Connect with us

Здоров'я

Що таке асексуальність, її основні принципи та як розпізнати асексуала

Published

on

Асексуальність що це, її основні принципи та як розпізнати асексуала

Деякі люди не відчувають статевого потягу ні до своєї, ні до протилежної статі. Таких людей називають асексуалами. Що таке асексуальність і, як вона виявляється, розповідають експерти.

Хто такі асексуали

Що таке асексуальність? Асексуальність означає відсутність сексуального потягу іншим. Це не орієнтація, а рівень потягу, який може змінюватися іноді. Соліст гурту The Smith Стівен Патрік Моріссі називає себе асексуалом і каже, що його тіло ніколи не відчувало збудження.

Хто такий асексуал? Це людина, яка не відчуває сексуального потягу або відчуває його дуже слабко та дуже рідко. Асексуали мають романтичний (але не сексуальний) потяг до інших. Такі люди можуть ідентифікувати себе як цисгендерні, небінарні, трансгендерні чи інші ґендери.

Нема тесту, щоб визначити в собі асексуальність.

Потрібно орієнтуватись на відчуття. Асексуальність може вперше стати очевидною у підлітковому віці, коли однолітки починають відчувати сексуальне бажання. Зазвичай після цього настає період часу, коли людина думає, що «просто ще надто рано» або «ще не зустріла потрібну людину».

Деякі люди самі не називали себе асексуалами, але, по суті, вели асексуальний спосіб життя. До таких відносять винахідника Ніколу Теслу , який відмовився від одруження та присвятив себе роботі. Його сучасникам такий спосіб життя видавався нетрадиційним, і багато в чому Тесла постраждав через це. Сьогодні його зараховують до ікон асексуальності.

Advertisement

Як ставляться до асексуалів? Багато людей є нетолерантними до асексуалів, оскільки не знають, хто вони такі. За останні 20–30 років, коли про асексуальність з’явилося більше інформації, відносини суспільства почали змінюватися у бік прийняття. Це допомагає людям, які не відчувають сексуального потягу, прийняти себе та знайти свою ідентичність.

Ознаки асексуальності

Що таке асексуальність, як розпізнати асексуала

Що таке асексуальність, як розпізнати асексуала

Асексуальність може означати різні речі для різних людей, і не всі з них застосовуються до всіх асексуальних людей. Сексолог Сюзанна Вайс описує основні ознаки асексуальності:

  • Вас не цікавить секс. Можливо, у вас ніколи не було особливого інтересу до сексуальної активності, або ви намагалися бути з кимось близькими, але не порушили.
  • Інші люди вас не заводять. Деякі асексуальні люди справді відчувають сексуальне бажання та мастурбують. Але більшість асексуальних людей не заводиться у відповідь інших людей.
  • Відсутність вмотивованості сексом. Асексуальні люди часто почуваються відчуженими, коли оточуючі говорять про прагнення до сексу або почуття сексуального потягу.

Одна популярна помилка полягає в тому, що асексуальні люди не можуть закохатися. Насправді вони закохуються так само, як і решта людей, відчувають романтичні почуття і можуть підтримувати відносини.

Деякі асексуали займаються сексом. Є багато причин, чому вони можуть вирішити це зробити, але дві найпоширеніші з них: порадувати свого романтичного партнера чи мати дітей. Наприклад, Майкл Скіннер з The Streets, який називає себе асексуалом, має доньку і дружину.

Визначити асексуальну людину з боку неможливо. Люди дуже часто помиляються, як у випадку з Мерілін Монро , яка стала секс-символом. Сама актриса говорила, що в неї не було думок про секс і бажання, щоб її хтось спокусив. Вона почувала себе скам’янілою, віддаленою від усіх тих розмов, що її оточували. Тому сьогодні, всупереч знаменитому образу, багато хто вважає Монро асексуальною.

Причини асексуальності

У чому причина асексуальності? Асексуальність не має конкретної причини. Так само як у гомо- та бісексуальності. Просто одна людина народилася такою, а друга — іншою. Асексуальність не передається через гени, не виникає внаслідок травми та не стає наслідком чогось ще. Вона не з’являється у людини, бо її відкинули чи покинули. Це лише міф, пояснює Сіан Фергюсон.

А ось американський письменник і телеведучий Тім Ганн став асексуальним після розлучення. Він заявляє, що після того, як його покинули, вже 29 років не займається сексом і цього не хоче. Але може він і до розлучення був асексуальним, але не усвідомлював цього? Деякі люди розуміють, що вони асексуальні, після одного чи кількох статевих актів. Інші знають це змалку, але конкретної причини низького лібідо не існує.

Advertisement

Хоча асексуальність сама по собі не є розладом, експерти з психічного здоров’я розглядають її в контексті розладу, якщо вона викликає у когось страждання, пояснює доктор медичних наук Джин Кім . Однак це індивідуально, а саме явище асексуальності не потребує лікування.

Якщо людина не відчуває сексуального потягу, його не потрібно виправляти і наставляти на правдивий шлях. Асексуальність не має жодних побічних ефектів і небезпек. Головне, щоб людина прийняла себе такою, як вона є. Іноді для цього потрібна робота з психотерапевтом, а іноді достатньо підтримки близьких та нормального відношення у суспільстві. Хоча загалом думка суспільства є другорядною: ніхто не повинен виправдовуватися за те, з ким спить і чи спить взагалі.

У фільмі «Села та Піки» головна героїня, учениця престижної школи, розуміє, що її мало цікавить секс сам собою. Вона не чекає потрібної людини і не пригнічує своїх бажань, але виявляє ознаки асексуальності.

Асексуальність виявляється у відсутності сексуального потягу до інших людей Асексуали відчувають романтичні почуття, можуть підтримувати стосунки та створювати сім’ї. Вони також можуть займатися сексом з особистих причин, не маючи бажання. Це не розлад і не захворювання, а одна з особливостей світовідчуття та влаштування особистості.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здоров'я

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Published

on

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Гречана дієта: меню на 14 днів

Published

on

Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Абрикоси: користь та шкода для організму

Published

on

Абрикоси: користь та шкода для організму чоловіка та жінки

Ароматний фрукт не тільки дуже смачний, але також підтримує імунітет та покращує стан шкіри. Дізнаємося, яку користь організму приносять абрикоси. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве