Здоров'я
Вишня: користь та шкода для здоров’я чоловіків та жінок

Багато людей люблять і навіть не знають про те вишня, яка величезна кількість корисних якостей є в цій кістянці. До речі, з біологічного погляду вишня не є ягодою. А ще вкрай поживні речовини є не тільки в самому плоді, а й у листі і навіть плодоніжках.
ІСТОРІЯ ПОЯВИ ВИШНІ У ХАРЧУВАННІ
Вишня – плодова рослина з сімейства рожевих та роду слив. Черешня та вишня пташина – найвідоміші види. Вважають, що вони з’явилися в раціоні людей ще за 8000 років до нашої ери в Анатолії та Європі — на території сучасних Данії та Швейцарії. Про вишні писав і знаменитий давньогрецький історик Геродот. Він стверджував, що ці дерева на зиму кутували товстою повстю. А із самих плодів готували густий сироп, який пізніше пили, розбавляючи водою, або додавали його до випічки.
В Україну вишню завезли з Візантії вже у XI столітті. Через сотні років знамениті князі заклали перші сади. До речі, сакура, спостереження за якою є важливою культурною традицією японців (цей процес навіть має окрему назву — «о-ханами»), є мутацією вишні. Втім, жителі Країни сонця, що сходить, не були першими, хто помітив приголомшливі декоративні властивості цієї рослини.
ХАРЧОВА ЦІННІСТЬ ВИШНІ
За даними USDA, у склянці свіжої вишні містяться:
Калорії: | 95 ккал |
Білки: | 1,6 г |
Жири: | 0,3 г |
Вуглеводи: | 24 г |
Клітковина: | 3,2 г |
Цукор: | 19,2 г |
Кальцій: | 20 мг |
Залізо: | 0,5 мг |
Магній: | 17 мг |
Калій: | 333 мг |
Вітамін C: | 10,5 мг |
У ЧОМУ КОРИСТЬ ВИШНІ ДЛЯ ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ ВИШНЯ СПРИЯЄ СХУДНЕННЯ
Ті, хто уважно стежить за кількістю калорій та вуглеводів, напевно бояться багатьох фруктів та ягід, що містять цукор. Однак вишня може стати винятком, оскільки в ній дуже багато клітковини. А дослідження вчених проводять саму пряму паралель між споживанням цього волокна та схудненням. Так що якщо ви шукаєте собі здорове перекушування на ніч, то вишня може стати відмінним виходом.

Корисні властивості та вітаміни у Вишні
ВИШНЯ ДОПОМАГАЄ КОНТРОЛЮВАТИ РІВЕНЬ ЦУКРУ В КРОВІ
Багато фруктів, які ми так обожнюємо, мають значно вищий глікемічний індекс, ніж вишня. Саме за рахунок нього піднімається рівень цукру в крові. Велике дослідження , що складалося з 29 різних дослідів, показує, що насправді вишня може бути навіть корисною для тих, хто страждає від діабету другого типу, оскільки знижує рівень цукру. Однак якщо у вас є якісь захворювання, необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем.
ВИШНЯ КОРИСНА ПІСЛЯ ТРЕНУВАНЬ
У плодах вишні містяться протизапальні антиоксидантні сполуки, які допомагають відновлюватися швидше. Корисна вишня буде для тих, хто зазнає сильних м’язових болів після чергового походу до зали. Як показують дослідження, вишневий концентрат усуває неприємні відчуття в тілі та допомагає йому швидше прийти до норми.
ВИШНЯ МОЖЕ ДОПОМОГТИ КРАЩЕ СПАТИ
Якщо ви маєте проблеми зі сном, довго повертаєтесь і постійно прокидаєтеся, то склянка вишневого соку на ніч буде для вас вкрай корисна. Вчені з’ясували , що мелатонін, що міститься в цьому напої, гормон, який виробляється організмом вночі і допомагає засипати і спати міцно, сприяє здоровішому відпочинку організму.
ВИШНЯ КОРИСНА У БОРОТЬБІ ІЗ ЗАПАЛЕННЯМИ
У плодах вишні містяться вітаміни C та E, які є антиоксидантами. Ми не втомлюємося говорити про користь цих елементів для чоловіків та жінок. Справа в тому, що в процесі життєдіяльності наш організм виробляє вільні радикали, які прискорюють старіння і можуть стати причиною запалення. Костянка знижує ризик виникнення проблем.
ШКОДА ВИШНІ
Незважаючи на досить значний перелік переваг, у цих плодів є і мінуси. Крім алергій та індивідуальної непереносимості, ви можете зіткнутися з такою проблемою, як печія. Вишня містить досить велику кількість кислот у своєму складі, так що може дратувати слизову оболонку, особливо, якщо є її на голодний шлунок. З тієї ж причини фахівці радять прополіскувати ротову порожнину після того, як ви насолодилися вишнею – кислота в її складі може руйнувати зубну емаль. Звичайно, лікарі також не рекомендують захоплюватися вишнею людям, які мають проблеми з підвищеною кислотністю шлунка, а також тим, у кого загострення виразкової хвороби або гастрит.
ЗАСТОСУВАННЯ ВИШНІ В МЕДИЦИНІ ТА КОСМЕТОЛОГІЇ
Плоди вишні практично не використовуються у медицині. Проте своє застосування у фармакології знайшла клейка смола дерева. Її нерідко додають у різні препарати як емульгатор. Ми вже говорили про те, що корисними для організму людини є не лише плоди вишні, а й її плодоніжка. Їх застосовують у вигляді БАДів як натуральний сечогінний, який м’яко впливає на організм. До речі, нерідко дієтологи радять їсти вишню тим, хто страждає від зниженої кислотності шлунка. Так що кислоти у складі цих смачних плодів далеко не завжди шкідливо впливають на організм. Насиченість кислотами робить сік і м’якуш вишні вкрай корисними для тих, хто страждає від жирної шкіри.
Щоб зробити маску, досить просто очистити плоди від кісточок, розтерти і нанести кашку на обличчя на 20 хвилин. Листя вишні відварюють, щоб робити компрес для шкіри обличчя та шиї. Достатньо змочити марлеву серветку в настої листя вишні та залишити її на шкірі. Такі процедури допомагають зробити її більш свіжою та пружною. Також вишневий сік використовують для догляду за волоссям. Вважається, що він допомагає тим, хто страждає від жирної шкіри голови.
Як правильно вибрати та зберігати вишню
У магазині звертайте увагу на пружність плода та цілісність шкірки. Вишня з відірваними хвостиками починає давати сік і псуватися набагато швидше. А ось колір найчастіше зовсім не показовий. Справа в тому, що далеко не всі сорти після дозрівання набувають темного відтінку — деякі залишаються червоними. Бажаєте переконатися в стиглості вишні перед покупкою? Поторкайте її. Плід повинен бути досить м’яким, але не лопатися під пальцями.
Щодо зберігання вишня дуже схожа на ягоди. Стигла вона не зможе пролежати в холодильнику більше п’яти днів. Бажаєте зберегти плоди? Заморожуйте їх або висушіть у дегідрататорі. Це найкращі способи для того, щоб не позбавити кістянку всіх корисних властивостей. Саме тому ми не рекомендуємо варити варення з вишні — дуже багато мікроелементів, необхідних для організму людини, руйнується в процесі.
РЕЦЕПТИ З ВИШНЕЮ

Вишня рецепти з корисної вишні
БОУЛ З РИСОМ, ЕДАМАМІ ТА ВИШНЕЮ
Складові
- 1 склянка сирого дикого рису
- 0,75 стакана коричневого риса
- 1 ст. л. несолоного вершкового масла (розтопленого)
- 3,75 склянки несоленого овочевого бульйону
- 1 склянка нарізаної цибулі
- 1 упаковка едамамі без шкаралупи
- 1 ч. л. солі
- 0,5 склянки сушеної вишні
- 0,5 склянки нарізаних горіхів пекан
- 1 ст. л. червоного винного оцту
- 1 пучок петрушки
Спосіб приготування:
Рис та масло помістіть у чашу мультиварки і розмішайте так, щоб вся крупа була рівномірно покрита олією. Додайте бульйон, цибулю, едамамі та сіль. Накрийте кришкою і варіть, поки рис не стане м’яким (потрібен від 3,5 до 4 годин). Вимкніть мультиварку і після цього додайте вишню. Закрийте кришку та дайте постояти 15 хвилин. Перемішайте горіхи пекан, оцет та сіль із рисом безпосередньо перед подачею на стіл. За бажанням прикрасьте петрушкою.
БАНАНОВО-ВИШНЕВИЙ СПЛІТ НА СНІДАНОК
Складові
- 0,25 склянки мигдальної олії
- 1 ст. л. какао-порошка
- 3 ст. л. води
- 2 ст. л. кленового сиропа
- 0,25 склянки густих вершків
- 4 стиглих банана, очищених і розрізаних вздовж
- 0,6 стакана нежирного ванильного йогурта
- 0,6 стакана нежирного клубничного йогурта
- 0,5 склянки вишні без кісточок
- 4 ст. л. граноли
Спосіб приготування
За допомогою міксера змішайте мигдальне масло, какао-порошок, воду та 1 ст. л. кленового сиропу в невеликій мисці до отримання однорідної маси. В іншій мисці збийте вершки з ложкою кленового сиропу, що залишилася, до отримання м’яких піків. Розкладіть половинки бананів по тарілках. За допомогою ложки розподіліть ванільний та полуничний йогурти, полийте зверху мигдальним соусом і додайте до страви гранолу та свіжу вишню. Зверху прикрасьте все збитими вершками.
Здоров'я
Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)
Здоров'я
Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)
-
Смачно2 місяці ago
Меню на Новий рік 2024 – рік Дракона: варіанти страв, оригінальні рецепти
-
Любов і секс2 місяці ago
100+ смс коханому чоловікові своїми словами, які завоюють його серце
-
Дім2 місяці ago
Топ-15: Рейтинг найкращих пральних машин 2023 року
-
Мода3 місяці ago
Найкращі бритви для жінок 2023
-
Гороскоп2 місяці ago
23 жовтня – який знак зодіаку: Гороскоп на 23 жовтня
-
Імена2 місяці ago
Імена для котів-хлопчиків: основні принципи, традиційні та оригінальні ідеї на будь-який випадок
-
Новий рік 20243 місяці ago
Що подарувати на Новий рік? 250 ідей подарунків на Новий рік 2024
-
Здоров'я2 місяці ago
Як горіх: Як накачати попу вдома – безкоштовно, ефективно та швидко!