Connect with us

Здоров'я

Зі скільки років можна ставити брекети

Published

on

Зі скільки років можна ставити брекети
Розбираємось у статті в тому, коли можна ставити брекети дітям.

Про гарну усмішку мріють усі без винятку. Діти шкільного віку, підлітки та старшокласники можуть зіткнутися з глузуваннями з боку однокласників через викривлення зубів. До того ж такий дефект погано позначається на здоров’я дитячих зубів. Виправити ситуацію з зубами, що “гуляють”, і неправильним прикусом можна за допомогою брекетів.

Бадабум вирішив з’ясувати, у якому віці можна ставити брекети.

Брекети з якого віку?

Більше 130 років тому (1880 року) дантист Норман Кінзлі вигадав унікальний у своєму роді апарат, здатний опрацювати проблему неправильного прикусу та викривлених зубів. Однак його конструкція не набула популярності через жахливі залізні скоби. Щоб зрозуміти, як виглядала вся ця конструкція, можна уявити собі Віллі Вонку з сімейного фільму “Чарлі та шоколадна фабрика”. У дитинстві персонаж Вонка носив щось схоже.

Тепер зрозуміло, чому ця ідея так і залишилась нереалізованою.

Через 6 років, новий підхід до брекетів знаходить американський ортодонт на ім’я Едвард Хартлі Енг, його ще назвали “батьком американської ортодонтії”.

Advertisement

Нова технологія отримала назву від свого винахідника – “універсальний апарат Енгеля”. Конструкція американського стоматолога вже нагадує сучасні брекети. Апарат “батька американської ортодонтії” включав:

 • металеву дугу;
 • форми правильного зубного ряду та дроту. Саме вони кріпилися до металевої дуги.

Ось така цікава історія у походження брекетів.

Зі скільки років можна ставити брекети?

Батьки, які зіткнулися зі скривленням зубів у спадкоємців, поспішають поставити брекети, щоб у майбутньому син чи дочка не соромилися усмішки. Однак у юному віці немає сенсу ставити ортодонтичні скоби.

Цікаво! Деякі дані свідчать, що за день посміхаються близько 400 разів (це усереднений показник). У дорослих посмішку на обличчі протягом дня можна побачити набагато рідше. Їхні губи розпливаються в посмішці всього 20 разів на день. Ще один незвичайний факт. Посмішка здатна знімати навантаження, спричинене стресом, і частоту скорочень серця.У якому віці можна ставити дітям брекети і скільки це коштує в Україні?

ЧИ МОЖНА СТАВИТИ БРЕКЕТИ У 7 РОКІВ?

Складні ортодонтичні незнімні конструкції створюють велике навантаження на щелепу та самі зубки. З питанням про конкретні терміни, коли можна ставити брекети дітям, краще поговорити з лікарем. Кожна дитина індивідуальна і рішення про постановку ортодонтичних скоб залишається за лікарем. Ортодонт повинен оцінити стан ротової порожнини юного пацієнта, після чого приймається рішення.

Лікар може порадити ганьбити якийсь час спеціальні платівки або трейнери для зубів – свого роду капи. Це більш щадні способи, що має ефект, що підтримує. Виходить, зуби будуть зафіксовані, що не призведе до погіршення ситуації і найголовніше, носіння таких кап не шкодить дитячим зубам.

Платівки або трейнери – знімні конструкції та носяться вони кілька годин на день.

З СКІЛЬКИ СТАВЛЯТЬ БРЕКЕТИ?

Є винятки, коли брекети ставляться у старшому дошкільному віці.

Якщо у дитини буде зафіксовано складний випадок, то ортодонт може запропонувати брекети, що ростуть, тобто вони ростуть разом з дитячою щелепою. Такий варіант допустимо вже з 5 років, але лікарі вдаються до нього вкрай рідко через те, що така брекет-система дуже впливає на дитячі зуби.

Advertisement

Зі скільки років можна ставити брекети?

Тепер перейдемо до найчастіших питань:

 • Брекети у якому віці можна ставити?
 • Скільки років можна ставити брекети?
 • Чи можна ставити брекети у 12 років?

Відповідаємо:

Встановлення ортодонтичних скоб можна планувати тоді, коли у підлітка проріжуться другі моляри. Як правило, це посідає вік від 12 до 14 років. У цьому підлітковому віці брекет-система добре справляється зі своїм завданням, оскільки щелепа “підпорядковується” конструкції, а зуби вже більш-менш міцні.

Нагадаємо, коли проводити ортодонтичне лікування, може вирішити лише лікар після огляду.

Які брекети найкращі для дитини?

Видів дитячих брекетів досить багато і кожен по-своєму добрий. Перерахуємо види:

 • Лінгвальна ортоконструкція. Вона кріпиться не так на зовнішню, але в внутрішню частину зуба. Однак ця брекет-система може призвести до дефекту, пов’язаного з дикцією.
 • Металева ортодонтична конструкція – вона вже давно стала фаворитом у ортодонтів, перемігши у рейтингу ефективності. Але не всі підлітки готові ставити собі металеві ортодонтичні скоби, бо бояться стати об’єктом цькування та глузувань.
 • Сапфірова брекет-система. Цей вид брекетів дуже затребуваний серед тінейджерів, оскільки скоби ледь помітні. Але є мінуси – сапфірова ортоконструкція тендітна, тому з нею потрібно бути гранично обережним і другий момент – це вартість.
 • Безлігатурні брекети. У цьому виді все гаразд, крім ціни. Вартість установки перевищує інші вищеописані види. Проте лікаря можна відвідувати не так часто.
 • Ну і останній вигляд – керамічний. Він міцний, ефективний, але деякі підлітки не справляються з доглядом таких брекетів.

Ще варто віднести до списку платівки (елайнери), але це не зовсім брекети. Ортодонтичні капи можуть лише скоригувати якісь незначні недосконалості. Якщо ж випадок запущений, цей варіант, однозначно, не підійде.

Якого віку можна ставити брекети?

Точна відповідь вам не дасть жоден із лікарів. Брекети можна встановити і в підлітковому, і в пенсійному віці. Просто з роками більше протипоказань, а так все можливе.

КОЛИ НЕ МОЖНА СТАВИТИ БРЕКЕТИ?

Протипоказань хоч і небагато, але вони є. Кому можуть відмовити у постановці брекетів:

Advertisement
 • Люди, які страждають на цукровий діабет;
 • Люди, у яких було виявлено новоутворення (онкологія);
 • Люди, які перебувають на обліку в психдиспансері (діагностовано шизофренію, психози)
 • Ті, хто страждає на епілепсію;
 • Якщо є туберкульоз;
 • При серцево-судинних захворюваннях;
 • Болісні відчуття у яснах (захворювання ясен);
 • Алергія на метал;
 • Мимовільне скрегіт зубами (бруксизм).

СКІЛЬКИ КОШТУЄ БРЕКЕТИ ДИТИНІ 12 РОКІВ?

У якому віці можна ставити дітям брекети і скільки це коштує в Україні?

Звичайно, батьки цікавляться скільки коштує брекети в Україні для дітей. Ми вирішили вивчити це питання і переглянули прейскурант кількох стоматологій. Містом Алмати ціни ± скрізь тримаються на одному рівні. Варто враховувати ще, що це залежить від складності випадку.

Встановлення ортодонтичних скобів недешеве задоволення.

БРЕКЕТИ ДІТЯМ ВІДГУКИ

Іринка

У 12 років я сама пройшла через встановлення брекет-системи. Тоді це трохи дивно, однокласники могли тикати пальцем, але мені було все одно. Зараз, як я бачу, все змінилося. Брекети зараз уже не викликають глузувань. Носила брекети я два роки, а потім ще одягала підтримуючі ритейнери. Через два роки була задоволена результатом. Перед установкою довелося лікувати два зуби і два видаляти, але я досі не натішуся.

Анна

Advertisement

П’ять років тому почали лікувати із сином зуби. Тоді йому було 15 років, він дуже бентежився і не хотів ставити брекети, хоча ситуація у нас була просто страшна. Він мав неправильний прикус і всі зуби “гуляли” з різних боків. Поблизу була дитяча стоматологія туди і пішли. Лікар сказав, що потрібно ставити ортодонтичні скоби (брекети), але спочатку ми вилікували карієс, зробили пломби, а вже потім приступили до встановлення. Нам поставили металеві брекети. Мій син підліток був радий, коли його зняли. Він прямо не міг надивитись на свої рівні зуби. Якщо у вас є причини ставити брекети, то сходіть до ортодонту. Результат є ще який, так що всім раджу.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здоров'я

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Published

on

Як позбутися чорних крапок на носі: способи, які можна застосувати вдома

Проблема появи відкритих комедонів у так званій Т-зоні може почати турбувати ще у підлітковому віці, коли багато залежить від гормонів. Але якщо вона супроводжує тебе і в зрілості, варто подумати про її рішення. Для цього є багато дієвих способів, і ми підкажемо, як позбутися чорних крапок, щоб твоє обличчя завжди виглядало чистим і сяючим. (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Гречана дієта: меню на 14 днів

Published

on

Гречана дієта: меню на 14 днів

Гречана дієта на 14 днів – ефективний і здоровий спосіб схуднути. У цій статті ви знайдете готове меню на два тижні, яке допоможе вам скинути зайву вагу та покращити загальний стан організму. Спробуйте гречку в різних комбінаціях та насолоджуйтеся результатом! (більше…)

Continue Reading

Здоров'я

Абрикоси: користь та шкода для організму

Published

on

Абрикоси: користь та шкода для організму чоловіка та жінки

Ароматний фрукт не тільки дуже смачний, але також підтримує імунітет та покращує стан шкіри. Дізнаємося, яку користь організму приносять абрикоси. (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве