Connect with us

Здоров'я

Вітамін B1

Published

on

Вітамін Б1: навіщо потрібен, які продукти містять B1

Вітамін B1 ще називають тіаміном. Він відповідає за метаболізм (обмін) вуглеводів, жирів та білків в організмі.

Історія відкриття вітаміну B1 тісно пов’язана із відомою на Сході хворобою бері-бері, яка виникає при нестачі B1 в організмі. Психічне розлад проявляється фізичним виснаженням, блюванням, задишкою та паралічем. У 1911 році нідерландський лікар-патолог Христиан Ейкман вивів «рятівну речовину» з рису, яка полегшувала страждання від бері-бері. Згодом за відкриття тіаміну вчений отримав Нобелівську премію.

В яких продуктах міститься вітамін B1

Б1 які продукти містять Вітамін B1

Б1 які продукти містять Вітамін B1

Вітаміном B1 багаті такі продукти, як кедрові горішки, бурий рис, фісташки, свинина та насіння соняшнику. Також тіамін можна отримувати разом із зеленим горошком, арахісом, вівсянкою, пшонкою та сочевицею. Вітамін B1 міститься в картоплі, цвітній капусті, апельсинах, моркві, гарбузі, буряках та шпинаті.

Продукт Вітаміну B1 в 100 г
Насіння соняшника 1.84 мг
Кунжут 1.27 мг
Вівсяні висівки 1.17 мг
Соя 0.94 мг
Горох 0,9 мг
Фісташки 0.87 мг
Халва соняшникова 0,8 мг

Для чого потрібний вітамін B1

Так як тіамін накопичується в скелетних м’язах, мозку, серці, печінці та нирках, він впливає на нормальний ріст та розвиток організму. І підтримує підтримують роботу таких органів, як серце та шлунок.

B1 покращує пам’ять, увагу, допомагає сконцентруватися. Він регулює настрій (особливо у жінок) та допомагає засвоювати нові знання. Також тіамін впливає на те, щоб у людини виникав апетит.

Вітамін B1 блокує процеси старіння у клітинах та захищає організм від негативного впливу куріння та алкоголю не тільки на шкіру, а й на легені. Полегшує симптоми морської хвороби, знімає зубний біль, тримає у тонусі м’язи травного тракту.

Advertisement
Сила розуму, витривалість та краса з вітамінами групи BНатуральний тонік Флорадікс Вітамін-B-Комплекс служить джерелом життєво необхідних вітамінів групи B, які беруть участь у багатьох важливих обмінних та енергетичних процесах, забезпечують нормальне функціонування нервової, серцево-судинної та імунної систем, покращують процеси кровотворення та відповідають за красу та молодість шкіри. Від рівня забезпеченості вітамінами B також багато в чому залежать життєвий тонус та емоційний стан. Потреба у вітамінах групи B підвищується у періоди значних фізичних та психологічних навантажень, хронічного стресу, а також у літньому віці.

БАД. НЕ Є ЛІКАРСЬКИМ ЗАСОБОМ

Добова норма вітаміну B1

Дозування вітаміну B1 залежить від віку та статі людини.

  • Так, за один день дорослому чоловікові потрібно від 1,2 до 2,1 мг тіаміну.
  • Жінкам достатньо від 1,1 до 1,5 мг тіаміну. Для вагітних та годуючих добова норма збільшується на 0,4 та 0,6 мг відповідно.
  • Бабусям та дідусям з їжею бажано отримувати від 1,2 до 1,4 мг вітаміну на день.
  • Дозування для дітей варіюється від 0,3 до 1,5 мг. Наприклад, новонародженим малюкам до півроку достатньо 0,2 мг на добу. Дітям віком до трьох років потрібно 0,5 мг, а підліткам від чотирнадцяти вже потрібно 1 мг тіаміну.

При введенні вітаміну B1 як уколів часто з’являється алергія. Наприклад, почервоніння на шкірі, свербіж, кропив’янка чи анафілактичний шок. Тому рекомендується тіамін споживати разом із натуральними продуктами харчування.

Дефіцит вітаміну B1

Вітамін Б1 чим небезпечний дефіцит B1

Вітамін Б1 чим небезпечний дефіцит B1

Про нестачу тіаміну говорить підвищена стомлюваність і дратівливість, безпричинна депресія, погіршення пам’яті. На фізіологічному рівні з’являються безсоння, нудота, діарея, біль у гомілки, у людини падає самооцінка, вона накручує себе з будь-якого приводу і в неї пропадає апетит.

При сильному дефіциті B1 розвивається авітаміноз та захворювання бері-бері. Людина стрімко втрачає у вазі, страждає від тахікардії та паралічу. У нього починається атрофія м’язів та задишка (навіть у молодому віці).

Передозування вітаміну B1

Отримати передозування тіаміном практично неможливо. Це водорозчинний вітамін, тому при надлишку він виходить природним шляхом – через стравохід чи сечею.

Advertisement

Є одне “але”. При вживанні синтетичного вітаміну B1 може виникнути алергія. Вона супроводжується почервонінням шкіри, підвищенням температури тощо. При індивідуальній непереносимості краще відмовитись від синтетичного тіаміну, інакше є ризик анафілактичного шоку.

Популярні запитання та відповіді

Ми звернулися до лікаря-невролога Елеонори Варварчук і поставили їй такі запитання:

Із чим краще засвоюється вітамін B1?

Якщо ви хочете отримати більше тіаміну з продуктів, слід вживати їх у свіжому вигляді, так як при термообробці вітамін B1 руйнується. Щоб тіамін краще засвоювався, під час його прийому краще відмовитись від кави та алкоголю, а також не варто запивати цей вітамін чаєм.

Як приймати вітамін B1?

У гострих станах, коли важлива швидкість засвоєння вітаміну B1, лікар може порекомендувати внутрішньом’язове введення розчину гідрохлориду тіаміну, також може знадобитися локальна терапія. В інших випадках підходить таблетована форма 1 . Тільки варто пам’ятати, що деякі речовини (наприклад, етанол) після перорального прийому уповільнюють всмоктування вітаміну. Тіамін у розчинах використовується в косметології для мезотерапії.

Чи сумісний вітамін B1 з іншими вітамінами та медикаментами?

  • Тіамін не приймають із сульфітами, оскільки вони сприяють розпаду вітаміну B1. Препарати, що містять сульфіти: кортикостероїди, деякі антибіотики, протитуберкульозні препарати та протигрибкові мазі. Не рекомендований і спільний прийом B1 з барбітуратами (найпопулярніші — валокордин та корвалол) 2 .
  • При терапії епілепсії протисудомними препаратами, можливо, буде потрібно підвищення дозування тіаміну 3 .
  • B1 ідеальний у комбінації з вітаміном B6 (підсилюють дію один одного) та B12.
  • Нестійкий тіамін у лужних та нейтральних розчинах. Також вітамін B1 руйнує нікотинова кислота.
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здоров'я

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Published

on

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Гречана дієта: меню на 14 днів

Published

on

Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Абрикоси: користь та шкода для організму

Published

on

Абрикоси: користь та шкода для організму чоловіка та жінки

Ароматний фрукт не тільки дуже смачний, але також підтримує імунітет та покращує стан шкіри. Дізнаємося, яку користь організму приносять абрикоси. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве