Connect with us

Імена

Олена: значення імені, походження та характер

Published

on

Значення імені Олена

Значення імені Олена має величезне смислове навантаження і безліч трактувань у різних мовах: «збурююча», «надихаюча», «приворожлива», «сяюча».

Значення імені Олена

Ім’я Олена має величезне смислове навантаження і безліч трактувань у різних мовах: «збурююча», «надихаюча», «приворожлива», «сяюча».

Найпопулярніші тлумачення:

 • з давньогрецького Хелене перекладається як «сонячна», «смолоскип»;
 • єврейський варіант Алона означає “дуб“;
 • старослов’янською означає «обрана», «червона», «вогненна»;
 • у перекладі з якутської – «дощ, який шумить на річці»;
 • у білоруській мові – «аленька квіточка».

Крім написання імені через літеру «е» можлива його різна вимова і навіть написання через «е»: Оленка, Льона, Льоля, Леся, Алі, Аля, Оленка, Олена, Лєнуша, Лєнуся, Леся, Люся, Олена, Олена, Хелен, Елен, Елена, Леан.

Значення імені Олена для різного віку

 • У дитинстві Олена товариська та відкрита, але тільки з тими, кого добре знає. У компанії малознайомих дітей тримається відокремлено та боязко. Свої лідерські якості не виявляє, та й у школі не прагне стати відмінницею. Особливо лінується вивчати нецікаві їй предмети.
 • Олена-підліток – це справедлива, сумлінна дівчина. Дуже довірлива, страждає від перепадів настрою та не завжди доводить розпочате до кінця. Не вміє зберігати свої та чужі таємниці, тому періодично опиняється у центрі конфліктів.
 • Доброї та дотепної дорослої Олені не вистачає терпіння, а її головний противник – власна лінь. Вона схильна до перепадів настрою, а всі її душевні пориви щирі.

Походження імені Олена

Дуже популярна версія про давньогрецьке походження імені, але навряд чи її можна вважати правдивою. Ще одна сумнівна версія свідчить, що ім’я походить від назви стародавнього племені аланів, предків осетинів. Але найімовірніше воно з’явилося у Стародавній Русі, де Оленою називали богиню ранкової зорі.

Ще ім’я вважається жіночою формою європейського чоловічого імені Алан, але для багатьох це лише народна інтерпретація імені Олена. Відокремлено його почали використовувати в другій половині ХХ століття, а пізніше воно набуло популярності і стало самостійним. Сьогодні входить до топ-30 популярних імен серед новонароджених дівчаток – займає 22-26 позицію.

Характер імені Олена та доля

Олена – творча особистість із багатим внутрішнім світом. Це зовсім не означає, що дівчина всюди носить із собою гітару чи мольберт.

Advertisement
 • вона бачить більше за інших – помічає найтонші нюанси життя;
 • емоційно відкрита та вразлива;
 • навчається на власних помилках;
 • любить мріяти, але бачить різницю між фантазією та реальністю;
 • іноді поривчаста та ірраціональна;
 • слідує за мрією.

Часом Олену охоплює почуття власництва та егоїзм. Але її марнославство не руйнівне, а більшість життя жінки проходить під егідою людинолюбства. Вона щаслива, коли займається улюбленою справою, але не особливо потребує визнання. Реалізація задуманого – для неї і є сенс життя. Незалежно від думки оточуючих, Олена залишається вірна собі і не повертає назад, побачивши перешкоди.

Характер імені Олена по порі року

 • Зимова Олена педантична, активна та принципова. Ухвалюючи рішення, вона вперто чіпляється за свої золоті стандарти, через що не може об’єктивно оцінювати ситуацію і використовувати повною мірою чудові інтелектуальні здібності. Друзів та роботу вибирає ретельно, адже для неї вкрай важливо оточувати себе найдостойнішими людьми.
 • У житті весняної Олени існує тісний зв’язок між матеріальним добробутом та відчуттям щастя. Свої сили вона вважає за краще витрачати на побудову кар’єри, а не на чоловіка та дітей, тому заміж не поспішає. Рай у курені її не спокушає, а розум Олени завжди бере гору над почуттями.
 • Літня Олена – це реактивна авантюристка та розважлива інтриганка. Завдяки цим якостям вона сягає великих висот. У такої жінки майже немає друзів, і все своє кохання вона дарує рідним.
 • Осіння Олена практична, далекоглядна та заздрісна. Їй нелегко радіти чужому везінню, але людину в біді вона не покине: щиро співпереживає і під силу допомагає тим, хто потребує допомоги.

Ставлення та шлюб

Для Олени кохання – це щось більше, ніж пристрасть. Від обранця вона чекає на самовіддачу, вірність, заступництво. У чоловіках цінує не розмір гаманця, а авторитетність, надійність та чесність. До створення міцної сім’ї їй підійде владний, сильний духом партнер. Найкраще Алені будувати стосунки з чоловіками, яких звати Олександр, Богдан, Денис, Михайло, Назар, Олег, Тимофій.

Вибір професії та кар’єра

Олена хоч і лінива, але за бажання може подолати цей недолік і досягти високого становища. Вона вміє приховувати свої недоліки за добрими манерами, добре ладнає з оточуючими і не позбавлена ​​почуття відповідальності. З неї вийде посередній підлеглий, але чудовий вимогливий керівник.

Підходять Альоні сфери діяльності, в яких не потрібно застосовувати фізичну працю і немає чіткого графіка: дизайн, психологія, журналістика, соціальна сфера, модельний бізнес.

Алені загрожують алергії, захворювання ШКТ, нирок та легень. Особливо їй варто дбати про здоров’я хребта та кишечника.

Астрологічне відповідність імені

 • Найкраща сумісність імені зі знаками Лев, Овен, Стрілець.
 • Олені сприяють планети Плутон і Сонце.
 • Стихія імені – вогонь.
 • Удачливий день – неділя.
 • Сприятливий сезон – весна.
 • Приносять удачу каміння-талісмани: алмаз, авантюрин, смарагд, нефрит, хризоліт.
 • Тварини-покровителі – лев та скарабей.
 • Рослини: троянда, лаванда, вишня.
 • Колір імені: помаранчевий, зелений, жовтий, червоний, фіолетовий, блакитний.
 • Число долі – 1.

Іменини Олени

Ім’я Олена немає в католицьких та православних святцях, тому хрестять дівчаток під іншими, співзвучними іменами, найчастіше даючи друге ім’я Олена. У православному календарі дев’ять святих із цим ім’ям, але особливо шанована рівноапостольна цариця Олена (19 березня).

Відповідність із по батькові

Олександрівна, Анатоліївна, Валеріївна, Вікторівна, Володимирівна, Генадіївна, Іллівна, Михайлівна, Миколаївна, Павлівна, Петрівна, Федорівна, Юріївна, Костянтинівна, Матвіївна, Тимофіївна.

Знамениті люди з ім’ям Олена:

 • Олена Зеленська – Перша леді України, дружина Президента України Володимира Зеленського.
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Імена

Імена для котів-хлопчиків: основні принципи, традиційні та оригінальні ідеї на будь-який випадок

Published

on

Імена для котів-хлопчиків: основні принципи, традиційні та оригінальні ідеї на будь-який випадок

Знайти відповідну прізвисько для вихованця, чи то маленьке кошеня, чи вже доросла особина – непросте завдання. Читай у нашому матеріалі про традиційні та незвичайні імена для котів-хлопчиків, основні принципи при виборі прізвиська та звуки, які гарантовано привернуть увагу тварини. (більше…)

Continue Reading

Імена

Значення імені Альбіна: походження, доля та характер

Published

on

Значення імені Альбіна: походження, доля та характер

Це ім’я має давнє походження та багату історію. У цій статті ми розглянемо походження та значення імені Альбіна, його характеристики та особливості, а також його популярність у різних культурах та часах. Дізнаючись про значення цього імені, ми зможемо краще зрозуміти його символічну силу та вплив на особистість носія імені Альбіна. (більше…)

Continue Reading

Імена

Значення імені Уляна: характеристика та походження для дівчинки

Published

on

Значення імені Уляна Походження, характеристика, сумісність

Дізнайтеся все про значення імені Уляна для дівчинки: походження, характеристика, традиції, сумісність з іншими іменами та багато іншого. Вивчайте інформацію на нашому сайті та виберіть найкраще ім’я для свого малюка! (більше…)

Continue Reading

Рекомендую купувати іграшки для дітей в наших партнерів.

1488 Dating Б'юті Бьюті-поради В Відносини у парі Д Дієти Знайомства Знайомства з іноземцями Зрада Користь Користь та шкода Краса Любовне листування М Народні прикмети Новий рік 2024 П Подарунки Поради Прикмети Р Рік якої тварини Чоловічі імена Шкода Який знак зодіаку аллах девід лейн догляд за особою екстремізм забавно закони знання мусульмани мухаммад оптична ілюзія пророк Мухаммед психологічний тест скандали скраби тероризм цікаво що означає 1488 іслам

Advertisement Забрати 50 грн зараз

Цікаве