Connect with us

Дім

40 та одне ворожіння на день Святого Андрія

Published

on

Гадання на Андрія

Про його дохристиянське походження говорить насамперед те, що це традиційний день ворожіння. У день Св. Андрія, як і в день великомучениці Катерини, дівчата гадають про своїх наречених.

Багато з них за заведеним звичаєм напередодні дня апостола Андрія дотримуються посту і взагалі моляться йому за обдарування ним добрих наречених.

До речі, тут помітити, що ворожіння про шлюб, приурочені у нас до дня св. апостола Андрія, були в особливому ході в інших слов’янських народів, наприклад у сусідніх нам поляків, інформує Фонтанка.

Ворожіння це ніби репетиція перед святками. Вважається, що якщо тобі двічі — і в цей день, і на Святки — привидиться та сама людина, ворожіння вірне і збудеться. Для цього ворожіння дівчині потрібна спеціальна підготовка. Щоб воно виявилося вірним, не можна їсти нічого м’ясного, тільки хліб та воду. Але найголовніша умова — щоб у цей день усі близькі родичі були ситі. Ворожать лише дівчата чи жінки. До і після ворожіння треба мовчати, доки не настане ранок.

Зміст статті

Ворожіння на дзеркалах

Передбачається, що тут мають ворожити люди з міцними нервами. Беруться два дзеркала великих і бажано рівної величини, встановлюються один проти одного, освітлюються двома свічками; найкраще тримати дзеркало проти висвіченого стінного дзеркала так, щоб із спрямованого дзеркала у стінному утворився довгий коридор, осяяний вогнями. Особа, що ворожить, повинна видалити з кімнати кішок, собак, птахів і сторонніх осіб, крім однієї або двох скромних осіб. З боку цих останніх, однак, потрібно не дивитися в дзеркало, не підходити до ворожки і не розмовляти. І ось наприкінці цього коридору і має з’явитися наречений; щоправда, дивитися доводиться іноді дуже довго, і можна побачити як судженого. А й усяку нечисть, але гра варта свічок!

Advertisement

Ворожіння у лазні

Це ворожіння має дещо ризикований характер. Відчинивши двері лазні, дівчата повинні оголити деякі частини тіла і сказати під прикриттям сутінку досить невластиву для дівчат, а тим більше для дівчат, фразу з пропозицією доторкнутися рукою до оголеної частини тіла. Якщо дівчина відчуває руку волохату, то передбачається багатий наречений, гола рука – бідний, шорстка – з жорстким характером.

Запрошення на вечерю

Дівчина накриває в порожній кімнаті стіл скатертиною, кладе прилад, крім ножа і вилки, і каже: “Наречений-ряджений, приходь до мене вечеряти“. Усі виходять, а вона, залишившись одна, замикає вікна та двері і чекає. Ознаки наближення судженого: завивання вітру, удари у вікна та двері. Потім з’являється суджений. Дівчина має сидіти на своєму місці, не відповідати на запитання, помічати риси обличчя та одяг. Наречений сідає за стіл і починає розважати її розмовою. Дівчина повинна раптово стрепенутися і впритул запитати: “Як звати?” Наречений називає ім’я і виймає щось із кишені. Цієї миті дівчина повинна сказати: “Чур, мене!” — і суджений зникає.

Ворожіння на рушник

Зазвичай дівчата напередодні різдвяної ночі вивішують за вікна білі рушники зі словами “Наречений-ряджений, прийди і втрися”. Якщо до ранку рушник буде вологим, значить, бути в новому році тій дівчині, що вивісила цей рушник, одружена, а якщо рушник залишиться сухим — сидить дівчина в батьківському будинку.

Ворожіння на сон

Кладуть під подушку гребінку, кажучи: “Наречений-ряджений, причеши мені голову“. Наречений є уві сні і чухає голову. Беруть наперсток солі, наперсток води, змішують та їдять. Лягаючи спати, дівчина каже: “Хто мій суджений, хто мій ряжений – той пити мені дасть“. Наречений є уві сні і подає пити. Кладають під подушку чотирьох карткових королів і кажуть: “Хто мій суджений, хто мій ряжений – той приснись уві сні“. Наречений сниться уві сні у вигляді якогось короля.

Ворожіння на вінику

Взяти від голика (безлистого віника) гілочки і “побудувати” подобу містка. Укласти місток під подушку, сказавши: “Хто березовим містком, хто осиновим містком, хто по житній соломці проведе мене в майбутнє?” А вночі насниться сон, в якому з’явиться суджений і поведе тебе по одному з бруківок. Якщо по березовому – життя з коханим буде міцним, стійким, по осиному – наповнене сумнівами, смутками, але й радощами. А от “солом’яний” наречений не забезпечить жодної впевненості – неналагоджена. А може уві сні трапитися, що суджений, що з’явився, зіштовхне дівчину з дороги, заведе її в драговину, в глуш. Від такого кавалера краще до весілля

Advertisement

Ворожіння на бубнового короля

У ніч покладіть під подушку карту бубнового короля і загадайте конкретну людину. На ранок ви дізнаєтеся, що він про вас думає.

Ворожіння на ім’я нареченого

Дівчата збираються та виходять на вулицю. Тут кожна запитує про ім’я першого чоловіка, який зустрівся, — його ім’я і буде ім’ям судженого.

Ворожіння на ім’я

Напишіть на папері імена людей, що вас цікавлять, покладіть листочки навколо. У середину кола опустіть голку з ниткою. Тримайте голку за нитку так, щоб вона стояла на столі. У бік якого імені хитнеться голка і зупиниться – це ваша доля.

Ворожіння по гавкоту собаки

Кажуть: “Залай, залай, собаченька, дізнайся, дізнайся, суджений“. Хрипкий гавкіт — звужений старий, дзвінкий — молодий, приглушений — вдівець чи розлучений.

Ворожіння на воді

Воду виносять у двір, і кожна дівчина, відлив трохи води над грядкою бере в жменю снігу. Приходять додому і дивляться, якого кольору сніг такий буде і суджений.

Advertisement

Ворожіння на поліні

У темряві беруть у сараї поліно і розглядають потім будинки на світлі. Гладке поліно — чоловік буде добрий, сухуватий — поганий, із тріщинами — сердитий.

Ворожіння на сходах

Перераховують сходи, говорячи: вдівець, молодець і т. д. і, дійшовши до останньої, дивляться, на якому слові зупинилися.

Ворожіння з куркою

Воно допоможе визначити добробут майбутнього чоловіка. На підлозі розставляються тарілочки з хлібом та водою, розкладаються вуглинки, срібні, золоті та мідні дрібниці. Потім у кімнату вноситься курка. Підійде курка до вугілля — бути одружена з бідним, питиме воду — і того гірше, за п’яницею. А от якщо почне їсти хліб, клюне срібне колечко — трапиться заможна людина, золота — і зовсім багатій. Якщо ж курка віддасть перевагу міді — суджений виявиться не тільки ледарем, а й тяганцем

Ворожіння на кільці, хлібі та гачку

Кладають дівчата на підлогу кільце, гачок, сплетений із соломи або зігнутий із дроту, і шматок хліба, накривають усе це хусткою, кружляють навколо себе 5 разів, а потім швидко знімають хустку і тягнуть, кому що дістанеться. Та, у якої в руках буде обручка, — вийде заміж за чепуруна, у якої в руках хліб — вийде за багатія. А тій, якій попадеться гачок — житиме все життя з бідняком (він буде, як гачок, все життя горбитися, заробляючи на хліб).

Ворожіння на заміжжя

Ворожіння з черевиком (черевичком).

Це найвідоміший і найпоширеніший вид ворожіння. Так ворожили наші прапрабабусі у селах. Робиться це так. Дівчата знімають з лівої ноги туфельки і кидають їх за ворота, спостерігаючи при цьому, в який бік ляже носок. Якщо шкарпетка виявиться повернутою назад до воріт, звідки була кинута, — жити дівчині ще рік удома, не виходити заміж, якщо в якийсь інший бік — бути в новому році сватаною.

Advertisement

Ворожіння на перехресті опівночі

Дівчата в різдвяну ніч виходять на перехрестя і, загадавши кожна про свого майбутнього нареченого, окреслюють коло, і стоячи в ньому, “слухають округу”: якщо почують сміх і спів – значить, скоро вийдуть заміж, якщо почують плач, лайку, голосіння – сидіти їм у дівчат і сльози лити.

Ворожіння на воді

У місячну ніч ходять на річку і дивляться в ополонку: та, якою вийде заміж, судженого побачить; якої в дівках сидіти — тільки чує стукіт із води.

Ворожіння біля церкви

За старих часів дівчата ходили вночі до церкви підслуховувати. Вночі, звичайно, не буває служби. Але кажуть, що деякі красуні чули то вінчальні співи, то похоронний плач. Залежно від почутого дівчина робила висновок: чи вийде вона заміж чи сильно занедужає.

Ворожіння на воді та свічці

За ганком будинку (на балконі) поставити балію з водою. За північ дівчині треба взяти свічку, розбити скоринку льоду в балії, занурити свічку у воду до самого дна, увійти в будинок зі словами: “Не дмуйтеся, вогні палючі, з муравного жарничка, а загорі воскова свічка перед чудесним Спасом-образом!” По тому, коли запалиться свічка від лампадки, що горить, перед домашньою іконою, можна дізнатися, чи бути просватаною, чи скоро тримати при вінчанні весільну свічку.

Ворожіння із соломою

Викидають у стелю соломинки: скільки пристане до стелі, така велика буде сім’я, в яку віддадуть дівчину.

Advertisement

Ворожіння на курячому пір’ї

Ближче до півночі дівчині треба покласти на поріг куряче пір’їнка. І сказати: “Стоїть дуб, на ньому 12 гнізд, у кожному гнізді по 4 яйця, у кожному яйці по 7 курчат, один з них — здайся, дай знати, що в майбутньому чекати!” Коли відчинялися кимось двері, то куряча пір’їнка, підхоплена повітрям, або за двері летіла, або влітала в будинок. Якщо за двері — заміжня бути, у будинок — у дівках ще рік сидіти.

Ворожіння на кільці

По підлозі, що грають по черзі, катають кільце. Якщо воно покотиться до дверей, дівчина незабаром вийде заміж. А хлопцю це — до далекої дороги. Кільце також таємно передається з рук в руки, а ведучий має відгадати, у кого воно. Згадайте наше дитинство, подібну до гри “Кільце, колечко, вийди на ґанок!”.

Ворожіння на майбутнє

Ворожіння на кавовій гущі

Випивши кави, накрийте філіжанку блюдцем і тричі перекиньте її вгору-вниз. Гуща розповзеться по дну, утворюючи хитромудрі фігури. По них і треба гадати. Контур собак символізує дружбу. Ліс-багатство. Сходи-досягнення бажаної мети. Хрест-терпіння. Вінок – слава. Млин – брехня. Утьос – сум, туга, самотність. Тінь людини – приємне побачення. Тінь будинку – символ достатку. Рілля — добрий знак родючість, сходи, успіх Луг, поле з тваринами, що пасуться – виконання бажань. Церква, дзвіниця – повернення додому Олень – швидка дорога Ворота – приїзд гостей Гора – важкий життєвий шлях.

Ворожіння на чайній гущі

Щоб правильно прочитати знак, який складеться з чайок, краще користуватися чашкою простої форми. Рідина повинна лише прикривати дно. Візьміть чашку в ліву руку і розбовтайте чай – зробіть три різкі повороти чашкою за годинниковою стрілкою. Переверніть чашку і, тримаючи її ручкою до себе, відхиліть так, щоб було зручно заглянути всередину. Подумки розділіть об’єм чашки навпіл. Все, що ближче до ручки, стосується безпосередньо вас, інше — сторонніх, але знайомих вам людей. Чайна гуща біля стінок чашки передбачить найближче майбутнє, на дні віддалене.

Пляшка – загроза здоров’ю.

Гори – перешкоди на життєвому шляху.

Advertisement

Дерево — рятування від хвороб, виконання бажань.

Ключ — до здоров’я, благополуччя, багатства, щастя в коханні.

Дорога — дві колії або дві рейки — до близьких змін, якщо звивисті лінії — шлях важкий. Поворот пов’язаний із різкими змінами у житті.

Одна велика зірка в центрі чашки — попередження: настав час змінювати характер діяльності, інакше чекають неприємності.

Контури літака – до несподіваної подорожі.

Advertisement

Хрест – неприємності, страждання, занепокоєння, хвороби.

Труна — сумні новини, втрати, жалю.

Коло – щаслива подія, шлюб.

Два кола – розчарування.

Руїни – розбиті надії.

Advertisement

М’яч — злети та падіння.

Сходи – зліт у службових та особистих справах.

Серце є символом любові.

Серце на дні чашки – хвороба, серцевий напад у близької людини.

Стріла – погані новини. Якщо вона летить від вас – самі можете стати вісником лиха для оточуючих.

Advertisement

Ворожіння на воску

Коли свічка розгориться, її нахиляють над мискою з водою і дають стекти воску. Виконати це можна кілька разів, щоб у воді застигла достатня кількість воскових крапель. Вигадані постаті і підкажуть майбутнє — їх виймають з води і тлумачать. Якщо, крім кількох великих фігур, утворилося багато маленьких круглих фігур — це до грошей. А про великі фігури судять за асоціаціями, які вони викликають. Для тих, хто не сподівається на свою уяву чи боїться помилитися, — підказка.

Віяло — труднощі на службі, тертя у колективі, реорганізація чи навіть ліквідація підприємства.

Виноград – кохання, дружба, удача, достаток.

Гриб – життєва сила, завзятість, довголіття.

Дракон – “високий політ”, здійснення надій, завершення праці або народження дитини.

Advertisement

Дзвон – вісті; симетричний дзвін – хороші звістки, кривий або щербатий – погані; кілька дзвонів – тривога.

Аркуш дерева – заздрість, інтриги з боку оточуючих.

Мавпа — хибний друг, вдавання, двозначна ситуація.

Штани – роздоріжжя шляху, перехрестя.

Яблуко – символ життя, мудрості, здоров’я. Чим більше схожа фігура на справжнє яблуко, тим краще її значення. Яблуко криве, безформне може означати спокусу, якій краще не піддаватися.

Advertisement

Яйце – стародавній символ прихованого, непроявленого. Може означати страхи, побоювання, але може символізувати просто початок чогось нового.

Ворожіння на гороху, горішках чи кавових зернах

Так можуть ворожити і чоловіки, і жінки. Бере ворожить у жменю скільки вміститься горошин, горішків або кавових зерен, струшує їх кілька разів, потім викладає зернятка по одному на стіл, примовляючи за словом на кожне зернятко, наприклад, так: Моряк, рекетир, Генеральський мундир, Студент, комерсант, Кухар-дилетант, Тупиця, зануда, – Чекай дива! А можна ще так: Світлана, Наталія, Вузька талія, Смаглява шкіра, Страшна пика, Ненажера, співачка, Худа дівчина, Руса коса, Чудова краса. Або так: Раз – пломбір, Жуйка — два, Три – лосини, П’ять – сова, Шість – русалка, Сім – дельфін, Вісім, дев’ять – Алладін, Десять, двадцять — друг у дорозі, Тридцять вісім — у хату увійди! І знову спочатку, поки зернятка не вичерпаються. А на останньому — стоп: те, що скажете, те й справдиться. Ось ще “заготівлі” для таких ворожінь: Мельхіор, латунь і золото, Срібло, чавун та … вата, Особняк, палац, курінь, Хлів, п’ятнадцятий поверх. “Форд”, “Тойота” напрокат, “Мерседес” та самокат, “Вольво”, “Шкода”, “Запорожець”, – Що тобі найдорожче?

Ворожіння за книгою

Найкраще взяти книгу духовного змісту, можна, наприклад, “Біблію” чи “Псалтир”; не розкриваючи її, загадати номер сторінки та рядки зверху чи знизу, потім розкрити її та читати у загаданому місці. Тлумлять прочитане відповідно до того, що самого ворожого цікавить найбільше (достаток, поїздки, весілля, здоров’я тощо).

Ворожіння на спаленому папері

Її палять у темній кімнаті при світлі свічки. Потрібно дивитися на тінь, що виходить на стіні під час спалювання паперу. Відображення риса обіцяє великі неприємності або спокуса, яка не приведе ні до чого доброго. Якщо ви побачили кота – можливий флірт та романтичне захоплення. Чекайте у житті великих змін, якщо на стіні з’явилася тінь, що нагадує птаха.

Ворожіння на попелі

Спалити на тарілку зім’ятий аркуш паперу. Запалити свічку і по тіні, утвореній попелом, визначити свою долю. Якщо з’являться контури замку, будівлі до вінчання.

Advertisement

Ворожіння на соломі

Це дуже давнє ворожіння. У різдвяний святвечір під скатертину, якою накривався святковий стіл, клали сіно чи солому — пам’ять про ясла немовляти Христа. Рівно опівночі витягували соломинку: довга рік буде вдалим, врожайним, коротка недорід. Ну а дівчата й тут гадали про свою долю: витягнеться з-під скатертини зелена стеблинка, отже, чекає її кохання і швидке весілля, а якщо дістанеться почорнілий — сидіти весь вік у дівках.

Ворожіння на чашках

Потрібно взяти кілька непрозорих чашок. Розкладіть у них хліб, сіль, цукор, кільце, гроші, в одну налийте воду. Ворожити має бути стільки, скільки чашок. Кожен із присутніх по черзі вибирає чашку із заплющеними очима. Цибуля – до сліз, хліб – до статку, кільце – до весілля, вода – на вас чекає стійке становище, сіль – будьте уважні: найближчим часом вас можуть спіткати неприємності. Якщо дісталася чашка з цукром, скоро на вас чекає веселощі. Гроші – станете багатим.

Ворожіння на дрібних предметах

Надвечір збираються юнаки та дівчата, беруть тацю, висипають на нього хтось — колечко, хтось — запонку, хтось — сережку, хтось — гудзик, монету, інші дрібні речі. Накривають тацю рушником, співають над ним добре знайому мелодію, потім тацю під рушником кілька разів струшують, скидають рушник, і, не дивлячись, кожен тягне лівою рукою якусь з речей, що на ньому лежать. Це нагадує щось на зразок домашньої лотереї. Той, кому дістанеться, наприклад, монета – “розбагатіє”, кому дістанеться хустка – горюватиме в новому році, кому дістанеться ключ – придбає нове житло. А той, кому дістанеться кільце, повинен покотити його по підлозі, спостерігаючи при цьому, в який бік воно покотиться: якщо до дверей — бути в наступному році весіллі.

Ворожіння на речах

Дівчата та хлопці збираються у когось надвечір, сідають за стіл. Збирають у всіх запонки, кільця, сережки і кладуть все це під блюдо впереміш зі шматочками хліба. Зверху накривають блюдо рушником. Потім учасники співають “підблюдну” пісню. Наприклад, славу хліба та солі. Потім кожен по черзі, наосліп, сунувши руку під блюдо, дістає перший предмет, що попався. Якщо дівчина дістала чоловічий предмет (а хлопець — жіночий), треба чекати на швидке весілля. Викуп чужого предмета загрожує поцілунком. Підблюдні пісні. Без такої ворожіння не обходилися жодні святки. У блюдо чи чашу дівчата складали свої дрібні дрібниці – кільце, гребінь, сережку, стрічку. Під особливу пісню-пророцтво, не дивлячись, виймали ці дрібниці. “Кому вийде – тому збудеться, кому збудеться – не минає”, – приспівували після чергового куплету.

Ворожіння на чарці та кільці

Наливають із вечора в чарку води, опускають кільце та виставляють на мороз. Перед сном приносять чарку: скільки буде горбків, стільки буде і синків, а скільки ямок стільки дочок.

Advertisement

Ворожіння з ложками.

У діжку з водою кладуть ложки за кількістю родичів, помітивши, яка чия. Потім збовтують воду. Вранці дивляться: якщо всі ложки в груді, значить, ніхто протягом року в сім’ї не помре, а якщо чия відстала, значить, саме цей член сім’ї в цей рік помирає.

Ворожіння з лучиною

Якщо дівчина хоче дізнатися про своє подальше життя, то в ніч на Різдво бере вона в руки березову скіпку, вмочує її в джерельній (колодезній) воді або у воді від талого снігу і запалює її від вогню. Якщо лучина спалахує швидко і горить рівно, — буде життя довгим і спокійним, якщо горить скіпка з тріском і сполохами, — дівчина в році сумуватиме і хворітиме.

Ворожіння на голках

Візьміть миску з водою та кілька звичайних швейних голок будь-якого розміру, але не надто великих. Підійдуть і кравецькі шпильки з кільцем. Якщо вас дійсно цікавить заміжжя або просто розвиток відносин з партнером, можна взяти голки різного розміру і загадати: нехай менша буде вашою, а більша того, про кого ви ворожите. Обидві голки добре змащуємо будь-яким жиром (це може бути і жирний косметичний крем) і обережно кладемо на поверхню води.

Якщо ви в “любовному трикутнику” або вас цікавлять стосунки з кількома людьми, візьміть кілька голок, краще за різні. Одна буде вашою, а за іншими подумки “закріпіть” тих, хто вас цікавить, і обережно, одну за одною, покладіть на поверхню води.

Голки, що залишилися на поверхні, означають тих, хто і наступного року залишиться поряд з вами. Якщо якісь дві голки з’єднаються, це означає союз (можливо шлюб) тих людей, на яких ви загадали.

Advertisement

Якщо голки злипаються по всій довжині, це обіцяє плідну співпрацю та вірну дружбу. Якщо кінці голок розійшлися або голки опинилися на поверхні води в різних сторонах, значить, зв’язок між цими людьми послабшає. А якщо голки пішли на дно, можливо, з цими людьми дружба наступного року перерветься.

Якщо втопиться ваша голка — отже, у вашому житті почнеться новий період, і не всі старі зв’язки збережуться. У новому році у вас будуть нові турботи, не ті, які здаються вам такими значними, і оточуватимуть вас, можливо, будуть інші люди.

Може статися, що потонуть усі голки. Що це означає? Нічого поганого. Просто ви недостатньо їх змастили, і ворожіння потрібно повторити.

Ворожіння з цибулини

Хочете дізнатися, якою буде погода кожного місяця наступного року? Розріжте цибулину на дванадцять часточок. Кожна часточка – один місяць, від січня до грудня. Тепер посипте часточки сіллю та залиште на ніч. Вранці уважно подивіться, на якій часточці сіль намокла, а на якій — ні. Так і визначте, які місяці нового року будуть дощовими чи сніговими, а які сухими.

Ворожіння на вугіллях

Це гадання про врожай. Беруться тліючі вугілля, кожен куточок означає якусь культуру: пшеницю, жито, овес, і який куточок раніше згоряв, той і вказував на найврожайніший злак у наступному році, інформує prazdnik.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дім

“Аллаху акбар”. Що означає “аллах акбар”? Переклад фрази “аллах акбар”

Published

on

"Аллаху акбар". Що означає "аллах акбар"? Переклад фрази "аллах акбар"

Аллах акбар (Аллаху акбар) – одна з найвідоміших фраз, пов’язаних з релігією іслам та її представниками – мусульманами. Що вона означає і чому мусульмани так часто її вимовляють? (більше…)

Continue Reading

Дім

Ідеї, що подарувати дружині на День Народження 40-45 років

Published

on

Ідеї, що подарувати дружині на День Народження 40-45 років

Що подарувати дружині на День Народження 40-45 років? Як вибрати подарунок жінці на 41-42, 43-44 роки? Коли коханій дружині виповнюється 40 або 45 років, хочеться зробити подарунок, гідний коханої дружини. У цьому віці другого розквіту жіночої краси та молодості чоловік робить своїй другій половинці найнеповторніші дари, які надовго запам’ятаються.
(більше…)

Continue Reading

Дім

Кращі електричні варильні панелі 2024 для сучасної кухні

Published

on

Кращі електричні варильні панелі 2023 для сучасної кухні

Сьогодні практично будь-яка сучасна кухня має окремі електричні варильні панелі та духові шафи. Але коли постає питання вибору, відразу виникає безліч запитань. Яку взяти: газову чи електричну; з двома, трьома, чотирма чи більше конфорками? (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве