Здоров'я
Як правильно засмагати у солярії

Загар у солярії – популярна процедура для підтримки та придбання смаглявості шкіри. У неї є явні переваги: це швидко, безболісно і дає яскравіший відтінок і рівну засмагу в порівнянні з сонячними ваннами на відпочинку. При впливі ультрафіолету формуються ендорфіни, або гормони задоволення. Розбираємось, як правильно засмагати у солярії, зберегти ефект надовго і не нашкодити своїй шкірі.
Моду на засмагле тіло запровадила сама Коко Шанель. І вже кілька десятиліть цей тренд не згасає. Але перед тим як піти в салон краси за рівною засмагою, варто вивчити питання, як правильно засмагати в солярії та робити це безпечно для свого здоров’я
Корисна інформація про засмагу в солярії
Якщо ви все ж таки вирішили довіритися штучному сонцю, не завадить вивчити подробиці про процедуру. Навіть якщо ви вже маєте досвід відвідування солярію, то оновити свої знання буде не зайвим. Адже апарати та технології, зокрема для доглядових процедур, не стоять на місці. Можливо, якась інформація вже застаріла чи з’явилися нові лайфхаки. Наводимо кілька цікавих фактів, які теж можуть стати в нагоді.
Чому в солярії спалахуєш швидше, ніж на сонці | річ у тому, що у солярії промені не стримуються хмарами, озоновим шаром та іншими природними чинниками. Тому за відсутності бар’єрів промені солярію набагато швидше та ефективніше впливають на шкіру. |
Вікові обмеження | у кількох країнах відвідування солярію до 18 років заборонено. Причина швидше психологічна: у підлітків солярій може викликати звикання |
Чи потрібно радитися з лікарем | Безумовно, краще уточнити у свого лікаря про протипоказання. Деякі захворювання та ліки несумісні із засмагою |
Як перевірити, чи хороший апарат | ви маєте право запросити у адміністратора сертифікат відповідності та техпаспорт на апарат. Якщо солярій не новий, то буде не зайвим дізнатися, коли мінялися лампи і чи є документ про це |
Який солярій більш гігієнічний | швидше вертикальний, тому що площа дотику вашого тіла з апаратом набагато менша |
Відвідування солярію перед відпусткою | багато хто вважає, що пару сеансів у солярії перед подорожжю врятують від згорілої шкіри. Але це не так. Незалежно від початкового відтінку шкіри варто користуватися кремами із SPF-захистом |
Підготовка до засмаги у солярії
Якщо ваш лікар дав добро, і ви твердо вирішили негайно вирушити в салон за ідеальним засмагою – не поспішайте. До всього потрібно ретельно підготуватись.
- Основне правило: подбайте про безпеку. Прочитайте відгуки про салон, який ви обрали для сеансу засмаги. Про те, який апарат там використовують та наскільки він вам підходить. Не бійтеся дзвонити в салон і ставити запитання.
- Підготуйте шкіру за допомогою душу, гоління та скрабування за день або два до сеансу засмаги. Не використовуйте занадто агресивні засоби для відлущування та робіть це лише перед першим сеансом.
- Для більш яскравої та стійкої засмаги їжте продукти, багаті бета-каротином. Це морква, солодка картопля, батат.
- Візьміть із собою всі необхідні засоби. Лосьйони для засмаги, бронзатори та підсилювачі засмаги. Призначені вони мають бути виключно для солярію. Інша доглядова косметика в кращому разі буде марною, а може і навіть нашкодити. Звісно, у багатьох салонах можна придбати малоформатні версії засобів для засмаги. Але все ж таки краще скористатися перевіреними, які підходять вам індивідуально.
- Зволожуйте шкіру перед тим, як відправитися в солярій, а також після сеансу.
- Перевірте побічні ефекти ваших ліків , що відпускаються за рецептом. Деякі з них включають чутливість шкіри до ультрафіолетового випромінювання.
- Вивчіть свій тип шкіри. Бажано за участю косметолога. Від цього залежить частота та час сеансів. Наприклад, людям з дуже світлою шкірою та світлим волоссям взагалі не радять відвідувати солярій, та й засмагати на сонці. Це так званий кельтський тип шкіри. Іншим типам (європейському світлошкірому, європейському темношкірому, середземноморському, індонезійському) солярій показаний, але у різному «дозуванні».
- Не рекомендується напередодні відвідувати сауну чи баню, а також митися з милом перед сеансом. Так ви змиєте природну жирову плівку на шкірі.
Правила відвідування солярію
Безпосередньо перед відвідуванням будь-якого типу солярію необхідно подбати про елементарну гігієну. Ми маємо на увазі не тільки банальне «помитися», а й відсутність духів, наприклад. Звичайним антиперспірантом також краще не користуватися і віддати перевагу без запаху. Такі засоби зазвичай продаються в аптеках.
Обов’язково наносите засоби для засмаги, але тут також без фанатизму. Вони не повинні стікати з вашого тіла та потрапляти на поверхні солярію.
Крім того, правила відвідування солярію передбачають обов’язкове використання захисних окулярів та головних уборів, які захищають волосся від ламкості та сухості. Щоб убезпечити шкіру губ, варто нанести помаду, що зволожує, або крем. Радимо використовувати стікіні – спеціальні наклейки для грудей, які захищають ніжні ділянки шкіри.
Не забудьте зняти контактні лінзи, кільця, ланцюжки. Татуювання теж краще заклеїти перед сеансом, щоб уникнути потьмяніння малюнка. Макіяж потрібно стерти.
Не рекомендується засмагати кілька разів на день, а також чергувати природну засмагу з відвідуванням солярію.
Як засмагати у вертикальному солярії

Як засмагати у вертикальному солярії
Вертикальний солярій – найпопулярніший вид апарату для отримання засмаги в салонах, так що ви, напевно, уявляєте, як він виглядає. Щоб залишитися задоволеним результатом процедури, потрібно знати кілька правил, як засмагати у вертикальному солярії.
Перше відвідування не потребує великої тривалості, достатньо буде 2-3 хвилини. Це потрібно для того, щоб шкіра могла адаптуватися до променів.
З кожною процедурою тривалість сеансу поступово зростає. А коли результат вас порадує, то можете ходити на сеанси, що підтримують, по 5-7 хвилин. Але ідеальну тривалість процедур визначає фахівець, який може враховувати тип та стан шкіри, а також потужність обладнання.
У солярії можна як стояти дома, і рухатися, і навіть танцювати. У професійних кабінах передбачено все і навіть колонки. Це великий плюс для тих, хто не сидить на місці навіть на косметичних процедурах. Але для найбільш рівного тону шкіри рекомендуємо скористатися спеціальними кріпленнями, які часто включають у конструкцію професійних кабін. Візьміться за них руками: тоді навіть їхня внутрішня сторона засмагатиме. Ваші ноги не повинні торкатися один одного з тієї ж причини, щоб не було очевидного розмаїття та білих ділянок шкіри. Кабіни з дзеркальною підлогою також сприяють більш рівній засмагі.
Не загоряйте довше за встановлений час, щоб уникнути неприємних наслідків. У разі зайвого ентузіазму ви ризикуєте отримати стандартні наслідки сонячного опіку: почервоніння шкіри, свербіж, головний біль, іноді навіть непритомність. Це особливо актуально для кабін вертикального типу, оскільки вони менш відчутно нагрівання тіла.
Як засмагати у горизонтальному солярії
Багато хто досі побоюється горизонтального солярію. І дуже дарма. Він зручніший для вас. Адже не потрібно стояти у кабінці. Можна повноцінно розслабитися, а при гарній уяві навіть уявити, що ви займаєтеся десь на березі океану.
Особливу увагу слід приділити правильній позі всередині солярію. Ваші руки повинні бути розташовані вздовж тіла, але не стикатися з ним. Ноги також повинні щільно замикатися, щоб внутрішня частина стегна отримала свою порцію засмаги. Голову можна розташувати боком, іноді повертаючи в різні боки. Не забуваємо про відсутність макіяжу та прикрас. Ці правила поширюються будь-який тип апаратів.
Якщо розглядати інші фактори, то у випадку з горизонтальним солярієм потрібно ретельно обирати салон. Адже ваше тіло безпосередньо стикатиметься з поверхнями. Обов’язково уточніть, як часто та чим обробляють солярій.
Що потрібно для безпечної засмаги в солярії
Здається, що солярій це абсолютно безпечна процедура, дуже поширена і проста. Однак і тут є безліч нюансів, які стосуються вашого здоров’я та безпеки. Розберемо найпоширеніші поради та помилки.
Захист шкіри
Різні ділянки вашої шкіри вимагають індивідуального догляду під час засмаги в солярії. Одна категорія засобів спрямована на захист від фотостаріння, зволоження та догляду. Інша, швидше, на підтримку засмаги та надання додаткового відтінку. Перед використанням будь-якого засобу слід перевірити його на невеликій ділянці шкіри, щоб переконатися у відсутності алергії.
Креми для тіла з бронзаторами допомагають швидше досягти ефекту доглянутої засмаглої шкіри. Остерігайтеся варіантів з особливо активними елементами, що фарбують. Зробіть вибір на користь натуральних компонентів. Олія волоського горіха або каротинова олія допоможуть придбати стійкий шоколадний відтінок, не залишаючи слідів на одязі. Такі креми безпечні і підходять навіть білосніжним.
Креми для тіла без бронзаторів захищають шкіру від передчасного старіння та зволожують її. Ці фактори особливо важливі при відвідуванні солярію, після якого шкіра може виглядати сухою та зневодненою.
Креми для тіла з тингл-ефектом підсилюють підшкірну мікроциркуляцію, завдяки чому засмага лягає швидше та рівніше. За відчуттями схожі на звичайний крем, що розігріває. Але застерігаємо наших читачів: такий засіб підходить не всім. Автор цієї статті колись через незнання скористався таким лосьйоном. Дуже вже спокусливі були обіцянки моментального ефекту. У результаті сеанс засмаги закінчився за хвилину через печіння всього тіла. Так що будьте обережнішими.

Що потрібно для безпечної засмаги в солярії
Не забувайте також про захист інтимних зон. Відмінним рішенням буде придбати бавовняні труси-стрінги спеціально для солярію. Якщо переживаєте, що засмага не ляже рівно, просто час від часу рухайте смужки матеріалу, щоб вона не знаходилася в одному місці і не залишила яскравого сліду.
Обов’язково користуйтеся стікіні. Зазвичай вони продаються на стійці в салоні краси, окремо купувати їх, в принципі, немає сенсу. Багато ви не заощадите.
Якщо у вас є великі родимки та татуювання на шкірі, то їх теж краще чимось прикрити. Наприклад, спеціальним пластиром. Його також зазвичай можна придбати в салоні. Але буде не зайвим мати такий пластир про запас. На крайній випадок пластир можна замінити на гігієнічну помаду. Вона також допоможе захистити ніжну шкіру.
Захист волосся
Подбайте про те, щоб взяти з собою бавовняну косинку для волосся або одноразову шапочку. Це допоможе захистити їх, але не повністю. Кошти із SPF-захистом теж потрібні. Вони не тільки доглядають за волоссям, але і запобігають їх сухості, ламкості і тенденції до утворення кінчиків, що січуться. Вибір коштів за вами Розрізняються вони переважно формою випуску. Це може бути спрей, олія, маска.
Рутинний догляд за волоссям теж повинен бути присутнім і обов’язково включати шампунь, кондиціонер і маски з вмістом колагену, вітамінів і алое віра.
Захист очей
Ультрафіолетові промені проникають навіть через закриті повіки. Систематична відсутність захисту очей при засмагі може призвести до порушення сприйняття кольору і навіть катаракті. Тому заплющені очі не можна вважати серйозним заходом безпеки при відвідуванні солярію.
Найочевидніший засіб – це окуляри. Але не звичайні сонячні, в яких ви ходите містом. Ці скоріше схожі на пристосування для пірнання. На жаль, і такі варіанти все ж таки залишають білі сліди, хоча і не закривають велику область навколо очей.
Останнім часом широкого поширення набули стікіні для очей. Це одноразові накладки на віки, які захищають вас від згубних наслідків. Чомусь не до всіх салонів дійшов прогрес, тому радимо купувати такі наклейки заздалегідь, їх можна знайти на відомих маркетплейсах.
Ефект від засмаги у солярії
Клітини верхнього шару шкіри виробляють пігмент, який називається меланіном. Коли шкіра піддається впливу ультрафіолетового випромінювання, вона виробляє більше меланіну. Це і призводить до того, що її поверхня темніє та засмагає. Насправді засмага є ознакою того, що шкіра була пошкоджена ультрафіолетовим випромінюванням.
Після першого відвідування солярію епідерміс поступово змінює свій відтінок протягом першої доби. Але за один сеанс домогтися засмаглої шкіри неможливо. Після наступних процедур ви побачите більш виражений ефект. А коли ваша шкіра отримає бажаний відтінок, ви можете відвідувати процедури, що підтримують.
Деякі помічають ефект почервоніння шкіри після солярію. Це ознака того, що ви неправильно обрали час процедури та отримали опік. Навіть якщо не відчуваєте яскравих симптомів, то все ж таки краще спочатку відновитися, а потім продовжити процедури. І наступного разу потрібно зменшити кількість проведених в апараті хвилин.
Догляд за шкірою після солярію
Якщо сеанс пройшов вдало, вам достатньо зволожуючого крему або лосьйону після прийняття душу. Краще з позначкою «after sun». Не радимо активно натирати шкіру мочалкою на день процедури. Слід виключити скраби та пілінги. Найкраще застосовувати безсульфатні засоби. Якщо таких немає під рукою, то дитячі також цілком підійдуть. Після прийняття ванни не розтирайте шкіру рушником, вона може бути трохи запалена. Шкіра обличчя теж потребує додаткового зволоження. Можна завдати заспокійливий засіб після вмивання, а потім свій звичайний щоденний догляд.
Якщо ж ви все-таки переоцінили можливості своєї шкіри та почервоніли, то вам допоможуть засоби із вмістом пантенолу чи алое. Їх потрібно наносити тонким шаром, не втираючи у шкіру. А потім дати повністю вбратися. Такі засоби прибирають симптоми перегріву, свербіж, печіння, прискорюють відновлення шкіри.
Не слід чергувати різні засоби та використовувати занадто велику кількість кремів. Це може лише зашкодити. Виберіть комфортні для себе марки та користуйтеся ними на постійній основі.
Відгуки експертів про засмагу в солярії
Багато експертів висловлюються проти засмаги на постійній основі. Як у солярії, так і на відкритому сонці. Як аргументи «проти» зазвичай звучать старіння шкіри та підвищення ризику шкірних захворювань. Але всі вони сходяться на єдиній думці. Загалом засмагати можна. Але робити це в міру і дотримуючись низки правил.
Мельник Ангеліна Олегівна, лікар дерматолог-косметолог, завідувач відділення косметології клініки естетичної медицини DEGA:
Солярій – ефективний засіб для досягнення приємного шоколадного відтінку шкіри. Але важливо все робити з розумом і прислухатися до порад спеціалістів. Не відвідуйте солярій дуже часто, достатньо кількох сеансів на тиждень. Після — процедури, що підтримують, раз на тиждень. Між курсами засмаги в солярії краще робити перерву хоча б місяць.
Популярні запитання та відповіді
При плануванні візиту до солярію у вас може виникнути мільйон питань. Особливо, якщо це ваш перший досвід. Вони можуть стосуватися самого процесу, безпеки процедури, страхів, пов’язаних з опіками, та багато іншого. Не соромтеся не тільки дивитись відгуки в інтернеті, а й радитись із реальними людьми. Нехай це будуть не лише фанати сонячних ванн. Аргументи супротивників штучного сонця можуть бути корисними. На найпоширеніші питання відповідає лікар дерматолог-косметолог Шостак Катерина.
Як часто можна засмагати у солярії?
— Кількість хвилин у солярії необхідно розраховувати в залежності від фототипу шкіри, а якість ламп має відповідати стандартам. Перший сеанс має бути не більше 3 хвилин. Далі необхідно дивитися на реакцію шкіри та розраховувати частоту та час сеансів залежно від типу шкіри.
Як засмагати у солярії, щоб на обличчя не потрапляв ультрафіолет?
— Повністю виключити дію ультрафіолету можна лише закривши обличчя щільним рушником. Шкіру обличчя можна захистити кремом. А ось чим захистити очі? Щоб уникнути впливу ультрафіолету на рогівку ока, необхідно надягати спеціальні сонцезахисні окуляри.
Як засмагати у солярії з татуюванням?
— Перед відвідуванням солярію необхідно нанести на шкіру крем із SPF 30 за 15 хвилин до початку процедури. Крім того, для татуювань та перманентного макіяжу необхідно використовувати сонцезахисний крем із SPF 50, щоб уникнути зміни кольору фарби.
Як засмагати у солярії, якщо багато родимок?
— Людям з великою кількістю родимок не рекомендується відвідувати солярій, щоб уникнути їхнього зростання.
Чи можна засмагати у солярії без білизни?
— Є зони, які краще не впливати на ультрафіолети, такі як ореоли молочних залоз. У цьому випадку рекомендується використовувати стікіні, щоб захистити ці зони від впливу ультрафіолету.
Що не можна робити після засмаги у солярії?
— Не рекомендуємо використовувати засоби із скрабуючими частинками, а також мочалки будь-якого типу. Шкіра після солярію потребує дуже ніжного догляду. Приймати душ можна, але краще за дві-три години після процедури.
Які є протипоказання до засмаги у солярії?
— Лікарі рекомендують уникати відвідування солярію за наявності хронічних захворювань, вагітності, лактації, загострення захворювань щитовидної залози, при гормональній терапії, під час менструації, а також, якщо минуло менше місяця після проведення хімічних шліфовок та пілінгів.
Скільки тримається засмага після солярію?
— Загар на шкірі різних людей тримається індивідуально і може зберігатися на шкірі від кількох тижнів до кількох місяців.
Здоров'я
Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)
Здоров'я
Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)
-
Смачно2 місяці ago
Меню на Новий рік 2024 – рік Дракона: варіанти страв, оригінальні рецепти
-
Любов і секс2 місяці ago
100+ смс коханому чоловікові своїми словами, які завоюють його серце
-
Дім2 місяці ago
Топ-15: Рейтинг найкращих пральних машин 2023 року
-
Мода3 місяці ago
Найкращі бритви для жінок 2023
-
Гороскоп2 місяці ago
23 жовтня – який знак зодіаку: Гороскоп на 23 жовтня
-
Імена2 місяці ago
Імена для котів-хлопчиків: основні принципи, традиційні та оригінальні ідеї на будь-який випадок
-
Новий рік 20243 місяці ago
Що подарувати на Новий рік? 250 ідей подарунків на Новий рік 2024
-
Здоров'я2 місяці ago
Як горіх: Як накачати попу вдома – безкоштовно, ефективно та швидко!