Connect with us

Здоров'я

Що таке Стокгольмський синдром, і чому він може з’явитися у жертви?

Published

on

Що таке Стокгольмський синдром?

Новина про страшну історію облетіла весь світ у далекому 2006 році. Вісімнадцятирічна Наташа Кампуш , яка 8 років провела у сексуальному рабстві , гірко плакала, коли дізналася про смерть свого викрадача. Вольфганг викрав дівчинку, коли їй було лише 10 років, і до вісімнадцятиліття вона продовжувала бути його сексуальною рабинею. І це лише одна з багатьох історій. Отже, що таке стокгольмський синдром і як зрозуміти, що ви вже у пастці.

Що таке Стокгольмський синдром?

Зануримося в історію, 1973 року. Саме тут бере свій початок стокгольмський синдром. Все почалося із захоплення банку на території Стокгольму терористами.

Вони взяли до заручників чотирьох співробітників. Загарбники обвісили їх різними вибуховими пристроями, після чого замкнули в невеликій кімнатці. Співробітникам не дозволяли навіть просто вставати та розминати м’язи. Їх до ладу не пускали в туалет. І спочатку життя заручників перебували на волосині.

Однак, як тільки поліція змогла визволити заручників, ті почали всіляко захищати людей, які спробували пограбувати. Одна заручниця навіть закривала терористів своїм тілом та переконувала поліцейських, що їм нічого не зробили.

Пізніше друга дівчина чесно зізналася, що один із агресорів видався їй «дуже добрим». Тому що дозволяв їй трохи рухатися, поки вона лежала на підлозі. Третій заручник говорив у тому, що вони вважали агресорів практично божествами, коли не виявляли агресію.

Advertisement

Психіатр-криміналіст Нільс Бейєрут на той час активно вивчав цю справу. Саме він і назвав потяг жертв до людей, які їх мучили, стокгольмським синдромом.

Лише через рік психіатри і поліція знову зіткнулися зі схожим явищем. У 1974 році викрали Патрісію Херст , онуку однієї дуже впливової людини. Дівчину протягом кількох днів тримали у шафі, постійно ґвалтували та наносили фізичні каліцтва . У результаті вона закохалася в одного з тих, хто її викрав і вступив у бандитське угруповання .

Патрісія Херст — донька впливового бізнесмена, яка після викрадення вступила до банди

Яке не стати жертвою і як проявляється Стокгольмський синдром?

Яке не стати жертвою і як проявляється Стокгольмський синдром?

ЧОМУ ЛЮДИ ПРИВ’ЯЗУЮТЬСЯ ДО ВИКРАДАЧІВ ТА МАНІЯКІВ?

Стокгольмський синдром – це природний захисний механізм психіки. Він виник через інстинкт самозбереження .

Вона до маніяка може продовжити життя

Висока ймовірність того, що від усмішок , демонстрації розуміння та смиренності , викрадач зглянеться. Такі випадки були відомі в історії. Людям і справді виходило врятуватися лише рахунок вміння вчасно посміхатися і виявляти симпатію. Можна сказати, що стокгольмський синдром може мати кожну людину.

Групове виживання

Стокгольмський синдром і справді чудово може допомогти з тим, щоб вижило якомога більше людей. Коли кілька людей опинилися по одній строні з єдиною метою – вижити, малоймовірно почнуть сваритися.

Advertisement

Абсолютно кожна людина ризикує стати жертвою стокгольмського синдрому. Потрібно лише створити необхідні умови.

Найчастіше стокгольмський синдром є наслідком найсильнішої психологічної травми чи потрясіння. Подібного роду стресові ситуації вганяють людину в безвихідь. Він упевнений, що покластися нема на кого. З цієї причини починає шукати підтримку у маніяку чи викрадачі. Це дарує надію та шанс на виживання.

ЩО ТАКЕ СТОКГОЛЬМСЬКИЙ СИНДРОМ У ЗВИЧАЙНОМУ ЖИТТІ

Для того, щоб синдром розвинувся, зовсім не обов’язково переживати викрадення. У такій ситуації вистачить лише 3 пункти. Різниця у віці, де одна людина значно сильніша за другу, тяжкі психологічні травми , які якимось чином пов’язані з загрозою життю та непройдена сепарація.

СТОКГОЛЬМСЬКИЙ СИНДРОМ У ДИТЯЧО-БАТЬКІВСЬКИХ ВІДНОСИНАХ

Один із батьків ображає дитину, принижує і навіть карає фізично . При цьому при хорошому настрої може навіть побалувати малюка чимось смачненьким. Буває й таке, що дитину нагороджують лише усмішкою. У такі моменти формується стокгольмський синдром. Дитина починає сприймати деспотичного батька так само, як люди з історії про пограбування банку.

Далі ситуація посилюватиметься. Малюк прикриватиме батьків перед поліцією та органами опіки. А на запитання про синців говорити, що просто впав.

Advertisement

АБ’ЮЗИВНІ ВІДНОСИНИ

Насамперед жертва опиняється у ситуації, яка завдасть непоправної шкоди. Вона розуміє, що не може ні до кого звернутися по допомогу. При цьому аб’юзер міцно “тримає” жертву. І потім знову настає етап щасливих стосунків та відчуття щастя.

АБ’ЮЗИВНІ ВІДНОСИНИ. ЩО ЦЕ, І ЯК ЇХ УНИКНУТИ? Читайте також

Згодом агресор продовжує бити жінку . При цьому вона добре запам’ятала різні світлі плями із спільного життя. Пізніше вона починає захищати аб’юзера та співчувати йому. Дівчина почувається винною і може бути впевнена, що в агресивній поведінці аб’юзера винна лише вона.

ОЗНАКИ СТОКГОЛЬМСЬКОГО СИНДРОМУ

На даний момент немає якоїсь єдиної формули, яка дозволить зрозуміти, що ви потрапили під вплив стокгольмського синдрому. У психотерапії цей синдром взагалі не визнають офіційно. Насамперед це є стратегією виживання .

Симптоми Стокгольмського синдрому

Симптоми Стокгольмського синдрому

Є кілька ознак. щоб побачити, що людина є жертвою стокгольмського синдрому.

Розуміння агресора

Жертва переймається розумінням до ґвалтівника. Захищає його та нескінченно виправдовує. Говорить про те, що агресор просто жертва обставин і насправді він нічого поганого не задумував.

Самозвинувачення

Людина вважає, що саме вона винна в агресивній поведінці ґвалтівника. Він упевнений, що правильно підібрані слова та стратегія поведінки змусять агресора підібрати.

Advertisement

Впевненість у доброті маніяка

Індивідуум упевнений, що агресор насправді добрий, а поводиться він так, тому що у нього характер такий.

Почуття жалості

Жертва шкодує викрадача і знову виправдовує. Посилається на його травми, які вплинули на його психіку та поведінку.

Самоприниження

Визнання те, що агресор головний. Нерозуміння того, як і куди рухатися далі і що робити, коли ґвалтівника більше немає поряд.

Небажання допомагати поліції

Людина максимально чинить опір тому, щоб суспільство чи правоохоронні органи втручалися у ситуацію. Жертва впевнена, що так люди тільки заважатимуть їхнім стосункам із викрадачом. Вона вважає, що поліція не розбиратиметься в ситуації, а просто запроторять ґвалтівника у в’язницю. Людина боїться стати невдячною стосовно маніяка.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здоров'я

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Published

on

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Гречана дієта: меню на 14 днів

Published

on

Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Абрикоси: користь та шкода для організму

Published

on

Абрикоси: користь та шкода для організму чоловіка та жінки

Ароматний фрукт не тільки дуже смачний, але також підтримує імунітет та покращує стан шкіри. Дізнаємося, яку користь організму приносять абрикоси. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве