Connect with us

Здоров'я

Як збити високу температуру у дитини в домашніх умовах

Published

on

Як збити високу температуру у дитини в домашніх умовах

Відповіді, здавалося б, очевидні: дати жарознижуючий, покласти вологий рушник на лоб, обтерти теплою водою. Однак є маса нюансів прийому ліків та застосування фізичних методів охолодження.

Причини підвищення температури

Найпоширеніша – вірусні захворювання. Якщо у малюка ГРВІ , виникає так звана інфекційна лихоманка. Вона означає, що імунітет у порядку та організм активно виробляє інтерферон для боротьби з інфекцією. Багато лікарів вважають, що в цьому випадку боротися з лихоманкою не потрібно, принаймні поки ртутний стовпчик термометра не дістався 38.0-38.5 про С. Інакше є ризик послабити імунний захист.

Звісно,бувають винятки, коли навіть помірну гіпертермію (38.0-38.5 про З) потрібно прибирати.По-перше, це вік до 3 місяців. Однак потрібно врахувати, що доступні форми ліків випускають для малюків старше 3 місяців, тому про конкретні дії та препарати потрібно домовлятися з лікарем.

По-друге, показаннями до усунення гіпертермії можуть стати і перелічені нижче хвороби та симптоми:

 • серцево-судинні захворювання;
 • хвороби ЦНС;
 • патології легень;
 • хвороби нирок;
 • фебрильні судоми в анамнезі

До якого моменту «терпіти» жар, вирішувати лікарю і тобі, необхідно проконсультуватися з педіатром. Що робити якщо висока температура в дитини

Види лихоманки

 • Субфебрильна (інфекційна) – 37.2-37.9 про ;
 • Помірна фебрильна – 38.0-38.9 про ;
 • Фебрильна – 39.0-40.0 про ;
 • Гіпертермічна – вище 40 о С

Інші, менш поширені причини гіпертермії 39-39.5 про С у дитини можуть сигналізувати про ускладнення або хворобу, яка потребує додаткової діагностики та лікування.

 • Гострі кишкові інфекції. Супроводжуються блюванням, діареєю, болями у животі.
 • « Дитячі інфекції » (віспа, вітрянка , розеола, кір , краснуха). Характерна висипка.
 • Інфекції сечовивідних шляхів. Часто протікають безсимптомно, дуже рідко з’являються біль при сечовипусканні. Для діагностики складають аналіз сечі.
 • Гострий тонзиліт (ангіна). Явна ознака – біль у горлі.
 • Пневмонія, бронхіт, плеврит. Небезпечні захворювання, що супроводжуються високою температурою, що не збивається, кашлем, інтоксикацією, задишкою. Діагностують найчастіше за допомогою рентгену та бакпосіву мокротиння.
 • Алергія.
 • Менінгіт – запалення оболонок головного мозку.

Для малюків небезпечною вважається температура вища за 39 градусів.Для дітей старше критичної, яка потребує негайної медичної допомоги, вважається гіпертермія понад 40 градусів.

Чим небезпечна висока температура у дитини

 • може початися марення;
 • поява судом;
 • втрата свідомості;
 • порушення нормального кровообігу;
 • зниження артеріального тиску;
 • підвищення в’язкості крові;
 • інтоксикація організму;
 • зневоднення.

Чи слід збивати температуру 39ºС

За рекомендацією ВООЗ, при такому стані дітям старше 3 місяців, раніше здоровим, потрібно давати жарознижувальні засоби. Але як збити температуру у дитини? Дослідження показали , що ефективні та безпечні для дітей препарати з діючою речовиною “парацетамол” (“Панадол”, “Цефекон Д”, “Еффералган”, “Парацетамол дитячий”) – це анальгетики зі слабкою або зовсім відсутнім протизапальною дією. Часто лікарі призначають саме парацетамол як основне жарознижувальне через його безпеку.

Препарати ібупрофену (бренди “Нурофен”, “Ібупрофен”, “Фаспік”, “Максиколд”) багато лікарів використовують як ліки другого порядку – вони діють як нестероїдні протизапальні. Їх призначають також, якщо є головний біль та біль у суглобах.

Advertisement

У правильних дозах парацетамол (15 мг/кг на добу не більше 60 мг/кг) та ібупрофен (5-10 мг/кг, а добу не більше 20 мг/кг) мають однакову дію.

Думки щодо більшої ефективності комбінованих препаратів, що містять і ібупрофен, і парацетамол («Ібуклін юніор»), розходяться. Одні дослідження говорять про те, що так вдається ефективніше знизити температуру у дитини, інші дані — що жодних переваг комбінованої терапії перед монотерапією немає.

Медикаменти, заборонені до застосування дітьми віком до 12 років.

До «чорного списку» жарознижуючих відносять аспірин, анальгін та найз.

 • Аспірин (ацетилсаліцилова кислота) не дають дітям, щоб уникнути захворювань печінки (синдром Рея).
 • Анальгін (метамізол) токсичний та викликає небезпеку розвитку гіпотермії, а також агранулоцитозу (зниження рівня лейкоцитів).
 • Найз (німесулід) також заборонений навіть у формі дитячих ліків: він небезпечний для печінки, оскільки може спричинити токсичний гепатит.

Насамперед, при підвищенні температури у дитини вище 38 градусів, потрібно викликати невідкладну медичну допомогу або педіатра додому. Якщо температура до 38 градусів і самопочуття дитини щодо задовільного — прийти на прийом до педіатра, у реєстратурі попередити, що дитина з температурою вас розмістять у боксі або ізоляторі, куди підійде лікар з прийому.

Щоб допомогти дитині в домашніх умовах до приїзду швидкої допомоги? використовуй фізичні методи охолодження: при червоній лихоманці, коли вся дитина гаряча, треба випоювати теплою водою, роздягнути повністю, у тому числі зняти підгузник, всі природні складки (пахвові, ліктьові, підколінні, шийні, пахові) протирати серветкою, змоченою в теплій воді.

Основні форми випуску жарознижувальних

 • Супозиторії. Не дратують слизової оболонки шлунка, менш алергічні, застосовуються, якщо є блювота. Рідко провокують дефекацію. Не застосовуються при діареї.
 • Суспензії та сиропи. Солодкі на смак, що легко дозуються, дозволяють швидко збити температуру у дитини. Однак мають у складі цукор, можуть викликати алергію, не підходять під час блювання.
 • Пігулки. Використовують для дітей віком від 6 років. Ризик алергії мінімальний. Часто мають неприємний смак і їх буває незручно дозувати.
 • Гранули. Підходять лише для дітей віком від 12 років. Водорозчинні, приємні на смак З неприємностей можливі алергічні реакції. Що робити якщо висока температура в дитини

Жарознижувальні препарати: таблиця за віком

*дані взяті з інструкцій до препаратів

Як не можна знижувати температуру

Є дві основні помилки, пов’язані з перевищенням дозування жарознижувальних.Наприклад, ліки не допомогли протягом 1-2 годин, температура не впала, і малюкові дають чергову дозу того самого препарату. Таким чином він отримує її раніше, ніж дозволено інструкцією. Друга небезпечна помилка – дозування без урахування віку та ваги дитини. Наприклад, коли дитині 1 рік, а дають їй повну мірну ложку ліки, розраховану віком 6 років. Правила прийому жарознижуючих забороняють їхнє регулярне (курсове) призначення.Існують також два види гіпертермії, за яких батьки повинні діяти по-різному.Біла лихоманкаЦей вид вимагає спостереження лікарем, тому що набагато небезпечніше за звичайне підвищення температури. Так звана біла лихоманка характеризується такими симптомами:

Advertisement
 • білий, мармуровий колір шкіри;
 • синюшність губ та нігтів;
 • холодні кінцівки;
 • загальна млявість;
 • озноб, мурашки.

Потрібно дати тепле питво, надіти шкарпетки, укутати дитину та терміново викликати «швидку», яка зробить укол жарознижувальних засобів та спазмолітиків. У жодному разі не можна застосовувати фізичні методи зниження температури (обтирання водою, оцтовим розчином, роздягання та обмахування дитини). У такому разі посилиться спазм судин, температура підніметься ще вищою. Червона лихоманкаНайбільш поширений вид гіпертермії має такі ознаки:

 • червоний чи рожевий колір шкіри;
 • теплі чи гарячі кінцівки;
 • волога шкіра;
 • прискорені серцебиття та дихання.

Можна дати багато пити, роздягнути дитину, провітрити кімнату. Можна використовувати фізичні методи охолодження: тканиною, змоченою в теплій воді, обітри тіло дитини, особливо в зоні паху, пахв і під колінами. Якщо в кімнаті буде ідеальний мікроклімат (18 градусів і 40-60% вологості), а дитині регулярно даватиму пити, то не потрібно ніяких фізичних методів охолодження, тому що зайве тепло віддаватиметься за допомогою дихання. Але якщо в квартирі спекотно і душно, при червоній лихоманці потрібно перейти до охолодження.Як збити температуру без ліків у дитини: фізичні методи Саме з них педіатри рекомендують починати заходи щодо зниження температури дитини, якщо вона не має «білої лихоманки», зрозуміло. Можна використовувати їх у комплексі з жарознижувальними ліками.Потрібно роздягнути дитину, дати тепле питво і обтерти рушником, змоченим у воді кімнатної температури (22 ° С).Деякі мами практикують обтирання з оцтом: 1 столову ложку 9% яблучного оцту розчиняють у 1 літрі води, підігрітій до 36 о С. Оцет швидше випаровується зі шкіри та швидше охолоджує її. Однак розчин може не підійти дитині через специфічний запах. Лікарі стверджують, що за ефективністю водні та оцтові обтирання однакові.Розтирання горілкою педіатри не рекомендують: алкоголь – це отрута для дитячого організму, вона може спричинити інтоксикацію, отруєння. Ніколи не ризикуй здоров’ям малюка, слідуючи сумнівним бабусиним рецептам.Охолодження льодом — складніша процедура. Для цього спеціальний міхур для льоду наповнюють на 2/3 колотим льодом і на 1/3 холодною водою, обертають міхур у суху пелюшку і тримають (підвішують) над головою дитини на відстані 2-3 см. Тривалість процедури не більше 20-30 хвилин . Після цього слід виміряти температуру тіла.

Бренд Діюча речовина Форма випуску Вікові обмеження та дозування
Фаспік ібупрофен гранули від 12 років:

вище 39.2 ° С -10 мг / кг на добу

нижче 39.2 °С – 5 мг/кг на добу

Нурофен для дітей ібупрофен супозиторії 3-9 міс. – 1 супозиторій (до 3 на добу)
9 міс. – 2 роки – 1 супп. до 4 разів на добу
суспензія 3-6 місяців – по 2,5 мл до 3 разів на добу
6-12 місяців – 2,5 мл до 3-4 разів на добу
1-3 роки – 5 мл до 3 разів на добу
4-6 років – 7,5 мл до 3 разів на добу
7-9 років – 10 мл до 3 разів на добу
10 років – 15 мл до 3 разів на добу
таблетки 6-12 років – 1 таблетка не більше 4р на день,

якщо вага дитини більше 20 кг

Ібупрофен ібупрофен суспензія 6-12 міс. – 2,5 мл не більше 3-4 разів на добу
1-3 роки – 5 мл до 3 разів на добу
3-6 років – 7,5 мл до 3 разів на добу
6-9 років – 10 мл до 3 разів на добу
9-12 років – 15 мл до 3 разів на добу
Максіколд ібупрофен суспензія 3 місяці – 12 років
Панадол парацетамол суспензія старше 3 місяців – 15 мг/кг маси тіла
супозиторії до 3 місяців – 10 мг/кг маси тіла
3-12 місяців – 60-120 мг на добу
1-5 років – 120-250 мг на добу
6-12 років – 250-500 мг на добу
Цефекон Д парацетамол супозиторії 1-3 міс. – 1 супп. по 50 мг на добу
3-12 міс. – 1 супп. по 100 мг на добу
1-3 роки – 1-2 супп. по 100 мг на добу
3-10 років – 1 супп. по 250 мг на добу
10-12 років – 2 супп. по 250 мг на добу
Ефералган парацетамол супозиторії 80 мг 3-5 місяців – 1 супп. на добу
супозиторії 150 мг 6 місяців – 3 роки – 1 супп. на добу

5-10 років – 1 супп. до 3-4 разів на добу

сироп 10-15 мг/кг маси тіла до 3-4 разів на добу
Парацетамол дитячий парацетамол суспензія 3-12 місяців – 10-15 мг/кг на добу
1-6 років – 5-10 мл на добу
6-14 років – 10-15 мл на добу
Ібуклін юніор парацетамол + ібупрофен таблетки водорозчинні 3-6 років – 3 таблетки на добу
6-12 років – до 6 таблеток на добу
Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здоров'я

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Published

on

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Гречана дієта: меню на 14 днів

Published

on

Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Абрикоси: користь та шкода для організму

Published

on

Абрикоси: користь та шкода для організму чоловіка та жінки

Ароматний фрукт не тільки дуже смачний, але також підтримує імунітет та покращує стан шкіри. Дізнаємося, яку користь організму приносять абрикоси. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве