Connect with us

Дім

Як вибрати гідроакумулятор для систем водопостачання 2024

Published

on

Як вибрати гідроакумулятор

1. Призначення пристрою

В автономних системах водопостачання приватних будинків, котеджів та дач головним робочим вузлом є насос. Він починає качати воду зі свердловини, щойно виникає необхідність її використання – наприклад, коли відкривають кран на кухні, приймають душ або включають пральну машинку. А тепер уявіть, як часто доведеться насосу вмикатися, якщо ви відкриваєте, то закриваєте кран. Безперечно, така експлуатація зменшує ресурс насоса та інших компонентів системи. Зменшити кількість включень допомагає спеціальний пристрій – гідроакумулятор, який вбудовується у систему водопостачання. Що він є і як працює? Уявімо це наочно.

Принцип роботи мембранного гідроакумулятора

На малюнку заповнений бак знаходиться ліворуч: вода в корпусі займає більшу частину простору. Рідина з нього витрачатиметься. Справа показаний процес заповнення водою мембрани: більшу частину бака займає повітря. Процес відбувається при закритих кранах водорозбірних точок.

Робочий цикл гідроакумулятора можна описати в такий спосіб. Насос качає воду і подає її всередину корпусу, а саме в мембрану, яка в міру заповнення рідиною розтягується і витісняє повітря, займаючи більшу частину внутрішнього простору. Коли ви відкриваєте кран, вода під дією стиснутого повітря, що давить на мембрану зверху, починає виходити з гідроакумулятора і надходити до точки водорозбору. Насос при цьому не вмикається. Таким чином, накопичений запас води сприяє скороченню кількості включень водяного насоса та збільшення його ресурсу. Застосування цього накопичувального пристрою має інші переваги.

  • Вдається підтримувати постійний тиск води у системі
  • Знижується ймовірність гідроударів
  • Нормалізуються сили та навантаження в системі
  • Збільшується термін служби компонентів системи водопостачання
  • Забезпечується запас води у разі відключення насоса через відсутність живлення
  • На 50% знижується споживання електроенергії, що витрачається на роботу насоса

Якщо ви плануєте монтаж автономноїсистеми водопостачання, відразу подумайте про вибір гідроакумулятора. Він потрібний для стабільної та безвідмовної роботи водопроводу. До того ж, його покупка раціональна з погляду економії. Давайте розберемося, які моделі бувають.

2. Про види гідроакумуляторів

Моделі різняться за типом установки. Вибір слід робити, виходячи з того, до якого насоса ви купуєте пристрій.

Advertisement

Горизонтальний корпус підходить для поверхневого насоса – передбачений майданчик для його кріплення на баку. Такий спосіб встановлення дозволяє заощадити місце у підсобному приміщенні, де знаходиться обладнання.

Вертикальний корпус підійде як для поверхневого, так і занурювального насоса. Необов’язково розміщувати насос поруч із гідроакумулятором. Бак може бути встановлений навіть у тісному приміщенні.

Як вибрати гідроакумулятор для дому

Незалежно від типу установки всі гідроакумулятори маютьопорні ніжки, які надають конструкції стійкості. Для надійної фіксації на підставі в ніжках передбачені отвори кріплення. Коли ви визначитеся з типом пристрою, можна переходити до розгляду основних робочих параметрів.

3. Основні параметри вибору

Об’єм бака визначає кількість води, яка здатна накопичувати та зберігати гідроакумулятор. При виборі відповідного варіанта важливо врахувати сумарне споживання води та завдання, яке виконуватиме обладнання: накопичувати великий запас води, який вам потрібен, або просто скоротити кількість включень насоса при частому користуванні сантехнічними приладами та побутовою технікою. Існує формула, якою можна максимально точно визначити необхідний обсяг. Докладніше про це ви можете прочитати у статті « Алгоритм підбору гідроакумулятора: просто про складне». Ми ж наведемо рекомендації, які надають виробники з підбору моделей залежно від типу установки та потужності насоса.

  • Для поверхневих насосів потужністю до 1 кВт підійде горизонтальна модель на 24 л. Якщо потужність перевищує 1 кВт, слід надати перевагу баку на 50 л.
  • Для занурювальних насосів потужністю 0,5 кВт підійде гідроакумулятор на 24 л, до 1 кВт – на 50 л, до 1,5 кВт – 100 л.

Робочий тиск пристрою повинен бути на 0,1 – 0,5 бар меншим від значення, при якому включається автоматика насоса. Припустимо, якщо насос запускається при показнику 1,6 бар, то всередині бака має бути значення 1,3 – 1,5 бар. Це буде мінімальним значенням, за якогопрацює гідроакумулятор.

Важливо звернути увагу на максимальний тиск, який є безпечним для пристрою. Його величина може сягати 8 – 10 бар.

 

Advertisement

4. Яким виробникам можна довіряти?

При виборі гідроакумулятора слід віддати перевагу моделям відомих фірм, що випускають насосне обладнання. А краще купити пристрій та водяний насос одного виробника – це гарантує їхню оптимальну сумісність.

Одним із авторитетних виробників є Джилекс . Компанія розпочала свою діяльність у 1993 році. Виробляє обладнання, адаптоване до експлуатації в Українських умовах. В асортименті представлені баки стандартного об’єму – на 24, 50 та 100 л, а також збільшеного – до 750 л. Більшість виробів фланець виконаний з оцинкованої сталі, але є моделі з пластиковим фланцевим з’єднанням (у маркуванні цього вказує буква П). Останній варіант є найстійкішим до корозії. Використовується спеціальний високотехнологічний інженерний армлен, який за характеристиками міцності не поступається сталі і при цьому не схильний іржавінню. До гідроакумуляторів Джилекс пропонує запасні мембрани – так вирішується питання із заміною витратних матеріалів у міру зношування.

 

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дім

“Аллаху акбар”. Що означає “аллах акбар”? Переклад фрази “аллах акбар”

Published

on

"Аллаху акбар". Що означає "аллах акбар"? Переклад фрази "аллах акбар"

Аллах акбар (Аллаху акбар) – одна з найвідоміших фраз, пов’язаних з релігією іслам та її представниками – мусульманами. Що вона означає і чому мусульмани так часто її вимовляють? (більше…)

Continue Reading

Дім

Ідеї, що подарувати дружині на День Народження 40-45 років

Published

on

Ідеї, що подарувати дружині на День Народження 40-45 років

Що подарувати дружині на День Народження 40-45 років? Як вибрати подарунок жінці на 41-42, 43-44 роки? Коли коханій дружині виповнюється 40 або 45 років, хочеться зробити подарунок, гідний коханої дружини. У цьому віці другого розквіту жіночої краси та молодості чоловік робить своїй другій половинці найнеповторніші дари, які надовго запам’ятаються.
(більше…)

Continue Reading

Дім

Кращі електричні варильні панелі 2024 для сучасної кухні

Published

on

Кращі електричні варильні панелі 2023 для сучасної кухні

Сьогодні практично будь-яка сучасна кухня має окремі електричні варильні панелі та духові шафи. Але коли постає питання вибору, відразу виникає безліч запитань. Яку взяти: газову чи електричну; з двома, трьома, чотирма чи більше конфорками? (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве