Connect with us

Сім'я

Перший триместр вагітності

Published

on

Перший триместр вагітності

Вітаю, ти вагітна! що тепер Ось що потрібно знати про перший триместр вагітності.

Вітаю, ти вагітна! що тепер У перший триместр вагітності багато чого відбувається.

Ймовірно, ви будете на американських гірках емоцій — усі ці гормони вагітності, що наполегливо працюють над створенням вашої дитини, можуть підвести вас у шалену емоційну поїздку. Ви також можете відчувати ранкову нудоту (яка справді може тривати весь день) і відчувати себе дуже, дуже, дуже втомленим. Це все частина подорожі в першому триместрі. Ось що ви можете очікувати протягом перших тижнів.

Тижні першого триместру

4-12 (якщо вам цікаво, ось як порахувати тижні вагітності .)

Розвиток дитини в першому триместрі

Протягом першого триместру ваша дитина до 12 тижня виростає з розміром макового зернятка (0,05 дюйма) до розміру рулону плівки (2,1 дюйма) .

Advertisement

До 8 тижнів ви зможете почути серцебиття під час допологового прийому.

Поки ваше тіло зайняте створенням дому для дитини (амніотичний міхур, плацента та пуповина), ваша дитина наполегливо росте. На 5 тижні починають розвиватися їхні основні органи. «Три типи шарів тканини розділені, і вони визначатимуть конкретні типи органів і тканин, як правило, на основі розташування в тілі та функції», — пояснює доктор Кім Ленгдон, доктор медичних наук, акушер-гінеколог . «Спинний мозок, спинні кістки та нерви починаються як нервова трубка, яка починає розвиватися в поверхневому шарі, який називається ектодермою. Середній шар (мезодерма) утворює серце, яке розділене на чотири камери для перекачування крові. Ентодерма утворює легені, кишечник, сечовивідні, статеві органи, печінку, щитовидну та підшлункову залози».

«Протягом перших 8 тижнів ембріон розвиває рудиментарні структури для всіх систем організму — саме на цьому етапі вагітності можна спостерігати серцебиття», — каже д-р Кесія Ґейтер, MD, MPH, FACOG . Якщо ви відвідаєте свого медичного працівника приблизно в цей час, ви зможете почути серцебиття під час прийому.

На 10 тижні ваша дитина вже є плодом, а не ембріоном. «У першому триместрі формуються всі органи. Потім, коли все сформовано, плід повністю розвиватиметься протягом решти вагітності», — каже доктор Сара Ямагучі, доктор медичних наук. Це означає, що всі будівельні блоки на місці, і ваша дитина буде ставати все більшою і більшою. На даний момент їхні очі повністю сформовані, хоча деякий час вони їх не відкривають. І їхні зуби на місці, але ви не побачите цих маленьких цуциків, поки їм не виповниться приблизно шість місяців.

До кінця вашого першого триместру вагітності дитина може почати смоктати великий палець, оскільки у нього розвиваються рефлекси, його кишечник повністю розвинений, а обличчя стає більш схожим на немовля — саме вчасно для ваших перших ультразвукових фотографій.

Симптоми вагітності в першому триместрі

«Найпоширенішими симптомами вагітності на ранніх термінах є втома, чутливість грудей, примхливість, запор і нудота», — каже доктор Ямагучі. Звичайно, вагітність впливає на кожен організм по-різному, і те, що ви відчуваєте, може відрізнятися від того, що ви відчуваєте у когось іншого.

Advertisement

Ранкова хвороба

Ранкова нудота є ознакою того, що ви дійсно, справді вагітні, але, на жаль, це нагадує похмілля без будь-якого задоволення.

Завдяки підвищенню рівня гормонів вагітності , включаючи прогестерон, хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ — той, який викликає знак «плюс» на тесті на вагітність) та естроген, ви можете зіткнутися з серйозною нудотою та блювотою вранці, опівдні та ввечері.

У більшості людей ранкова нудота починається приблизно на п’ятому або шостому тижні вагітності та досягає піку приблизно на дев’ятому тижні. Зазвичай це минає до другого триместру , хоча деякі все ще відчувають себе хворими в третьому триместрі .

У більшості випадків ранкова нудота не викликає тривоги. Але якщо ваші симптоми серйозні, зневоднення може викликати занепокоєння, тому обов’язково поговоріть зі своїм медичним працівником, якщо вас рве кілька разів на день, наприклад, кілька днів поспіль.

Окрім нудоти, багато вагітних також відчувають сильну відразу до певної їжі чи запахів. «Часті прийоми їжі невеликими порціями можуть допомогти», — зазначає доктор Ямагуті. З іншого боку, це кліше, але тяга до вагітності реальна.

Advertisement

Ось кілька порад про те, як пережити ранкову нудоту .

Втома

Протягом першого триместру ви виробляєте більше прогестерону, щоб створити слизову оболонку матки та запобігти викидням, і ці високі рівні також можуть знизити кров’яний тиск і рівень цукру в крові, змушуючи вас відчувати млявість. Цілком ймовірно, що ви ніколи не були такими втомленими! «З втомою нічого не можна зробити, окрім відпочинку», — каже доктор Ямагуті. «Навіть тоді я вважаю, що більшість пацієнтів усе ще втомлені», — додає вона.

Ця втома може ускладнити роботу, тому постарайтеся зробити сон пріоритетним . Ось кілька порад:

 • Дрімайте, коли це можливо
 • Лягайте спати раніше
 • Тримайте свою спальню темною та прохолодною
 • Тримайтеся подалі від екранів телевізора чи телефону під час ліжка, щоб зробити сон більш спокійним.

Хороша новина полягає в тому, що це виснаження, як і ранкова нудота, має пройти після першого триместру. Фактично, багато жінок отримують приплив енергії протягом другого триместру (хоча втома повертається протягом третього триместру, коли ваша дитина стає більшою, а ваше тіло готується до пологів ).

Ніжні груди

Помітили щось інше у своїх грудях останнім часом? Вони можуть стати набагато більшими, а також стати дуже болючими та чутливими на дотик. Ось і знову працюють гормони вагітності.

У той час як ніжність зменшується після першого триместру, вона продовжуватиме рости та змінюватися протягом вашої вагітності, готуючись до грудного вигодовування.

Advertisement

«Для чутливості грудей я рекомендую переконатися, що ваш бюстгальтер добре вам підходить і підтримує вас», — говорить нам доктор Ямагучі.

Зараз гарний час, щоб інвестувати в зручний, підтримуючий бюстгальтер (або три). Ви можете виявити, що бюстгальтери без кісточок краще почуваються на хворих грудях. Бюстгальтер для годування або сну може бути хорошим вибором — купуйте більші або з додатковими застібками, щоб ви могли продовжувати носити їх під час вагітності та після пологів.

Ваші емоції

Ваші емоції, ймовірно, повсюди під час першого триместру. Як тільки ви дізнаєтеся, що вагітні, ви можете відчувати хвилювання і радість, страх і нервозність. Додайте до суміші всі ці гормони, надзвичайну втому та нудоту від ранкової нудоти, і ви отримаєте ідеальний рецепт для божевільних перепадів настрою.

Навіть якщо ви дуже раді своїй вагітності, це природно хвилюватися про всі інші речі, пов’язані з народженням дитини.

Іноді ви можете почуватися приголомшеними, і це цілком нормально. Навіть якщо ви дуже схвильовані тим, що вагітні та вітаєте нову дитину, це природно хвилюватися про розвиток вашої дитини, про те, як зміниться ваше життя та про всі інші речі, які пов’язані з народженням дитини.

Зараз час бути добрим до вас. Догляд за собою — дрімота, маски для обличчя, прогулянки чи будь-що інше, що робить вас щасливими — може допомогти вам почуватися самим собою, навіть якщо ви розплакаєтеся від найменшої речі. Поговоріть з іншими батьками, друзями чи партнером про те, що ви відчуваєте.

Advertisement

Якщо ви не можете відчувати радості або відчуваєте безнадійність, обов’язково поговоріть зі своїм лікарем. Вони можуть допомогти вам знайти необхідну підтримку.

Запор

Якщо ви відчуваєте себе заблокованими, знайте, що ви не самотні. Запори дуже поширені протягом першого триместру. Збільште споживання клітковини — перекусіть такими продуктами, як сухофрукти, малина та ожина або вівсяна каша. І не забувайте пити багато води.

Потреба пописати

Можливо, коли ви завагітніли, ви бігаєте в туалет набагато частіше, ніж раніше. Оскільки ваші гормони коливаються (помітили тему?), вам доведеться йти — багато. Незважаючи на часту потребу пописати, важливо залишатися зволоженим , хоча ви можете обмежити кількість випитого перед сном, щоб не вставати всю ніч.

Збільшення ваги в першому триместрі

Ймовірно, ви наберете 3-4 фунти протягом першого триместру. Ваша дитина ще маленька, і якщо ви відчуваєте ранкову нудоту і вам важко не їсти, можливо, ви не наберете стільки. Ви навіть можете втратити кілька кілограмів. Поки ви відвідуєте свого медичного працівника, це не повинно викликати занепокоєння. У другому триместрі ти це надолужиш.

Контрольний список для першого триместру вагітності

 1. Зробіть тест на вагітність (і ще один!), щоб переконатися, що ви дійсно вагітні.
 2. Виберіть постачальника медичних послуг.
 3. Запишіться на перший допологовий прийом.
 4. Перевірте свою медичну страховку, щоб дізнатися, які витрати на допологовий догляд і пологи покриваються.
 5. Купити пренатальні вітаміни . Хоча вони не замінюють збалансовану дієту , пренатальні вітаміни наповнені додатковими поживними речовинами, такими як фолієва кислота, залізо та кальцій, необхідні для вагітності.
 6. Дослідіть, які пренатальні тести ви можете вибрати під час вагітності, якщо такі є.
 7. Відпочиньте. Дрімайте, рано лягайте спати, висипайтеся у вихідні. Зробіть те, що вам потрібно зробити, щоб пройти.
 8. Почніть складати свій бюджет і план заощаджень на вагітність і перший рік життя дитини.
 9. Запишіться на 12-тижневий ультразвуковий скринінг.
 10. Вивчіть політику вашої роботи щодо декретної відпустки та сплануйте , як повідомити їм, що ви вагітні .
 11. Ваші штани можуть відчувати себе тісними до кінця першого триместру. Почніть купувати одяг для вагітних . (Підказка: легінси — це порятунок.)

Поділіться цим матеріалом

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сім'я

Що має вміти дитина в 4 місяці

Published

on

Що має вміти дитина в 4 місяці

Батьки уважно спостерігають за улюбленим немовлям та цікавляться всіма змінами, які відбуваються у його фізичному та інтелектуальному розвитку. Дізнаємося в експертів, що має вміти дитина в 4 місяці. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Що подарувати на річницю весілля

Published

on

Що подарувати на річницю весілля

Який вибрати подарунок на річницю весілля, які річниці весілля бувають і що подарувати чоловікові, дружині чи друзям. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Річниця весілля 5 років – яке весілля, як відзначити

Published

on

Річниця весілля 5 років - яке весілля, як відзначити

Що подарувати на річницю весілля 5 років? Ідеї, як відзначити перший ювілей сім’ї. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве