підказка

  • Перед тим, як стати ранком з ліжка, з’їжте кілька солоних крекерів. Приготуйте їх наперед, з вечора. Полежіть кілька хвилин, тільки потім неквапливо піднімайтеся.
  • Пийте більше води. При блюванні організм втрачає рідину, якщо не заповнювати водний баланс, може наступити зневоднення, що загрожує негативними наслідками мамі та малюкові. Тому вкрай важливо дотримуватися питного режиму.
  • Зателефонуйте своєму лікарю, якщо не вдається утримувати рідину у шлунку. Цей пункт випливає із попереднього. Фахівець вживе заходів, щоб не допустити зневоднення.

Не менш важливо збалансувати харчування, щоб до організму надходили всі необхідні речовини. Щоб уникнути блювоти, краще їсти невеликими порціями 4-5 разів на день. Скласти меню допоможе ваш лікар.

Корисно знати. Ранкова нудота і блювання – симптоми вагітності на ранніх термінах при затримці, про які, мабуть, знають усі. Але трапляються вони далеко не у кожної жінки. На початку вагітність може протікати без симптомів.

6. Високий кров’яний тиск та запаморочення

З першого тижня вагітності однією з ознак може стати запаморочення. Воно викликане розширенням кровоносних судин та зниженням кров’яного тиску.

Високий артеріальний тиск (АТ) визначити при вагітності на ранніх термінах складніше. Не завжди підвищення артеріального тиску супроводжується будь-якими відчуттями. Але майже завжди гіпертонія на термінах до 20 тижнів не пов’язана з тим, що жінка вагітна. Найчастіше це симптом якихось проблем зі здоров’ям.

Advertisement

Базові показники тиску допоможе визначити лікар на першому прийомі. Він же надасть рекомендації щодо підтримання нормальних значень.

Підказка

  • Якщо немає протипоказань, виконуйте фізичні вправи, рекомендовані для вагітних.
  • Дотримуйтесь порад лікаря щодо контролю свого тиску. Дізнайтеся, як правильно проводити вимірювання та що робити у разі відхилення від норми.
  • Запитайте свого лікаря про те, які продукти краще включити в раціон, а від чого відмовитися для стабілізації тиску.
  • Дотримуйтесь питного режиму. Уникайте різких рухів. Намагайтеся нахилятися чи вставати спокійно, плавно.Дізнатись ознаки вагітності чи вагітна

7. Часте сечовипускання та нетримання сечі

При вагітності збільшується об’єм крові у кровоносній системі, тому виділяється більша кількість сечі. Разом з цим посилюється тиск матки на сечовий міхур. Зміни можуть призвести до частих позивів сходити в туалет або до мимовільного виділення сечі.

Підказка

  • Щоб не потрапити у неприємну ситуацію, користуйтеся спеціальними прокладками.
  • Чи не відмовляйтеся від пиття. Пийте достатньо води, можна навіть збільшити денний обсяг на 300 мл.
  • Не терпіть і не відкладайте відвідування туалету – краще сходіть туди заздалегідь.

8. Чутливість до запахів

Одна з відмінностей ПМС від вагітності до затримки – підвищена чутливість до запахів чи спотворення сприйняття запахів. Приємні раніше запахи можуть стати неприємними та викликати нудоту, при цьому можуть сподобатися аромати, на які раніше не звертали уваги.

9. Надбавка у вазі

Збільшення ваги стає помітним до кінця першого триместру. Надбавка може становити від 500 грамів до 2 кілограмів за перші кілька місяців. Потреба в калоріях на ранніх термінах не сильно відрізняється від звичайної, але вона збільшуватиметься в міру розвитку вагітності.

На пізніших термінах вага розподіляється так:

Advertisement
  • груди (від 500 г до 1,5 кг);
  • матка (близько 1 кілограма);
  • плацента (близько 500 г);
  • навколоплідні води (близько 1 кілограма);
  • збільшений об’єм крові та рідини (близько 2-3 кілограмів);
  • жир (від 2,5 до 4 кілограмів).

10. Печія

Гормони можуть спричинити розслаблення клапана між шлунком та стравоходом. Це дозволяє шлунковій кислоті витікати, викликаючи печію.

Перед застосуванням ліків від печії (антацидів) обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Деякі антациди (препарати, які знижують кислотність шлункового соку за рахунок нейтралізації соляної кислоти), можуть негативно впливати на здоров’я майбутнього малюка.

Підказка

  • Їжте кілька разів на день невеликими порціями.
  • Після їжі намагайтеся перебувати у вертикальному положенні близько години, щоб їжа могла нормально перетравлюватися.
  • Не приймайте антациди без консультації із лікарем.

Як зрозуміти, що вагітна, якщо немає типових симптомів?

Як розпізнати вагітність на ранніх термінах, якщо жінка не має найпоширеніших симптомів? На цікаве становище можуть вказувати інші прояви:

  • Здуття живота та запор . Через збільшення рівня прогестерону харчова грудка починає проходити повільніше через кишечник, що може спричинити запор. Пийте більше води, робіть фізичні вправи та їжте багато їжі з високим вмістом клітковини.
  • Перепади настрою. Рівень естрогену та прогестерону збільшується під час вагітності. Це може вплинути на настрій. Симптом неявний, оскільки підвищена емоційність також може говорити про передменструальний синдром. Відмінностей ПМС та вагітності до затримки практично немає. Але після підтвердження вагітності рекомендуємо приділяти увагу своєму психологічному стану, оскільки сильна дратівливість та перепади настрою можуть перейти у депресію.
  • Головний біль і біль у спині. Деякі жінки відзначають несильні головні болі та біль у спині.

Чи може вагітність протікати без симптомів? Так, таке можливе на ранніх термінах. Симптоми можуть бути відсутніми, або не привертати увагу жінки.

Симптоми згасають у другому триместрі

Під час вагітності можуть виявлятися всі ці ознаки та симптоми, а в деяких жінок можуть з’явитися лише одна чи дві. Багато з цих симптомів, які Ви відчуваєте у першому триместрі, почнуть зникати у другому триместрі. Обов’язково повідомляйте свого лікаря про будь-які прояви, які заважають Вашому повсякденному життю.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сім'я

Що має вміти дитина в 4 місяці

Published

on

Що має вміти дитина в 4 місяці

Батьки уважно спостерігають за улюбленим немовлям та цікавляться всіма змінами, які відбуваються у його фізичному та інтелектуальному розвитку. Дізнаємося в експертів, що має вміти дитина в 4 місяці. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Що подарувати на річницю весілля

Published

on

Що подарувати на річницю весілля

Який вибрати подарунок на річницю весілля, які річниці весілля бувають і що подарувати чоловікові, дружині чи друзям. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Річниця весілля 5 років – яке весілля, як відзначити

Published

on

Річниця весілля 5 років - яке весілля, як відзначити

Що подарувати на річницю весілля 5 років? Ідеї, як відзначити перший ювілей сім’ї. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве