Connect with us

Tech

Що таке VPN: Що з ним робити і як використати

Published

on

VPN що таке і як користуватись?

Користувачі часто хочуть об’єднати кілька комп’ютерів в одну мережу, щоб безпечно обмінюватись даними. Щоб це зробити, потрібно знати, що це Vpn.

Зміст

  1. Термін та структура
  2. Як підключається користувач
  3. Захист VPN
  4. Навіщо потрібний VPN

Термін та структура

VPN – це абревіатура, що включає перші літери англійського словосполучення Virtual Private Network . Російською мовою воно перекладається як «Віртуальна приватна мережа». Це об’єднання комп’ютерів залежить від всесвітньої павутини, воно може функціонувати поверх мережі інтернет.

VPN складається з двох частин – внутрішньої та зовнішньої. Внутрішня мережа підконтрольна, таких мереж може бути дві і більше. У ролі зовнішньої зазвичай використовується інтернет. Вона виступає у ролі з’єднувача всіх внутрішніх каналів.

Ви можете створити свою віртуальну мережу, через яку буде передаватися інформація, прихована від інших користувачів. Комп’ютери при цьому можуть бути розташовані в різних країнах, різних континентах. Слід зазначити, що відокремлена віртуальна мережа функціонує лише з увімкненим інтернетом.

Можна уявити VPN як тунель, який складається з VPN клієнта на ноутбуці користувача та сервера VPN. Усередині такого тунелю йде передача та шифрування інформації, якою обмінюється ноутбук чи комп’ютер віддаленого користувача та веб-сервіси всесвітньої павутини.

Advertisement

Як підключається користувач

Видалений користувач підключається до VPN за допомогою сервера доступу. Цей сервер має контакт як із зовнішньою мережею (є вихід в інтернет), так і з внутрішньою. При запиті на підключення сервер доступу обов’язково просить пройти ідентифікацію та автентифікацію. Якщо вони пройдені успішно, віддалений користувач авторизується, тобто отримує права на роботу в мережі.

Захист VPN

При створенні VPN можна використовувати різні системи захисту інформації. Дані, які передаються через таку мережу, захищені набагато краще, ніж інформація, яка надсилається через інтернет.

Система безпеки VPN складається із різних засобів криптографії (шифрування, автентифікація, відкриті ключі, захист від повторів).

Навіщо потрібен VPN як підключити?

Навіщо потрібен VPN як підключити?

Навіщо потрібний VPN

Є багато варіантів використання віртуальних мереж:

  • Використання у кафе, готелях та торгових центрах. У місцях функціонування безкоштовних мереж Wi – Fi VPN захистить ваші дані. Якщо ви хочете перевірити пошту або підключитися до облікового запису в соціальній мережі в громадському місці, то перш за все слід встановити VPN з’єднання всередині цієї мережі, що не має захисту

Так формується тунель (канал), яким ви можете отримати доступ до даних, не хвилюючись за безпеку своїх паролів. Особливо важливо отримати захист, займаючись онлайн-шопінгом. Адже дані ваших пластикових карток можуть отримати треті особи через незахищене з’єднання. Максимальні дані, які можуть отримати зловмисники через VPN, це адреса сервера VPN. Це знання не дасть шахраям жодної інформації

  •        Також VPN допомагає отримати доступ до фільмів, що розташовані на закритих сервісах. До них не можна підключитися з IP-адресами вашої держави? VPN вирішить цю проблему
  •        VPN потрібний, якщо є необхідність шифрування трафіку, який передається з ПК користувача до місця призначення
  •        Іноді VPN використовується для приховання реальної IP-адреси, користувач у цьому випадку набуває статусу аноніма

VPN відрізняється від локальної мережі тим, що комп’ютери, підключені до неї, не пов’язані один з одним. Але віртуальна мережа має схожі характеристики та виконує схожі завдання.

VPN забезпечить вам анонімність та безпеку. Такі мережі можуть бути платними чи безкоштовними. Платні відрізняються більшою надійністю. Безкоштовні VPN часто критикують за низький поріг безпеки та підозрюють їх власників у продажу даних.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Tech

Найкращі додатки для йоги 2024

Published

on

Найкращі додатки для йоги 2023

Yoga Studio від Gaiam — наш вибір найкращого додатка для йоги завдяки тематичним заняттям, простоті використання та доступності. (більше…)

Continue Reading

Tech

Найкращий безкоштовний VPN 2024 року

Published

on

Найкращий безкоштовний VPN 2023 року

Наші експерти порівнюють найкращі безкоштовні VPN і перевіряють, чи справді вони такі хороші, як здаються. (більше…)

Continue Reading

Tech

Найкращі додатки для вивчення іноземних мов у 2024 році

Published

on

Найкращі додатки для вивчення іноземних мов у 2023 році
HOLA, BONJOUR, KONNICHIWA, assalamu alaikum, і привіт!

Яку б мову ви не намагалися вивчити, додатки для вивчення іноземних мов можуть допомогти вам збільшити словниковий запас і покращити розуміння культури та звичаїв країни. Ми протестували кілька програм і курсів, щоб вивчити іноземну мову, і хоча якість може відрізнятися залежно від вибраної мови, ці мої улюблені. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве