Connect with us

Здоров'я

«Це не тривога»: Що таке посттравматичний розлад (ПТСР) і як з ним боротися

Published

on

ПСТР що таке

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) виникає на тлі події, яка загрожує життю. Як впоратися з цим станом, «Бадабум.com.ua» розповів лікар-психотерапевт Андрій Фомічук.

Що таке ПТСР

За його словами, розлад визначається такими симптомами, як:

  • нестійкість психіки;
  • агресивність;
  • порушення соціалізації людей;
  • депресивний та тривожний стан;
  • флешбеки – спалахи спогадів, коли людина повертається у травматичну ситуацію.

— Наприклад, такий стан часто спостерігається в учасників бойових дій. Воно розвивається у представників різних країн, де іноді люди переживають військові дії, — пояснив Фомічук.

Посттравматичний розлад може спровокувати виникнення наркотичної та алкогольної залежності, упевнений лікар. Але ПТСР можна впоратися, якщо почати роботу над своїм станом.

— Треба усвідомити, що це не тривога, з якою людина може домовитися самостійно. Людині при посттравматичному розладі може здаватися, що він раз у раз опиняється в небезпечній для його життя ситуації. Щоб захиститися, він стає агресивнішим і буйнішим, — пояснив психотерапевт.

ПСТР що таке і як лікувати

ПСТР що таке і як лікувати

Це лікується

Тому, як розповів фахівець, у випадку з ПТСР добре діє робота з психіатром чи спільна діяльність психіатра та психотерапевта.

— У процесі роботи з психіатром відбувається седація психіки та призначаються медикаментозні способи заспокоєння. Згодом нормалізуються сон, ритми життя та психічний статус пацієнта, – запевнив Фомін. — А з психологом і психотерапевтом здійснюється опрацювання стану, коли людина може зізнатися у своїх страхах та отримати зворотний зв’язок у когнітивно-мисленнєвій сфері.

Спільна робота, на думку психотерапевта, допоможе людині не так болісно сприймати події, що відбулися, тому даний спосіб лікування ефективний. Одну й ту саму ситуацію людина може сприймати по-різному, а від цього залежить її подальший стан.

Залежно від симптоматики та вираженості ознак захворювання при лікуванні посттравматичного синдрому призначаються різні препарати. Серед них психотерапевт назвав:

Advertisement
  • антидепресанти;
  • протитривожні засоби;
  • коректори поведінки.
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здоров'я

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Published

on

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Гречана дієта: меню на 14 днів

Published

on

Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Абрикоси: користь та шкода для організму

Published

on

Абрикоси: користь та шкода для організму чоловіка та жінки

Ароматний фрукт не тільки дуже смачний, але також підтримує імунітет та покращує стан шкіри. Дізнаємося, яку користь організму приносять абрикоси. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве