Connect with us

Сім'я

Як привчити дитину до горщика: поради педіатра

Published

on

Як навчити дитину ходити в туалет

Педіатр Нікітчук: немає єдиної думки, коли розпочинати привчання до горщика. Однак вважається, що дитина може усвідомлено проситися до туалету приблизно з 18 місяців, коли в мозку вже сформовано необхідні комунікативні зв’язки. З чого розпочинати навчання, як привчити карапуза до горщика і як зрозуміти, що він готовий, «Бадабуму» розповіла Ганна Нікітчук, завідувачка педіатричного відділення клініки «Мій лікар» в Рівному.

Коли починати привчання дитини до горщика

Перед тим як привчити дитину до горщика, Ганна Нікітчук радить орієнтуватися на загальний стан малюка. Стреси, хвороби, прорізування зубів тощо можуть перешкоджати ранньому привчанню.

“Потрібно врахувати бажання батьків займатися цим питанням, а також пору року (чим тепліше, тим легше для всіх учасників)”, – наголошує лікар.

В середньому привчити дитину до горщика варто в 1,5-2 роки, коли у неї чітко сформовано бажання ходити до туалету.

Вважається, що дитина готова до знайомства з горщиком:

  • коли він вміє сидіти, а ще краще – ходити та сідати;
  • може не мочитися більше двох годин поспіль;
  • розуміє звернену щодо нього мова;
  • відчуває явний дискомфорт від ходіння в мокрому одязі;
  • показує чи говорить про бажання сходити до туалету.

З чого почати привчання до горщика

Далі у питанні «як привчити дитину до горщика» потрібно зняти підгузник, у якому тепло та сухо. Спочатку на невеликий проміжок потім поступово збільшувати час.

Як розповідає Ганна Нікітчук, це потрібно, щоб дитина бачив, що відбувається з її тілом, перш ніж вона навчиться контролювати процес. Він відчує, що ходити у мокрій білизні неприємно.

Advertisement

«Процес привчання дитини до горщика має проходити в позитивній атмосфері: у разі успіху обов’язково потрібно хвалити, а ось лаяти чи кричати за невдачі категорично не можна — страх може надовго відбити бажання навчитися ходити на горщик. Спочатку горщик повинен бути в зоні швидкого доступу дитини, тому з туалету його краще перемістити в дитячу. Не варто влаштовувати довгі ігри на горщику в очікуванні, що все трапиться, садити краще на 3-5 хвилин. Якщо нічого не вийшло, то можна повторити процес через якийсь час», – рекомендує лікар.

Коли садити дитину на горщик

«Як правило, перед тим, як сходити в туалет, дитина починає виявляти своє бажання словом або дією, в цей момент варто запропонувати йому сісти на горщик. Щоразу потрібно коментувати та пояснювати свої дії, щоб він розумів, з якою метою його посадили на горщик і що зараз відбуватиметься в його організмі», — розповідає лікар.

І ці моменти дуже важливо відстежити, щоб максимально ефективно провести знайомство з горщиком, а тим більше привчити до нього дитину.

Зазвичай усі діти ходять до туалету після пробудження, прийому їжі або рясного пиття – тому в ці періоди слід пропонувати сісти на горщик. Привчання має бути системним і мати регулярний характер.

Коли садити дитину на горщик

Коли садити дитину на горщик

Чому дитина відмовляється від горщика

Якщо дитина довго відмовляється сідати на горщик, варто з’ясувати причини. Відмова ходити може бути пов’язана з дискомфортом або хворобливістю, викликаними запаленням в періанальній зоні (навколо ануса).

«Якщо стул занадто об’ємний і щільний або, навпаки, розріджений, що викликає подразнення шкіри, то дитині теж буде боляче. Дискомфорт при сечовипусканні може бути через запалення, аномалій розвитку і т. д. Такі стани допоможе встановити педіатр, але якщо органічних причин немає, то дитини можуть направити до невролога, а після його консультації (в крайньому випадку і старшому віці) – До психолога, для корекції небажаної поведінки», – каже педіатр.

Туалетна тема — одна з найделікатніших і вимагає чуйного відношення батьків.

За словами Ганни Нікітчук, дітей не можна змушувати сідати на горщик, необхідно своєчасно сформувати навичку справлення своїх потреб, щоб у майбутньому не зіткнутися з проблемою запорів або нетримання калу та сечі (як денного, так і нічного). А це може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям та психікою.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сім'я

Що має вміти дитина в 4 місяці

Published

on

Що має вміти дитина в 4 місяці

Батьки уважно спостерігають за улюбленим немовлям та цікавляться всіма змінами, які відбуваються у його фізичному та інтелектуальному розвитку. Дізнаємося в експертів, що має вміти дитина в 4 місяці. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Що подарувати на річницю весілля

Published

on

Що подарувати на річницю весілля

Який вибрати подарунок на річницю весілля, які річниці весілля бувають і що подарувати чоловікові, дружині чи друзям. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Річниця весілля 5 років – яке весілля, як відзначити

Published

on

Річниця весілля 5 років - яке весілля, як відзначити

Що подарувати на річницю весілля 5 років? Ідеї, як відзначити перший ювілей сім’ї. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве