Connect with us

Дім

Як написати книгу: повний покроковий посібник

Published

on

Як написати книгу: повний покроковий посібник

Покроковий посібник може допомогти новим авторам подолати страхітливі частини написання книги, дозволяючи їм залишатися зосередженими та максимізувати свою творчість.

Написати цілу книгу може бути складним завданням, особливо для новачків. Це вимагає важкої праці, надзвичайних амбіцій і суворої дисципліни. Навіть для успішних авторів бестселерів найважчою частиною процесу написання може бути просто сісти й написати першу сторінку. Однак, якщо робити крок за кроком, написання книги є досяжною метою.

Що потрібно врахувати, перш ніж писати книгу

Незалежно від того, чи є ви автором бестселерів, який працює над своєю наступною книгою, чи новим письменником, метою якого є самовидав, є кілька важливих запитань, які слід поставити собі перед тим, як почати роботу над ідеєю своєї книги.

  • У вас є час і розумова енергія, щоб написати цілу книгу? Ви повинні мати бажання і здатність дотримуватися щоденного розкладу письма та пожертвувати іншими заняттями в процесі письма.
  • Чи готові ви розвивати потенційно незнайомі навички, такі як саморедагування та переписування? Написання нової книги часто виявляє ваші сильні та слабкі сторони, і багато часу буде приділено вдосконаленню цих навичок.
  • Чи маєте ви базове уявлення про своїх головних героїв, сюжет чи предмет? Вам не потрібно все продумувати, але корисно мати розумне уявлення про форму та напрямок вашої книги, перш ніж ви почнете фактично писати.

Як написати книгу

Після того, як ви виділите час і обміркуєте свій сюжет і персонажів, можна починати справжнє написання книги. Дотримання цих покрокових підказок допоможе вам написати власну книгу:

1. Створіть послідовний простір для письма.

Якщо ви збираєтеся написати чудову книгу, вам знадобиться великий простір для написання. Це не обов’язково має бути звукоізольована кімната з приголомшливим видом. Все, що вам справді потрібно, це тихе місце без відволікаючих факторів, де ви зможете постійно добре писати. Незалежно від того, чи це домашній офіс, ваш диван чи кав’ярня, середовище, де ви працюєте, має дозволяти вам зосереджуватися безперервно протягом кількох годин.

2. Відточіть ідею своєї книги.

Можливо, ви вже точно знаєте, про що ваша книга, або, можливо, ви намагаєтеся вибрати між мільйоном різних великих ідей. Можливо, все, що у вас є, це зображення для обкладинки книги. У будь-якому випадку, задайте собі кілька простих запитань, перш ніж почати писати. Про що моя книга? Чому історія цікава чи важлива? Що мене в першу чергу привернуло до цієї ідеї? Хто захоче прочитати мою книгу? Якщо ви все ще шукаєте ідею для книги або боретеся з блоком письменника, спробуйте скористатися підказками для написання, щоб почати.

Advertisement

3. Окресліть свою історію.

Хороші письменники витрачають багато часу на те, щоб написати книги. Плани можуть бути детальними планами розділів або простими шаблонами, на яких накреслено кожен розділ книги. Це можуть бути візуальні карти, які служать графічним зображенням того, куди йде ваша книга. Незалежно від вашого методу, важливо, щоб у вас була дорожня карта для ваших майбутніх сеансів письма.

4. Проведіть дослідження.

Дослідження є важливим інструментом для професійних письменників. Якщо ви пишете науково-популярну книгу, ви, ймовірно, захочете провести час у бібліотеках та архівах, вбираючи все, що можете про свою тему. Дослідження також корисні для письменників-фантастів, оскільки вони можуть надати корисний контекст для періоду часу чи архетипів персонажів, про які ви пишете. Читайте книги або слухайте подкасти, які охоплюють тему, схожу на вашу.

5. Почніть писати та дотримуйтеся розпорядку дня.

Дослідження, планування та розробка ідеї є критично важливими кроками до написання вашої першої книги, але може настати час, коли підготовка перетвориться на прокрастинацію. У певний момент настав час почати писати чернетку. Це вимагає дотримання послідовних процедур і звичок продуктивного письма. Є прості кроки, які ви можете зробити, щоб збільшити ваші шанси на успіх. Те, що ви не Стівен Кінг чи Джоан Роулінг, не означає, що ви не повинні ставитися до письменницької діяльності як до роботи на повний робочий день. Спробуйте встановити добову кількість слів, щоб не відставати. Заплануйте час написання та запишіть його у своєму календарі, щоб не пропустити його. Попросіть друга або колегу-письменника притягнути вас до відповідальності, надіславши їм інформацію про те, скільки ви написали за день.

6. Завершіть свою першу чернетку.

Під час написання своєї першої чернетки ви зіткнетеся з невпевненістю в собі, відсутністю мотивації та блокуванням авторів. Це нормально. Щоразу, коли ви відчуваєте, що застрягли, спробуйте повернутися до свого плану або пошукайте натхнення. Намагайтеся також керувати своїми очікуваннями. Ваша перша книжка, ймовірно, не стане шедевром покоління чи бестселером New York Times , і це нормально. Якщо ви порівнюєте себе з великими літературними людьми, ви робите свою роботу погану послугу. Все, що ви можете зробити, це продовжувати писати, поки не дійдете до кінця.

7. Перегляньте та відредагуйте.

Кожна хороша книга проходить багато переглядів. Ви можете впоратися з процесом редагування самостійно або попросити допомогти друга чи професійного редактора. У будь-якому випадку, вам потрібно мати чесний, безжальний погляд на свій текст, щоб ви могли знати, що потребує переробки. Шукайте речення, які спираються на тропи-кліше або надто загальні дескриптори. Якщо ви пишете художню літературу, спробуйте визначити, де є невідповідності персонажів, сюжетні діри чи прогалини в логіці. Розробіть систему для відстеження ваших змін.

Advertisement

8. Напишіть свою другу чернетку.

Друга чернетка — це ваша можливість застосувати ваші зміни та зміни. Це також можливість обміркувати більші, загальні питання, на які можна отримати відповідь лише після того, як ви вже завершите свою першу чернетку. Чи має ваша книга послідовний тон? Чи існує всеосяжна тема, яку можна розвинути та посилити? Чи є слабкі частини книги, які можна повністю вирізати? Другий проект також є шансом відповісти на більш детальні запитання. Чи має книга сильний гачок для відкриття? Впливовий висновок?

9. Опублікуйте свою книгу.

Після того, як ви завершите свій остаточний проект, настав час опублікувати. З розвитком онлайн-ринків і електронних пристроїв для читання, таких як Kindle, самостійно публікувати легше, ніж будь-коли. Крім того, якщо ви хочете піти традиційним шляхом, ви можете подати пропозицію книги до видавництва, в ідеалі за допомогою літературного агента . Після того, як ви успішно опублікували, все, що вам залишилося зробити, це сісти склавши руки, розслабитися та почати працювати над другою книгою.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дім

“Аллаху акбар”. Що означає “аллах акбар”? Переклад фрази “аллах акбар”

Published

on

"Аллаху акбар". Що означає "аллах акбар"? Переклад фрази "аллах акбар"

Аллах акбар (Аллаху акбар) – одна з найвідоміших фраз, пов’язаних з релігією іслам та її представниками – мусульманами. Що вона означає і чому мусульмани так часто її вимовляють? (більше…)

Continue Reading

Дім

Ідеї, що подарувати дружині на День Народження 40-45 років

Published

on

Ідеї, що подарувати дружині на День Народження 40-45 років

Що подарувати дружині на День Народження 40-45 років? Як вибрати подарунок жінці на 41-42, 43-44 роки? Коли коханій дружині виповнюється 40 або 45 років, хочеться зробити подарунок, гідний коханої дружини. У цьому віці другого розквіту жіночої краси та молодості чоловік робить своїй другій половинці найнеповторніші дари, які надовго запам’ятаються.
(більше…)

Continue Reading

Дім

Кращі електричні варильні панелі 2024 для сучасної кухні

Published

on

Кращі електричні варильні панелі 2023 для сучасної кухні

Сьогодні практично будь-яка сучасна кухня має окремі електричні варильні панелі та духові шафи. Але коли постає питання вибору, відразу виникає безліч запитань. Яку взяти: газову чи електричну; з двома, трьома, чотирма чи більше конфорками? (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве