Connect with us

Здоров'я

Що робити, якщо батько п’є?

Published

on

Що робити, якщо батько п'є

Алкоголізм – проблема не лише дружин, а й дітей тих, хто регулярно прикладається до пляшки. Псуючи своє здоров’я, вони отруюють життя тим, хто їх любить. У зв’язку з цим все більше дітей, які підросли, звертається до психолога з питанням: «Що зробити, щоб тато не пив?».

Таких сімей багато, а проблема одна. І скільки залежить від алкоголю, стільки ситуацій. Відповідь на дане питання неоднозначна, вона обумовлена ​​багатьма факторами. Ясно одне: п’ючому людині ця недуга не перемогти поодинці. А вирішити проблему можна лише спільними зусиллями, підключивши всю свою любов та терпіння, увагу та доброту. Для цього доведеться відставити убік всі нанесені в п’яному чаді образи, включити розум, рішучість та силу волі. Звичайно, потрібна професійна допомога психолога.

Горе в сім’ї: Батько – алкоголік

Він був лагідним, уважним та ніжним. За чаркою горілки перетворюючись на злісного монстра, ставав невпізнанним. Алкоголь стрімко руйнує мозок та тіло людини. Занепадає ділові відносини і сімейні узи, приносячи в будинок біди і нещастя, спустошуючи кишеню і виносячи заощадження в гонитві за новою порцією спиртного.

Проте далеко не завжди діти зрозуміють, що їхній батько – алкоголік. А тому не зможуть вчасно вжити необхідних заходів. Спостерігаючи, як батько п’є, можуть списати це тимчасове явище, зняття стресу. Щоб розібратися в ситуації, наводимо основні симптоми алкоголізму:

  • Прагне випити не лише у свята, а й у будні. Це бажання перевищує решту потреб. Вживаючи алкоголь, пояснює потяг до спиртного потребою розслабитися та зняти стрес.
  • Не знає почуття міри. Вживає алкоголь у великій кількості всупереч заборонам рідних, завдаючи шкоди своєму здоров’ю та завдаючи біль близьким.
  • Відсутня похмільний синдром – негативна ознака, що сповіщає про хронічний алкоголізм.
  • Порушення з боку нервової системи та внутрішніх органів: порушення сну, апатія або агресія, проблеми з пам’яттю, гіркота чи сухість у роті, відсутність апетиту, біль у животі або правому підребер’ї.

Подивіться відео на цю тему:

Якщо у свого батька Ви спостерігаєте подібні симптоми, не витрачайте часу! Запам’ятайте: чим раніше переконаєте в необхідності лікування і почнете його, тим меншими будуть наслідки алкоголізму і кращий результат. Якщо не вдасться переконати, скористайтесь допомогою психолога!

Чому батько почав пити

Ви дуже здивувалися, коли побачили вперше, що він прийшов додому п’яним. Що спонукало його на такий крок? Цьому супроводжує кілька причин, які у загальному розрізі можна сформулювати так:

Advertisement
  • Висловлює протест своїм рідним. Він може бути обумовлений недооцінкою, нерозумінням, неувагою.
  • Хоче, щоб його пошкодували та приділили увагу.
  • Прагне відволіктися від буденної рутини, таким чином «прикрасивши» своє проведення часу.
  • Вияв слабкості характеру. Випивши одного разу, швидкоплинне захоплення стає способом життя.

Зрозумівши причину алкоголізму батька, Ви зможете її усунути. А це – вже 30% успіху у подоланні проблеми.

Що робити, щоб батько кинув пити: думка спеціаліста

Воістину, батьків не обирають. Але як допомогти дорогій людині стати колишньою? Того самого, якому син чи дочка зобов’язані своїм існуванням? І чи захоче він цього? На запитання вам відповість фахівець.

Ситуація перша. Втрата мети та сенсу життя. Чоловік і батько починає пити і буянити, агресивно вигукуючи всякі нісенітниці і руйнуючи все на своєму шляху. Змінюються відносини у сім’ї, вони стають холоднішими. Якщо діти вже дорослі, вони переживають за відносини між батьками, що зіпсувалися. Періодично відвідуючи їх, вони мучаться, коли застають батька у жахливому стані, і маму всю у сльозах.

Втрата сенсу життя – одна з основних причин, що б’ють по чоловічому самолюбству. Коли немає певної мети та улюбленого заняття – ситуація може обернутися подібною катастрофою. Через це і починаються проблеми із горілкою.

Якщо тато п’є щодня, то ясно одне: він справді хворий. Це стає ясно родичам, але не залежному від алкоголю. Крім себе хворим, батько не визнає сторонньої допомоги. Можливо, його влаштовує такий стан речей: він центр уваги. За ним бігають, доглядають, намагаються допомогти. Сам же дозволяє собі пити, гуляти, ганяти і знущатися з людей, що люблять.

Що зробити, щоб коханий тато кинув пити? У разі управління ситуацією слід взяти «на себе». Чи не батько-алкоголік повинен керувати, а зовсім навпаки. Вся сім’я повинна згуртуватися і обговорити проблему. Як це зробити? Намітити план дій та у спокійній обстановці переконати у необхідності лікування. Якщо це не виходить самостійно, слід скористатися допомогою професійного психолога.

Advertisement

Якщо Ваші аргументи не допомогли, у центрі реабілітації діє послуга «Інтервенція». За вказаною адресою виїжджає бригада спеціалістів. За допомогою методик психологічного впливу їм вдасться переконати пацієнта у необхідності лікування.

Якщо Вашого батька спіткала подібна проблема, не замикайтеся в рамках своєї сім’ї. Незважаючи на любов і турботу про рідну людину, ваших почуттів та уваги може виявитися недостатньо. Довіртеся професіоналам, зверніться до центру реабілітації!

Ситуація друга. Батько п’є: як налагодити з ним стосунки?

Спосіб життя батька кардинально відбивається на його дітях. Навіть будучи вже дорослими, вони переживають своїх батьків і намагаються виправити становище. Якоюсь мірою можуть навіть вважати себе причетними до проблеми, що виникла. А батьки, що п’ють, у свою чергу, в стані алкогольного сп’яніння вершать безглузді вчинки і немислимі дії. Коли п’яний чад вивітрюється, залишаються лише гіркота та сором за скоєне.

Налагодження контактів з батьком полягає незмінно у створенні психологічного настрою на лікування та в самому лікуванні. Причому такої розмови не уникнути, якщо бажаєте позбавити батька кігтів алкоголізму. А тут всі заходи хороші: сімейна рада, допомога психолога, реабілітація в центрі.Що робити, якщо батько п'є

Які види допомоги існують і що пропонує реабілітаційний центр

Отже, Ви налагодили контакт із батьком, він згоден пройти курс лікування. Детоксикацію шляхом введення інфузійних розчинів він здійснює у клініці, перебуваючи під невсипущим наглядом лікарів. Якщо його стану ніщо не загрожує, далі слідує етап психологічної реабілітації. Нею якраз і займаються реабілітаційні центри. У цей час людина за допомогою психологів, реабілітологів та психіатрів вчиться осмислювати себе та своє місце у житті. Фахівці уважно та докладно вивчають той шлях, який привів його до алкогольної залежності.

Психологічній адаптації сприяє створена атмосфера у центрі санаторного типу. Він віддалений від галасливих трас та багатолюдних масивів. Пацієнти частково обмежені у інформаційному плані. Це зроблено для досягнення кращого ефекту від лікування, щоб не травмувати потоком непотрібних повідомлень та без того пошкоджену психіку.

Лікарі розкривають причину його недуги, за допомогою психологічних прийомів допомагають набути сенсу і мети життя, повернутися в суспільство повноцінною людиною.

Advertisement

Висновок. Не втратити батька

Алкоголізм та сім’я, Любов та ненависть, радість та горе. Всі ці поняття, протилежні за змістом і намертво поєднані в одному фатальному вердикті: батько залежить від алкоголю. Щоб допомогти рідній людині повернутися до нормального ритму життя, слід докласти чимало зусиль. Алкоголь впливає психіку. Як наслідок цього, пацієнти, які потрапили в залежність, не визнають себе хворими і не бажають лікуватися. Потрібно прикласти всі сили, любов і увагу, щоб переконати їх у протилежному. І тому скористатися допомогою психолога. А досягнувши призначеної мети, пройти разом із ними всі етапи шляху до одужання.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здоров'я

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Published

on

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Гречана дієта: меню на 14 днів

Published

on

Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Абрикоси: користь та шкода для організму

Published

on

Абрикоси: користь та шкода для організму чоловіка та жінки

Ароматний фрукт не тільки дуже смачний, але також підтримує імунітет та покращує стан шкіри. Дізнаємося, яку користь організму приносять абрикоси. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве