Connect with us

Здоров'я

Як правильно робити тест на вагітність

Published

on

Як правильно робити тест на вагітність
Як правильно робити тест на вагітність

Довге очікування малюка або, навпаки, страх незапланованого зачаття – розставити крапки над “і” допоможе тест на вагітність. Як і коли робити тест, щоб він показав правильний результат, нагадує сайт badabum.com.ua.

Як працює тест на вагітність?

Будь-який тест на вагітність – це невелика лабораторія, яка проводить один-єдиний аналіз – аналіз сечі на хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ).

ХГЛ – це гормон, який виробляється оболонкою плодового яйця (хоріоном), починаючи з 6-8 днів після його прикріплення до слизової матки (імплантації). Далі його концентрація наростає до 12-го тижня вагітності. З матки ХГЛ потрапляє у кров і потім виділяється нирками разом із сечею. Саме там його виявляє тест на вагітність.

Робота тесту на вагітність заснована на хімічній реакції між ХГЛ та спеціальним реагентом, нанесеним на тестер виробником. Якщо реакція не відбувається, на тестері з’являється одна контрольна смуга, що вказує на те, що тест справний. Якщо реакція відбувається – з’являється дві лінії або значок, що сигналізує про вагітність.

Коли проводити тест на вагітність?

Вагітність – єдиний фізіологічний стан, у якому утворюється ХГЧ. Тому, якщо тест виявив ХГЛ, можете бути впевнені – ви в положенні.

Advertisement

Помилкові позитивні результати бувають, але вони вкрай рідкісні і пов’язані із серйозними захворюваннями та прийомом гормональних препаратів. А ось помилкові негативні трапляються часто. Причиною тому надто раннє тестування.

Тести на вагітність відрізняються своєю чутливістю, тобто здатністю реагувати на певну концентрацію ХГЛ у сечі (її вказують на упаковці).

Ультрачутливі тести виявляють гормон у кількості 10 мМЕ/мл – тобто приблизно 7-10 день від зачаття. Це найвищий показник, що дозволяє проводити тестування до затримки менструації.

Переважна більшість тестів на вагітність реагують, коли рівень ХГЛ у сечі досягає 20-25 мМЕ/мл, тобто приблизно на 14 день після зачаття. Робити такі тести до затримки менструації немає сенсу, краще трохи почекати і потім отримати достовірний результат.

Як робити тест на вагітність?

 • Щоб тест на вагітність не збрехав, дотримуйтесь наступних правил:
 • Уважно прочитайте інструкцію до тестування.
 • Виберіть «правильний» день для тестування (див. вище).
 • Найкращий час для тестування – ранок. Сеча, зібрана відразу після пробудження, має високу концентрацію та містить максимальну кількість ХГЛ – це те, що потрібно для точної діагностики вагітності.
 • Для збору сечі використовуйте лише чистий сухий посуд.
 • Тестову смужку вертикально зануріть у сечу до певної мітки на 10-15 секунд. Потім дістаньте, покладіть на чисту суху горизонтальну поверхню і зачекайте 3-5 хвилин, доки тест спрацює. Результат з’явиться у вигляді смуг.
 • Якщо ви використовуєте планшетний тест, покладіть його на горизонтальну поверхню, додайте 4 краплі сечі в спеціальне віконце і чекайте 3-5 хвилин. Після цього оцініть результат, який з’явився в іншому вікні.
 • Якщо ви віддали перевагу струменевому тесту на вагітність, зніміть його захисний ковпачок, підставте тестер під струмінь сечі на 10 секунд, і через 3-5 хвилин оцініть результат, що з’явився у вікні.
 • Хочете уникнути фантазій з приводу смуг – використовуйте струменевий електронний тест , він видає результат у тижнях вагітності.
 • Увага! Час експозиції тестера в сечі, час роботи тесту та отримання результатів для різних тестів може бути різним. Читайте інструкцію!
 • Ніколи не оцінюйте результат тесту на вагітність більш як через 10 хвилин експозиції. Ви ризикуєте побачити “привид вагітності”. Так називають трохи помітну другу смугу, що з’являється на тестері в результаті тривалої взаємодії з сечею навіть за відсутності в ній ХГЛ.

Як оцінити результати?

Одна смужка, якщо немає вагітності, дві смужки, якщо є вагітність, – що може бути простіше! Але не тут було.

 • Якщо на тестері не з’явилося жодної смуги, то тест був прострочений (не придатний) або ви використовували його неправильно.
 • Якщо результат тесту є сумнівним, друга смужка є, але вона слабо забарвлена, повторіть тест через 3-4 дні. Якщо вагітність є, рівень ХГЛ підвищиться і тест покаже чіткий позитивний результат.
 • Якщо тест каже, що ви не вагітні, але менструація так і не прийшла, і, більше того, ви стали помічати інші симптоми «цікавого становища», повторіть дослідження через кілька днів. Якщо не терпиться, зверніться до лікаря та зробіть аналіз крові на ХГЛ. У крові концентрація гормону наростає швидше.
 • Якщо тест показав, що ви вагітні і у вас раптом почав сильно хворіти на живіт і з’явилися кров’янисті виділення з піхви, що нагадують менструацію, викликайте швидку і їдьте до лікарні. Можливо, у вас позаматкова вагітність.
 • Позитивний тест на вагітність та гарне самопочуття – не привід затягувати з візитом до лікаря. Потрібно зробити УЗД і переконатися, що вагітність розвивається добре, і ембріон перебуває у матці.
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здоров'я

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Published

on

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Гречана дієта: меню на 14 днів

Published

on

Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Абрикоси: користь та шкода для організму

Published

on

Абрикоси: користь та шкода для організму чоловіка та жінки

Ароматний фрукт не тільки дуже смачний, але також підтримує імунітет та покращує стан шкіри. Дізнаємося, яку користь організму приносять абрикоси. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве