Здоров'я
«Це не тривога»: Що таке посттравматичний розлад (ПТСР) і як з ним боротися

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) виникає на тлі події, яка загрожує життю. Як впоратися з цим станом, «Бадабум.com.ua» розповів лікар-психотерапевт Андрій Фомічук.
Що таке ПТСР
За його словами, розлад визначається такими симптомами, як:
- нестійкість психіки;
- агресивність;
- порушення соціалізації людей;
- депресивний та тривожний стан;
- флешбеки – спалахи спогадів, коли людина повертається у травматичну ситуацію.
— Наприклад, такий стан часто спостерігається в учасників бойових дій. Воно розвивається у представників різних країн, де іноді люди переживають військові дії, — пояснив Фомічук.
Посттравматичний розлад може спровокувати виникнення наркотичної та алкогольної залежності, упевнений лікар. Але ПТСР можна впоратися, якщо почати роботу над своїм станом.
— Треба усвідомити, що це не тривога, з якою людина може домовитися самостійно. Людині при посттравматичному розладі може здаватися, що він раз у раз опиняється в небезпечній для його життя ситуації. Щоб захиститися, він стає агресивнішим і буйнішим, — пояснив психотерапевт.

ПСТР що таке і як лікувати
Це лікується
Тому, як розповів фахівець, у випадку з ПТСР добре діє робота з психіатром чи спільна діяльність психіатра та психотерапевта.
— У процесі роботи з психіатром відбувається седація психіки та призначаються медикаментозні способи заспокоєння. Згодом нормалізуються сон, ритми життя та психічний статус пацієнта, – запевнив Фомін. — А з психологом і психотерапевтом здійснюється опрацювання стану, коли людина може зізнатися у своїх страхах та отримати зворотний зв’язок у когнітивно-мисленнєвій сфері.
Спільна робота, на думку психотерапевта, допоможе людині не так болісно сприймати події, що відбулися, тому даний спосіб лікування ефективний. Одну й ту саму ситуацію людина може сприймати по-різному, а від цього залежить її подальший стан.
Залежно від симптоматики та вираженості ознак захворювання при лікуванні посттравматичного синдрому призначаються різні препарати. Серед них психотерапевт назвав:
- антидепресанти;
- протитривожні засоби;
- коректори поведінки.
Здоров'я
Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)
Здоров'я
Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)
-
Смачно2 місяці ago
Меню на Новий рік 2024 – рік Дракона: варіанти страв, оригінальні рецепти
-
Любов і секс2 місяці ago
100+ смс коханому чоловікові своїми словами, які завоюють його серце
-
Дім2 місяці ago
Топ-15: Рейтинг найкращих пральних машин 2023 року
-
Мода3 місяці ago
Найкращі бритви для жінок 2023
-
Імена2 місяці ago
Імена для котів-хлопчиків: основні принципи, традиційні та оригінальні ідеї на будь-який випадок
-
Гороскоп2 місяці ago
23 жовтня – який знак зодіаку: Гороскоп на 23 жовтня
-
Новий рік 20243 місяці ago
Що подарувати на Новий рік? 250 ідей подарунків на Новий рік 2024
-
Здоров'я2 місяці ago
Як горіх: Як накачати попу вдома – безкоштовно, ефективно та швидко!