Connect with us

Здоров'я

Як правильно рахувати термін вагітності по тижнях?

Published

on

Як правильно рахувати термін вагітності по тижнях?
Як правильно рахувати термін вагітності по тижнях?

Чому різниться термін вагітності, який встановлюють лікарі, та реальний термін з моменту зачаття? Справа в тому, що максимально точно розрахувати термін вагітності по тижнях з моменту зачаття можна лише при ЕКЗ – тільки в цьому випадку точно відомий день, коли сперматозоїд запліднив яйцеклітину. Тому лікарі підраховують термін вагітності від іншої дати, яку жінка може назвати з більшою впевненістю, – перший день циклу, в якому настала вагітність.

Як розрахувати термін вагітності на тижні?

Широко використовуються два способи визначати термін вагітності: ембріональний (вважається з дня зачаття) та акушерський термін (від першого дня менструації, що передує вагітності).

Необхідно врахувати такі моменти:

  1. Акушерський термін більший за ембріональний приблизно на 2 тижні. Це пояснюється тим, що овуляція припадає, як правило, на середину циклу, тобто на 14 добу після першого дня попередніх місячних.
  2. Лікарі працюють із акушерським терміном – саме його враховують при призначенні аналізів, визначенні дати пологів, початку декретної відпустки.

Як рахувати термін вагітності по тижнях від зачаття?

Ембріональний термін найчастіше використовують жінки. Але його не можна вважати абсолютно точним. Жінка може знати дату овуляції та статевого акту, після якого настала вагітність. Але й у цьому випадку не можна вважати цей день точною датою зачаття. Справа в тому, що яйцеклітина живе ще кілька днів після овуляції, а сперматозоїд, який потрапив до організму жінки, може запліднити яйцеклітину протягом 4-5 днів. Тому немає гарантії, що запліднення відбулося саме в день статевого акту – це могло статися і на день пізніше.

Відповідно до цього способу підрахунку вагітність триває 38 тижнів.

Advertisement

Як розрахувати термін вагітності по тижнях після останньої менструації?

Саме акушерський термін використовують лікарі, оскільки він підходить для більшості жінок із регулярним циклом завдовжки 28–30 днів. За такого методу розрахунку перший день останніх місячних умовно вважається першим днем ​​вагітності. Дату першого дня місячних, що передують вагітності, лікар фіксує в обмінній карті, коли жінка стає на облік.

Але є ті, кому цей спосіб не підходить. Це жінки з нерегулярним або довгим циклом (наприклад, 35 днів замість стандартних 28-30 днів). У разі краще спиратися на спосіб розрахунку від дня зачаття.

Акушерська вагітність триває 40 тижнів.

Порівнювати ембріональний та акушерський терміни, відстежувати зміни в організмі майбутньої мами зручно за допомогою календаря вагітності по тижнях . Щотижня супроводжується докладним описом стану плода та жінки, переліком необхідних аналізів та досліджень. Для зручності вказуються обидва терміни: ембріональний та акушерський.

Advertisement

Чи є інші способи встановлення терміну вагітності?

Існують інші способи визначити термін вагітності, але вони менш точні.

  • За розмірами матки . У такий спосіб можна встановити термін 5–12 тижнів. Під час огляду гінеколог вивчає стан матки: при вагітності вона збільшується, стає м’якшою.
  • УЗД . Метод вважається точним до 10-го тижня, коли можна майже без похибок виміряти плодове яйце та ембріон. У цей час ембріони у всіх жінок з тим самим терміном розвиваються приблизно однаково. Але потім розмір ембріона не може бути орієнтиром визначення термінів вагітності, оскільки залежить від національності, ваги майбутньої матері та інших чинників.
  • ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини). Рівень ХГЛ починає зростати відразу після зачаття. Максимальна концентрація цього гормону досягається до 11 тижнів.
  • Першого ворушіння плода . При першій вагітності жінки відчувають рухи плода приблизно на терміні 20 тижнів, при наступних вагітностях десь у 18 тижнів. Цей метод сьогодні майже не використовується через його малу достовірність.

Навіщо потрібно знати тижні вагітності?

Ця інформація важлива як для самої жінки, так і для фахівців, які ведуть вагітність, оскільки дозволяє:

  • Спостерігати за перебігом вагітності та розвитком плода.
  • Контролювати стан вагітної.
  • Найточніше визначити дату пологів.

Саме до тижнів «прив’язані» всі скринінги та аналізи. Так, на 8-му акушерському тижні, коли майбутня мати стає на облік у жіночій консультації, необхідно пройти комплексне обстеження: здати загальний та біохімічний аналіз крові, мазки з піхви, коагулограму, аналіз на визначення групи крові та резус-фактора, на TORCH- інфекції. А перший скринінг роблять на 12-му акушерському тижні.

Терміном вагітності та етапом розвитку плода керується лікар при призначенні майбутній мамі вітамінів та мінералів. Наприклад, на 27-28 акушерському тижні збільшується потреба в залізі, оскільки плід нарощує м’язову масу, для його харчування потрібен більший обсяг крові. Тому лікарі для профілактики анемії незадовго до цього терміну призначають додатковий прийом залізовмісних комплексів. Трохи пізніше, з 29 акушерського тижня майбутній мамі бажано приймати йод та омега-3, які потрібні для правильного розвитку мозку та центральної нервової системи. Можна вибрати комплекс, в якому містяться всі ці речовини, наприклад Прегнотон Мама (докладніше про продукт можна дізнатися тут ). Майбутній мамі достатньо буде прийняти одну капсулу на день, щоб забезпечити себе та дитину всім необхідним під час вагітності.

Крім того, від терміну вагітності залежить і дата виходу жінки до декрету. Жінка має право піти у декретну відпустку у зв’язку з вагітністю з 30 акушерського або 28 ембріонального тижня.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здоров'я

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Published

on

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Гречана дієта: меню на 14 днів

Published

on

Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Абрикоси: користь та шкода для організму

Published

on

Абрикоси: користь та шкода для організму чоловіка та жінки

Ароматний фрукт не тільки дуже смачний, але також підтримує імунітет та покращує стан шкіри. Дізнаємося, яку користь організму приносять абрикоси. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве