Connect with us

Сім'я

Як вибрати самокат для дитини: 7 моментів, які гарантують безпеку

Published

on

Поради як вибрати самокат для хлопчика чи дівчинки

Самокати сьогодні дуже популярні. Дітям вони подобаються за легкість та маневреність, а батькам – за невисоку вартість та безпеку. Розповідаємо, як вибрати цей вид транспорту для дитини, щоб вона принесла йому радість.

Самокат – це своєрідний тренажер, який допоможе дитині зміцнити м’язи та загалом покращити здоров’я. Ще б! Їзда на свіжому повітрі – це не лише весело, а й корисно!

Батьки все частіше вибирають спорт для дитини з міркувань безпеки. На самокаті не можна розігнатися так сильно, як, наприклад, на біговелі чи велосипеді. Крім того, цей вид транспорту компактний, що дозволяє його тримати навіть у невеликій квартирі. І ціна в нього демократична.

Як вибрати дитині самокат: основні критерії

При виборі самокату зверніть увагу на такі характеристики:

 • кількість коліс;
 • ширина та підніжки (деки);
 • висота керма;
 • гальмівна система;
 • матеріал рами та коліс;
 • маточина;
 • підшипники.

Критерій 1: кількість коліс

Щоб дитині було зручно їздити самокатом, і не було додаткового навантаження на хребет, важливо підібрати транспорт з необхідною кількістю коліс. Для дітей ідеально підійдуть моделі на трьох або чотирьох колесах, оскільки вони ще не вміють тримати рівновагу.

Дітям дошкільного віку буде зручно на триколісних самокатах. Колеса можуть розташовуватися по-різному: одне спереду і ззаду два і навпаки. Останній варіант вважається найстійкішим і найбезпечнішим для дітей такого віку.

Advertisement

Для молодшого школяра та старше передбачені двоколісні моделі. У цьому віці діти вже добре вміють тримати рівновагу і хочуть, щоб самокат був швидкий та маневрений, а двоколісна модель якраз відповідає цим вимогам.

Критерій 2: ширина деки

Чим молодша дитина, тим ширшою має бути дека (платформа, на якій стоятимуть ноги). Щоправда, з такою платформою самокат стає менш маневреним, але це навіть краще: малюк не зможе розвинути на ньому небезпечну швидкість та впасти.

Якщо дитина вже доросла, і планує виконувати на самокаті трюки або їздити швидко, йому підійде самокат із вузькою декою, яка полегшує пересування транспортного засобу. Вибираємо самокат для дітей

Критерій 3: висота керма

Малюкам можна купувати цей транспорт без функції регулювання керма. Сама модель на трьох або чотирьох колесах дуже швидко стане мала твоєму малюку і в цій функції немає сенсу.

А ось для дошкільника та молодшого школяра важливо, щоб самокат «ріс» разом із ним. Для цього якраз і потрібна модель з регулюванням керма. Як її вибрати:

 • зроби виміри зростання дитини. Нехай він зігне руки в ліктях, ніби тримає самокат за кермо. Виміряй відстань від підлоги до ліктя у цьому положенні. Цей замір знадобиться при виборі самокату, кермо якого повинно мати запас 5-10 см;
 • після покупки потрібно правильно налаштувати висоту керма: руки дитини не повинні підніматися вище за рівень сонячного сплетення і бути зігнуті під прямим кутом. При правильному положенні керма дитина не повинна перебувати в зігнутому стані – спина має бути пряма, але дитині має бути комфортно в такому положенні.
 • щоб руки не ковзали по керму, вибирай моделі з гумовими ручками або, як їх називають, грипсами. Краще, якщо грипси будуть анатомічною формою, щоб дитині було легко триматися за кермо.

Критерій 4: гальмівна система

На самокатах гальма бувають ножними та ручними. Маленьким дітям найлегше впоратися з ручним гальмом, яке знаходиться біля керма, а  старшим дітям можна купити самокат з ножним гальмом. Але, загалом, вид гальмівної системи залежить від переваг дитини. Як вибрати дитячі самокати: 7 моментів

Критерій 5: матеріал рами та коліс

Для малюка сміливо можна вибрати самокат із пластиковою рамою. Він легкий, і дитині не доведеться сильно напружуватись, щоб керувати таким пристроєм.

Advertisement

Дітям, які вже освоїли їзду на цьому виді транспорту, можна придбати модель із більш довговічною рамою зі сплаву алюмінію та сталі. У такий метал часто додають і скловолокна, щоб збільшити зносостійкість. Але при цьому модель залишиться такою ж легкою. Щоправда, ціна на самокат з металевою рамою буде значно вищою. Крім того, фахівці рекомендують віддавати перевагу самокатам зі складним кермом: їх легше зберігати та транспортувати.

Що стосується коліс, то сучасні моделі оснащені колесами з різних матеріалів гуми, поліуретану, каучуку або пластику. Останні хороші на самокатах для маленьких дітей з невеликою вагою як перша модель, щоб комфортно освоїти їзду.

Універсальним вважається поліуретан. Він зносостійкий і більше пристосований до російського асфальту, ніж інші варіанти. Щодо гумових коліс, то їх доведеться періодично підкачувати. Вибирай моделі самокатів із колесами середньої жорсткості. Це безпечною та комфортною для дитини їзди.

Критерій 6: маточина

Ступиця – це жорстка частина колеса, його своєрідна рама. В ідеалі вона має бути зроблена з композиту, щоб поглинати вібрації дорожнього покриття та забезпечувати стійкість коліс під час активно катання.

Критерій 7: підшипники

Завдяки їм колеса не стопоряться під час їзди, а постійно обертаються. Від того, наскільки добре крутяться підшипники, залежить, як довго колеса триматимуть накат (якщо відштовхуватиметься ногою від землі непостійно, а з певною періодичністю).

Advertisement

Підшипники бувають двох класів: ABEC 3 і ABEC 5. Перші зносостійкі, але накат колеса тримають гірше, другі забезпечують швидкісну їзду, але їх доведеться часто міняти, оскільки вони швидко стираються. Щоб підшипники служили довше, їх потрібно постійно змащувати і не допускати потрапляння до них піску та вологи.

Як правильно вибрати самокат для дитини за віком

При виборі самокату орієнтуйся і на вік дитини, оскільки в різні роки у дитини різні переваги та фізичні дані.

Як вибрати самокат для дитини 1-3 років

У цьому віці дитина лише починає освоювати ходьбу. Навіть у три роки малюк все ще незграбний і немобільний. Тому самокат повинен відповідати максимальним вимогам безпеки бути стійким, але при цьому легким. Найкращий варіант — придбати самокат на чотирьох колесах, щоб дитина, яка ще не вміє тримати рівновагу, легко могла на ній кататися сама.

Добре, якщо модель буде оснащена ручкою для батьківського контролю, щоб можна було коригувати траєкторію руху або везти дитину самостійно, якщо вона втомилася. До речі, сучасні самокати для найменших можуть взагалі представляти гібрид самокату, беговела та коляски — мати сидіння, яке згодом можна зняти.

Як вибрати самокат для дитини 4-6 років

У цьому віці можна перейти на триколісні моделі. Вони навчать дитину тримати рівновагу та кататися самостійно.

Advertisement

Трохи пізніше, ближче до шестирічного віку цілком підійде і двоколісна модель, але з широкою підніжкою, щоб малюк міг поставити на неї обидві ноги і щоб такий самокат не розганявся надто сильно.

Як вибрати самокат для дитини 7-8 років

Для дітей молодшого шкільного віку, які освоїли триколісні та двоколісні самокати, цілком можна придбати і вже більш швидкісну модель — із вузькою декою та алюмінієвим корпусом.

Кермо – бажано регульоване по висоті, щоб самокат зростав разом з дитиною. Крім того, бажано, щоб самокат складався і мав зручний ремінець, за який дитина могла повісити його за спину і без батьківської допомоги виносити на вулицю. Як вибрати самокат для дитини: 7 моментів, які гарантують безпеку

Як вибрати самокат зі зростання дитини: таблиця

Вік Зріст Вид та висота самокату
1-3 роки 70-95 см Триколісний самокат або чотириколісний самокат:

з круглою ручкою
з сидінням

2-4 роки 87-102 см Триколісний самокат з ножним або ручним гальмом:
загальна довжина – близько 56 см

висота керма – 45-59 см (від деки)

Advertisement

довжина деки – 30 см

5-6 років 102-116 см Триколісний та двоколісний самокат з ножним або ручним гальмом:
загальна довжина — 61 см

висота керма – 60-74 см

довжина деки – 30 см

7-8 років 116-138 см Двоколісний самокат з ручним або ножним гальмом:

загальна довжина – 71 см
висота керма – 70-90 см

довжина деки – 34 см

Старше 10 років 140 см і вище Двоколісний самокат:
Advertisement

загальна довжина – 86 см

висота керма – 75-97 см

довжина деки – 50 см

Декілька корисних порад щодо вибору якісного самокату.

 1. Купуй самокат тільки у перевірених виробників, які гарантують, що їхній виріб зроблено з якісних матеріалів. Такий виробник дає тривалу гарантію на свій самокат.
 2. Якість мають підтверджувати і документи: попроси у продавця сертифікат та інструкцію російською мовою.
 3. Краще не купуй самокат із великою знижкою. Якщо це не сезонний розпродаж, такий самокат може бути з дефектами.
 4. У магазині прокат самокат по підлозі. Колеса повинні котитися рівно та не видавати сторонніх звуків.
 5. Подбай про додатковий захист дитини : купи необхідне екіпірування (шолом, нарукавники, наколінники) і вже з першої поїздки привчай малюка носити його.
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сім'я

Що має вміти дитина в 4 місяці

Published

on

Що має вміти дитина в 4 місяці

Батьки уважно спостерігають за улюбленим немовлям та цікавляться всіма змінами, які відбуваються у його фізичному та інтелектуальному розвитку. Дізнаємося в експертів, що має вміти дитина в 4 місяці. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Що подарувати на річницю весілля

Published

on

Що подарувати на річницю весілля

Який вибрати подарунок на річницю весілля, які річниці весілля бувають і що подарувати чоловікові, дружині чи друзям. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Річниця весілля 5 років – яке весілля, як відзначити

Published

on

Річниця весілля 5 років - яке весілля, як відзначити

Що подарувати на річницю весілля 5 років? Ідеї, як відзначити перший ювілей сім’ї. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве