Connect with us

Здоров'я

Усе, що вам потрібно знати про рак яєчок – симптоми та причини

Published

on

рак яєчок – симптоми та причини

Рак, який утворюється та росте в яєчках, частині чоловічої репродуктивної системи, називається раком яєчка. Пухлина в яєчках може бути злоякісною. Це злоякісна пухлина, яка викликає рак. Позитивним моментом цього раку є те, що відсотки лікування та одужання є дуже високими. Навіть у важких випадках хіміотерапія забезпечує принаймні 80% лікування.

Зазвичай цей вид раку можна виявити на ранніх стадіях. Чоловіки здебільшого самі виявляють проблеми під час самообстеження та за потреби звертаються до лікаря. Шанси на лікування та одужання зазвичай становлять від 95% до 99%, а рівень виживання також високий. Однак інколи рак яєчок не проявляє жодних симптомів і може залишатися непоміченим, ризикуючи зростанням і поширенням захворювання по всьому тілу. Тому лікарі рекомендують чоловікам час від часу проходити обстеження, щоб стежити за своїм здоров’ям і вживати заходів захисту.

Що може викликати рак яєчка?

Точна причина раку яєчка до теперішнього часу невідома. Лікарі припускають, що це відбувається, коли здорові клітини, присутні в яєчку, змінюються. Коли в цих клітинах розвиваються аномалії, вони починають невпинно ділитися. Це викликає накопичення маси в яєчках, що зрештою призводить до росту пухлини.

Симптоми та причини раку яєчок:

У цій статті пояснюється, які причини та симптоми раку яєчка, що допоможе вжити заходів щодо лікування, перш ніж ви постраждаєте.

Причини раку яєчок:

Нижче наведено 10 основних факторів ризику або причин раку яєчка:

Advertisement

1. Неопущене яєчко:

Основною причиною раку яєчка може бути неопущене яєчко або крипторхізм. Зазвичай в утробі матері яєчка у дитини опускаються до мошонки під час народження або на першому році життя дитини. Якщо ж яєчка не опускаються вниз, це збільшує ймовірність раку яєчок майже втричі.

2. Проблеми з фертильністю:

У деяких випадках було виявлено, що рак яєчок також був пов’язаний із поганою якістю сперми та проблемами з фертильністю. Було виявлено значний зв’язок між ризиком раку яєчок і проблемами з фертильністю.

3. Карцинома in situ яєчка:

Карцинома in situ — це медичний стан, який стосується наявності аномальних клітин у яєчку. Незважаючи на те, що цей стан не є раковим, якщо його не лікувати, він може розвинутися в раку, про що свідчить 50% випадків.

4. Сімейна історія:

Недавні дослідження також підтвердили, що сімейна історія раку яєчок підвищує ризик цього. Якщо ваш батько хворів на рак яєчок, то ваші шанси захворіти збільшуються приблизно в 4 рази.

5. Попередній випадок раку:

Лікарі припускають, що розвиток раку яєчок вдруге у чоловіків, які вже були уражені тим же, збільшується в 12 разів порівняно з іншими чоловіками, які ніколи в житті не хворіли на рак яєчок.

Advertisement

6. ВІЛ чи СНІД:

Комбінований аналіз показав, що ймовірність розвитку раку яєчок вище у чоловіків, які були інфіковані ВІЛ або СНІДом.

7. Травма яєчка:

Немає прямого зв’язку між спортивними перенапруженнями або травмами та раком яєчок. Однак травма призводить до утворення ущільнень і припухлості в яєчках, що ускладнює визначення росту пухлини.

8. Вазектомія:

Хоча немає переконливих доказів зв’язку між вазектомією та раком яєчок, було виявлено, що ризик порівняно високий.

9. Етнічне походження:

Виникнення раку яєчок частіше зустрічається у чоловіків, які належать до соціальних і расових груп. Хоча точна причина цього не відома.

10. Зріст:

Згідно з останніми дослідженнями, було виявлено, що порівняно вищі чоловіки мають більші шанси захворіти на рак яєчок, ніж нижчі чоловіки.

Advertisement

Симптоми раку яєчок:

Існують різні ознаки та симптоми, за якими можна відстежити або помітити будь-який дискомфорт у вашому органі. Ось деякі загальні симптоми, які можуть вказувати на рак яєчка. Але консультація лікаря обов’язкова.

1. Збільшення яєчок:

Першим і найпоширенішим симптомом є набряк або збільшення яєчка. Це також може бути нерівна грудка на ньому. З’являється відчуття твердості на ділянці набряку. Шишка зазвичай безболісна.

2. Маленька грудка:

Поява невеликої шишки є одним із ранніх симптомів раку яєчка. Ці грудки виглядають як горошина і присутні на яєчках. Зазвичай здорові яєчка м’які і горбисті через наявність кровоносних судин, репродуктивної тканини та сперматозоїдів. Якщо ви відчуєте затверділу ділянку або шишку на яєчках, запишіться на прийом до лікаря. Ці невеликі грудочки не обов’язково можуть свідчити про розвиток раку і можуть бути викликані деякими незначними захворюваннями, такими як варикоцеле, пахова грижа або сперматоцеле.

3. Біль:

Може бути тупий біль внизу живота або в паху, в яєчку або мошонці. Дискомфорт або біль можуть бути викликані різними причинами. Біль або чутливість можна навіть відчути за відсутності будь-якої шишки. За звичайних обставин будь-який тип болю в організмі не слід сприймати легковажно. Необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб визначити першопричину та призначити необхідне лікування.

4. Зміни в яєчку:

Зазвичай виникає відчуття тяжкості в мошонці. Одне з ваших яєчок може стати твердішим за інше. Також може бути оніміння або чутливість або зміна розміру яєчок.

Advertisement

5. Утворення тромбу:

У деяких випадках раку яєчок більшість із зазначених вище симптомів взагалі не проявляються, що ускладнює діагностику. У чоловіків, яким виповнилося 40 років, першим симптомом раку яєчок може бути розвиток тромбозу глибоких вен (ТГВ), який у загальних термінах називають тромбом. На ранніх стадіях раку яєчка ТГВ утворюється у великих венах і супроводжується набряком і болем в ураженій нозі. Однак, якщо в деяких випадках тромб досягає легені, це може призвести до задишки, і стан може бути надзвичайно важким.

6. Відчуття неосяжності в мошонці:

Зазвичай обидва яєчка виглядають схожими, якщо ви помітили будь-які зміни в одному з ваших яєчок, наприклад, ніби одне яєчко здається важчим, повнішим або твердішим порівняно з іншим, не ігноруйте проблему. Важкість у яєчках може бути раннім симптомом розвитку раку. Деякі рідини також можуть накопичуватися в мошонці. Зверніться до лікаря, щоб проблема не загострилася.

7. Ніжність тканин грудей:

Ніжність тканин молочної залози може навіть бути симптомом розвитку раку яєчка. У деяких рідкісних випадках зростання пухлини викликає вироблення жіночого гормону під назвою естроген. Цей дисбаланс між чоловічим гормоном тестостероном і жіночим гормоном естрогеном може призвести до захворювання, яке називається «гінекомастія». У такому стані тканини чоловічих грудей стають ніжними і навіть набухають, схожі на жіночі. Хоча гінекомастія може бути викликана неправильним харчуванням або дією деяких ліків, не слід ігнорувати це і негайно проконсультуватися з лікарем.

8. Задишка:

На пізніх стадіях розвитку рак яєчок може поширюватися навіть на легені, мозок або печінку. Задишка, хронічний кашель або біль у грудях можуть виявитися симптомами раку яєчка, який вразив легені. Здуття та біль у животі свідчать про те, що рак навіть поширився на печінку та лімфатичні вузли. Коли рак метастазує в мозок, це викликає сильний головний біль і відчуття розгубленості. Коли ви зіткнулися з будь-яким із цих симптомів, важливо звернутися до лікаря, щоб правильно визначити та лікувати проблему.

9. Набряк і біль в інших частинах тіла:

Інші симптоми включають біль у попереку, кров у мокроті або мокроті, біль у грудях, задишку. Обидві ваші ноги також можуть набрякати, і може розвинутися легенева емболія. Головний біль також дуже поширений у цьому випадку.

Advertisement

10. Ранні ознаки статевого дозрівання:

У деяких випадках раку яєчка зростання пухлини також прискорює вироблення чоловічих статевих гормонів. Хоча цей тип раку дуже рідко зустрічається у хлопчиків до статевого дозрівання, його не можна повністю виключити. Якщо ваш син раптом заявив, що проявляє деякі з ранніх ознак статевого дозрівання, на жаль, це може виявитися одним із симптомів раку яєчок. Якщо ви помітили раптові зміни у вашому хлопчику, незвичайні для його віку, такі як грубість голосу, ріст волосся на тілі та обличчі, краще відведіть його до лікаря та обговоріть проблему. Це допоможе подолати проблему на ранній стадії.

Картинки симптомів раку яєчка

Стадії раку яєчок симптоми

Стадії раку яєчок симптоми

Стадії раку яєчка:

Визначення раку яєчок і встановлення стадій у водонепроникних відділеннях може бути досить складним. Ось невеликий посібник, щоб легко зрозуміти різні стадії цього злоякісного захворювання:

Етап 0:

На цій стадії ракові клітини знаходяться лише в сім’яних трубах яєчок. Вони залишаються в цих трубах і не поширюються на інші частини тіла. Рівні маркерів також в нормі.

Стадія IA:

Це коли пухлинні клітини виросли з сім’яних трубок, але залишилися в яєчках. Жодна інша частина тіла не вражається через клітини.

Етап 1B:

Пухлинні клітини виросли з яєчок, але не вразили інші частини, наприклад лімфатичні вузли.

Етап 1S:

Такі ж симптоми, як ІА, але маркер рівня пухлини вище норми (S1)

Advertisement

II етап:

Це коли пухлинні клітини починають вражати один або кілька лімфатичних вузлів, але не поширюються на інші частини тіла. Клітини виросли в лімфатичних вузлах розміром більше 2 мм, але менше 5 мм. Ніякі інші частини тіла не були вражені клітинами, але рівень маркерів вище норми (S2)

III стадія:

Зростання все ще знаходиться всередині яєчок і могло вразити один або більше лімфатичних вузлів, але ринкові рівні вищі за норму (S3)

Якщо ви відчуваєте ці симптоми, негайно зверніться до лікаря. Чим швидше ви отримаєте лікування, тим краще. Іноді ці симптоми також можуть бути ознаками різних інших проблем, які можуть бути не такими серйозними, як рак, але також потребують медичної допомоги. Тож час від часу відвідувати палати того чоловіка зі стетоскопом!

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здоров'я

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Published

on

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Гречана дієта: меню на 14 днів

Published

on

Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Абрикоси: користь та шкода для організму

Published

on

Абрикоси: користь та шкода для організму чоловіка та жінки

Ароматний фрукт не тільки дуже смачний, але також підтримує імунітет та покращує стан шкіри. Дізнаємося, яку користь організму приносять абрикоси. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве