Connect with us

Сім'я

Як відучити дитину від рук

Published

on

Як відучити дитину від рук

«Не беріть немовля на руки, потім не відучите», — лякає старше покоління молодих батьків. Але чи це так? Розбираємось, навіщо малюк проситься на руки, чи можна привчити дитину до рук і чи доведеться потім відучити її від цього.

Зміст статті

  1. Чому малюк проситься на ручки
  2. Коли це стає проблемою
  3. У якому віці дитина перестає проситися на руки
  4. Як відучити дитину від рук
  5. Користь і шкода заколисування
  6. часті питання
  7. Висновок експерта

Чому малюк проситься на ручки

Міф про те, що можна привчити дитину до рук, виник у радянські роки. До цього жінки спокійно носили дітей, не думаючи про те, що малеча ніколи не злізе з них. Для визволення рук використовувалися спеціальні перенесення. У царській Росії селянки спеціальним чином зав’язували фартух-поділ. Звідси й пішов вираз «у подолі принесла».

У міру індустріалізації країни та включення жінок в економічну діяльність виникла необхідність їх швидкого виходу на роботу після пологів. Уряд відкривав ясла, вступити до яких могла вже тримісячна дитина. Щоб полегшити роботу працівників таких установ, молодим мамам давали рекомендації не привчати новонародженого до рук.

Однак такий підхід суперечить неонатальній психології. Маленькій дитині життєво необхідно перебувати поряд з мамою, тому вона проситься на руки з будь-якого можливого приводу. Основні з них:

Причина Опис
Голод Найчастіша причина, через яку малюк проситься на руки, — це голод. Відрізнити його від інших причин можна за пошуковою поведінкою – дитина відкриває рота і висовує язик.
Дискомфорт Новонароджена дитина тільки адаптується до навколишнього світу, тому багато в ньому може викликати у нього дискомфорт — занадто жарко, занадто холодно, сходив у туалет і так далі.
Тривога Продовження попередньої ситуації. Відсутність поряд дорослого сприймається дитиною як небезпека, тому вона постійно вимагає, щоб її носили на руках.
нудьга Маленька дитина ще не вміє переміщатися у просторі. При цьому його пізнавальні потреби в дітей віком першого року життя дуже високі. Щоб їх задовольнити, він вимагає, щоб мати носила його на руках.
Хвороба Ще одна ситуація, коли дитина не злазить із рук, — це хвороба. Мамин запах і мамині обійми діють на нього як заспокійливе, і малюк на якийсь час заспокоюється.

Брати новонародженого на руки – нормальне та природне. Якщо не задовольняти цю потребу в дитинстві, пізніше дитина намагатиметься компенсувати це і буквально перестане злазити з рук.

Advertisement
Важливо! Брати маленьку дитину на руки можна і потрібно. Так ви показуєте йому, що мама поряд, і формуєте у нього базову довіру до світу.

Коли це стає проблемою

Проте навіть нормальний і природний процес може стати справжньою проблемою для молодих батьків. До таких ситуацій належать:

  1. Протипоказання для підняття ваги. Піднімати важкий, наприклад, не можна після епідуральної анестезії та кесаревого розтину, при захворюваннях суглобів та хребта у мами тощо.
  2. Постійне перебування на руках. Якщо малюк зовсім не відпускає маму або якщо дитина спить лише на руках, у мами не залишається часу на те, щоб поїсти, сходити до туалету та зайнятися необхідними повсякденними справами.
  3. Інші діти. Так, немовля іноді вимагає всієї уваги мами. Однак у сім’ях, які виховують більше однієї дитини, постійне знаходження малюка на руках може позначатися на догляді за іншими дітьми.

Немає універсальних правил та допустимого часу, який дитина може проводити поряд з мамою. Кожна пара визначає це собі індивідуально. Одна жінка може годинами носити немовля на собі, а інше важко, коли дитина постійно на руках і намагається відучити немовля від рук.

Якщо дитина постійно проситься на руки, це може говорити про наявність якогось захворювання. Наші лікарі дистанційно допоможуть інтерпретувати симптоми, підкажуть, до якого фахівця потрібно звернутися очно та які обстеження пройти, а також дадуть відповіді на всі питання про здоров’я дитини у будь-який час доби без черг та довгого очікування.

У якому віці дитина перестає проситися на руки

Перший час, коли дитина не може сама переміщатися у просторі, вона може перебувати з мамою весь час, яку вона не спить. У середньому це 6–10 годин на день. Якийсь час він може займати сам себе, наприклад, спостерігаючи за мобілем або перебуваючи у шезлонгу.

У міру зростання та набуття моторних навичок дитина все менше часу проситься на руки до мами. Воно різко знижується, коли немовля починає спочатку повзати, а потім ходити. Таким чином, до другого півріччя життя малюк проводить на руках у мами набагато менше часу, ніж немовля. У цьому віці він вже спокійно спить без мами поруч.

Як відучити дитину від рук

Привчити малюка без сліз можна тільки в тому віці, коли він до цього готовий. Зазвичай це відбувається ближче до року. Однак якщо мама не готова або не може з особистих міркувань носити дитину так довго, можна робити це раніше.

Advertisement

Як саме?

  1. Щоб привчити дитину засипати на руках, потрібно почати міняти ритуали перед сном. Замість заколисування та носіння можна класти немовля в ліжечко, погладжувати та обіймати.
  2. Спати на руках також навчають поступово. Спочатку мама лежить з малюком, потім акуратно перекладає його в ліжечко, а сама йде.
  3. Якщо малюк вередує і проситься на руки, спочатку потрібно спробувати відволікти його іншими способами. Якщо не виходить, то взяти на руки та заспокоїти.
  4. Старшій дитині (після року) можна пояснювати, що мама втомилася і їй важко носити такого «дорослого». Можна додати і ігровий момент – запропонувати дійти ногами до певного місця.

Згодом дитина звикає до нових правил і менше проситиметься на руки. Але важливо не форсувати цей момент, тому що тимчасова відмова може пізніше вилитися ще в більшій залежності від мами. Відучувати від рук зовсім маленьких немовлят (місячних, двомісячних, тримісячних) можна тільки через сльози.

Важливо! Щоб дитина не прокидалася в ліжечку, покладіть їй футболку або інший одяг, який пахне мамою. Знайомий запах заспокоїть малюка та допоможе йому спати міцніше.

Користь і шкода заколисування

Заколисування – це здійснення ритмічних рухів з дитиною на руках, що відбувається для того, щоб заспокоїти малюка і допомогти йому заснути. Такі рухи заспокоюють малюка і нагадують йому про ті моменти, коли він перебував у животі у мами. Дослідження показують, що м’які похитування корисні для дитини. Але що саме?

  1. Похитування допомагає дитині міцніше заснути.
  2. Вони розвивають вестибулярний апарат малюка.
  3. Похитування підвищує тривалість повільного сну.
  4. Знижується кількість спонтанних пробуджень.

Однак, щоб похитування стали корисними, потрібно качати дитину повільно, плавно та ритмічно. Такий ритм створюється природно, коли мама повільно везе коляску, несе дитину в слінгу або акуратно підстрибує на фітболі.

Однак у заколисування є і зворотний ефект:

  1. Занадто інтенсивні струшування можуть призвести до травмування.
  2. Активне хитання призводить до того, що дитина буквально втрачає свідомість.
  3. Чим довше мама заколисує дитину, тим вища ймовірність, що вона звикне і не зможе засинати без хитання.

Відучити дитину від заколисування можна тими самими способами, які використовуються при відлученні від рук. Потрібно поступово змінювати ритуали та вчити дитину засипати іншими способами.

часті питання

Чому дитина хоче на руки?

Це природна потреба дитини. У перший рік життя він залежить від батьків, тому й вимагає постійного перебування на руках. Якщо задовольнити цю потребу в дитинстві, до однорічного віку вона зазвичай згасає сама собою.

Advertisement

Чи потрібно спеціально заколисувати дитину?

Ні, в цьому немає потреби. Загойдування допомагають дитині заспокоїтися і швидше заснути. Якщо ж він спокійний і засинає без гойдання, то спеціально привчати його до цього не варто.

Чи шкода від постійного перебування на руках?

Якщо це не завдає дискомфорту батькам і у них немає протипоказань до підняття важких речей, то перебування на руках ніяк не шкодить дитині. Коли його психіка дозріє, він сам відмовиться від рук.

Як відучити від заколисування?

Якщо дитина засинає тільки з заколисуванням, не варто різко припиняти це робити. Зайвий стрес тільки закріпить звички і відучити його буде складніше. Щоб дитина почала засипати без заколисування, потрібно поступово змінювати ритуал сну.

Як відучити дитину від рук?

Відучувати від рук краще тоді, коли дитина до цього готова. Зазвичай цей період збігається із активним освоєнням ходьби. Для цього потрібно змінювати ритуали та вчити дитину заспокоюватись іншими способами.

Advertisement

Висновок експерта

Природне та нормальне прагнення маленької дитини – хотіти перебувати поряд з мамою. Це допомагає йому відчути себе у безпеці та заспокоїтися. З розвитком моторних навичок дитина поступово відучується від рук і починає діяти самостійно. Якщо цього з якихось причин не відбувається, можна дистанційно проконсультуватися з лікарями та дитячими психологами, які допоможуть знайти причину такої поведінки та підкаже, як скоригувати поведінку дитини.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Сім'я

Що має вміти дитина в 4 місяці

Published

on

Що має вміти дитина в 4 місяці

Батьки уважно спостерігають за улюбленим немовлям та цікавляться всіма змінами, які відбуваються у його фізичному та інтелектуальному розвитку. Дізнаємося в експертів, що має вміти дитина в 4 місяці. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Що подарувати на річницю весілля

Published

on

Що подарувати на річницю весілля

Який вибрати подарунок на річницю весілля, які річниці весілля бувають і що подарувати чоловікові, дружині чи друзям. (більше…)

Continue Reading

Сім'я

Річниця весілля 5 років – яке весілля, як відзначити

Published

on

Річниця весілля 5 років - яке весілля, як відзначити

Що подарувати на річницю весілля 5 років? Ідеї, як відзначити перший ювілей сім’ї. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве