Connect with us

Сім'я

Як навчити дитину плавати: вправи та поради

Published

on

Як навчити дитину плавати кращий спосіб

Навчання плавання – це захоплюючий період у житті дитини та відповідальний момент для батьків. Педіатри Вінсент Іаннеллі та Сара Ліндберг переконані, що більшість дітей з чотирьох років готові до плавання. Практичні поради та вправи допоможуть навчити дитину плавати незалежно від її віку.

Особливості навчання дитини плавання

Чи потрібно навчати дітей із раннього віку плаванню? Володимир Васильєв , автор книги «Навчання дітей плаванню», в якій він виклав результати 30-річної роботи щодо вдосконалення методики плавання для дітей молодшого віку, стверджує, що це необхідно для гармонійного фізичного розвитку дитини та зміцнення її імунітету.

Користь плавання і наскільки швидко можна навчити дитину плавати

Плавання – це корисний та красивий вид спорту, який позитивно впливає на весь організм. Він покращує кровообіг і зміцнює хребет, формує правильну поставу. Вода позитивно впливає і психологічний стан дитини. На думку автора книги «Магія води» Антоніни Соколової , плавання знімає нервову напругу, негатив, тривоги, чудово справляється з дратівливістю.

Як швидко дитина може навчитися плавати? У середньому за 1,5-2 місяці можна навчити дитину самостійно плавати. Такі терміни реальні, якщо тренуватися тричі на тиждень по 30-40 хвилин. Для мінімального освоєння азів плавання необхідно відвідати щонайменше 10 занять у басейні. Є винятки з правил, коли дитині достатньо 5-6 занять, щоб почати плавати брасом.

В якому віці вчити дитину плавати

Деякі батьки переконані, що починати займатися плаванням необхідно якомога раніше, щоб їхні діти добре плавали та були здорові. У якому віці краще вчити дитину плавати? Доктор медичних наук, член Американської академії педіатрії Вінсент Іаннеллі вважає, що більшість дітей готові до плавання приблизно 4 роки.

Advertisement

У цьому віці діти вже координують свої рухи, можуть усвідомлено рухати ногами та руками у воді, що вважають ключовою навичкою для успішного плавання. Дослідник підкреслює, що плавання необхідне всім дітям старше 4 років для навчання безпечної поведінки на воді.

Незалежно від того, коли дитина почала займатися (у 2, 3 або 4 роки), вона все одно буде добре плавати в 5,5-6 років.

Як зробити навчання плаванню цікавим та безпечним

Перш ніж почати дитину навчати плаванню, подбайте, щоб у неї були окуляри для захисту очей від води, пінопластова дошка для навчання, кілька улюблених водних іграшок. Для занять у басейні потрібна консультація з педіатром та медичний висновок щодо допуску до такого виду занять.

Перед початком навчання поясніть дитині правила безпеки на воді. У книзі авторів Ніни Петрової та Володимира Баранова «Плавання. Початкове навчання» даються рекомендації для батьків, як зробити плаванням безпечним:

 • Слідкуйте, щоб плавання проходило не менше ніж через 2 години після того, як дитина приймала їжу.
 • Починайте навчання на невеликій глибині, щоб дитина подолала страх перед водою.
 • Навчайте плавання, починаючи з 5‒10 хвилин при температурі 20‒24 °С.
 • Будьте поруч із дитиною, не залишайте її одного у воді.
 • Освоюйте занурення у вигляді нырок поступово: спочатку до шиї, а згодом, щоб вода покрила рот, потім ніс.
 • Використовуйте пінопластову дошку для навчання плаванню та рятувальний жилет – засіб, який розвиває ефективні тягнуть і ударні рухи, забезпечує безпеку дитини.

Доктор медичних наук Сара Ліндберг вважає, що вміння плавати — життєво важлива навичка, батьки мають навчити цю дитину. Найкращі програми навчання поєднують у собі ігрові елементи та фізичні навантаження.

Як навчити дитину плавати

Як навчити дитину плавати

Методисти Північно-Кавказького університету рекомендують розпочати навчання дитини будь-якого віку плаванню з формування вміння правильно лежати на воді. Як правильно триматись на воді? У цьому допоможе вправа «Зірочка»:

Advertisement
 1. Покладіть дитину на воду та підтримуйте її під грудьми руками.
 2. Попросіть розвести руки і ноги.
 3. Скажіть дитині, щоб він затримав дихання, опустив обличчя у воду, повністю розслабив шию.

Цю ж вправу можна виконати в такому ж порядку, але на спині. Спробуйте з дитиною обидва варіанти, щоб вибрати комфортний. Регулярне виконання цієї вправи допоможе збільшити обсяг легень та розвинути навички триматися на воді.

Як навчити дитину плавати в 2-4 роки

У цьому віці дитину можна навчати різним навичкам, які згодом їй знадобляться для плавання. Як навчити дитину плавати у 3 роки? Спробуйте наступні вправи :

 • “Бегемотик”. Дитина робить вдих над водою, після чого щільно затискає рота, опускає у воду підборіддя, рот і ніс, все обличчя до рівня очей, як зазвичай це робить бегемот у болоті. Під водою малюк повинен видихнути ротом повітря.
 • Ходьба та біг у воді. Тримайте дитину під руки. Нехай з вашою допомогою пройдеться дном, побігає. Підніміть його злегка у воді, щоб малюк зміг зобразити біг у воді, але без опори на дно. Дозвольте йому одночасно виконувати руками та ногами дії, які імітують просування вперед.
 • Режим і давимо воду. Дитина має зробити поперемінно і водночас гребки руками вперед і назад.
 • “Пишемо вісімки”. Стоячи на дні, зробить гребкові рухи руками перед собою, збоку від себе.
 • Опустившись у воду до підборіддя, нехай опише руками вісімки, намагаючись повільно відірвати ноги від дна і втриматися на поверхні.

Для додаткової безпеки використовуйте надувні нарукавники або жилет для плавання. Дозвольте дитині пострибати у воді, опустившись під воду на кілька секунд.

Як навчити дитину в 5-8 років плавати

У віці 5 років дитина повністю готова до навчання плаванню. Щоб сформувати правильні навички:

 • Утримуйте дитину на плаву, щоб вона сама тримала голову і не боялася, що в ніс чи рот потрапить вода.
 • Використовуйте спеціальну дошку, за допомогою якої дитина навчиться працювати ногами та переміщатися.

Спробуйте найбільш відомі вправи для навчання плаванню:

 • “Поплавок”. Потрібно зробити вдих і затамувати дихання. Нехай дитина охопить свої коліна та підтягне їх до грудей. Після цього слід нахилити голову до колін. Вода повинна поплавком виштовхнути дитину догори спиною. Головне – протриматися кілька секунд на воді.
 • “Медуза”. Дитина робить вдих, затримує подих і, розслабившись, лягає поверхню води обличчям вниз. Дитина повинна лежати на воді і рухати руками та ногами, наче медуза щупальцями.
 • “Дельфінчик”. Дитина робить видих і піднімає руки, а потім трохи відштовхується від дна і пірнає боком або вперед.
 • Ковзання. Дитина має лягти грудьми на пінопластову дошку або руку батька, обличчям униз у воду, витягнути руку вперед. Поперемінно витягувати одну руку вперед, другу тримати біля тулуба, наприклад, права – вгору, ліва – вздовж тіла. Через 2 секунди він змінює становище рук.

Вчимо дитину плавати в 9-12 років

Навчити дитину плавати у такому віці можна, використовуючи самі способи, що зазначені вище. Однак у віці вже використовують вправи, створені задля навчання конкретному стилю. Як навчити дитину плавати у 10 років? Дотримуйтесь інструкцій:

 1. Дозвольте дитині поплавати на лежачи дошці, тримаючись за дошку і опустивши обличчя у воду. Попросіть дитину робити руками кругові рухи, занурюючи руки у воду.
 2. Допоможіть рухатися вперед за рахунок руху ніг, які повинні працювати від стегна, не згинаючись у коліні. Для цього покладіть дитину на воду, щоб вона трималася руками за борт, і попросіть робити поперемінні помахи ногами вгору-вниз.

Вправи на суші для навчання стилю плавання кроль:

 • Дитина повинна сісти або напівлягти на стілець і виконати в такому положенні рух ногами вгору і вниз.
 • Після цього необхідно підвестися, злегка нахиливши тулуб і виконати рухи руками, схожі на гребки.

Комплекс цих дій дитина має побудувати зі своїм диханням, а потім повторити у воді.

Навчити дитину плавати можуть батьки. Важливо дочекатися моменту, коли дитина сама захоче вчитися плавати. Головне — виявити терпіння, зберігати спокій, прислухатися до бажань дитини, її настрою та бути поряд.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сім'я

Що має вміти дитина в 4 місяці

Published

on

Що має вміти дитина в 4 місяці

Батьки уважно спостерігають за улюбленим немовлям та цікавляться всіма змінами, які відбуваються у його фізичному та інтелектуальному розвитку. Дізнаємося в експертів, що має вміти дитина в 4 місяці. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Що подарувати на річницю весілля

Published

on

Що подарувати на річницю весілля

Який вибрати подарунок на річницю весілля, які річниці весілля бувають і що подарувати чоловікові, дружині чи друзям. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Річниця весілля 5 років – яке весілля, як відзначити

Published

on

Річниця весілля 5 років - яке весілля, як відзначити

Що подарувати на річницю весілля 5 років? Ідеї, як відзначити перший ювілей сім’ї. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве