Connect with us

Новий рік 2024

Різдво Христове 2024 в Україні

Published

on

Різдво 2024 в Україні

Був час, коли це свято вважалося у нас найулюбленішим, а були періоди його забуття. А що ж тепер? Про це читайте у нашому матеріалі про Різдво Христове 2024 в Україні

25 грудня – день свята великого, всесвяткового, “матері всіх свят”, за словами святого Іоанна Златоуста. Різдво Христове — найдавніше християнське свято, встановлене вже за часів учнів Ісуса Христа — апостолів. На день Різдва 25 грудня вказує у II столітті святитель Климент Олександрійський. Тим часом те, що люди віками святкують Різдво в один і той же день, зовсім не означає, що саме тоді Христос і народився.

Справа в тому, що головне джерело християнської історії – Біблія – ​​обходить стороною точну дату появи на світ Ісуса. Про події, що передують його народженню, є. Про наступні після народження теж. А ось самої дати немає. Докладніше про це та інші несподівані факти про Христа читайте тут.

«Зважаючи на відсутність у стародавньому світі загального календаря, точна дата Різдва не була відома, — зазначає отець Олександр Мень у книзі «Син Людський». — Непрямі дані приводять істориків до висновку, що Ісус народився прибл. 7-6 р. до н.е.

Різдвяний піст

Найревніше християни починають готуватися до свята задовго до його настання – суворим постом. Він так і називається – Різдвяний. Або Пилипів (бо починається з дня пам’яті апостола Пилипа). Піст — це насамперед час особливої ​​духовної зібраності, молитви, тверезіння, приборкання своїх поганих нахилів. Ну а щодо їжі, то, якщо дотримуватися суворого статуту, у дні Різдвяного посту (15 листопада – 24 грудня):

Advertisement
  • не їдять м’ясо, вершкове масло, молоко, яйця, сир
  • у понеділок, середу та п’ятницю — не їдять рибу, не п’ють вина, їжа готується без олії (суходнення)
  • у вівторок, четвер, суботу та неділю — можна готувати їжу з олією
  • у суботу, неділю та у великі свята дозволено рибу.
  • Напередодні Різдва Христового нічого не їдять до появи першої зірки.

У ніч із 24-го на 25 грудня християни йдуть на Різдвяну службу. У храмах звершується літургія святого Василя Великого. Співають піснеспіви Різдва Христового. Тропар Різдва – основний гімн свята – міг бути створений вже в IV столітті:

Різдво Твоє, Христе Боже наш,
осяяло світові світло розуму,
бо в ньому бо зіркам, що служать
зіркою, навчається
Тобі кланятися, Сонцю правди,
і Тобі вести з висоти Сходу.
Господи, слава Тобі!

Напередодні Різдва готується спеціальна страва під назвою «сочиво» – варені зерна. Від цієї назви і походить слово «вечір».

А от ворожити на святвечір – це традиція не християнська, а язичницька. Пушкін і Жуковський, звичайно, яскраво описували святкові ворожіння, але до справжньої віри такі ворожіння не мають жодного стосунку.

Різдво в Європі

Де святкують різдво державним вихідним

На схемі сірим виділено країни, де Різдво є державним святом. Країни, в яких Різдво не є державним святом, але неофіційно відзначається світло-коричневим. Країни, де Різдво не святкується зовсім темно-коричневим. Фото: World Map Blank

Зате досить невинною можна вважати традицію колядування. У ніч напередодні свята ряджені носили по хатах традиційну страву – різдвяну кутю, співали різдвяні пісні, а господарі будинків, у які вони постукали, мали давати колядникам частування чи гроші.

А ще різдвяні дні на Русі (і не лише) завжди вважалися приводом для благодійності — люди відвідували хворих та одиноких, роздавали їжу та гроші бідним.

Що прийнято дарувати на Різдво Христове

Дарувати подарунки на Різдво – давня традиція. Особливо це стосується подарунків дітлахам: адже навіть традиція подарунків від Діда Мороза чи Санта Клауса на Новий рік бере свої витоки саме з багатовікової різдвяної традиції, згідно з якою подарунки дітям на Різдво приносив святий Миколай-Угодник.

Advertisement

Тому можна розповісти дітям про цього святого, почитати про його життя. І подарувати мальовничу книгу про це святе.

Що ж до подарунків загалом, то головне — обійтися без зайвої комерціалізації Різдва. Подарунки можуть бути недорогими, нехай це буде щось зроблене своїми руками, адже головне не сам подарунок, а увага.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Новий рік 2024

Що подарувати на Новий рік? 250 ідей подарунків на Новий рік 2024

Published

on

Що подарувати на Новий рік? 250 ідей подарунків на Новий рік 2024

У нашій статті ми приготували кращі 250 ідей подарунків на Новий рік 2024 року, щоб кожен міг знайти сюрприз для близьких людей. (більше…)

Continue Reading

Новий рік 2024

Салати на Новий рік 2024: смачні та прості рецепти

Published

on

Салати на Новий рік 2024: смачні та прості рецепти

10 найкращих рецептів новорічних салатів, які можна швидко приготувати напередодні свята: ідеї від шеф-кухарів та редакції Badabum. (більше…)

Continue Reading

Новий рік 2024

Яблучний спас 2024 року: традиції та дата святкування

Published

on

Яблучний спас 2024 року: традиції та дата святкування

Яблучний Спас щороку відзначають 19 серпня, і збігається він із православним святом Преображення Господнього, так само буде і у 2024 році (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве