Connect with us

Сім'я

Як дізнатися, чи ти вагітна

Published

on

Ранні симптоми вагітності які кожен має знати

Думаєте, що ви вагітні? Ці ранні симптоми можуть бути вашими першими підказками.

Двотижневе очікування. Так, дійсно існує термін між моментом, коли ви завагітніли (або потенційно завагітніли), і тим, коли ви можете дізнатися, чи дійсно ви вагітні чи ні, зробивши тест на вагітність (або отримавши менструацію).

Протягом цих двох тижнів ви часто замислюєтеся, чи може кожне поштовхування й відчуття означати, що ви вагітні. І справді могли. Ось найпоширеніші перші ознаки вагітності.

Нудота

За даними Американської асоціації вагітності , близько 25 відсотків жінок кажуть, що нудота була їх першою ознакою вагітності. Також відомий як ранкова нудота, цей симптом може нагадувати бурхливий животик, початок відрази до їжі або повне блювання.

Зміни грудей

Ви можете помітити, що ваші груди змінюються досить рано — лише через тиждень або два після зачаття. Вони можуть хворіти або набрякати (руки геть!), а ваші соски також можуть потемніти як перша ознака вагітності. За словами Джона Гопкінса , ви можете звинуватити гормони прогестерон і естроген, а також посилений кровотік у цих ранніх симптомах вагітності.

Advertisement

«Для чутливості грудей я рекомендую переконатися, що ваш бюстгальтер добре вам підходить і підтримує вас», – зазначає доктор Ямагуті. «Однак, — застерігає вона, — не купуйте занадто багато бюстгальтерів [одночасно], тому що ви, ймовірно, будете проходити через кілька розмірів протягом вашої вагітності та після пологів, особливо якщо ви [плануєте] годувати грудьми».

Втома

Відчувати, ніби вас збила вантажівка на ранніх термінах вагітності, це нормально, завдяки посиленому кровотоку та звикання організму до всіх цих гормонів. Нехарактерна втома є першою підказкою багатьох людей, яку вони очікують. Це підказка, щоб ви спокійно ставилися до цього. «З втомою нічого не можна зробити, окрім відпочинку», — пояснює доктор Ямагуті.

Плямистість

Як згадувалося вище, імплантація може спричинити невеликі кров’янисті виділення (так звані «імплантаційна кровотеча») приблизно через шість-12 днів після зачаття згідно з клінікою Мейо , що робить її симптомом надранньої вагітності. Його можна сплутати з початком менструації, але імплантаційна кровотеча має певні відмінності: це більше схоже на кров’янисті виділення або легку кровотечу — імплантаційної кровотечі недостатньо, щоб заповнити прокладку чи тампон. І зазвичай він світло-рожевий або коричневий, а не яскравий або темно-червоний. Крім того, ця рання ознака вагітності зазвичай з’являється раніше у вашому циклі, ніж менструація.

Судоми

Імплантація також може спричинити невеликі судоми , оскільки матка розтягується, і судоми можуть виникати разом із кров’янистими виділеннями. Ви можете або не можете помітити цей симптом ранньої вагітності, оскільки він, як правило, не такий сильний чи сильний, як менструальні судоми.

Перепади настрою

Крім втоми та всіх інших ранніх симптомів вагітності, які ви можете відчувати, ви можете зловити себе на нестримних риданнях або необґрунтованому серді та зрозуміти, що це рання ознака вагітності. Цілком нормально. За даними APA , це раптова поява гормонів, яка зазвичай викликає ці зміни настрою.

Advertisement

Головні болі

Збільшення об’єму крові може викликати головний біль у перші кілька тижнів. Пийте багато води та знайте, що ацетамінофен (тайленол) зазвичай вважається безпечним для прийому під час вагітності . Але, як нагадує нам доктор Кечіа Ґейтер, доктор медичних наук, MPH, FACOG та директор перинатальних послуг у NYC Health + Hospitals: «Ліки під час вагітності слід погоджувати з вашим лікарем, оскільки деякі ліки можуть бути протипоказані під час вагітності». Тому завжди проконсультуйтеся зі своїм лікарем, перш ніж приймати будь-які ліки, особливо якщо ви намагаєтеся завагітніти.

Біль в спині

Ваші судоми можуть не відчуватися точно як судоми, а більше схожі на біль у попереку. Подібно до головного болю, будьте обережні з споживанням води та переконайтеся, що ви достатньо відпочиваєте; ваше тіло дуже зайняте всередині.

«Дійсно важливо прислухатися до свого тіла в перші тижні та відпочивати за потреби» , — каже нам Анна, допологова та післяпологова доула. «Це може означати дрімоту протягом дня або рано лягати щовечора та просто уникати підняття важких або напружених занять».

Часто мочиться

Досить рано нирки вагітної людини починають працювати понаднормово, і ви можете виявити, що ходите в туалет частіше, ніж зазвичай. Абсолютно несподіваний симптом ранньої вагітності. Можливо, ви думали, що це станеться пізніше, коли живіт збільшиться, але це може статися і на ранніх стадіях.

тяга

Можливо, ваше тіло просто жадає більше вуглеводів, щоб продовжити ріст дитини або щоб отримати більше енергії, тому що ви так біса втомилися. У будь-якому випадку, у вас може виникнути раптова тяга до якоїсь… гм… унікальної чи іншої їжі як симптом ранньої вагітності (оливки на сніданок, хтось?).

Advertisement

Відраза до їжі

З іншого боку, ви можете не впоратися з виглядом або запахом певної їжі, навіть колишньої улюбленої. Відраза до їжі йде рука об руку з ранковою нудотою — коли вас нудить, сильні запахи можуть вразити вас. Якщо якась їжа вас дратує, тримайтеся подалі. «Найкраще, що можна зробити, — це часто їсти невеликими порціями, але не жирними чи гострими», щоб впоратися з нудотою, блювотою та відразою до їжі», — пояснює доктор Кім Ленгдон , доктор медичних наук, акушер-гінеколог.

Здуття живота і запори

Згідно з даними Медичного центру Університету Рочестера , підвищений рівень прогестерону може уповільнити ваше травлення та ускладнити застібка на джинсах, ніж зазвичай .

Говорячи про уповільнене травлення, ви можете повністю зупинитися. Ця рання ознака вагітності не весела, але вона може підказати вам, що ви чекаєте. Зволоження та вживання продуктів, багатих клітковиною, наприклад сухофруктів, може допомогти.

Звичайно, заплутаним є те, що деякі з цих ранніх симптомів вагітності також можуть бути ознаками звичайного захворювання або частиною ПМС, тому прислухайтеся до свого організму та постарайтеся бути терплячими. (Нам відомо, що легше сказати, ніж зробити.) Деякі тести на вагітність є досить точними, починаючи з наступного дня після першої затримки менструації, тому спробуйте зачекати до того часу, щоб зробити тест на вагітність, і продовжуйте далі.

Симптоми ранньої вагітності двійнятами

Цікаво, чи можуть там бути близнюки? Зазвичай жінки, які вагітні двійнятами (чи кількома), дізнаються під час першого ультразвукового огляду — часто приблизно на 8 тижні вагітності — коли лікар бачить два мішечки. Однак до цього є деякі ранні симптоми вагітності, які можуть вказувати на те, що там є більше ніж одна дитина.

Advertisement
 • Підвищений рівень ХГЧ: аналіз крові на вагітність більш чутливий, ніж аналіз сечі. Він не просто говорить про те, що ви вагітні чи ні, він дає вашому лікареві фактичний рівень ХГЛ, повідомляє APA . І якщо ваш показник вищий, ніж зазвичай для жінки такого ж віку, як ви, це може бути ранньою ознакою вагітності двійнятами.
 • Раннє «поява» або збільшення ваги: ​​батьки-близнюки іноді з’являються на світ раніше або мають більшу шишку, ніж люди, які мають лише одну булочку в духовці.
 • Сильніші ранні симптоми вагітності: вищий рівень ХГЧ іноді може означати сильнішу ранкову нудоту або втому. Насправді вагітна гіперемезис (HG) — стан вагітності, що характеризується виснажливою нудотою та блюванням — частіше зустрічається у близнюків і багатоплідних дітей.

Немає способу дізнатися напевно, що ваші ранні симптоми вагітності означають, що ви носите двійню або іншу багатоплідну дитину. Єдиний певний спосіб визначити це — побачити це на екрані УЗД — і який це приємний сюрприз!

Дивні ранні симптоми вагітності

Ми опитали мам, і ось їхні найдивніші перші ознаки вагітності. Усі ці ранні симптоми вагітності з’явилися ще до того, як вони зробили тест на вагітність.

Проте, як ми вже зазначали, всі люди різні, тому важливо не порівнювати свою вагітність із вагітністю інших. «Не порівнюйте себе з іншими людьми, — каже доктор Ямагучі, — для деяких людей [вагітність] проходить легко, а для деяких — важко. Іноді відпочивайте». Ви робите все можливе.

 • Присмак металу: «У мене був металевий присмак у роті, ніби я жувала фольгу обгортки жувальної гумки!» — Ольга
 • Надзвичайно соковитий: «Я плакала до істерики, дивлячись трейлер Супермена , де він рятує шкільний автобус дітей». — Ірина
 • Нові уподобання: «Вся їжа, яку я їла, потребувала гострого соусу, оскільки вона була недостатньо гострою, а всі мої напої потребували льоду, включно з молоком». — Інна
 • Почуття тріпотіння: «У мене в животі були метелики! Я знала, що вагітна ще до тесту!» — Софія
 • Суха шкіра: «Моїми першими ознаками вагітності було те, що моя шкіра сильно свербіла. Незважаючи на те, що я живу в Херсоні, єдиний раз, коли я щодня намажу своє тіло лосьйоном, це коли я вагітна. Коли мені довелося попросити чоловіка примочити мені спину, я запідозрила, що вагітна вдруге». —Ніна
 • Безсоння: «Безсоння та відраза до кави були моїми першими ознаками вагітності». – Меліса
 • Надчутливий нюх: «Через кілька днів після того, як я завагітніла першою дитиною, мій нюх дійсно посилився, і чомусь запах бананів зводив мене з розуму. Це було так сильно. Один банан на кухні зайняв би для мене весь будинок. Другого разу, буквально через 24 години після того, як я завагітніла, я повернулася додому з роботи, зайшла в двері і відчула на кухні запах банана. Я зрозуміла відразу!» — Іванна
 • Нерегулярне серцебиття: «У мене почастішало серцебиття одразу під час усіх вагітностей». — Менді

Це лише деякі з ранніх симптомів вагітності, з якими стикаються жінки, але пам’ятайте, що кожна вагітність унікальна, і ви можете не відчути жодних перших ознак вагітності, або ви можете мати всі!

Коли починаються симптоми вагітності?

Може пройти деякий час, перш ніж з’являться симптоми вагітності, тому ось хронологія подій допоможе скласти більш чітку картину того, коли з’являться перші ознаки:

 • Тиждень 1: період. Якщо ви завагітніли в цьому місяці, ваша вагітність буде рахуватися з першого дня останньої менструації. (Саме так — у медичному співтоваристві вагітність відраховується до того, як людина фактично завагітніла. Ось інструкція, як рахувати тижні вагітності. )
 • Тиждень 2: Зачаття. Наприкінці тижня (приблизно на 14-й день вашого циклу) сперматозоїд зустрічається з яйцеклітиною, але ще багато чого потрібно зробити, перш ніж ви офіційно завагітнієте.
 • Тиждень 3: Подорож. Маленька запліднена бластоциста (технічний термін для заплідненої яйцеклітини) має подорожувати з фаллопієвої труби в матку, щоб зробити там свій дім, тому, хоча цього тижня він надзвичайно зайнятий, ви можете не почуватися інакше.
 • Тиждень 4: Імплантація. Імплантація – це час, коли запліднена яйцеклітина успішно прикріплюється та імплантується в слизову оболонку стінки матки. Імплантація може мати кілька можливих симптомів, як правило, судоми або легка кровотеча . Однак більшість людей можуть взагалі не помітити жодних симптомів імплантації. «Імплантація зазвичай не має симптомів, але може бути пов’язана з [деякими] кров’янистими виділеннями», — пояснює доктор Сара Ямагучі , доктор медичних наук, FACOG, акушер-гінеколог. «Кров’янисті виділення зазвичай невеликі і тривають щонайбільше кілька днів», — каже вона.
 • 5 тижнів вагітності : вітаю, ти вагітна! Це коли ви пропускаєте свій період. Зараз, мабуть, достатньо гормону вагітності ХГЧв системі, щоб її підхопив домашній тест на вагітність, щоб отримати цей великий жирний знак плюс. Коли рівень ХГЛ підвищується, це може викликати ранні симптоми вагітності, такі як нудота та втома.
 • Від 6 тижнів до 8 тижнів вагітності : у більшості з’являються ранні симптоми вагітності. У цей момент рівень hCG подвоюється приблизно кожні 72 години, тому більшість вагітних, ймовірно, починають відчувати щось інше. В одному дослідженні близько половини вагітних почали відчувати ранні симптоми вагітності на початку 6 тижня вагітності , а 89% з них відчули їх до кінця 8 тижня вагітності .
 • Від 8 тижнів до 11 тижнів вагітності : перевантаження симптомів ранньої вагітності! Саме тоді рівень ХГЛ найвищий, тому ви можете почуватися досить жалюгідно. Пройдіть ці тижні, і у вас, ймовірно, закінчаться ці найгіршими ранніми симптомами вагітності.

Як і у всьому під час вагітності, кожен організм індивідуальний, тому наведений вище графік може бути неточним для вас, особливо якщо у вас немає 28-денного менструального циклу. Або ви можете взагалі не відчувати жодних ранніх симптомів вагітності. Це теж нормально.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сім'я

Що має вміти дитина в 4 місяці

Published

on

Що має вміти дитина в 4 місяці

Батьки уважно спостерігають за улюбленим немовлям та цікавляться всіма змінами, які відбуваються у його фізичному та інтелектуальному розвитку. Дізнаємося в експертів, що має вміти дитина в 4 місяці. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Що подарувати на річницю весілля

Published

on

Що подарувати на річницю весілля

Який вибрати подарунок на річницю весілля, які річниці весілля бувають і що подарувати чоловікові, дружині чи друзям. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Річниця весілля 5 років – яке весілля, як відзначити

Published

on

Річниця весілля 5 років - яке весілля, як відзначити

Що подарувати на річницю весілля 5 років? Ідеї, як відзначити перший ювілей сім’ї. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве