Connect with us

Сім'я

Як вибирати дитячі самокати

Published

on

Як вибрати самокат для дитини

Самокат – це не просто іграшка для дитини, а корисний спортивний інвентар, що сприяє фізичному розвитку. При катанні задіяні різні групи м’язів. До того ж сам процес зазвичай подобається дитині, тому вона сприятливо відбивається на емоційному стані. Крім того, він допомагає збільшити кількість прогулянок на свіжому повітрі.

Важливо знати, як вибрати самокат для дитини, щоб вона приносила їй тільки радість і користь. Різноманітність моделей, що відрізняються розмірами (висотою керма, шириною платформи, діаметром коліс), матеріалом виготовлення, додатковими опціями та іншими нюансами, іноді ускладнюють ухвалення остаточного рішення. Якщо знати, на які критерії звертати увагу, вдасться підібрати самокат за віком та особистим уподобанням.

З якого віку можна кататись на самокаті?

Через те, що діти розвиваються по-різному, однозначно відповісти на запитання не можна. Вважається, що самостійно кататися дитина може в середньому з двох років, хоча перше знайомство можна перенести на більш ранній вік – з 1,5 років. Зовсім не обов’язково відразу змушувати малюка стає на платформу та відштовхуватися. Він може спочатку катати самокат у руках. Один із батьків може стати прикладом для малюка. Він на власному прикладі може показати, як опанувати техніку їзди.

Спочатку хтось із дорослих може катати дитину на самокаті – просто тягнути її за кермо. Процес обов’язково сподобається малюкові, тому він згодом захоче самостійно опанувати індивідуальний транспортний засіб.

Першим самокатом може стати модель зі спеціальним сидінням. Хорошим варіантом вважається і транспортний засіб, на якому одночасно можуть їздити і доросла, і дитина. Такий пристрій допоможе малюкові адаптуватися та звикнути до процесу їзди.

Advertisement

Підбір висоти керма

При виборі самокату одним із ключових моментів є визначення висоти керма. Важливо, щоб дитина мала правильну позу під час руху. Інакше йому важко тримати рівновагу, але небезпека криється в іншому. При неправильній позі неправильно розподілятиметься навантаження, внаслідок чого можуть виникнути проблеми з хребтом, з’явиться втома або хворобливі відчуття в м’язах.

Щоб правильно вибрати самокат по висоті керма, скористайтеся такими порадами:

 1. Спочатку виміряйте зростання дитини. Попросіть його зігнути лікті так, ніби він тримається за кермо. Попросіть малюка “застигнути” на кілька хвилин, після чого виміряйте відстань від стоп до зігнутих ліктів. До отриманого значення додайте +/- 5-10 см. Це буде оптимальна висота керма.
 2. Щоб визначити, чи правильно підібрана висота керма, необхідно поставити дитину на платформу. Важливо, щоб маленький спортсмен упирався руками в кермо, а не піднімав їх угору. У такому положенні керувати індивідуальним транспортом буде дуже незручно.
 3. Краще вибрати модель з нижчим кермом, ніж високим, оскільки керувати ним буде складно, через що збільшується ризик травмування.
 4. При катанні спина у дитини має бути рівною. Водій не повинен нахилятися вперед, щоб дотягнутися до керма. Але при цьому він не повинен і вигинатись при їзді назад. Тільки пряма постава та пряма спина.

Фахівці рекомендують купувати самокати з кермом, що регулюється по висоті, особливо для дітей старше 4-5 років. Так у вас буде можливість змінювати положення керма, коли дитина підросте. Правильна висота керма – це запорука комфортної їзди та максимум позитивних емоцій при катанні.

Поради як правильно вибирати самокат для дитини

Підбираємо самокат за віком

Важливо врахувати, що у різному віці відрізняються зростанням та інші анатомічними особливостями, фізичними навичками і вміннями. Якщо малюкам важко тримати рівновагу, а велика швидкість може викликати страх, то школярам точно припаде до душі швидке пересування, оскільки вони добре справляються зі спортивним інвентарем.

Для кожної вікової групи передбачені моделі зі своїми особливостями та відмінностями. Важливо знати, які деталі звертати увагу, щоб безпомилково підібрати самокат для дитини за віком.

Для малюків від 2 до 3 років

Батькам часто складно зрозуміти, як вибрати дитячий самокат дворічному малюкові, адже це перший транспортний засіб для індивідуального використання. Отже, слід відповідально підійти до розв’язання задачі. Оскільки в цьому віці дітям ще складно утримувати рівновагу на ходу, варто вибирати стійку модель із 3 або 4 колесами. Найбільш підходящим варіантом вважається самокат із 2 колесами попереду.

Advertisement

Також слід акцентувати увагу на такі моменти:

 1. Вибирайте пластикову модель, тому що її вага буде мінімальною, а значить дитині буде легко з нею керуватися.
 2. Дека повинна бути настільки широкою, щоб легко поміщалися обидві ніжки малюка, але занадто громіздка платформа може бути складною в управлінні.
 3. Висота керма має бути 50-75 см, оскільки зростання дитини зазвичай не перевищує 1 м. Можна вибрати варіант з регульованим кермом, щоб підганяти висоту під зростання крихти.
 4. Колеса мають бути без підшипників. Велика швидкість у такому віці під забороною, адже вона може спричинити травми.

Якщо ви міркуєте, як вибрати самокат для дитини 3 років, наголошуйте не тільки на технічних характеристиках, але і дизайні. Дітям у такому віці подобаються яскраві речі, тому вони будуть раді самокату з насиченим забарвленням, гарними принтами та малюнками.

Для чотирирічної дитини

Щоб знайти відповідь на питання про те, як вибрати самокат для дитини 4 років, необхідно врахувати, чи це буде перший транспортний засіб або малюк вже освоїв навички їзди. Якщо дитина вже рік чи два катається на самокаті із 3 чи 4 колесами, тоді вибирайте двоколісну модель. Його навичок вистачає, щоб навчитися впевнено балансувати, хоча від ідеї покупки швидкого автомобіля варто відмовитися. Не варто забувати про безпеку.

Вибирати триколісний самокат для 4-річної дитини варто в тому випадку, якщо вона не має навичок їзди. Такий пристрій буде більш стійким, а тому син чи донька не боятиметься впасти і зможе навчитися добре кататися. Засіб для пересування повинен мати невелику вагу, але бути простим в управлінні.

Для дитини 5 років

Не знаєте, як вибрати дитячий самокат на 5 років? У цьому віці вже можна розглядати двоколісні моделі.  По досягненню 5 років і хлопчики, і дівчатка зазвичай здатні впевнено тримати рівновагу, тому легко справляються з маневреними та досить швидкими моделями. Щоб не помилитися з вибором, варто врахувати такі фактори:

 • зростання (зазвичай у межах 100-115 см);
 • фізіологічні особливості (вага, поворотливість та ін);
 • навички володіння самокатом (є чи ні).

Для 5-річних дітей добре проходить прогулянковий варіант із великими колесами. Модель може мати підшипники, тобто досить сильно розганятися.

Якщо ви зупинили вибір на засобі з підшипниками, слід звертати увагу на гальмівну систему. Якщо самокат сильно розганяється, він повинен добре гальмувати. Для впевненого «водія» можна вибрати гальмівну ножну систему, а для новачків більше підійдуть ручні гальма.

Advertisement

Хорошим варіантом стане корпус із авіаційного алюмінію. Самокат у такому разі буде легким, але досить міцним.

Для дітей після шести років

При виборі дитячого самоката на 6 років і більше слід звертати увагу на наступні моменти:

 1. Пристрій має бути маневреним та швидким. Швидкість і можливість виконувати різні трюки точно припадуть до душі школяру.
 2. Бажано вибирати модель з керованим по висоті кермом. У такому разі не доведеться щорічно здійснювати нову покупку – достатньо змінити висоту керма, щоб забезпечити комфорт під час їзди. Самокату вистачить на кілька років використання.
 3. Слід підбирати модель із міцною металевою рамою. Можна розглядати варіанти з додаванням скловолокна та композиту. Ці матеріали збільшують зносостійкість та характеристики міцності.
 4. Система гальмування має бути якісною та ефективною, тому що від цього залежить безпека дитини при катанні.

Для хлопчика краще вибирати варіант із великими колесами. Головна перевага – гарна прохідність. На такому самокаті можна кататися не тільки асфальтом, але і парковими доріжками або бездоріжжям.

Дівчинці більше сподобається яскрава модель з додатковими функціями, наприклад, світлодіодним підсвічуванням.

Вирішуючи, як вибрати самокат для дитини 6 років, варто наголошувати на довговічності. Якщо правильно вибрати модель та не економити на покупці, вдасться придбати спортивний інвентар на кілька років.

Як вибрати самокат для дитини від 2-4 до 5-10 років

На що звернути увагу під час вибору?

При виборі самокату для дитини варто орієнтувати на низку критеріїв. Наприклад, обов’язково варто акцентувати увагу на колесах. Вони можуть бути виготовлені з різних матеріалів:

Advertisement
 • пластик;
 • поліуретан;
 • гумовий.

Пластикові колеса використовуються лише у моделях для найменших. Головний їх недолік полягає в тому, що вони не мають амортизуючих властивостей.

Колеса з поліуретану відрізняються хорошими експлуатаційними характеристиками. Вони пом’якшують нерівності на дорозі, причому їх не потрібно постійно підкачувати. Колеса з поліуретану можуть довго прослужити, але дорого коштують.

Найпопулярнішим варіантом є гумові колеса. Вони мають оптимальну вартість, добре амортизують нерівності, але їх потрібно періодично підкачувати.

Також слід звернути увагу на показник жорсткості коліс. Якщо самокат використовуватиметься тільки на асфальтованих доріжках та майданчиках, тоді достатньо жорсткості 75-78А. М’якіші колеса краще амортизують, але й зношуються швидше. Для поїздок бездоріжжям варто підбирати більш жорсткі колеса.

Діаметр коліс може бути в межах від 12,5 до 20 см. При оцінці цього параметра слід враховувати, де використовуватиметься самокат. Якщо основним місцем для поїздок буде асфальт, бетонні та інші рівні майданчики, можна вибирати модель з невеликими колесами. Для їзди бездоріжжям варто підбирати пристрій з великими колесами. Чим вони більші, тим краще прохідність.

Ще одним важливим критерієм є платформа або дека. Вона може бути пластиковою чи металевою. Важливо, щоб поверхня була шорсткою. Це виключить випадкове ковзання, що може спричинити падіння. Самокат для маленьких дітей повинен мати широку деку, оскільки вона буде більш стійкою, а ось для старших дітей краще підійде варіант з вузькою платформою, так як він відрізняється маневреністю.

Advertisement

Щоб зберігати самокат було зручніше, можна вибрати варіант зі складним корпусом. Крім цього, його простіше перевозитиме в багажнику автомобіля, оскільки він займатиме мінімум місця. Якщо ви підбираєте трюковий самокат для старшого сина або дочки, тоді від покупки моделі зі складною рамою варто відмовитися, оскільки вона послаблює всю конструкцію.

Ручки на кермі повинні бути не ковзними та ергономічною форми. Так дитині буде комфортно керувати самокатом. Приємні на дотик ручки спрощують керування транспортним засобом.

Також при виборі дитячого самокату зверніть увагу на такі поради:

 1. Вибирайте транспортні засоби від відомих та перевірених брендів. У такому разі виробники гарантують.
 2. Обов’язково запитуйте сертифікат товару. Це підтверджує його високу якість.
 3. Краще відмовитись від покупки самокату з великою знижкою. Продавець може так позбавлятися бракованого товару. Винятком є ​​сезонні розпродажі.

Важливо подбати і про купівлю захисного екіпірування – наколінники, налокітники, шолом. Привчайте дитину змалку носити захисні засоби, навіть якщо вона їздить на невеликій швидкості. Безпека – понад усе.

Якщо вам складно розібратися у всіх нюансах вибору самокату , можна скористатися за допомогою професійних консультантів.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сім'я

Що має вміти дитина в 4 місяці

Published

on

Що має вміти дитина в 4 місяці

Батьки уважно спостерігають за улюбленим немовлям та цікавляться всіма змінами, які відбуваються у його фізичному та інтелектуальному розвитку. Дізнаємося в експертів, що має вміти дитина в 4 місяці. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Що подарувати на річницю весілля

Published

on

Що подарувати на річницю весілля

Який вибрати подарунок на річницю весілля, які річниці весілля бувають і що подарувати чоловікові, дружині чи друзям. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Річниця весілля 5 років – яке весілля, як відзначити

Published

on

Річниця весілля 5 років - яке весілля, як відзначити

Що подарувати на річницю весілля 5 років? Ідеї, як відзначити перший ювілей сім’ї. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве