Connect with us

Любов і секс

Як правильно повідомити чоловіка про розлучення

Published

on

Як правильно повідомити чоловіка про розлучення

Рішення про розлучення може бути неймовірно важким. Коли ви зважилися на це, важливо, щоб ви були повністю готові розпочати цей процес і належним чином упоратися із ситуаціями та реакціями, які можуть виникнути після цього.

Підготовка до розмови

Перш ніж розпочати розмову про розлучення з чоловіком, знайдіть час, щоб організувати свої думки. Подумайте, що ви хотіли б сказати йому. Те, що ви розлучаєтеся, не повинно використовуватись для цілеспрямованої атаки проти чоловіка. Коли люди відчуваються атакованими, вони, як правило, продовжують оборонятися, роблячи розмову ще більш неприємною.

Поставте собі ці питання перед розмовою:

 • Чому я хочу подати на розлучення?
 • Як зміниться моя життя після цієї розмови?
 • Якою буде моя життя без чоловіка?
 • Чи готова я для його реакції?
 • Які зміни я очікую після розлучення?
 • Як буде поділено наше майно?
 • Бажаю я пройти цей потенційно тривалий та емоційно виснажуючий процес?
 • Чи є це рішення логічним, емоційним чи тим, і іншим?
 • Які цілі цієї розмови?
 • Як я дійшла висновку, що хочу розлучення?

Створення плану

Якщо ви добре все обдумали і твердо вирішили, то я підготував кілька порад, як спланувати розмову та правильно повідомити чоловіка про розлучення:

 • Вирішити заздалегідь, що ви хочете сказати. Якщо у вас є план, ви навряд чи будете відволікатися під час обговорення. Якщо ви схильні до хвилювання, спробуйте підготувати примітки та взяти їх із собою на розмову.
 • Будьте спокійні та твердо заявляйте про свій намір. Пам’ятайте, що кажете своєму чоловікові те, що вже вирішили.
 • Не порушуйте тему, якщо хтось із вас пив або вживав наркотики.
 • Найчастіше кажіть “Я”. “Я багато думала про це, і я вирішила, що хочу, щоб наш шлюб закінчився”. Це м’якше, ніж заяви з «ти», наприклад, «Ти не слухаєш, коли хочу поговорити», які ваш чоловік може інтерпретувати як звинувачення.
 • Якщо чоловік агресивний і боїтеся його реакції, попросіть зустрітися в громадському місці, де можна спокійно поговорити з ним, і повідомте кількох людей про ваше місцезнаходження.
 • Якщо чоловік тиран чи алкоголік і раніше вже бив вас, влаштуйте місце для проживання заздалегідь та перевезіть речі.

Розмова з чоловіком про розлучення

Є багато способів повідомити партнера, що ви більше не щасливі у шлюбі і хочете розлучитися. Розуміння того, як партнер зазвичай реагує на чутливіші предмети, допоможе вам визначити, який тип розмови найкраще підходить у вашому випадку.

Агресивний чоловік

Якщо у вашого чоловіка зазвичай спалахують гнів і він зазнає труднощів із виразом або контролем своїх емоцій, вам варто подумати про розмову в громадському місці. Звертаючись до цього типу партнера, будьте зрозумілі, короткі та зрозумілі. Висловлюйтесь максимально коротко і обобщено, щоб мінімізувати його реактивність, а не вдаватися до подробиць. Якщо відчуваєтеся небезпечно, підготуйте кілька місць, де можна тимчасово зупинитися, доки він не охолоне.

Навіть якщо це здасться важким, постарайтеся бути якомога делікатнішою. Люди, які схильні до вибухових реакцій, страждають і використовують таку реакцію як спосіб відволіктися від свого болю. Це аж ніяк не означає, що вам потрібно заспокоювати їх, делікатне повідомлення негативної новини може допомогти.

Спробуйте сказати:

Advertisement

“Я багато думала про це, і хотіла б йти далі одна”.
“Ці відносини вже не здорові для мене, і я хотіла б подати на розлучення”.
“Я знаю, що це складно, але я хотіла б залишитися з подругою, поки ми не розберемося з подробицями”.
“Я хочу пройти через це максимально плавно і знайти кілька посредників, які можуть допомогти просуватися вперед із нашим розлученням”.

Спокійний партнер

Якщо ваш чоловік зазвичай залишається спокійним у стресових ситуаціях і діє належним чином під час зварювання, ви можете поговорити з ним наодинці у себе вдома. Партнеру, який розуміє, можна розповісти більше подробиць, чому ви хочете подати на розлучення, не забуваючи при цьому про його почуття. Ви можете розповісти про свої думки – якщо один із партнерів нещасливий, є ймовірність, що інший теж.

Такі партнери можуть відкрито обговорювати процес розлучення та полегшити один одному процес, і залишатися на зв’язку, якщо захочуть.

Спробуйте сказати:

«Я довгий час відчувала незадоволеність у цих відносинах, і я вирішила, що найздоровіше рішення для мене — це розлучення. А як ти почував себе?
“Це було важке рішення для мене, але я знаю – це те, що я хочу”.
«Я хотіла б підтримувати нашу дружбу після того, як ми розлучаємося, якщо ти не проти».

Advertisement

Як краще сказати про розлучення, якщо є дитина

Якщо у вас є діти, поруште питання розлучення, коли дітей немає вдома. Обговоріть, чому хочете розлучитися і вважаєте, що це буде краще для дітей загалом. Якщо чоловік також хоче розлучитися, обговоріть, як повідомите це дітям після того, як домовилися про подальшу опіку, життя та зустрічі.

Якщо ваш чоловік не хоче або не готовий до розлучення, спробуйте домовитися не розповідати про це дітям, доки ви не дійдете згоди. Недоцільно використовувати дітей як спосіб зберегти шлюб, їх залучення до цього може викликати серйозний емоційний і психічний розлад.

Спробуйте сказати:

«Я знаю, що це буде великою зміною для всіх нас, але я знаю, що почуватимуся здоровішим, якщо ми закінчимо наш шлюб і розлучимося.
«Я хочу, щоб ми й надалі залишалися сильною командою зі спільного виховання. Давайте обговоримо, як ми можемо це зробити».
«Давай поки що залишимо це між нами, поки ми не вирішили, що робити далі».
«Давай придумаємо, як краще розповісти дітям про розлучення. Які є думки?
«Я хочу розповісти це дітям найсприятливішим і люблячим чином. Давайте подумаємо, коли це краще зробити».

Наслідки

Після цієї розмови ви обидва відчуєте емоційне виснаження. До загальних почуттів відносяться горе, сум, занепокоєння, полегшення та замішання. Пам’ятайте, що ця розмова – це лише початок процесу розлучення, тому, якщо ви почуваєтеся пригніченою, не соромтеся звернутися до друзів, членів сім’ї, груп підтримки та терапевтів, які можуть допомогти впоратися з цим складним процесом. Пам’ятайте, що ви не одна така, хто хоче розлучитися. Згідно зі статистикою, у 70% випадків ініціаторами розлучення виступають жінки.

Advertisement

Робіть те, що краще для вас

Прийняття рішення про продовження розлучення може бути важким, виснажливим і несамовитим. Не витрачайте годину на тривале планування розмови, коли скажете чоловікові про розлучення. Підготуйте запасний план, якщо ситуація стане напруженою. Не забудьте бути доброю до себе і за потреби обов’язково знайдіть додаткову підтримку.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Любов і секс

Як пережити зраду: 9 порад, які допоможуть

Published

on

Як пережити зраду: 9 порад, які допоможуть

Звичайно, нам хочеться вірити, що це може статися з будь-ким, але тільки не з нами. Нам хочеться вірити, що якщо ми будемо добрими, нас не зрадять ніколи. Але, на жаль, це не працює. Не тому, що ми недостатньо старалися, а тому, що буває таке. Він може змінити. Це життя. (більше…)

Continue Reading

Любов і секс

Як зрозуміти, що ти йому подобаєшся: 20 ознак психологів

Published

on

Як зрозуміти, що ти йому подобаєшся: 20 ознак психологів

Найкращий спосіб дізнатися, які емоції та бажання долають чоловіка, який тобі небайдужий, – це, звичайно ж, запитати його про все безпосередньо. Але якщо спочатку ти хочеш зрозуміти, чи не помиляєшся у своїх відчуттях, зверни увагу на ознаки, що описуються у цій статті. Завдяки їм можна швидко визначити, подобаєшся ти йому чи ні. (більше…)

Continue Reading

Любов і секс

100+ смс коханому чоловікові своїми словами, які завоюють його серце

Published

on

100+ смс коханому чоловікові своїми словами, які завоюють його серце

Усі ми знаємо, що мобільні телефони стали невід’ємною частиною нашого життя. І що може бути чудовішим, ніж використовувати цю технологію для прикрашання наших відносин? Звичайно – красиві смс коханому чоловікові своїми словами. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве