Connect with us

Здоров'я

Що таке халяль? Що означає харам?

Published

on

Що таке халяль? Що означає харам?

У цьому матеріалі розберемося про те, що означає халяль (халал) і харам у мусульманському світі, і навіть розглянемо кілька прикладів.

Що таке халяль?

Слово халяль (також вимовляється халал) походить від арабської حلال, що в перекладі означає «дозволене». Халяль – це все, що дозволено та припустимо в ісламі. «Те, що можна» ділиться своєю чергою на бажане (сунна), нейтральне (мубах) і небажане (макрух танзіхи).

Халяль стосується багатьох сфер людського життя – одягу, прикрас, косметики, розваг, фінансів, навколишнього середовища, роботи тощо. Але найчастіше слово халяль застосовується до їжі. Таким чином позначається, що дана їжа правильно приготована та дозволена мусульманам.

Для слова халяль в арабсько-українському словнику є кілька варіантів перекладу: “дозволений”, “законний”; “повний”, “невід’ємний”; “законна дія”. Найбільш точними є перший та останній варіант – залежно від контексту.

Що таке харам?

Протилежністю халялю є харам. Як Ви знаєте, харам – це все те, що заборонено в ісламі. Так, наприклад, у Корані чітко визначено список продуктів, які заборонено використовувати як їжу:

Advertisement
  • мертвечина, кров, свинина;
  • м’ясо тварин, які були задушені, забиті ціпками, заколоті на жертовниках (заколотих за розпорядженнями тварин їсти можна);
  • здохлі після падіння з висоти;
  • убиті рогами, хижаком.

Зазначається, що якщо людина вживе харам, страждаючи від голоду, тобто вона змушена це зробити, щоб урятувати своє життя, то Аллах може пробачити та помилувати.Що таке халяль-2

Халяль у сфері одягу

Повернемося до дозволеного. Як мовилося раніше, термін «халяль» належить до різних сфер життя. Мусульманська мода – це на сьогоднішній день дуже прибутковий бізнес. І багато дизайнерів почали використовувати слово «халяль», щоб позначити, що це «схвалений ісламом» одяг.

Релігійні критики такий підхід не дуже оцінили. Вони також виступають проти модних показів на подіумах, оскільки мета хіджабу – відволікти та відвести погляд від тіла, а покази мод, навпаки, привертають погляди та увагу глядачів до тіла моделей. В Ірані ісламська мода сприймається як вплив Заходу і називається «західним хіджабом».

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здоров'я

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Published

on

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Гречана дієта: меню на 14 днів

Published

on

Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Абрикоси: користь та шкода для організму

Published

on

Абрикоси: користь та шкода для організму чоловіка та жінки

Ароматний фрукт не тільки дуже смачний, але також підтримує імунітет та покращує стан шкіри. Дізнаємося, яку користь організму приносять абрикоси. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве