Connect with us

Сім'я

Річниці весілля за роками: як називаються, що подарувати

Published

on

Річниці весілля за роками
Річниці весілля за роками: як називаються, що подарувати

Річниці весіль отримали свої назви кілька століть тому. У ті далекі часи, під час створення календаря весіль, люди не замислювалися про подарунки. Батьки виходили з еволюції взаємин між подружжям, звертали увагу на зміцнення уз шлюбу.

У день весілля молодята отримували поздоровлення лише від близьких родичів, а через 2 тижні проходило застілля для друзів. Лише за рік у гості запрошували давніх знайомих, на другу річницю приїжджали далекі родичі. Дати весілля, які кратні 4-му, прийнято було відзначати з розмахом. Вагомі роковини – п’ятнадцять, тридцять і сорок п’ять років під опікою стабільної планети Сатурн, тому святкування відбувалися лише з близькими родичами.

У наш час не існує «правильної» думки щодо святкування весільних роковин. Деякі відзначають лише перший рік, а після звуть знайомих лише на річниці, які кратні 5-ти. Для інших пар приводом для святкування стають лише дати, починаючи з 25 річниці. Хтось зазначає щороку, а інші не звертають на цей день жодної уваги.Всі річниці весіль, що дарувати на кожну

Назви річниць та звичаї їх святкувати існують не лише в нашій слов’янській культурі, а й у азійській та європейських країнах, та відмінності між ними мінімальні. Давайте поговоримо про те, як називаються роковини весілля за роками, як їх відзначати і що дарувати.

Як називаються роковини весіль та як їх відзначати?

День укладання шлюбу – зелене весілля. Зелень – символ створення нової сім’ї, яка щойно розпочала сімейне життя. Молоді ще «зелені» щодо досвіду.

 • 1 – ситцева (марлева). Деякі кажуть, що така назва обумовлена ​​неміцними, свіжими відносинами, схожими на тканину ситець. Версія народу набагато цікавіша: вважають, що саме в перший рік нова сімейна пара найбільш активно поводиться в ліжку, тому ситцева білизна стоншується до марлі. Першу річницю прийнято святкувати у невеликому складі – лише родина та близькі друзі.
 • 2-паперова. Відносини в цей рік порівнюються з тонким папером, що рветься. Часто саме в цей період сім’я заводить дитину, що покладає на наречених велику відповідальність і реальні турботи, тому стосунки в сім’ї можуть загостритися і стати неміцними, наче папір.
 • 3 – шкіряна. Саме ця дата відноситься до першої вагомої. Вважають, що труднощі паперового весілля вже пройдені, отже, молоді навчилися знаходити спільну мову, стали гнучкими у стосунках немов шкіра. Дата відзначається із сім’єю. До цього часу сім’я вже має дитину, а тихе торжество дозволить внести різноманітність у схожі як дві краплі води будні.
 • 4 – лляна (воскова). Це перша назва, яка має інший підтекст. Головне вже не стосунки подружжя, а сім’я, будинок. Льон свідчить про забезпеченість, оскільки лляні речі, на відміну від ситцевих, символізують вкладення у міцне перспективне майбутнє. Про другий варіант назви річниці жодної інформації, на жаль, немає.
 • 5 – дерев’яна. Сім’я, що прожила п’ять років у шлюбі, порівнюється із дерев’яним будинком. З одного боку, це міцна споруда, а з іншого – вона схильна до загорянь (сварок у парі). Народна мудрість рекомендує саме цієї річниці посадити дерево, щоб жити багато років щасливо. Відзначається із розмахом.
 • 6 – чавунне весілля. Це перша металева річниця, що символізує міцні, і водночас тендітні стосунки. Адже чавун найтендітніший з усіх металів, його можна розколоти сильним ударом.
 • 7 – мідна (вовняна). Мідь символізує міцність, достаток та привабливість. Йдеться вже про цінний метал, який ще «не доріс» до дорогоцінного.
 • 8 – бляшана. Чиста, що відображає все навколо бляха говорить про новий, оновлений етап життя.
 • 9 – фаянсова. Є дві версії тлумачення. Перша говорить про те, що стосунки міцнішають з кожним роком, наче чай у фаянсових чашках, що ототожнює красу взаємин. Інша ж говорить про те, що цей період тендітний, як фаянс.
 • 10 – олов’яна (рожева по-іншому). Сімейні узи на першу красиву дату прийнято вважати міцними та непорушними. Зазначати рекомендується з розмахом, запрошувати можна всіх людей, які підтримували Вас у день одруження.
 • 11 років – сталева. Вважається, через стільки років спільного життя стосунки гартуються, стають ще міцнішими.
 • 12 – нікелева. Якщо враховувати російські традиції, то блискучий нікель, ніби жерсть, говорить про освіження сімейного життя.
 • 13 – конвалія (мереживна). Тема цієї річниці кохання. Конвалії, як і мережива, свідчать про витонченість, ніжність.
 • 14 – агатова. Перший символ на річницю з дорогоцінного каміння.
 • 15 – скляна. Символом дати є ясне та чисте скло, дзвінкий кришталь. Святкується широко та з великою кількістю гостей.
 • 16 та 17 років (топазова та рожева відповідно). Чи не відзначаються.
 • 18 – бірюзова. Найчастіше цього року первісток сім’ї стає повнолітнім. Бірюза символізує завершення кризи та складності у відносинах, немає більше суперечок щодо виховання дитини. Відносини мають отримати новий свіжий виток.
 • 19 – гранатова, не прийнято відзначати.
 • 20 – порцелянова. Важлива дата річниці весілля, на святкування якої слід запросити родичів та друзів. Вважають, що подарований у день одруження посуд вже розбився, і тому потрібно оновити запаси. Посуд з порцеляни – гармонійний і гарний, як пара, що прожила два десятки років у шлюбі.
 • 21 (опалова), 22 (бронзова), 23 (берилова), 24 (атласна) – ці річниці весілля святкуються за бажанням.
 • 25 років – срібна. Перший «дорогоцінний» ювілей, який відзначається практично всіма парами. Через чверть століття відносини максимально зміцнюються та стають непорушними.
 • 26, 27, 29 років (нефритова, червоно-дерев’яна, оксамитова).
 • 30 – перлова. Справжні перли символізують гладкі та чисті стосунки між подружжям. До цієї річниці подружжя вже виростило дітей і може проводити час разом. Відзначати потрібно обов’язково, як мінімум, з дітьми/онуками.
 • 31, 34 – смаглява, бурштинова.
 • 35 – коралова (полотняна). Полотняна скатертина постає як уособлення світу, затишку, а корали відповідають за довге і здорове життя.
 • 37 (муслінова), 38 (ртутна), 39 (крепова).
 • 40 річниця – рубінове весілля. Рубін – символ яскравого вогню та міцного кохання. Справжній колір рубіна подібний до відтінку крові, що говорить про «кровні» відносини в парі.
 • 44 – топазова.
 • 45 – сапфірова. Немолодій парі потрібно думати про здоров’я, а саме сапфір вважається зцілюючим каменем, який освіжає почуття, наділяє силами для позбавлення від хвороб та втоми.
 • 46 – лавандова. Ця гірська рослина протистоїть будь-яким капризам природи.
 • 47, 48, 49 (кашемірова, аметистова, кедрова).
 • 50 – золоте весілля. Тільки порозуміння та повага, справжнє кохання допомагає подружжю дійти до цієї річниці весілля. Святкувати потрібно пишно і з великою кількістю гостей (мають бути запрошені близькі, сусіди, товариші по службі тощо). У такий день арка на весілля не буде зайвою.
 • 55 – смарагдова. Смарагд символізує вічне життя та мудрість.
 • 60 – платинова (діамантова, алмазна). Найтвердішим каменем вважається гранований алмаз – діамант. Він символізує міцність та непорушність сімейного життя. Подружжя похилого віку, тому краще вибрати вузьке коло для святкування.
 • 65 – залізна. Залізо вкотре нагадує про міцні сімейні узи, які міцнішають з кожним роком.
 • 70 – благодатна. Прожити стільки років пліч-о-пліч – це справжня благодать. Запросити треба всіх родичів.
 • 75 років – коронне весілля. Цей ювілей вінчає довге спільне життя пари. Святкування потрібне з великою кількістю гостей. Найчастіше всі турботи з організації свята лягають на плечі дітей чи онуків.
 • 80 – дубова. Дуб є символом довголіття.

100 років разом – червоне весілля. Подібну назву віку життя в парі запропонував мешканець одного із сіл в Азербайджані – М. Агаєв. Йому тоді було 126 років, яке дружині Б. Агаевой 116. Червоний – колір пристрасті і кохання. Він символізує вічний союз 2-х душ, який продовжуватиметься і після виходу з землі.Річниці весілля за роками: як називаються, що подарувати

Яке весілля та що дарувати?

Подарунок на річницю весілля: таблиця

Річниця одруження

Що подарувати

1 ситцева Постільна, скатертини та інші ситцеві предмети
2 Листівки, блокноти, відривні листки для записів та ін. з паперу, включаючи гроші
3 Шкіряне взуття, ремені, сувенірну продукцію
4 Віскові свічки
5 дерев’яна Будь-які дерев’яні предмети (дощечки, рамки)
6 Сковороди, горщики з чавуну
7 Предмети з міді
8 Бляшані вироби (деко, кухонні прилади, підноси, побутову техніку)
9 Чашки з фаянсу
10 олов’яна Обов’язково дарувати рожеві чи червоні троянди
11 Вироби із сталі, електричний інструмент
12 Недорогі ювелірні вироби
13 Вироби з мережив (скатертини, серветки)
14 Сувеніри зі слонової кістки або агату
15 скляна Посуд та інші вироби зі скла
18 Предмети декору з бірюзи
20 порцеляновий Посуд, вази та будь-які вироби з порцеляни
25 срібна Подружжя обмінюється срібними кільцями. Гості подають срібні предмети, найкраще купити столові прилади зі срібла
30 перлинна Подарунки з наявністю перлин
35 Льняне постільна, скатертини, штани, декоративні корали
40 рубінова Рубін – червоний камінь, тому подарунки у відповідному кольорі, наприклад, червоне вино
45 Мереживні вироби для інтер’єру
46 Букет лаванди
47 Вовняний або кашеміровий одяг
49 Вироби з деревини, бажано з кедра
50 золота Вітаються дорогі, корисні подарунки
55 смарагдова Прикраси/сувеніри зі смарагдом
60 Скляні або кришталеві вироби, а якщо дозволяють фінанси, то прикраси з діамантом
65 Залізні підставки чи сувеніри
75 Можна зробити один великий подарунок від усіх гостей, наприклад дачу із зручностями, якщо пара живе у міській квартирі

Для збереження сімейного щастя на довгі роки, кожен із подружжя має бути терпимим і вміючим вислухати, бути великодушним до своєї другої половинки. Не треба сваритися через дрібниці, краще спробувати знайти вихід із ситуації мирним шляхом. На стосунки у сім’ї не повинні впливати зовнішні чинники, «роботу треба залишати за порогом удома». Бажаємо Вам тривалого та щасливого життя.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сім'я

Що має вміти дитина в 4 місяці

Published

on

Що має вміти дитина в 4 місяці

Батьки уважно спостерігають за улюбленим немовлям та цікавляться всіма змінами, які відбуваються у його фізичному та інтелектуальному розвитку. Дізнаємося в експертів, що має вміти дитина в 4 місяці. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Що подарувати на річницю весілля

Published

on

Що подарувати на річницю весілля

Який вибрати подарунок на річницю весілля, які річниці весілля бувають і що подарувати чоловікові, дружині чи друзям. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Річниця весілля 5 років – яке весілля, як відзначити

Published

on

Річниця весілля 5 років - яке весілля, як відзначити

Що подарувати на річницю весілля 5 років? Ідеї, як відзначити перший ювілей сім’ї. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве